Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

A gdzie jest ...

Hydepark, czyli o wszystkim innym
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

goya pisze:Cichy54, Twoje posty, każdy czyta i każdy Ciebie podziwia za to co robisz. Sama widziałam jak pomimo Swojej niepełnosprawnoś
Tak, to prawda.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Chciałbym wszystkich uspokoić - zainteresowanie forum wcale nie spada
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Zigi pisze:Chciałbym wszystkich uspokoić - zainteresowanie forum wcale nie spada
wiemy, wiemy
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Wiemy i cieszymy się
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
julik
Znam to forum
112 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

goya pisze:Cichy54, Twoje posty, każdy czyta i każdy Ciebie podziwia za to co robisz.....
podpisuję się dwiema rękami
CICHY54
Znam to forum
81 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Serdecznie witam wszystkich -

Cieszę się, że sytuacja intensywności pozornie wygląda na alarmującą. Może zbyt krótko jestem na Forum, by zorientować się gruntownie w temacie. Dziękuje wszystkim za miłe słowa, skierowane pod moim adresem. Które także mają potwierdzenie w rozmowach sobotnich w Parku, jakie miałem przyjemność doświadczyć z dwoma młodymi Paniami, zapewne dziś także czytających, to co piszę. Choć obie rozmawiały ze mną w różnym czasie, to ich spostrzeżenia były bardzo podobne do Waszych. A może któreś z Was rozmawiały ze mną, nie znaliśmy się, a ja nie pytałem. Powiedziały, że czytają moje materiały na WWW, i nie muszą tam odpisywać, (choć mogą). Ponieważ wszystko opisane jest tak szczegółowo, także na Forum że, to wprowadza pewne zakłopotanie, i nie wiedzą co zapisać, by podtrzymać temat.
Także bardzo szczerze rozmawialiśmy o rodzinie Łabędzi Niemych, które wraz Puśkiem jeszcze w Piątek, były jedną rodziną. Kiedy rodzice zdystansowały się od dzieci. One zaś trzymając się niedaleko nich w grupie, także zaakceptowały Puśka. Jednak Zainteresował się Puśkiem "Gieroj" największy z dzieci (a raczej Puśą), i cały dzień przebywały razem, nawet kiedy na plaży siedziały przy mnie i wykonywały toaletę czyszczenia piór. Pierwszy raz "Puśa" podniosła i utrzymywała skrzydła w postaci pałąków, jak to robią dorosłe osobniki w okresie godowym.
W Sobotę opuściły wszystkie teren Parku. I nie wiem czy jeszcze je zobaczymy. Opuściły z tego samego powodu, co wejherowskie Łabędzie i nie wróciły. W długiej rozmowie wymienialiśmy spostrzeżenia, i doszliśmy do wniosku, prawdziwego powodu, odejścia Łabędzi z Parku. Ale to temat na prywatną rozmowę.
Dziękuję wszystkim i serdecznie pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Witam.
Poczułam się troszkę w obowiązku zabrać głos, bo jakby nie było temat dotyczył mojej osoby. Moje rzadsze wypowiadanie się nie jest efektem tego, że straciłam zainteresowanie forum ( bo ono się nie zmieniło) czytam posty, dowiaduję się nowych rzeczy. Moje mniejsze wypowiadanie się wynika z kilku rzeczy nim. choćby z sytuacji finansowej, ale i z samopoczucia itp. Ciężko jest wypowiadać się oceniać restauracje, usługi, sklepy, fitnesy, imprezy, przedszkola itd. jak się nie może z nich skorzystać a tym samym wypowiedzieć się na ten temat.
To samo w innych tematach. A szczerze mówiąc takie dyskusje typu "byłem, to jadłem, zapłaciłem tyle i tyle", albo : "byłem na tej ulicy czy byłem w parku i widziałem sąsiada który nie sprząta psich kup" ( bez urazy, nie mam nikogo konkretnego na myśli, to tylko taki przykład) przestały mnie już bawić. Ale jak widzę po kilku innych stałych bywalcach z którymi się zaprzyjaźniłam, a którzy też rzadziej się już wypowiadają - to nie tylko mnie. Ludzie na prawdę mają większe problemy i czasem potrzebują pomocy, może trochę zrozumienia czy wsparcia ( i żeby nie było, że chodzi tylko o mnie).
Tymczasem wątek jakby nie było zaczął się od tematu mojej osoby a skończył się postami uwielbienia dla Pana Cichego54 i jego monologiem na znany temat ale niestety nie do końca na temat wątku. Pan Chichy jest wspaniałym człowiekiem, pasjonatem, ale trochę przypomina mi się osoba Artura B., który z każdego wątku potrafi zrobić dyskusję o ścieżkach rowerowych. Pan Cichy54 zaś wywód o ptakach.
Także widzicie. Może czas troszkę bardziej zwrócić uwagę na uczucia czy potrzeby innych użytkowników, a nie myśleć tylko o swoich zainteresowaniach?
Z drugiej strony na forum każdy może napisać co chce a niezainteresowani mogą po prostu nie czytać. Wybór należy do każdego z nas.
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
tko
Nowy/a na forum
8 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Zigi pisze:Chciałbym wszystkich uspokoić - zainteresowanie forum wcale nie spada
To dobrze. A z tego powodu ja się właśnie nie dawno zarejestrowałem.
życie tak spokojnie
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Cześć Dormo,ja też o Tobie nie raz myślałam,gdzie się podziewasz..również tu zaglądam ,ale mało piszę.Większość tematów stała się czysto informatyczna(restauracja taka,piekarnia taka,mapki,spotkania z autorem)...kiedyś były dyskusje na różne tematy,oj jak wspomnę zażarte wręcz rozmowy spółdzielcy-wspólnotowcy )) Eryk,mój nieodżałowany kompan również znikł ..... Ja się zraziłam do wypowiadania na tym forum,bo kiedy coś chwaliłam,to od razu zostawałam wyśmiana,jak mówiłam ,że dobrze mi się mieszka w bloku spółdzielczym to posądzana,ze jestem pracownikiem spółdzielni a jak troszkę ponarzekałam ,że ludzie się nie szanują i nie szanują mienia społecznego,to ,ze marudzę...więc jak tu rozmawiać?
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Witajcie Dormo i redzianko macie rację,jakoś mało porywających tematów,zagorzałych dyskusji,głębszych przemyśleń.Często wyrażenie swoich poglądów graniczy tu z odwagą,bo często jest się odżegnywanym od czci i wiary,ba nawet ośmieszanym.Redzianko,Eryk odważył się w końcu mi przedstawić,obronił się z socjologii i wyjechał do Szwecji,może przyjedzie tu na wakacje? Ja też nie kwapię się dyskutować o smakach chleba czy ciasta,gastronomię oceniam indywidualnie,nie polecam lokali,bo każdy inaczej odbiera smaki i klimaty.Jestem osobą,która raczej jest wierna sklepom i lokalom,nie szukam nowinek,wolę sprawdzone i solidne miejsca.Podobnie jest z moim stosunkiem do ludzi-ci solidni i sprawdzeni są dla mnie najważniejsi.A tak wogóle to uważam,że ludzie mają problemy z komunikacją międzyludzką,często nie umieją dyskutować,na siłę imputują swoje racje,ranią,brak im empatii,współczucia,wrażliwości,taktu i niestety kultury.Z czego to wynika?może przykład idzie z góry?
Niechaj ci ,co zwykli mówić prawdę,nie liczą na niczyje poparcie na tym świecie" /Monteskiusz/
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Z wszelkiego rodzaju forami jest tak jak w pieknej piosence "W żółtych płomieniach liści" ...."ci odlatują, ci zostają"...
Towarzystwo sie zmienia i wymienia. Już mniej więcej wiadomo o czym będą pisali "starzy" forumowicze. Jak na imieninach u cioci. wiadomo już, że stryjek Józio bedzie narzekał na komunę, ciocia Zosia będzie chwaliła swoje dzieci, a dziadek Franek szybko sie upije
Myślę, że fora raczej nie są miejscem do prowadzenia bardzo powaznych dyskusji (z wyjatkiem takich specjalistycznych) Przedstawianie swoich racji w takich dyskusjach wymaga niekiedy dłuzszych wywodów, a mnie długie posty troszke nudzą, i prawde powiedziawszy nie czytam ich do końca
Przegladając fora innych (ościennych) miast to tam własnie pisza ludzie o bolaczkach dnia codziennego, wymieniaja sie swoimi uwagami na temat handlu, usług, zdrowia itp
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

