Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Reda dawniej

Hydepark, czyli o wszystkim innym
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Pomysł założenia tego wątku podsunął Pienio i bardzo mi spodobał się. Nie mieszkałam przed 1980 rokiem w Redzie, ale często tu przyjeżdżałam do rodziny mieszkającej na ul. Gdańskiej i przejeżdżaliśmy przez Redę do dziadków do Pucka. Ja pamiętam stara drogę z Wejherowa do Pucka. Nawet niedawno chciałam nią przejść w stronę Wejherowa, ale zupełnie nie wiem, gzie ona się podziała Z Wejherowa wyjeżdżało się obecną ulicą Drogowców przez przejazd kolejowy na ul. Cechową, koło remizy itd. Tylko teraz idąc ul. Drogowców ta droga tam się kończy. Kiedyś szukałam w domu Rodziców starych map drogowych, by sprawdzić jak ta droga tam biegła, ale nie znalazłam. Może ktoś ma jakieś mapy, albo wie gdzie ta droga tam przebiegała? Bo w tej chwili tam nawet przejścia nie ma, tak zarosła.
Pamiętam też, że podczas budowy nowej drogi zmieniano bieg rzeki Reda w Redzie. Pewnie też na takich mapach byłaby. Zdaje się, że ten most przy remizie był na rzece.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

Ale super! Gdzie znalazłeś?
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Już był taki temat na forum,a mapy są ogólnodostępne w Internecie. Jest nawet jakaś wtyczka do Google Earth gdzie można nakładać Stare mapy na obecne.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Tutaj jest interaktywna mapa z płynna regulacją przejścia miedzy starą mapą, a nową

Wchodzimy na tą stronę: http://www.zamki.pl/?dzial=mapa
Przybliżamy sobie Redę
Wybieramy opcję Messtischblatt
i suwakiem zmieniamy przezroczystość
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

No rewelacja! O to mi chodziło
ODPOWIEDZ