Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

PENDOLINO - też w Redzie ?

Hydepark, czyli o wszystkim innym
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

Burmistrz Miasta Redy - zaprasza mieszkańców 12 września do zwiedzania nowoczesnego pociągu Inter City
... czyżby to Pendolino ?? Może, może ? było by super

http://miasto.reda.pl/category/aktualnosci/

...wiedzieliśmy o tym że będzie w Rumi ok. godz.16.00 z okazji otwarcia dworca ,
a tu niespodzianka bo w Redzie chyba też ? - ok. godz. 16.45
Ostatnio zmieniony |11 Wrz 2014|, o 20:42 przez Major, łącznie zmieniany 2 razy.
Binka
Bywalec
283 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

a dziwne!bo w Gdyni ma być od 14 do 18,więc będzie ich więcej?
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Obchody Dnia Maszynisty (nawet nie wiedziałem, że taki dzień jest) będą trwały 15 minut
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

9 lat temu

Podniecanie się nie wiadomo czym
a po czym to ma jeździć
i na co to ma jeździć
na holcgaz?

a za chwilę będą ogłoszenia
Zatrudnimy osoby do pchania pociągu
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1791 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

9 lat temu

jarekm po czym to już jest, na co też jest - pytanie jest czy to wgl będzie miało szanse jeździć. Gdyby to Polska dobrze rozegrała, to by dawno Włochom oddała te buble, zgarnęła kasę z odszkodowania i kupiła 2 razy więcej o wiele lepszych składów z polskiej PESY, NEWAGU lub TSO ...
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

9 lat temu

Czy na pewno jest po czym???
Bo chyba nie po tych torach co dopiero zbudowali a teraz rozbierają i naprawiają jak pomiędzy Tczewem a Pszczółkami
A z tym prądem to też zbyt dobrze nie jest
A to czy dobrze to rozegrano to już sprawa władzy, ja jestem od roboty

za mojej młodości w szkole uczyli takiego wierszyka

Murarz domy buduje,
Krawiec szyje ubrania,
Ale gdzieżby co uszył,
Gdyby nie miał mieszkania?

A i murarz by przecie
Na robotę nie ruszył,
Gdyby krawiec mu spodni
I fartucha nie uszył.

Piekarz musi mieć buty,
Więc do szewca iść trzeba,
No, a gdyby nie piekarz,
Toby szewc nie miał chleba.

Tak dla wspólnej korzyści
I dla dobra wspólnego
Wszyscy muszą pracować,
Mój maleńki kolego.

A teraz jak jest wszyscy wiedzą
coraz miej ludzi pracujących w swoim zawodzie
no i mamy przez to fachowców od psucia wszystkiego czego się dotkną
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Huherko pisze:jarekm po czym to już jest, na co też jest - pytanie jest czy to wgl będzie miało szanse jeździć. Gdyby to Polska dobrze rozegrała, to by dawno Włochom oddała te buble, zgarnęła kasę z odszkodowania i kupiła 2 razy więcej o wiele lepszych składów z polskiej PESY, NEWAGU lub TSO ...
wtedy byłoby narzekanie, że cały świat jeździ Pendolino, TGV, a my nie...

Ja jestem zadowolony z tego, że Polska kupuje coś co znane jest na świecie. Oczywiście w granicy rozsądku. Na większości tras powinny być pociągi z Polskich fabryk, ale na jedną trasę możemy mieć coś rozpoznawalnego na świcie prawda?

Dlatego plus dla Polski za kupienie Pendolino (minus, że nie zbudowali odpowiednich torów, żeby ten pociąg dał z siebie maksa), tak jak plus dla Polski za kupienie Dreamliner-ów i oby więcej takich inwestycji
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1791 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

9 lat temu

Wicek - Polskie marki są tak samo rozpoznawalne na świecie jak i zagraniczne u nas, no nie trzeba długo wymieniać tylko z branży transportowej , np Solaris. Pendolino nawet gdyby chciał, nie dałby z siebie wszystkiego bo to była ta najuboższa wersja, sam fakt że nie miał swoich "sztandarowych" wysuwanych pudeł już czyni go po prostu zwykłym szybkim pociągiem bez szału za cenę taką gdzie szał powinien być.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

Huherko tylko jeden szczegół, żaden polski pociąg nie jeździ szybciej niż 200km/h a to było wymagane w przetargu.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Huherko ja się zgadzam Sam uważam, że pojazdy PESY czy NEWAGu to światowy poziom, ale to trochę jak z butami Adidasa

Marka to marka i choć znajdziesz pewnie Polskie buty lepsze od Adidasa/Pumy/Nike czy kto tam co nosi to i tak ludzie będą kupować te znane marki - bo ludzie na świecie to noszą .

