Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Lotnisko Gdańsk

Hydepark, czyli o wszystkim innym
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

Może już niektórzy zdążyli się zorientować, ale ta informacja jest dla tych którzy nie wiedzą
i planują podróż samolotem z lotniska w Gdańsku do pracy, na wycieczkę, lub gdziekolwiek
że w weekend 13 - 14 czerwca zostanie całkowicie zamknięte.
Ma to związek z rozbudową systemu ILS. Na pasach startowych zostaną zamontowane
specjalne światła które umożliwią lądowanie w trudnych warunkach atmosferycznych.
Przewoznicy wycofali loty z rozkładu lub przekierowali do Bydgoszczy.
Port lotniczy w Gdańsku na własny koszt zapewnia transport na trasie Bydgoszczy - Gdańsk.

Jak wszyscy wiemy to lotnisko od wielu lat boryka się z problemem pogodowym
jak nie mgły to opady śniegu, albo wiatry
sam byłem kiedyś uczestnikiem feralnego lotu który musiał być przekierowany na inne lotnisko
mimo że naprawdę było niewielkie zamglenie, to samolot nie potrafił sobie poradzić.
Dlatego alternatywą dla Gdańskiego lotniska była szansa powstania lotniska na Babich Dołach,
gdzie pogoda pomiędzy dwoma lotniskami czasami różni się przysłowiowo "niebo a ziemia"
lotnisko zbudowano ... ale cóż, wiemy jak sprawy się mają...
Marcin
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

Sprawdz proszę statystyki, ile procentowo lotów miało problemy z powodu pogody w GDN na tle innych lotnisk, sprawdź też jak to jest z mgłami na Babich Dołach, potem dodaj koszty budowy/dostosowania infrastruktury by mogły lądować tam maszyny pasażerskie Ryana, czy Wizz (ktore ot tak też nie przejdą sobie z Gdanska do Gdyni, bezinteresownie) a potem jeszcze zobacz co sie dzieje z nowymi lotniskami w Radomiu czy Lublinie, gdzie do najbliższej alternatywy było więcej niż kilkanaście km. Zamknięcie pasa celem remontu czy jak w tym przypadku, zwiększenia kategorii ILS jest normalne, stosowane rzadko, z wiadomych względów ale daleko szukać nie trzeba. Nie wracajmy do tematu "szansy" jaką dawało lotnisko w Kosakowie, i tak już za dużo kasy tam utopiono. Mamy dobrze skomunikowane z Redą nowoczesne lotnisko. Wystarczy

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalk
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Marcin pisze:...Nie wracajmy do tematu "szansy" jaką dawało lotnisko w Kosakowie, i tak już za dużo kasy tam utopiono. Mamy dobrze skomunikowane z Redą nowoczesne lotnisko. Wystarczy
Dla Ciebie może wystarczy Ja jestem zwolennikiem, żeby o sensie istnienia lotniska decydował rynek, a nie urzędnik Unijny czy inny przeciwnik lotniska z Gdańska
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

Marcin, piszesz jak typowy urzędnik, po co to, na co komuś tam to,

po pierwsze: mój post jest bardziej o treści informującej podróżnych
po drugie: nie rozpisuję się na temat przyszłości lotniska w Babich Dołach
tylko dodałem małe zdanie - jaka mogła by być ewentualna alternatywa.
A Ty żeś opisał całą litanię, oj jakie koszty, oj jakie straty.
To że procentowo tych lotów jest mało,to masz rację, ale tak jak pisze Wicek,
nie patrz przez pryzmat urzędasów w Brukseli, to rynek, biznes nakłoni by te lotnisko powstało,
i nie tylko przez warunki pogodowe.
Ja nie muszę sprawdzać statystyk,o których wspominasz, bo znam się nie mniej jak Ty,
a myślę że nawet lepiej, bo interesuję się sprawami lotnictwa.

