Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

PENDOLINO - też w Redzie ?

Hydepark, czyli o wszystkim innym
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

@herring
Kompletnie się nie zgadzam. Klienci, którzy wybiorą Pendolino, to głównie biznes, który rano jedzie do Warszawy na spotkania i wraca po południu. Osoby te były zmuszone (ze względu na dotychczasowe czasu przejazdu) przesiąść się do samochodów, a ci, co mogą sobie na to pozwolić, latali Eurolotem. Popyt na szybkie przejazdy w lepszym standardzie jest wysoki. W tym wypadku niska cena nie poprawiłaby rentowności tego projektu, a wręcz przeciwnie.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Mnie jest zupełnie obojetne jakim pociagiem pojadę do stolicy. Czy będzie sie nazywał Kaszub czy Góral. Chce tam dojechać szybko tanio i wygodnie. Nie musi to byc jakis komfortowy wagon, wystarczy wygodny. w końcu 3 godziny to nie wieczność. Niekiedy w kinie siedzimy tez tyle w mniej wygodnych fotelach.

A Pendolino moim zdaniem to troche tak, jak wypasione fury Kuby Wojewódzkiego. co z tego, ze moze jechać 250km/godz, gdy nie ma gdzie tym jeżdzić. No, ale my też mamy tak jak w Europie... Chyba nas na to nie stać.
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

9 lat temu

Zigi pisze:@herring
Kompletnie się nie zgadzam. Klienci, którzy wybiorą Pendolino, to głównie biznes, który rano jedzie do Warszawy na spotkania i wraca po południu. Osoby te były zmuszone (ze względu na dotychczasowe czasu przejazdu) przesiąść się do samochodów, a ci, co mogą sobie na to pozwolić, latali Eurolotem. Popyt na szybkie przejazdy w lepszym standardzie jest wysoki. W tym wypadku niska cena nie poprawiłaby rentowności tego projektu, a wręcz przeciwnie.
I znajdziesz codziennie po 400 biznesmenów albo dwa razy więcej bo pociąg pewnie nie będzie jechał raz na dzień i tak przez 365 dni w roku?
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

9 lat temu

jarekm pisze:Na temat komfortu

Cytat

Baza serwisowa jest gotowa tylko w Olszynce Grochowskiej. Pozostałe są w trakcie budowy. Ponadto Tomasz Kłosiński, dyrektor operacyjny Alstom Polska, mówił, że nie da się zapewnić najlepszego standardu podróży.
- Pociągi będą tu obsługiwane średnio co trzy dni. Nie da się więc zapewnić wysokiego standardu podróży, czystości pociągów w środku i na zewnątrz tylko w oparciu o bazę w Olszynce - przyznał.

Pozostawiam bez komentarza
Wicek , to jak to będzie z tym komfortem.
no tak ale Ty fakty pomijasz
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

9 lat temu

herring pisze:
Zigi pisze:@herring
Kompletnie się nie zgadzam. Klienci, którzy wybiorą Pendolino, to głównie biznes, który rano jedzie do Warszawy na spotkania i wraca po południu. Osoby te były zmuszone (ze względu na dotychczasowe czasu przejazdu) przesiąść się do samochodów, a ci, co mogą sobie na to pozwolić, latali Eurolotem. Popyt na szybkie przejazdy w lepszym standardzie jest wysoki. W tym wypadku niska cena nie poprawiłaby rentowności tego projektu, a wręcz przeciwnie.
I znajdziesz codziennie po 400 biznesmenów albo dwa razy więcej bo pociąg pewnie nie będzie jechał raz na dzień i tak przez 365 dni w roku?


a czemu 400

Chciałbym sprostować ten pociąg to nie 1 pociąg
Z Gdyni ma wyjeżdżać co godzinę
ma jeździć 7 składów jako wahadła

aha
sprostowanie do Wicka, napisałeś że jest w posiadaniu IC
do wiadomości to nic nie jest w posiadaniu IC na dzień dzisiejszy
4 składy testowano ale nie zostały przyjęte z powodu usterek
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

Z tego co się zorientowałem, to w przedsprzedaży będzie można kupić bilety sporo taniej. Tym, którym będzie zależało na niskiej cenie, będą mieli okazję. Tak jak napisałem, Pendolino będzie konkurować z samochodami oraz samolotami. Wydaje mi się, że dla osób, które tak podróżują, proponowana cena jest akceptowalna. Tylko do Warszawy dziennie wylatuje 5 samolotów. Do tego dochodzi Kraków, dokąd polecimy z przesiadką. A o tłumach przemierzających codziennie A1 nie wspomnę.

