Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

PENDOLINO - też w Redzie ?

Hydepark, czyli o wszystkim innym
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

mogłeś wsiąść w SKM i podjechać do Gdyni Głównej tam do 18.30 stał

ale fatalne zachowanie organizatorów. Fatalne bo takie rzeczy czy pociąg może wjechać do Rumi czy nie, trzeba było uzgodnić przed ogłoszeniem, że przyjedzie, a nie już po tym jak się ludzi zaprosiło, ale jeśli już tak się stało, to trzeba było poprosić InterCity, żeby podesłało skład który ludzi by zabrał do Gdyni, tam dać półgodziny i ludzi odwieść z powrotem do Rumi - i wyszli by z tego z twarzą... ale cóż - niestety w PKP myślenie wciąż stanowi największy problem
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

9 lat temu

Najdziwniejsze że ta "komuna i olewka" jest tworzona przez obecne władze , tą władza nie są ludzie z poprzedniej epoki lecz nowi biznesmeni którzy zaczynali karierę zawodową już w nowym systemie. I niestety mam wrażenie że chyba jest teraz gorzej ni poprzednio. Na szczęście emerytura tuż tuż. Bo niestety powoli wstyd pracować w tej firmie. A na dodatek to już nawet pracować nie bardzo się opłaca.
Jeszcze chwila i w Biedronce będą wyższe zarobki niż w PKP.
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

9 lat temu

o !!! widzę ze ten post o komunie i olewce zniknął
adameq
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

9 lat temu

Wicek pisze:mogłeś wsiąść w SKM i podjechać do Gdyni Głównej tam do 18.30 stał
No właśnie. Byłoby pięknie ALE NIE W PKP. Po przyjechaniu do Redy z dwójką "napalonych na zobaczenie pendolino" dzieci, poinformowano mnie, że niestety nie przyjedzie i mogę sobie do Gdyni do 17:55 pojechać, co niezwłocznie uczyniłem, po drodze sprawdzając, że stoi do 18:30. Jak już zaparkowałem pod dworcem w Gdyni i udaliśmy się na peron okazało się, że w wyniku "dezinformacji" zwiedzanie pirerdolino" zakończyło się właśnie w tym momencie (czyli o 17:30). Ot całe Polskie Koleje. Pytam się pani z piękną apaszką IC co ja mam teraz dzieciom powiedzieć i czy ma świadomość jak to wygląda przed ludźmi oraz co im szkodzi przedłużyć zwiedzanie o godzinę, to ta tyko wzrusza ramionami. WSTYD, PKP, WSTYD.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

wizerunkowo faktycznie wstyd... i to jest najgorsze. Wydają teraz sporo pieniędzy na nowe uniformy dla kolejarzy, malują ładnie pociągi, kupują coraz lepsze składy, nawet czasy przejazdu zmniejszą... ale na końcu i tak masz do czynienia z olewackim pracownikiem PKP.

Tam niestety nie wystarczy zmienić ubrań i pociągów, tam trzeba wymienić kadry

Przykre... inna sprawa, że to nie tylko dotyczy PKP. Organizator tej imprezy też się nie popisał... Widocznie to nie była impreza dla ludu, tylko Pani posłanka i zapewne jakiś inny polityk,ksiądz, czy kolejarz miał przeciąć wstęgę i pewnie jakaś knajpka w okolicy już czekała - nie przypadkiem otwarcie w piątek

Ja na Twoim miejscu napisałbym skargę do IC i opisał jak Cię potraktowano. Może na końcu okaże się, że w Dziale Marketingu pracuje ktoś komu zależy na wizerunku firmy i jakoś Ci zrekompensują tą sytuację.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

9 lat temu

Ja zaliczyłem podobny schemat z dzieckiem.
Przyszedłem przd 17 i nie było pendolino, dowiedziałem się iz stoi w Gdyni i producent nie wyraził zgody na przejazd pendolino po torach do Redy.
Pojechałem skm do Gdyni z synem a tam przed 17 pendolino juz zamknięty i chwile później odjechał.
Artur
Robin
Częsty Bywalec
469 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

He, he zastanawiam się gdzie wszyscy byliście. Też zajrzałem na peron w oczekiwaniu na pendolino, ale kiedy zobaczyłem nadjeżdżający IC, odwróciłem się na pięcie i musiałem dzieciakom tłumaczyć, że to taki kraj gdzie nie bierze się do głowy tego co ogłoszone, uchwalone itd. Na peronie widziałem tylko delegację działaczy z UM. Może byliście później ....
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Może Ty czekałeś w Redzie, a wyżej mowa o Rumi.

Ja przejeżdżałem przez Rumie chwilę przed planowanym przyjazdem najnowszego dziecka InterCity i tam naprawdę było sporo ludzi
Ostatnio zmieniony |11 Paź 2014|, o 13:29 przez Wicek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

"na prawde"??? czy to bylo pisane NA ZARTY???
Mamo.... bo się potnę !!!
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

9 lat temu

ani ja , ani żona nie jesteśmy działaczami UM, byliśmy na peronie przed przyjazdem tego pociągu, więc określenie że -TYLKO działacze UM- jest nie na miejscu
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1794 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

