Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

telefoniczne naciąganie na badanie w.. restauracji

Hydepark, czyli o wszystkim innym
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Witam,
jeśli wątek już był to przepraszam, ale cholera mnie wzięła i dlatego piszę. Dziś odebrałem telefon od kobiety zapraszajacej na bezpłatne "badanie" termocośtamcośtam w... restauracji..... . Gdy usłyszałem słowo "restauracja" to przerwałem tej pani słowami "dziękuję za informację i miłego dnia życzę" - odpowiedzi tej krowy nie przytoczę, ale chętnie się tam jednak wybiorę, aby parę słów powiedzieć tym gnojom, którzy nie tylko naciągają ludzi na tych pseudo-badaniach, ale już nawet przez telefon obrażają... czy ktoś z Was wie gdzie ma się to sq...two odbyć w Redzie dnia 31.07.2013 i o której godzinie ??
Binka
Bywalec
283 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Do mnie dzwonią 2-3 w tygodniu i zawsze odmawiam-dopytują tylko dlaczego,mówię nie,dziękuję i odkładam słuchawkę,w 90 % przypadków ma to być w hotelu na Puckiej w nieludzkich godzinach 14-15
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Mój niezawodny sposób na spławienie takich natrętów, wypróbowany wcześniej przez znajomych, to po zaprezentowaniu przez nich oferty odpowiadam, że jest to telefon firmowy i tu wymyślam nazwę firmy. Skutkuje natychmiast, kończą, przepraszają i miłego dnia życzą
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

ja również ucinam te rozmowy, ale dzisiaj spotkałem się z chamstwem i bardzo chce mi się odwiedzić osobiście tych sq..ów podczas ich prezentacji - stąd moje pytanie, czy ktoś został może zaproszony na prezentację tego g..a ?? szukam dokładnego miejsca i czasu w dniu 31.07.2012, w Redzie.
Awatar użytkownika
Vervain
Ja tu zaglądam
30 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Niewykluczone, że ta kobieta nie pracuje dla ludzi organizujących te "badania", tylko dla jakiegoś call center. I na pewno musi się spotykać z masą chamstwa na co dzień ze strony ludzi odbierających telefony. Może ktoś usłyszał, co odpowiedziała i już ją zwolnili. A może to biedna studentka, której nie przyjmą do pracy nigdzie indziej.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

RECIECH pisze:dzisiaj spotkałem się z chamstwem i bardzo chce mi się odwiedzić osobiście tych sq..ów.
Reciech, a nie szkoda Ci na to czasu? Bo co im właściwie powiesz/zrobisz?
Jest taka prosta życiowa zasada "nie dotykaj g...a, bo się ubrudzisz"
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Vervain pisze:Niewykluczone, że ta kobieta nie pracuje dla ludzi organizujących te "badania", tylko dla jakiegoś call center. I na pewno musi się spotykać z masą chamstwa na co dzień ze strony ludzi odbierających telefony.
Tak, masz rację takie firmy b. czesto korzystaja z usług firrm outsourcing'owych, które prowadza równiez swoje call center.
siedzą tam młodzi ludzie i maja za zadanie zatelefonowac do maksymalnie duzej ilości ludzi i uzyskac obietnicę wzięcia udziału w takiej imprezie.
Córka moich znajomych pracuje w czymś takim. Płaca nędzna (minimalna) normy wyśubowane, a rozmówcy często nieprzyjemni.
Do mnie tez często wydzwaniają. Nie wysłuchuje do końca. Dziękuje i do widzenia.
Jarek

10 lat temu

Reciech, a nie szkoda Ci na to czasu? Bo co im właściwie powiesz/zrobisz?
Jest taka prosta życiowa zasada "nie dotykaj g...a, bo się ubrudzisz"
Nic nie robiąc sami doprowadzimy do sytuacji, że wkrótce będziemy odbierać po kilkanaście niechcianych telefonów reklamowych dziennie. Coraz bardziej męczących i natarczywych! Polskie prawo traktuje tego typu sytuację jednoznacznie - na przesyłanie jakichkolwiek informacji handlowych jest potrzebna nasza zgoda. Regulują to oddzielne przepisy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

W przypadku wniesienia sprzeciwu dalsze przetwarzanie kwestionowanych danych jest niedopuszczalne. Administrator może jednak pozostawić w zbiorze imię lub imiona i nazwisko osoby oraz numer PESEL lub adres wyłącznie w celu uniknięcia ponownego wykorzystania danych tej osoby, w celach objętych sprzeciwem (art. 32 ust. 3 ustawy)

