Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Sygnał z.. Senegalu?

Hydepark, czyli o wszystkim innym
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Witam,
od pewnego czasu w internecie krążą słuchy, że ludzie z różnych miast, z różnych sieci komórkowych dostają sygnałki (strzałki) od dziwnych numerów...
Oddzwonienie ponoć skutkuje nabiciem sobie rachunku, gdyż są to numery z Senegalu, Mali itd..
Przeczytałem taki artykuł i puściłem w niepamięć.. -aż do wczoraj - gdy ktoś puścił mi bardzo krótki sygnał z numeru zaczynającego się jak kierunkowy do Warszawy 22... (221011957).
Wklepałem w internet ten numer - i wyszło, że kilka tysięcy osób miało podobnie!
Niektórzy oddzwonili - twierdzą, że 30pln/min ich to kosztowało.. inni piszą, że zgłasza się automat z informacją, że "jeśli chcesz obniżyć swoje rachunki..."
Czy ktoś z Was Forumowicze miał taki przypadek?
A może ktoś wie więcej na ten temat? - prawda to czy mit..?
Może jest wśród nas jakiś pracownik sieci komórkowej i coś słyszał od kulis?
Napiszcie jestem ciekawy - jaka jest prawda..

PS: Dziś do mojej Żony ktoś puścił sygnał z tego samego numeru!
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

@ redziaczki jak zawsze na posterunku!
Autor linkuje do komunikatu UKE -
http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?pla ... &page=text
Niemniej tak jak w komentarzach ktoś napisał.. "No dobra, ale ile to kosztuje? I co z tego ma obywatel Demokratycznego Konga?" w moim przypadku Senegalu..
Bo podobno - numery premium - nie działają międzynarodowo?
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Najlepiej najpierw sprawdzić taki numer w internecie... tak jak to zrobiłeś a potem ewentualnie oddzwaniać...
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

redziaczki pisze:Najlepiej najpierw sprawdzić taki numer w internecie... tak jak to zrobiłeś a potem ewentualnie oddzwaniać...
Nie oddzwaniam! - oczywiście jeśli to obcy numer.. - w końcu jak kocha to zadzwoni jeszcze raz!
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Hej hej. Ja mialem to samo. A ze to czas kiedy szukam pracy i dzwonia z roznych numerow... Dostalem sygnal z nr 221011957 i oddzwonilem. Mialem na szczescie to "jesli chcesz miec tansze rachunki itp..." Nic mnie to nie kosztowalo. Oddzwonili do mnie, ale nie dalem dojsc do glosu. Od razu podziekowalem za rozmowe...
Mamo.... bo się potnę !!!
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Mazur pisze:Hej hej. Ja mialem to samo. A ze to czas kiedy szukam pracy i dzwonia z roznych numerow... Dostalem sygnal z nr 221011957 i oddzwonilem. Mialem na szczescie to "jesli chcesz miec tansze rachunki itp..." Nic mnie to nie kosztowalo. Oddzwonili do mnie, ale nie dalem dojsc do glosu. Od razu podziekowalem za rozmowe...
O proszę, to znaczy że gdy oddzwoniłeś i usłyszałeś komunikat.. - nic nie skasowało Ciebie?
To już nic nie rozumiem - to w jaki sposób oni naciągają? Niektórzy pisali na forach - że odsłuchanie tego komunikatu już nabijało im rachunek..
A gdy oddzwonili - to co gadali? - Długo trwały te połączenia?
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

A to dzisiaj znalazłem na gazeta.pl

http://pieniadze.gazeta.pl/Ekonomia/1,1 ... slono.html
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Hej. Tez to czytalem. U mnie byl ten drugi przypadek, denny telemarketing. Odruchowo nacisnalem 1 jak oddzwanialem i za jakies 2 dni mialem telefon od pani z "super oferta". Bez namyslu, nie skorzystalem...
Ps. nic mnie nie skasowalo (chyba ze 30 gr, ktore jak widze mam ponad stan minut, ale nie jestem pewien czy to wlasnie to polaczenie, nie chce mi sie grzebac w histori)
Mamo.... bo się potnę !!!
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Tak jeszcze apropo tematu:
http://pieniadze.gazeta.pl/Kupujemy/1,1 ... #BoxBizTxt

Tak jak pisalem powyzej, zaplacilem za oddzwonienie jak za zwykly, polski numer. Teraz pewnie pisze, gdyz wlasnie zaplacilem rachunek za zeszly miesiac i jest bez niespodzianek. Pozdrawiam!
Mamo.... bo się potnę !!!
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

No właśnie przeczytałem.. na gsmonline.pl

http://gsmonline.pl/newsy/kosmiczny-pom ... nerow-play

Beka...
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Czego to ludzie nie wymysla... i tak nie przejde do Playa, po takich akcjach tym bardziej, wole Orenż;) Aczkolwiek mam dodatkowo Play Fresh na karte i chwale sobie.
Mamo.... bo się potnę !!!
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Mazur pisze: i tak nie przejde do Playa, po takich akcjach tym bardziej, wole Orenż;) Aczkolwiek mam dodatkowo Play Fresh na karte i chwale sobie.
Nie przejdziesz do Play'a... - bo już go masz!
Powiem tak - mam numer w Orange od około 14 lat.. - i coraz bardziej przekonuję się, że ten czas dobiega końca! Uważam, że od 2-3 lat w tej sieci robi się coraz gorzej..

Np.
stawki hurtowe do Play już spadły w styczniu a Orange dalej zdziera z klientów stawki z kosmosu 75gr/min - ale tym już orange się zająć nie chce.. bo po co - jak można doić klientów!
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Hej. Z tym przejsciem to oczywiscie chodzilo mi o abonament. Mam oferte abonamentowa Orange jakies 12 lat i nie narzekam. Zerknij moze inne plany taryfowe, gdzie cena do wszystkich operatorow za minute jest taka sama. Ja mam Smart Plan i jestem zadowolony. Kupa minut, internet i stawki wyrownane.
Mamo.... bo się potnę !!!
ODPOWIEDZ