Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Uroczystości świeckie a Kościół

Hydepark, czyli o wszystkim innym
basta
Znam to forum
114 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Przeniesione z innego wątku
(...) mam małego dzieciaczka i nigdy nie zostawię go samego z księdziem. Wieszanie krzyży w klasach, msze śnięte z okazji szkolonych (świeckich) rocznic.. bardzo mi nie odpowiadają. Dziś była w mediach komentowana akcja z pewnym proboszczem skazanym za pedofilie, a ten zwyrol jeszcze pół roku uczył dzieci i odprawił msze. Nie ufam klechom. Totalny brak zaufania dla zboczeńców kryjących się za znakiem krzyża.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

Nie obchodzi mnie co robia księża czy pedofile w sutannach z dziecmi katolików -skoro rodzice chcą powierzać im dzieci,ich sprawa.
Ignoruje fakt krzyży i symboli religijnych w świeckich publicznych obiektach utrzymywanych również za moje pieniądze.
Ale nie potrafie ignorować faktu że moje dzieci w środku lekcji mają okienka i _nie_ przysługuje im prawo do nauki etyki.
Nie potrafie ignorować faktu że mały siedzi w świetlicy i nikt się nim nei interesuje , ostatnio stał sam 7 latek na holu w środku lekcji gdy inni byli pod opieką i siedzieli w klasie i płakał bo się k... zgubił i nikogo to nie obchodziło.
No i nie mogę zdzierżyć tego że publiczne uroczystości świeckiej _niby_ szkoły odbywają się w kościele i wyklucza się mnie jako obywatela i moje dzieci z nich.
Ale się nie dziwcie ze ja po 20 latach mojej edukacji i takiego traktowania nie czuje zadnej wiezi z tym katolickim narodem jest mi obcy kulturowo i obyczajowo.
A chcialbym aby moje dzieci tego nie doswiadczaly, tyle ze mają jest gorzej bo ja zaczalem doswiadczac tego w wieku nastu lat po upadku komuny. A moje dzieci juz od przedszkola np maly wielokrotnie sie posikal ze strachu w wieku 3 lat jak go separowano od grupy i wrzucano do 5, 6 latkow na czas religi.

I to charakterystyczne milczenie "gimnazjum nr1" no bo co ma powiedziec mi w sumie, czego bym nie wiedzial ...
Mieszkam tu i to jest moj kraj ale ludzie sa mi obcy z powodu wrodzonej nietolerancji, rasizmu, antysemityzmu itd..
Artur
gimnazjum nr 1
Znam to forum
83 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Nauka etyki jest organizowana w szkołach publicznych na życzenia rodziców /DZ.U. Nr 36, poz.155, z późn.zm./
O udziale ucznia w zajęciach z etyki, podobnie jak w zajęciach z religii, decydują, poprzez złożenie oświadczenia, rodzice ucznia. W ZS nr 1 nie złożono oświadczeń dotyczących nauczania etyki.
Gimnazjum nr 1 nie komentuje decyzji rodziców.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

1) Wymagane jest 7 osób, skoro jest jedyna osobą w roczniku to składanie tego pisma jest bezcelowe.
2) Szkoła przygotowuje SAMA karteczki z oświadczeniem o chęci nauki religii (podstawowka) NIEZGODNIE z ustawą za rodziców
3) dlaczego nie było jako opcji karteczki z deklaracją chęci nauki etyki ?
4) Szkoła WYMAGAŁA ode mnie NIEZGODNIE z ustawą podpisania karteczki o NIECHĘCI wysłania dziecka na religie ..
Coś jeszcze jest nie tak z mojej strony ?
Artur
gimnazjum nr 1
Znam to forum
83 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Robin
Częsty Bywalec
470 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Niestety wiele spraw poruszonych przez Artura jest smutnych i prawdziwych. W tym bardzo obłudnym społeczeństwie trzeba się poddawać się dyktatowi większości, lub zostać skazanym na spalenie na stosie. Kler dokładnie o tym wiedział pakując się z lekcjami religii do szkół. Uzyskał dzięki temu dostęp do publicznych pieniędzy (płace i inne świadczenia księży) i do kolejnej dziedziny życia publicznego poprzez obecność panów w sukienkach w pokojach nauczycielskich i na holach szkolnych. O ile można podjąć się obrony własnych poglądów jako dorosły i o tyle posługiwanie się dziećmi do swoich celów jest obrzydliwe. O ile nie przeszkodziłoby mi wykluczenie przez dorosłych sąsiadów katolików - o tyle skazywanie na to samo dzieci jest po wielokroć bardziej okrutne.Min. dzięki temu religia w szkołach ma się dobrze i mimo tego, że wielu nauczycieli ma na ten temat krytyczne zdanie, nie buntują się. O pozycji kleru w szkole wiele mówi przykład przedstawiania nauczycieli na początku roku, kiedy to z wielkim namaszczeniem jako pierwsi - zawsze przedstawiani byli właśnie księża, potem nauczycielki. Kompletny brak kultury i bardzo niesmaczna sytuacja. O pędzeniu dzieci do kościołów i cyrku jaki odbywa się w klasach II przy okazji komunii można napisać małą książkę ..... Smutne. Niestety prawdziwe.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

http://miasto.reda.pl/2013/2335
Burmistrz Miasta Redy oraz Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Redzie serdecznie zapraszają wszystkich ? mieszkańców na uroczystość obchodów 95 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uroczystość odbędzie się dnia 11 listopada 2013 roku w Kościele p.w. Wniebowzięcia N.M.P. w Redzie.
Na pewno nie wszystkich mieszkańców , ew wszystkich katolików.
Artur
Awatar użytkownika
drhacken
Bywalec
215 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Niestety ale obyczaje u nas są jakie są
Ale organizowanie wszystkich imprez w kościele to lekkie przegięcie:)
Obchody iluś tam lecia przedszkola gdzie chodzą moje dzieci też były w kościele(przy ponad 30 stopniowym upale). Dowiedziałem się że dzieci są w kościele jak przyjechałem je odebrać(oczywiście wcześniej żeby się w upale nie męczyły:).
Ja nie jestem zwolennikiem mieszania kościoła do świeckich imprez i uroczystości.
Nie polemizuj z idiotą -najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu,a później pokona doświadczeniem.
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