. Dziś przejeżdżałem o 15.55 przez Rumie i na peronie czekały tłumy na Pendolino. Ludzie z aparatami, dziećmi, w Gdyni Głównej nawet staruszkowie i też tłumy na peronie. Myślisz, że gdyby zamiast Pendolino przyjechał Polski Dart - nowe dziecko Pesy to też byłoby takie zainteresowanie?

Jesteśmy krajem na dorobku... dobrze, że dostajemy zabawki, którymi bawi się cały świat. Oczywiście uważam, że 90 % transportu powinno być wykonywane polskimi maszynami, ale fajnie mieć też coś rozpoznawalnego na świecie

w skrócie to tak jak z McDonalds Jasne, że można stworzyć taką samą sieciówkę z tymi samymi kanapkami i nazwać ją Pan Zdzichu... ale choć smakuje tak samo, to nie będzie to samo I u Pana Zdzicha będzie 5 osób, a w McDonalds będzie 50 osób
rabinowsky
Nowy/a na forum
8 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 14 lat temu

9 lat temu

Rumia otwarcie nowego starego dworca. wielkimi literami napisane przyjazd i oficjalna prezentacja PENDOLINO. wszyscy czekają nadchodzi godzina 16:07, z semaforów słychac OPÓŹNIONY (JAK ZWYKLE - to już jest notoryczność ) POCIĄG PKP PRZEWOZY REGIONALNE DO HELU...." a ludzi dalej czekają. JEST wybiła 16:07 wjeżdża. widac go zdaleka ... choć zaraz zaraz. wprawne oko miłośnika polskiej koleji już z daleka widzi jadącego HUSARZA na czele. no dobra pewnie ciągnie nasze wspaniałe PENDOLINO. w końcu z pompą wjeżdża na stację .... HUSARZ i dwie intercitowskie jedynki ... VEL PENDOLINO. PKP INTERCITY KOLEJNY RAZ MÓWI POLAKOM ŻE WYPASTOWANA ŚWINIA TO DZIK i BĘDZIE PAAN ZADOWOLOOOOONY JAK TO SIĘ MÓWIŁO W PRL-U. TOTALNA KOMPROMITACJA I WPROWADZANIE LUDZI W BŁĄD. RUMIO I PKP-IC WSTYDŹCIE SIĘ ...
Marcin
Prawie Lider
519 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

To znaczy, że ten intercity w Rumi to było pendolino! Fakt, biała ciuchcia z reklamą Openera wzbudziła dość duże zainteresowanie na dworcu...

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalk
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1791 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

9 lat temu

To białe w Rumi to był Husarz org. Taurus (IC 91 51 5-370-001) Tylko lokomotywa, ale także "cukiereczek" polskiego InterCity który wyciąga ładne prędkości, porównywalne z Polskimi EU07 czy ET22. Pendolino nie został dopuszczony do ruchu na trasie 250 (lub 202 - źródło niepewne) przez Alstom (Firma która wypuściła Pendlino, bardzo znana w Europie), które nie dosłało homologacji na poruszanie się pociągu na danych odcinkach.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

Taak, jechałam właśnie tym opóźnionym do Helu i wszyscy pasażerowie byli w szoku dlaczego Rumia nas tak wita entuzjastycznie he, he..... Za to w czasie przymusowego postoju w Gdyni /wyjechał 15 min później/ oglądaliśmy sobie PENDOLINO stojące na torze obok- podoba mi się jego dziób!!!
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

9 lat temu

byłem i się doczekałem
na niezbyt nowego Husarza
mogli chociaż nowszą wersję przysłać
ale na co liczyłem
naiwny człowiek z prowincji myślał że Pendolino przyjedzie
ale już wcześniej wpisałem że nie warto się podniecać
świat realny to nie reklamowa ulotka
ODPOWIEDZ