Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

smartfony-jaki wybrać?

Hydepark, czyli o wszystkim innym
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

A ja tam ani Nokii (ktora skonczyla sie na 3310 i 6210i) ani Windows Mobile nie polecam. Nie ma jak Android i Samsung. Radze zerknac ceny Ace2 badz S3 mini. Przyzwoite ceny z dobrymi parametrami... a programow na Androida czy w sklepie Google czy w necie jest multum...
Mamo.... bo się potnę !!!
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Tylko to mają być w miarę proste nie skomplikowane telefony.... Wykonanie noki jest o niebo lepsze od samsunga.
Co innego telefon dla siebie a co innego dla kobiety, sam ostatnio chciałem jedną kobitkę w rodzinie przekonać do androida ale obstawiała nokię z windowsem... kupiła i jest zadowolona a to najważniejsze... i tak nie wykorzysta nawet połowy funkcji...
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Co do jakosci wykonania bym sie troche klocil... no ale liczy sie to co w srodku. Natomiast co do wykorzystania, masz racje redziaczki... Wiec tu nasuwa sie pytanie, czy do Endo i biletow skm, mzk warto kupowas smartfona... na javie tez jest sporo fajnych rzeczy a i bateria trzyma dluzej ze wzgledu na mniejsze wyswietlacze...
Mamo.... bo się potnę !!!
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Ale coraz mniej telefonów opartych na javie czy symbianie dostaje wsparcie od twórców aplikacji. Teraz na rynku liczy się android i windows oraz ios od apple. Siedzę trochę w rynku telekomunikacyjnym i jestem w miarę na bieżąco z telefonami.
Dla kogoś, kto dotychczas miał zwykły telefon przesiadka na androida czy windowsa będzie już szokiem i osoba która jest z elektroniką na bakier będzie miała problemy... wiem to po moich rodzicach... ale do wszystkiego można się przyzwyczaić i nauczyć pewnych kwestii. Ja właśnie dla takich osób polecam telefony Nokii czy to oparte na symbianie, proste z klawiaturą o które prosiła Binka, czy trochę bardziej zaawansowane już system którymi jest zainsteresowana Goya
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Binka
Bywalec
283 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

tak sobie teraz myślę,że trochę się nie zrozumieliśmy-nie chodzi mi tylko o aparat z klawiaturą zwykłą,ale o dotykowy,który ma dotykową klawiaturę zwykłą,a jak się przekręci poziomo to wtedy ma qwerty!taką jak parę lat temu miały starsze nokie czy samsung wave sprzed 2-3 lat-szkoda,że już go nie ma
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Standardowo w każdym smartphonie w pionowym położeniu masz także klawiaturę qwerty ale da się to przestawić. Wybierając smartphona musisz się liczyć, że będziesz go ładowała co 2 dni albo częściej jak dużo używasz...
Zobacz na te modele co podesłałem dla Goya.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Właśnie skończyłam rozmowę z konsultantem T- Mobile, kiedy mu wymieniłam te Nokie, coś właśnie zaczął mowić o tym Windows'ie i polecał bardziej z Androidem. Dosyć dobrą miał opinię o Sony Xperia J. Jak ten telefon wypada w Twoim rankingu, Redziaczku ?
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Ma ja moj Ojciec, ogolnie nie jest zla ale... Samsung to to nie jest. Goya... jak zamierzasz uzywac programow i miec fajna obsluge ich... Samsung... ale dobra rada... rob jak uwazasz hehe choc pewnie redziaczki i tak poleci ta firme od opon...
Mamo.... bo się potnę !!!
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Hehe... Jeśli chodzi o Samsunga czy HTC to jak najbardziej polecam ale raczej te z wysokiej półki S4, Note 2, One.

Jeśli to ma być z androidem to mogę polecić telefonik który użytkuje moja żona, także w T-mobile - HTC Desire X, ale jak żona ładuje te telefon przez noc, rano ok 5 odłącza od ładowarki to ok. 19 trzeba go ładować, a nie użytkuje go zbyt mocno, trochę rozmów, przeglądanie internetu, jakaś gierka w pociągu do pracy.

Musisz najlepiej wybrać się do salonu T-mobile i niech ci koleś powie jakie telefony możesz wziąść w ofercie która cię interesuje do ceny która możesz wydać i wtedy będziemy coś doradzać
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
inosolan
Ja tu zaglądam
33 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Binka pisze:niestety potwierdzacie moje obawy chciałam smartfona,ale podejrzewam,że po tylu latach z tradycyjnym tel będzie raczej słabo-nie uśmiecha mi się codzienne ładowanie myślałam,że będzie mi wygodniej,bo można nim płacić za parkowanie,sprawdzić pocztę czy czasami pobawić się poza tym pisanie smsów na qwerty to nie dla mnie-nie mam czasu ani nerwów na to!
Miałam bardzo podobne obawy jakiś rok temu, jak kupowałam smartfona. Po dwóch tygodniach używania go wróciłam na chwilę do starego telefonu i stwierdziłam...że to już nie to (a uwielbiałam stary telefon).
Nawet nie przeszkadza mi, że muszę teraz ładować telefon co 2 dni - da się to wybaczyć za możliwości jakie daje

Co do klawiatury - ja korzystam ze Swype. Pisanie jest bardzo szybkie i łatwe, tylko czasami dziwne słowa wychodzą jak się najedzie nie na tą literkę co trzeba
Smerfetka
Ja tu zaglądam
24 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

ciekawa rozmowa, może mi też pomożecie
mam telefon w sieci Orange, kończy mi się umowa i zastanawiam się nad smartfonami z trochę niższej półki, a dokładnie między Nokia Lumia 520 a Sony Xperia J... Samsunga od razu odrzucam bo zraziłam się do tej firmy po tym jak 2 samsungi mi padły i nigdy więcej...
z góry dzięki!
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Lumia na Windowsie, Xperia na Androidzie. Miałaś doczynienia już z jakimś z tych systemów?

Test Lumi

Test Xperi

Poczytaj i wybierz ten który pasuję i ma to co potrzebujesz...
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Smerfetka
Ja tu zaglądam
24 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

no właśnie nigdy nie miałam,dlatego sama nie wiem który dla mnie lepszy
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Przeczytaj oba testy i w razie wątpliwości pytaj dalej
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Smerfetka
Ja tu zaglądam
24 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

oba telefony są wystarczające dla moich potrzeb, ciągle tylko nie wiem jaka jest różnica między androidem a windowsem? nie wiedziałam że to takie znaczące
ODPOWIEDZ