Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Stacje Benzynowe - LPG

Hydepark, czyli o wszystkim innym
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Na pewno parę osób na forum ma samochody z zamontowanym podtlenkiem LPG (instalacja gazowa), gdzie tankujecie swoje fury? Wybieracie markowe stacje (BP, Shell, Orlen) czy może stacje no name lub typu Auchan?
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Stacja Auchan to nie "no name", tylko Auchan
A tak na serio, to paliwo do Auchan dostarcza Orlen, Neste - Lotos.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Ale czytałem i poparłem to na własnej skórze, że mieszanka gazu na stacji Auchan i stacji Orlen jest inna, na nie korzyść Auchan.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Jarek

10 lat temu

redziaczki pisze:Ale czytałem i poparłem to na własnej skórze, że mieszanka gazu na stacji Auchan i stacji Orlen jest inna, na nie korzyść Auchan.
Potwierdzam - też czuję to wyraźnie ;-(
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Na gazie z Auchan czy też innych niemarkowych stacji przejeżdżam mniej kilometrów więc wolę dopłacić te 2-3 złote na jednym tankowaniu i zrobić te 20 kilometrów więcej. A tak na marginesie to zawsze jestem zafascynowany ludźmi którzy stoją w strasznie długiej czasem kolejce na Auchan po 40 minut właśnie po to, żeby zatankować o 10 groszy taniej na litrze
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Mi akurat jeszcze nie udało się przejechać większej ilości km na gazie z markowej stacji niż ze stacji typu Auchan, ale za to auto nabrało wigoru i ładnie się zbiera.... ma moc
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
figaro
Bywalec
262 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

2-3 zł na jednym tankowaniu? Jeśli różnica w cenie sięga 25 gr/L, to na moich 40 l wychodzi 10 zł różnicy, czyli prawie 5 l. Różnica w spalaniu może i jest, ale czy aż tak duża? Tankuję w Rumi koło WEMY, czasem Lotos, Lukoil, Auchan, jakoś nie widzę różnicy w spalaniu...
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

10 lat temu

Tankuję na stacji Auchan LPG w dwóch samochodach. Jest świetnie. Tanio i sprawnie. Jednym samochodem /160 KM/ przejechałem 170 000 na tym gazie i spoko, drugim /147 KM/ 60 000. Złego słowa nie powiem. Może, dlatego że samochody mają trochę mocy na dynamikę też nie narzekam. Nigdy nie czekałem 40 minut, aby zatankować.
Na Auchan tankowałem również przez 3 lata ON. Przejechałem na ON z Auchan około 120 000. I też nie było żadnych problemów. A samochód był z tych, co to trzeba do nich lać tylko super paliwo.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1795 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Ja kiedyś (ok 2 lata temu) tankowałem LPG na Auchanie, niby taniej, ale zawsze kończyło się to albo brakiem mocy, albo problemami z silnikiem. Zacząłem tankować na BP i wszystko ustało.

Potem zawsze tankowałem na BP w Rumi, czasem w Wejherowie, gdyż mają najniższą cenę z tych znanych stacji i są partnerem programu w którym uczestniczę. Niestety ostatnio wymienili dystrybutor i chyba coś z pistoletem mają nie tak, bo ostatnio jak u nich chciałem zatankować zaczął wyciekać gaz, pani która tankowała automatycznie przerwała tankowania stwierdzając uszkodzoną instalację gazową w moim samochodzie. Tymczasem ja pojechałem na stację obok i zatankowałem bez problemów. Do dziś nie tankuję na BP i instalację mam zawsze szczelną.

Teraz tankuję na Lukoilu, tanio mają i gaz jest dobry, zastrzeżeń nie mam a gaz dostarcza do nich BP
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
suria
Częsty Bywalec
433 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

My tankujemy na Auchanie. Na markowych stacjach gaz był gorszy, bo samochód na tej samej ilości robił mniej kilometrów, a silnik ma taką samą moc na droższym i tańszym.
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

10 lat temu

Dodam tylko, że samochody kupowałem bez gazu. Wybierałem duże silniki. Sam zlecałem założenie instalacji. W każdym samochodzie mam sekwencyjną instalację BRC i tak jak napisałem wcześniej, śmigam na LPG z Auchan.
ODPOWIEDZ