Inna kwestia jest taka, że część osób przyzwyczaiła się do podróży w inny sposób, niż koleją. Więc po stronie IC jest teraz cała praca marketingowa, by przekonać do swojej oferty. Choć myślę, że każdy kto będzie miał okazję, będzie chciał przetestować Pendolino. I jeśli tylko IC nie przejedzie się na obsłudze klienta, to powinno być OK.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

jarekm pisze: Wicek , to jak to będzie z tym komfortem.
no tak ale Ty fakty pomijasz
Cytujesz sam siebie, żeby mi dopiec Rewelacja Pozwól mi mieć WŁASNE zdanie na temat Pendolino.

Jakie fakty ja pomijam?

Ja TYLKO jestem zadowolony z tego, że będzie Pendolino. Jakie fakty pomija się będąc z czegoś zadowolony - przecież ja nikogo do niczego nie przekonuje.... po prostu jestem za. Nie sądzę, że to najlepsze rozwiązanie dla PKP, nie mówię, ze każdy inny pociąg byłby gorszy. TYLKO i WYŁĄCZNIE dla mnie to plus, że będzie... DLA MNIE!!!! Powtórzę JA jestem zadowolony z tego, że Pendolino będzie jeździł po Polskich torach - nigdy nikomu nie zabraniałem być przeciwko.

Widziałem wcześniej to co napisałeś, nie musiałeś sam siebie cytować Nie komentowałem tego bo nie wiem jaki jest standard sprzątania pociągów, ale zakładam, że w tym Twoim cytacie chodzi o to, że pociąg nie będzie sprzątany zgodnie ze standardem Alstom... a to nie znaczy, że będzie sprzątany poniżej standardu pozostałych składów IC.
jarekm pisze: sprostowanie do Wicka, napisałeś że jest w posiadaniu IC
do wiadomości to nic nie jest w posiadaniu IC na dzień dzisiejszy
4 składy testowano ale nie zostały przyjęte z powodu usterek
Ojejku jak Ty się czepiasz
Pisząc "W posiadaniu" użyłem skrótu powinienem napisać: jak przyjdzie i IC odbierze go i podpisze protokół odbioru będzie w posiadaniu. Przepraszam bardzo za nie ścisłą wypowiedź.

jarekm - nie musisz mi nic udowadniać, nie musisz wyciągać fragmentów moich wypowiedzi i je podważać, nie musisz cytować sam siebie, nie musisz stresować się tym tematem. Mi nie zależy, żeby Ciebie czy kogokolwiek innego przekonać, że Pendolino jest ok. Naprawdę obiecuje Ci, że nie będę chodził po mieście i namawiał ludzi do tego, żeby byli za tym pociągiem. Ja tylko w tym temacie wyraziłem opinie, ze akurat ja jestem z tego zadowolony, że IC go kupiło - nic więcej.... nie chciałem nikogo do niczego przekonywać - nie może tak zostać, że Ty będziesz przeciwko Pendolino, ja za? Musimy się sprzeczać przez kilka stron forum?
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

9 lat temu

Wicek, chyba nie czytasz, ja nie cytuję siebie tylko powtórzyłem wypowiedź dyrektora operacyjnego Alstom Polska
To że sprzątanie będzie co trzeci dzień to przecież drobiazg, to że nieopróżniane toalety będą pełne to też nie przeszkadza bo przecież ten pociąg jest tak szybki że zanim dojdzie się do toalety to będziemy już u celu i można skorzystać na dworcu
Rezygnacja z systemów bezpieczeństwa to przecież też tylko czepiactwo z mojej strony
O innych sprawach technicznych nie wspomnę bo sam napisałeś że się nie znasz, czyli można uznać że są zbędne
Jak chcesz możesz dalej tkwić w propagandzie sukcesu , absolutnie mnie to nie interesuje i wcale mnie to nie stresuje jak chcesz mi wmówić.
Tak samo jak nie jestem przeciwnikiem tego pociągu, tylko że patrzę realnie bo widzę stan jaki jest, Pendolino może być ale nie tu i nie teraz, może gdyby się wszyscy sprężyli to realny byłby grudzień ale w roku 2015
Na chwilę obecną to obawiam się tych odbiorów, i nie chodzi mi tylko o same pociągi ale również o infrastrukturę. Bo jak słyszę że są usterki,bo coś nie jest jeszcze gotowe a już jest ogłoszony termin uroczystego otwarcia i przygotowany bankiet dla władzy to wiadomo jak będą wyglądały odbiory.
Nieistotne czy sprawne byle protokół był podpisany
No i na tym moje wizyty na tym wątku zakończę