9 lat temu

Ja też byłem, trochę się zawiodłem że nie dojechał (zaznaczam - nie dojechał, bo w Gdyni był - jak komuś zależało to pojechał do Gdyni) a że wiem jakie szopki są z tymi certyfikatami dla niego to z drugiej strony aż tak bardzo się nie dziwię że nie wydali zgody na dalszą jazdę. Ja w sprawie Pierd-o-lino podtrzymuję swoje zdanie że Polska powinna anulować umowę z Włochami, nałożyć karę za niedotrzymanie umowy i wyprodukować własne pociągi.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Mazur pisze:"na prawde"??? czy to bylo pisane NA ZARTY???
hehe nie Nie będę się tłumaczył Gamoń ze mnie i tyle
Dzięki za korektę
Huherko pisze:...Ja w sprawie Pierd-o-lino podtrzymuję swoje zdanie że Polska powinna anulować umowę z Włochami, nałożyć karę za niedotrzymanie umowy i wyprodukować własne pociągi.
Ja także podtrzymuje swoje zdanie, ze to bardzo dobrze, że Polska kolej będzie miała pociągi rozpoznawalne na całym świecie i już dziś widać, że zainteresowanie jest olbrzymie i ludzie dzięki jak to nazwałeś Pierd-o-lino chętnie wrócą do podróżowania koleją
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

9 lat temu

1 po pierwsze to każde normalne państwo powinno wspierać własną produkcję - szczególnie jak produkt jest tego wart
2 czy na pewno ten pociąg jest tak rozpoznawalny - podejrzewam że większości Polaków to kojarzy się raczej z aferami
3 olbrzymie zainteresowanie ? w Rumii to raczej w związku z otwarciem nowego dworca
4 ludzie wrócą do podróżowania - wolne żarty, ten pociąg to pojedzie jako IC na kilku szlakach, jakiś promil wszystkich kursów, a poza tym to do korzystania z pociągów może doprowadzić raczej prawidłowy rozkład jazdy
5 dopóki sprawami technicznymi rządzić będą bankowcy to będziemy mieli to co mamy czyli rozpad kolei i od czasu do czasu wodotryski czyli pooglądajcie Pendolino a i tak przyjedzie jakiś stary Husarz bo nawet nowego to nie warto pokazać - tak dla porównania -prądem to musi zajmować się elektryk a nie bankowiec

i tak jak pisze Huherko - "a że wiem jakie szopki są z tymi certyfikatami dla niego to z drugiej strony aż tak bardzo się nie dziwię że nie wydali zgody na dalszą jazdę." - ale oczywiście o tak podstawowej sprawie to ci zarządzający bankowcy nie wiedzą albo nie chcą wiedzieć
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Szanuje Wasz pogląd, ale się z nim nie zgadzam

jarekm odpowiadając na Twoje punkty:
1. Gdyby tak myślały inne Państwa to PESA czy NEWAG by zbankrutowały. Oni jednak większość pociągów budują na rynki zachodnie. Choć co do zasady się zgadzam. Tylko chodzi o to, że mamy w Polsce blisko 1000 linii kolejowych. Nie mam nic przeciwko, żeby na pozostałych jeździły Polskie pociągi... ale jedna linia niech będzie obsługiwana przez pociąg, który ma wyrobioną markę na świecie.

2. Myślę, że znacznie więcej Polaków kojarzy nazwy TGV, Pendolino niż Dart czy Impuls

3. A w Gdyni tłumy ludzi, które na peronie zwiedzały Pendolino, albo we Wrocławiu jak był na jazdach testowych w Polsce też przyszli dworce oglądać ?

4. Chodziło mi o powrót do podróżowania na trasie Trójmiasto - Warszawa - Kraków. Na pozostałe trasy wrócą pasażerowie, jak będzie nowoczesny tabor i oczywiście dobre czasy przejazdu (i rozsądne ceny).

Co do reszty to pełna zgoda
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

9 lat temu

co do zainteresowania, to jest to tak że im większe miasto to i więcej ludzi przyjdzie. trudno porównywać Gdynię do Redy. Zastanowić się też należy czy to zainteresowanie związane jest z faktycznym interesowaniem się techniką PKP czy kontrowersjami związanymi z tym pociągiem. Często jest tak że jak nikt się nie interesuje to pojawia się protest, niedawno tak było z pewną wystawą, że godzi to w jakieś uczucia np partyjne, religijne czy jakiekolwiek inne, i już jest głośno, może nawet ludzie pójdą, ale czy jest to prawdziwe zainteresowanie i czy przez to jest to bardziej artystyczne.
dobra ale nie miało być o ideologii i poglądach

Pendolino
Gdańsk-Warszawa w roku 2015 czas przejazdu - obietnica Nowaka 2 godziny 45 minut , skorygowane na 3 godziny i 1 minutę , i poprawione na 3 godziny 10 minut

IC Kaszub w latach 90 ubiegłego wieku
czas przejazdu - 3 godziny 15 minut

przecież to tak jakby eskimosom kupić lodówki- tylko pytanie PO CO?
albo kupić wypasione drzwi z super zamkami i innymi bajerami a dom jeszcze nie zbudowany - no to sobie choć na drzwi popatrzymy

i nie chodzi o to by marudzić , chciałbym aby ta firma była szanowana i pracownicy byli szanowani i cieszyli się pewnym prestiżem w społeczeństwie jak to było w latach międzywojennych , tylko że wtedy to nawet parowozy np. Piękna Helena jeździły prawie tak szybko jak wprowadzane na siłę Pendolino

w czasach poprzedniego systemy wyśmiewane było to że malowano trawę na zielono a śnieg na biało przed przyjazdem ważnych gości i chyba niewiele się zmieniło
to co dzieje się obecnie to nawet nie jest śmieszne, raczej żałosne

Mundurów na szczęście nie trzeba już nosić
ODPOWIEDZ