Dlaczego nie zagracie na nosie katolickiej opresji i nie założycie kolektywnej, wolnej światopoglądowo szkoły/przedszkola?
Awatar użytkownika
drhacken
Bywalec
215 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Pienio ja jestem przeciwnikiem mieszania kościoła w świeckie uroczystości, a nie samego kościoła . Wolne światopoglądowo przedszkole lub szkoła w tak zdominowanej przez kościół małej społeczności szybko uzyskało by status sekty i siedliska szatana
Nie polemizuj z idiotą -najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu,a później pokona doświadczeniem.
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

Mnie spotkało straszne wydarzenie 2 tygodnie temu, związane właśnie z tym mieszaniem się. Przechodziłem obok kościoła i usłyszałem, że ksiądz na kazaniu poinformował, że w przyszłym tygodniu przestawiamy zegarki o godzinę do tyłu. Nie spodobało mi się coś takiego, czas jest przecież świecki.

Współczuję Wam. Możecie zwrócić się o pomoc do Armanda Ryfińskiego, on pomaga potrzebującym w takich sytuacjach.
Awatar użytkownika
drhacken
Bywalec
215 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

No chyba masz rację że tu tylko Armand Ryfiński może pomóc
Nie polemizuj z idiotą -najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu,a później pokona doświadczeniem.
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

ArturB pisze:http://miasto.reda.pl/2013/2335
Burmistrz Miasta Redy oraz Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Redzie serdecznie zapraszają wszystkich ? mieszkańców na uroczystość obchodów 95 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uroczystość odbędzie się dnia 11 listopada 2013 roku w Kościele p.w. Wniebowzięcia N.M.P. w Redzie.
Na pewno nie wszystkich mieszkańców , ew wszystkich katolików.
Tak się składa, że niektórzy Polacy są katolikami i w tym dniu poprzez uczestnictwo we mszy chcą uczcić ten dzień. Po tej mszy jest "Montaż słowno - muzyczny" prezentowany przez dzieci SP 2, więc jeżeli chcesz tak bardzo uczcić ten dzień, to przyjdź na uroczystości świeckie po tej mszy. Nie będzie to inscenizacja przygotowana przez księży z Redy, których tu bezkarnie nazywacie pedofilami. Tak przy okazji, skoro znany psycholog i seksuolog A. Samson jest skazany za pedofilię to znaczy, że wszyscy psycholodzy to pedofile, tak samo wszyscy reżyserzy, bo R. Polański ścigany też za kontakt z nieletnią, a sąsiedzi, wujkowie, dziadkowie, przybrani tatusiowie, policjanci, opiekunowie w domach dziecka??? Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka, bo w każdej grupie społecznej znajdują się zwyrodnialcy. Mieszkam w Redzie ponad 20 lat i nie słyszałam, aby w którejś parafii, jakiś ksiądz był posądzony o pedofilię lub inne przestępstwo.
Więc jeśli chcesz tak koniecznie być patriotą w tym dniu, a nie chcesz usiąść w ławce kościelnej, aby obejrzeć świecki występ dzieci, to wywieś chociaż flagę i świętuj ten dzień po swojemu i uszanuj to, że ktoś inny chce w tym dniu pomodlić się na mszy.
Ostatnio zmieniony |3 Lis 2013|, o 09:43 przez goya, łącznie zmieniany 1 raz.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

Ale rozumiesz jak brzmi zaproszenie ? Zaprasza się nie do szkoły publicznej lecz w imieniu świeckich władz do kościoła konkretnego wyznania.
I nie mam zamiaru uczestniczyć w jakichkolwiek obrzędach w kościele bez względu co prezentują.
Ja nie mam nic do tego gdzie jaka opcja religijna czci swoje bóstwa.
Ale jako osoba na równi płacąca składki chciałbym równego traktowania moich dzieci.
Za moich czasów uczestniczyłem w takich świętach w szkole a nie w kościele.
EOT, niektórzy nie zrozumieją w czym rzecz, dopóki im jakaś sekta wyznaniowa innego wyznania stanowiąca większość w skutek np imigracji nie zafunduje takich świąt w jakimś "meczecie". Domyślam się iż będą wtedy święcie oburzeni.
Co do pedofilii już raz napisałem - jest mi obojętne co ze swoimi dziećmi robią katolicy, muzułmanie czy innego wyznania i komu powierzają pod opiekę, i co te osoby robią z ich dziecmi, wolnośc wyznania, jak chcą to dla mnie mogą je poświęci na ofiarę taką czy inną....
Ostatnio zmieniony |2 Lis 2013|, o 22:02 przez ArturB, łącznie zmieniany 1 raz.
Artur
dlog
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

A czy ktoś ci KAŻE tam iść?
ODPOWIEDZ