W zamyśle nigdy nie było to forum, w którym wiodące wątki miały dotyczyć tematów światopoglądowych. Celem jest, by była to głównie platforma wymiany informacji istotnych dla mieszkańców Redy. Być może wątki "o niczym" powinny być w jakiś sposób temperowane, ale nie chciałbym też zbyt daleko idącej ingerencji w wypowiedzi forumowiczów. No ale tak naprawdę to Wy decydujecie - jeśli uważacie, że potrzebne są jakieś zmiany, to nie pozostanie nic innego, jak się do nich przychylić. Możemy wprowadzić jakieś dodatkowe zasady zgłaszania nieodpowiednich postów, czy ostrzegania użytkowników...
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

11 lat temu

Myślę, że forum ciągle jest nieocenionym źródłem różnorodnych informacji o naszym mieście.
pi
Awatar użytkownika
Nutka
Ja tu zaglądam
31 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Idzie wiosna:) więc może to przesilenie wiosenne wystąpiło również na forum;)
Tematów do dyskusji nigdy nie zabraknie zawsze znajdzie się coś ciekawego jak Dorma słusznie stwierdziła nie każdy ma ochotę udzielać się w tematach, które mu nie"leżą" jego nie dotyczą z różnych względów...
:)
Awatar użytkownika
tko
Nowy/a na forum
8 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Też tak sądzę, latem będzie więcej imprez itd. Wtędy na pewno będzie więcej aktywności w forum.
życie tak spokojnie
ODPOWIEDZ