Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

PENDOLINO - też w Redzie ?

Hydepark, czyli o wszystkim innym
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Wicek pisze:To puszczanie Pendolino do każdego miasta w kraju zaczyna być śmieszne
Na początku tylko Gdynia - Warszawa - Katowice - Kraków, teraz Rzeszów, Wrocław, Kołobrzeg i już coś o Helu wspominają Niedługo do Bolszewa go puszczą
A tutaj szczerze mówiąc nie rozumiem.
Co w tym śmiesznego, że także Rzeszów czy Wrocław (poza Gdynią, Warszawą i Katowicami) chcą mieć szybkie połączenie z resztą Polski?
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

To prawda, ze nie rozumiesz
Bo mi nie chodzi o to, że śmieszne jest, ze miasta chcą mieć szybkie połączenie, tylko że śmieszne jest puszczanie wszędzie Pendolino.
Pendolino kupiono z myślą o jeździe torami przystosowanymi do +200 km/h
Do tych miast spokojnie może dotrzeć zwykły skład który jedzie 160 km/h (np. Flirt czy Dart).

Innymi słowy pisząc najpierw niech ktoś zbuduje tory do tych miast, które pozwolą wykorzystać potencjał Pendolino, a później puści tam pociąg tej klasy.

A teraz mamy śmieszną sytuacje, że Pendolino będzie wysyłany po całej Polsce na garażowanie, bo w ciągu dnia nie obróci w dwie strony. Więc zamiast Rzeszów, czy Kołobrzeg mieć sensowne połączenie o sensownej godzinie pociągiem typu Dart, czy Flirt... będą mieli połączenie Pendolino, który przyjedzie w godzinach nocnych i wyjedzie wcześnie rano
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Ok, teraz już jasne. Nie byłam świadoma, że takich torów nie ma w całej Polsce. Sądziłam, że skoro puszczają pendolino do Rzeszowa czy Wrocławia, to znaczy, że tory na tych trasach są pod taki pociąg przystosowane. Dlatego dziwne wydało mi się, że Cię to śmieszy
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

8 lat temu

No właśnie . I nie tylko tory są ważne. Dostosowana musi być również sieć trakcyjna i system zasilania, systemy zabezpieczeń, bezpieczeństwo ruchu itd itp. Taki mały drobiazg choćby jak przejazdy kolejowe, na dobrą sprawę to nie powinno ich być na trasach szybkiego ruchu.
Kiedyś wdałem się w polemikę, ale nie warto , zakrzyczano mnie, bo podobno zacofany jestem.
Ale z puszczaniem Pendolino na wszystkie szlaki to tak jakby wypuścić bolidy FORMUŁY I na drogi gruntowe, albo drogi gminne przed remontem. Można. Tylko czy ma to sens.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

jarekm - to jest bardzo ważna kwestia. Wszelkie przejazdy na takich liniach powinny być najwyższej klasy (nie jakieś tylko znak STOP, czy bez szlabanów). Poza tym, przejeżdżałby on praktycznie przez środki naszych miast, co prawda, obecnie u nas prędkość szlakowa w Redzie wynosi 120 km/h ale mamy bardzo wiele "dzikich" przejść dla pieszych. Nawet nie próbuję sobie wyobrażać, jak ktoś np z Buczka będzie chciał późnym wieczorem skrócić sobie drogę ze stacji benzynowej do któregoś z bloków, a tu ciopong zza łuku wylatuje.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

8 lat temu

Wiesz, to nie tylko o oznaczenie chodzi, nie pomoże ani STOP ani szlaban jeśli drogą pojedzie ciężki pojazd, nie daj Bóg gąsienicowy, bywają takie np. ciężkie ciągniki do prac polowych. No ze stanem toru może być wtedy różnie. No i w takim miejscu Pendolino 250km/h. Kto ma wyobraźnię to sobie wyobrazi skutki, a osobom bez wyobraźni polecam filmiki z wypadków na szlakach szybkiego ruchu. Jakiś czas temu pokazywali w TV film z monitoringu jak na łuku taki pociąg wyskoczył z szyn, na szczęście mur oporowy nie pozwolił na większy wypadek, skład pojechał bokiem po tym murze.
A co do "dzikich przejść", taki powinien jeszcze karę zapłacić, no bardziej prawdopodobne że rodzina. Choć czasami niektórzy mają farta jak ten rowerzysta co walnął w Pendolino i o dziwo przezeżył
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

No to już oficjalnie wiadomo, że Pendolino z Kołobrzegu do Krakowa i na odwrót w Wejherowie nie stanie

Przez Redę przejedzie (w stronę Wejherowa) przed 20.00 (w stronę Gdyni) po 8.00 - amatorom przechodzenia przez tory, radzę w tych godzinach korzystać jednak z tunelu

http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiast ... jazdy.html
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Czas reakcji władz samorządowych rewelacja
Lobbować w tej sprawie trzeba było najpóźniej w grudniu, a nie teraz
Podczas konwentu samorządowego powrócono do sprawy Pendolino, który według nowego rozkładu jazdy nie będzie zatrzymywać się w Wejherowie. Mieszkańcy powiatu chcący skorzystać z połączenia Kraków – Kołobrzeg będą musieli, często z odległych miejscowości, dojechać do Gdyni. Już na początku miesiąca Starosta Wejherowski Gabriela Lisius zapowiedziała w tej sprawie wystosowanie listu do dyrektora PKP Intercity, pod którym podpisali się dzisiaj obecni na spotkaniu samorządowcy.

Według informacji Biura Prasowego PKP Intercity zasadniczy powodem, dla którego Pendolino nie będzie miał postoju w Wejherowie, jest położenie miasta w sąsiedztwie węzła przesiadkowego znajdującego się w Gdyni.
http://www.gazetakaszubska.pl/68607/kon ... omunikacji
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

wg rozkładu PKP, pierwsze Pendolino do Kołobrzegu przez Redę pojedzie 29 kwietnia
terminy były wielokrotnie przekładane, ale skoro pojawiły się już bilety w sprzedaży
to raczej nic się nie zmieni

cena biletu Gdynia - Kołobrzeg od 89 zł w klasie 1 i od 49 zł w klasie 2
tylko pierwszego dnia cena biletu w klasie 1 od 179 zł
dario1
Ja tu zaglądam
35 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Nie chcę zakładać nowego tematu więc wklejam tu taką ciekawostkę

http://wiadomosci.polwysep.pl/news/parowozem-do-helu/
Już 18 kwietnia 2016 roku (poniedziałek) do Helu zawita zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni. Pociąg ten będzie zestawiony z wagonów pasażerskich z lat 70-tych XX wieku.
dario1
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

Dziś o godz.16 przez Redę przejechało Pendolino

był to próbny przejazd techniczny, prawdopodobnie do Kołobrzegu
... w nocy zapowiadany jest powrót
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Widziałem go, prędkością szału nie robił, bo na budziku miał jakieś 60-80 km/h, a prędkość szlakowa była 120km/h
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

to fakt, prędkość nie była powalająca
ale tu pewnie chodziło o badanie stanu technicznego infrastruktury kolejowej, czyli tory,rozjazdy,perony, itp.
jak wiemy te tory są mocno wyeksploatowane przez SKM,więc trudno na razie mówić o zawrotnej szybkości,
...a szkoda
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

to mamy już potwierdzenie :

http://www.intercity.pl/pl/site/o-nas/d ... rzegu.html
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

... no i wszystko zgodnie z planem
o godz.19.57 już z pasażerami przejechało przez nasze Miasto
ODPOWIEDZ