Polska rośnie w siłę a ludziom się żyje dostatniej - takie hasełko z czasów Gierka
Amen
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

no i się dogadaliśmy
Ty jesteś przeciwko, ja za

mimo różnic naszych poglądów co do Pendolino, łączy nas to, że przeraża nas bałagan na kolei i chyba obaj chcemy, aby Polska kolej rosła w siłę,a nie tylko w wysokości odpraw dla Prezesów
Nie wiem czemu tylko ta jedna instytucja nie potrafi wykorzystać Unijnej kasy.

Co do wad Pendolino to mnie martwi tylko to (jeśli prawdę wyczytałem), że on nie może jeździć jak na zewnątrz jest poniżej -25 stopni Celsjusza, a zimą to może się przydarzyć.

jarekm - nie opuszczaj tego wątku przez w sumie niepotrzebny spór o zalety/wady Pendolino. Po prostu porzućmy ten spór, ale piszmy dalej o Pendo - jak oczywiście będą jakieś newsy
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

Zestawienie na temat z "Gazety Wyborczej".
Załączniki
DSC_0466.JPG
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

9 lat temu

Przepraszam, ale proszę mi pokazać gdzie pisałem że jestem przeciw.
Znowu będziesz kpił że cytuję sam siebie, ale w poprzednim poście wyraźnie napisałem
- Tak samo jak nie jestem przeciwnikiem tego pociągu...........
Czy to ze widzę błędy i niedoróbki świadczy o tym że jestem przeciw?
Bo moim zdaniem świadczy o trosce aby wszystko się udało a przyszli pasażerowie nie klęli od pierwszego dnia. Władza po uroczystościach pójdzie na bankiet i będzie miała wszystko w nosie. To szeregowi pracownicy się będą męczyć i poniosą odpowiedzialność.
tak dla przykładu
jeśli policja zabierze dowód rejestracyjny samochodu np. za jazdę ze zbitą przednią szybą
to co się dzieje
- kierowca dostaje mandat
- w pracy potrącą premię za niewykonanie OC
- poniesie koszty związane z odzyskaniem dowodu rejestracyjnego
a jak zachowa się przepisowo i wbrew poleceniu zwierzchnika nie wyjedzie w trasę to
albo następnego dnia już nie będzie pracował jako kierowca
albo nawet zostanie zwolniony z pracy
Szczekociny- bez komentarza
No i brawo Wicek, czegoś się doczytałeś
ale to -25 stopni to jeszcze nie wszystko
teraz to już naprawdę kończę
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

no to bez sensu się spieraliśmy przez kilka stron, skoro ja jestem za, a Ty nie jesteś przeciwko

mniejsza o ten temat

co do samych czasów i cen, które załączył Zigi to czasowo zdecydowanie Pendolino będzie najkorzystniejszy na trasie Trójmiasto - Warszawa, a cenowo to wychodzi tak

20 biletów na każdy pociąg 49 zł (do Krakowa i Katowic 98 zł)
później 70 % kwoty maksymalnej czyli 105 zł (do Krakowa i Katowic 132 zł)
później 80 % kwoty maksymalnej czyli 120 zł (do Krakowa i Katowic 151 zł)
później 90 % kwoty maksymalnej czyli 135 zł (do Krakowa i Katowic 170 zł)
no i później już tylko po 150 zł (do Krakowa i Katowic 189 zł)

tylko szkoda, że PKP nie ujawniło ile będzie biletów za 70, 80 i 90 % ceny.

Ciekawe ile dni wcześniej będzie trzeba kupować bilety, żeby załapać się na tę pulę 20 szt.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Pendolino dziś stał na Cisowej w bazie SKM i pilnowało go chyba połowa lokalnych pracowników PKP
MarcinGTD
Częsty Bywalec
498 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

A ja widziałem dzisiaj Pendolino na 5 peronie w Gdyni głównej.
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

MarcinGTD pisze:A ja widziałem dzisiaj Pendolino na 5 peronie w Gdyni głównej.
Nieprawdopodobna wiadomosc, ktora zmieni calkowicie me zycie!
Gratuluje Marcinie! Jestes szczesciarzem!
Mamo.... bo się potnę !!!
ODPOWIEDZ