Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Pomidory Koktajlowe na balkonie

Hydepark, czyli o wszystkim innym
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

Obornik wpływa na wybarwienie i smak pomidora bo posiada duże ilości potasu.Podobny wpływ ma słońce.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

redziaczki pisze:Jakoś mi się nie podoba dodawanie jakiegoś obornika zwierzęcego do pomidorów które później mam zjeść.
Nawet nie wiesz, ile już w życiu warzyw zjadłeś nawożonych obornikiem Który swoją drogą jest jednym z lepszych naturalnych nawozów.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Na pewno... ale jak mam okazję zrobić coś dla siebie, nie nastawiając się na jakieś mega zbiory to po co....
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Ale właśnie chodzi o to, że każdą hodowaną sztucznie roślinę trzeba nawozić, żeby dobrze rosła, bo w glebie jest zbyt mało składników odżywczych, a już zwłaszcza w sytuacji, gdy hoduje się w doniczkach. Pewnie jakieś pomidorki Ci wyrosną, ale czy będą ładne, smaczne i pachnące? Niekoniecznie
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Nie odkrywam ameryki Kazda roślina do prawidłowego rozwoju potrzebuje trzech podstawowych składników azot N, fosfor P i potas K. to wszystko zawiera obornik. nie ma lepszego nawozu. Są oczywiscie różne mieszanki do różnych roślin, lecz jesli ktoś chce miec pomidorki w miare "eko" to obornik najlepszy. no, chyba, ze pojawia się mszyce. Przerabiałem to już chciałem zwalczyć je metodami "eko" Przegrałem. Teraz morduje je brutalnie
AlicjaRERS
Nowy/a na forum
5 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

_________________________________
Trzymam kciuki / NIECH ROSNĄ! ♥♥♥♥♥

_________________________________
Załączniki
60.099. Warzywa... NISKIE WĘGLOWODANY TJ. DO 26% WZROSTU... GLUKOZA NATURALNA... INDEKS  ŻYWIENIOWY  TJ. IŻ PRODUKTU....JPG
Awatar użytkownika
xyz55
Ja tu zaglądam
27 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Oto moje pomidory na balkonie...oraz heheh ziemniak i krzak ogórka. W 2012 dla żartów zasadziłam ziemniaka,krzak osiągnął 1,5m wysokości,a jesienią likwidowałam ten krzak i o dziwo w ziemi było 12 ślicznych ziemniaków ,ostatnia fotka ogórek ale nic z niego raczej nie będzie-zbyt późno zasadziłam,pozdrawiam. P.S. obornik stosowali nasi dziadkowie i robią to na ekologicznych gospodarstwach, a nie jakaś chemia.
Awatar użytkownika
xyz55
Ja tu zaglądam
27 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

nie wiem dlaczego ale nie mogę tutaj dać zdjęć...jest coś takiego jak galeria zdjęć forum,może tam uda się dodać.
Awatar użytkownika
xyz55
Ja tu zaglądam
27 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

udało się...macie jeden z krzaków moich pomidorów w galerii zdjęć,pozdrawiam.

Obrazek
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Jest pierwszy pomidorek, jeszcze zielony i mały ale mam nadzieję że szybko dojrzeje
Obrazek
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
xyz55
Ja tu zaglądam
27 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Suuupppeerrr,a tak płakałeś, spokojnie do jesieni będziesz miał pełno pomidorków
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

@xyz55 mam pytanie, czy oprócz "wilków" usuwałaś także gałązki z liśćmi? U mnie na krzaczku do pierwszego grona jest chyba z 5-6 gałązek i zastanawiam się czy ich trochę nie usunąć?
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Ksantypa
Znam to forum
93 postów
Znam to forum
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

A kiedy rozmnażać wiszące truskawki?
ceń dzień
Awatar użytkownika
xyz55
Ja tu zaglądam
27 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Z chwilą pokazania się pomidorów zaczynam wycinać liście,zostawiam kilka liści za pomidorami,roślinka ma dać jak najwięcej z siebie pomidorom,a nie zielsku,no i słońce lepiej do nich dojdzie. pamiętaj,że jestem amatorką,miałam kiedyś dom z ogrodem ale tylko trawa i kwiaty tam były, a teraz bawię się na balkonie z pomidorami i jakoś udaje się,pozdrawiam.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Tak właśnie gdzieś przeczytałem ale nie byłem pewny. Tzn. jak pomidorki się pojawią ale są jeszcze zielone to zaczynasz usuwać liście? Tak? "Za pomidorami" tzn. te nad czy te pod?
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
ODPOWIEDZ