Pomysł na biznes

Hydepark, czyli o wszystkim innym
Awatar użytkownika
Tosca
Znam to forum
120 postów
Znam to forum

5 lat temu

Dostałam dziś szału biegając po całej Redzie w poszukiwaniu sandałów dla dziecka. Okazało się, że wszystkie w rozmiarach od 25-30 dla chłopca są wykupione, a zamówić się nie da, bo jednej pary nie zamówią, a więcej się nie opłaca... bo już koniec maja, a nóż jakaś para zostanie w magazynie... W Auchanie też tylko albo superdrogie firmówki, albo badziewie. A moje dziecko wyrosło i co mam zrobić? Musze kupić bez przymierzania przez Internet (a tez nie wiadomo, co się trafi... dodatkowo wszędzie to samo i jeszcze wysyłka kosztuje czas i pieniądze). To, że państwo nie jest prorodzinne wiemy już od dawna, ale handel chyba powinien się rządzić trochę innymi kryteriami... Więc może jeśli to czyta ktoś z obuwniczego, warto zmienić podejście i zatrzymać klienta, a może ktoś z normalnym podejściem właśnie otworzy sklep z obuwiem dla dzieci (dobrym gatunkowo, polskim a nie chińską tandetą).
Tempest
Znam to forum
130 postów
Znam to forum

5 lat temu

Z choinki się urwałaś? Nie od dziś wiadomo, że sandały to się kupuje w kwietniu, marcu a czasem nawet i wcześniej. Teraz możesz zacząć powoli szukać butów na jesień. Niestety, takie kretyńskie zasady panują w handlu odzieżą i obuwiem i tego nie zmienisz.
Zresztą nie tylko w tej branży tak jest. W zeszłym roku w lipcu chciałem kupić leżaki ogrodowe i facet z Leroy Merlin wyśmiał mnie, że "po sezonie" mowy nie ma, bym coś sensownego dostał. U nich sezon letni skończył się wraz z upływem czerwca.
Awatar użytkownika
Tosca
Znam to forum
120 postów
Znam to forum

5 lat temu

Niby tak, ale jak dziecku noga rośnie, to nie przewidzisz... W marcu to on jeszcze nosił numer mniejsze.
Romek
Lider Forumowicz
1364 postów
Lider Forumowicz

5 lat temu

To mi troche przypomina czasy, gd klient do sklepu wchodził na ugietych kolanach....moze cos rzucili
Obecnie kupcy z obawy przed niesprzedanym towarem wyzbywaja sie go. Z dostawcami mozna przeciez zawierac porozumienia na sprzedaz komisową. Co nie sprzedane oddajesz. Lecz oni wola zostac bez towaru i z niezadowolonymi klientami. OK. Niech jednak nie narzekają, ze interes żle idzie. Jak ma iść skoro letnie buty "zeszły"...i nie wiadomo kiedy "przyjda"
Ja juz dawno kupuje w sieci prawie wszystko, no oprócz zarcia
Awatar użytkownika
Tosca
Znam to forum
120 postów
Znam to forum

5 lat temu

No ja generalnie też, ale buty dziecku chciałam przymierzyć...
Maximreality
Prawie Lider
576 postów
Prawie Lider

5 lat temu

Spróbuj się utrzymac ze sprzedaży obuwia dla dzieci...w Redzie, i to jeszcze taniego i dobrego, no i ładnego oczywiście
julik
Znam to forum
113 postów
Znam to forum

5 lat temu

A byłaś w tym obuwniczym na Gdańskiej Boma, dziś tam byłam i jest bardzo duży wybór fajnych skórzanych sandałów, ja szukałam dla dziewczynki ale dla chłopca też były.

Tanie może nie są bo polskich producentów ale ładne i dobre jakościowo.
Romek
Lider Forumowicz
1364 postów
Lider Forumowicz

5 lat temu

Maximreality pisze:Spróbuj się utrzymac ze sprzedaży obuwia dla dzieci...w Redzie, i to jeszcze taniego i dobrego, no i ładnego oczywiście
Albo tanie, albo dobre
Dobry towar musi kosztować. Nie mówię o towarach tzw "markowych", bo to inna bajka, ale np skórzanych męskich półbutów za stówke nie kupisz.

No, a jak mają sie utrzymac kupcy, to nie wiem, nie moja branża...kazdy orze jak może
Awatar użytkownika
Tosca
Znam to forum
120 postów
Znam to forum

5 lat temu

No dobra, nie musiałyby być tylko dla dzieci... Dobre i polskie, to nie muszą być Bartki za 200zł, no bez przesady... To ma być na 3 miesiące. Mogę dać 60-70zł za dobre buty dla dziecka. Dla dorosłego oczywiście można zainwestować więcej... Nie mówcie, że to niemożliwe, bo są takie ceny, tylko u nas nic nie ma.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1850 postów
Lider Forumowicz

5 lat temu

A gdzie są wg Ciebie takie ceny Tosca?
Awatar użytkownika
Tosca
Znam to forum
120 postów
Znam to forum

5 lat temu

Kupiłam w zeszłym roku za 50zł śliczne sandałki skórzane marki Sunway, w tym roku nigdzie nie można ich dostać, nawet na Allegro. Natomiast zimówki za 80zł kupiłam bardzo porządne w Kwadji (w tym sezonie nie ma nic dla chłopców, tylko malusieńkie).
ram13
Forumowicz
63 postów
Forumowicz

5 lat temu

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Ostatnio zmieniony |22 Lip 2013|, o 20:56 przez ram13, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tosca
Znam to forum
120 postów
Znam to forum

5 lat temu

Taaa... Ale nie każdy może jechać do Gdyni z wymiotującym 3 latkiem (straszna choroba lokomocyjna) i wrzeszczącym 2 miesięcznym bobasem.

Może i biznes nie jest idealny, ale krew mi się gotowała, jak wróciłam tego dnia do domu z pustymi rękami. Swoją drogą te sklepy, co juz istnieją mogłyby sie bardziej postarać zatrzymać klienta, moze wtedy nie mieliby potrzeby jeździć do Gdyni czy hipermarketów, a tak płaczą, że cienko przędą.
ram13
Forumowicz
63 postów
Forumowicz

5 lat temu

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Ostatnio zmieniony |22 Lip 2013|, o 20:53 przez ram13, łącznie zmieniany 1 raz.
Romek
Lider Forumowicz
1364 postów
Lider Forumowicz

5 lat temu

ram13 pisze:wg mnie to nie jest żaden dobry pomysł na biznes, ponieważ taki sklep w REDZIE się nie utrzyma. Wystarczy pojechać do Gdyni, tam jest taaaaaaaaaaaaki wybór.
No, a skad w sklepach w Gdyni 'Taaaaaaaaaaki wybór"?
Nie znam sie na "butowym biznesie" wydaje mi się, że wystarczy jeden telefon do hurtownika, czy producenta i przywioza do sklepu odpowiedni towar.
Mam znajomych "robiacych w ciuchach", no i tam tak jest. Codziennie przyjezdza kilku dostawców i prosza, aby wziąc chocby w komis towar od nich, a więc....
ODPOWIEDZ