Wydaje się, że należy poprosić ową panią o kilka wyjasnień:
1. Skąd ma numer i kto dał jej zezwolenie na oferowanie reklamy w ten sposób?
2. Kto udostępnił jej Twoje dane osobowe i w jaki sposób ona (lub firma) administruje nimi?
3. Po trzecie, zgłosić swój sprzeciw, a jeśli inne sposoby zawiodą, skargę (można elektronicznie) do Biura GIODO - skuteczność i święty spokój gwarantowane
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Ale przecież Reciech nie chce się z nimi spotkać, żeby prosić o jakiekolwiek wyjaśnienia, tylko dlatego, że wkurzyło go zachowanie tej kobiety. I dla mnie spotkanie jedynie po to, żeby komuś wytknąć, że jest chamem nie ma najmniejszego sensu. Bo niczego to nie zmieni.
Skąd takie firmy biorą numery telefonów? Rozczaruję Cię - w większości przypadków dzwonią po prostu na chybił trafił. Też sobie możesz zadzwonić na losowy wybrany numer i zaoferować swoje usługi osobie, która odbierze telefon. Nie łamiesz w ten sposób żadnego prawa związanego z ochroną danych osobowych ani związanego przesyłaniem informacji handlowych. Zgoda, o jakiej piszesz, ma zastosowanie jedynie w przypadku poczty elektronicznej czy sms'ów.
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

zgadzam się, że nie należy tego tak zostawiać i dlatego z przyjemnością chciałbym tym naciągaczom zepsuć choć jeden wieczór i kto wie ?, może w ten sposób choć jedną osobę uchronić od podpisania umowy i wkopania się w zakup g..a wartego 50 dych za parę tysięcy... nie szukam również tej krowy z call center ( i nie usprawiedliwia jej to, że ciężka to praca - najęła się za psa to niech szczeka, a nie gryzie) - ja po prostu chciałbym po ludzku dać w mordę jakiemuś gnojowi, który cynicznie (i głównie) naciąga starszych ludzi.... i wiem, wiem - to nic nie da, niezgodne z prawem, sam będę miał problemy.... ale niech ktoś w Was przyzna, że nie miał lub nawet nie ma na to ochoty... ? gdybym wiedział o takich imprezach to bym je im chętnie regularnie rozp..rzał..
Awatar użytkownika
Vervain
Ja tu zaglądam
30 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Kandydat na redzkiego superbohatera czy człowiek ze sporą ilością nierozładowanej agresji...?
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Salamandra pisze: Skąd takie firmy biorą numery telefonów? Rozczaruję Cię - w większości przypadków dzwonią po prostu na chybił trafił. Też sobie możesz zadzwonić na losowy wybrany numer i zaoferować swoje usługi osobie, która odbierze telefon.
Hmm.. - to jakie bym musiał mieć szczęście i statystyczny fart by - losowo dzwoniąc (na chybił trafił) robiąc pokaz w Redzie, trafić na osobę z Redy...
To chyba trudniejsze niż trafienie 6 w Totolotka!!!
Więc jednak śmiem twierdzić, że to nie jest na chybił trafił...
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Johny Bravo pisze: Hmm.. - to jakie bym musiał mieć szczęście i statystyczny fart by - losowo dzwoniąc (na chybił trafił) robiąc pokaz w Redzie, trafić na osobę z Redy...
A co w tym dziwnego, bo nie rozumiem? Przecież każde miasto (gmina?) ma określony ciąg pierwszych cyfr po numerze kierunkowym, więc to naprawdę nie problem wybierając (58) 678-xx-xx trafić na kogoś z Redy
Jeśli dzwoniła na komórkę Reciecha (choć trudno uwierzyć, bo te wszystkie firmy dzwonią właściwie tylko na stacjonarne), to pretensje Reciech powinien mieć albo do operatora, że handluje danymi (nie wierzę - zbyt duże ryzyko) albo do siebie, że zostawia swój numer telefonu w miejscach, gdzie nikt nie dba o ochronę danych osobowych (np. karty rabatowe w sklepach, na stacjach paliw itp.).
Odkąd zrezygnowałam z telefonu stacjonarnego, zmieniłam nr komórki i przestałam podawać go gdzie popadnie, nie mam kompletnie żadnych problemów z namolnymi firmami. Czego i Wam życzę
MarcinGTD
Częsty Bywalec
498 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

RECIECH ja lubie takie afery jak się czegoś więcej dowiesz i akurat nie bede w robocie to baaardzo chętnie pójdę również. Możliwe lecz średnio możliwe że będe 31 lipca w domu.
ODPOWIEDZ