Ale skoro jesteś grupie ludzi przeciwnej (małej grupie) by te lotnisko NIE POWSTAŁO,
Twój wybór, Twoja sprawa.
A do tematu "szansa" na pewno będzie się wracać, może nie tu, ale z pewnością w urzędach czy mediach.
Marcin, znamy Twoje zdanie, więc już nic nie opisuj.
Marcin
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

To lotnisko juz powstalo. Wyrzucone pieniadze na szczescie nie moje, wiec luz. Fakt, bylby to ewenement na skale przynajmniej europejska - dwa nowoczesne lotniska w odleglosci 7 dróg startowych od siebie. Byloby glosno w mediach, kolejne puste lotnisko. Chyba,że rzeczywiscie w naszej aglomeracji jest taka chec latania, Ale...kto bogatemu zabroni? ano na szczescie ktos to przeliczyl. Jakos tez ta wielka rzesza zwolennikow łatwo sie poddala złej Unii... Szansa? Naprawdę myślisz, że to szansa? Na co - w kontekscie wciaz rozbudowującego się w GDN, proszę napisz, mimo że wszyscy znamy Twoje opinię...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

powstało więc bez sensu nie pozwalać go otwierać Ot kaprys urzędników z Brukseli. Lepiej, żeby stało i niszczało, niż żeby przyjmowało pasażerów.

Pytasz o szanse, więc odpowiem
Według mnie to szansa na sporo miejsc pracy, szansa na dodatkowe pieniądze dla miasta, szansa dla biznesu i wizerunkowa szansa dla miasta i uważam, że te dwa lotniska nie muszą ze sobą konkurować, a mogłyby spokojnie współpracować.

Porty też są dwa i dają sobie radę, czy idąc tym tokiem rozumowania należałoby zamknąć Port Gdynia bo wtedy Port Gdańsk mógłby się bardziej rozwinąć?

Marcin szanuje Twoją opinie, dla Ciebie lotnisko w Gdyni to błąd i strata czasu, pieniędzy i wolisz jeździć sobie do Gdańska bo masz super skomunikowane z Redą lotnisko. Uszanuj opinie drugiej strony, zwolenników lotniska

ale jak mógłbyś mi jeszcze chwilkę o tym dobrym skomunikowaniu lotniska Gdańsk z Redą napisać
Mam samolot do Warszawy w piątek 0 6.30, chce być na lotnisku o 5.30 mógłbyś podać mi to dobre skomunikowanie lotniska. Z góry zaznaczam, ze nie wracam do Gdańska, wiec autem nie mogę jechać
Marcin
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

A do Kosakowa jakbys podjechał na 5:30? Wszystkie "szanse" ktore wymieniłeś sa ok, ale...dodatkowe miejsca pracy tylko w teorii, patrz Radom, n/t biznesu sie nie wypowiadam, wizerunkowo - jasne, a jaki prestiżem bylyby loty miedxykontynentalne! Ja szanuje opinie innych, probuje tylko dac do zrozumienia, ze drugi malutki port lotniczy jest nam zbedny, nie jestesmy Londynem czy Paryzem gdzie sie lata bo jest popyt. My niestety musimy doplacac liniom za obecnosc u nas, a juz szczegolnie tanim liniom. I Gdynia tez by musiala. I to z oczywistych wzgledow wiecej niz robi to teraz Gdansk. Brak konkurencji? Wspolpraca? Historia wspolpracy Szczurka z Adamowiczem uczy czegos innego. Po prostu ja wolalbym by powstal tam NA PRZYKLAD tor wyscigowy, cos czego u nas jeszcze nie ma, a nie kolejne lotnisko

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalk
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

do Kosakowa normalnie bym pojechał 4.21 kolejka z Redy z przesiadką na Stocznia SKM i 109 do bramy głównej lotniska. O 5.19 wysiadam i jestem na lotnisku.

Z kolei do tego "dobrze skomunikowanego z Redą nowoczesnego lotniska" muszę jechać kolejką o 3.39 do Redłowa, gdzie mam tylko 5 minut na przesiadkę i jak będzie cud i się nie spóźni SKM to tam mam 4A i na lotnisku jestem 4.44... albo dojechać do Wrzeszcza i tam się przesiąść. Wtedy będę 5.23.

tak więc jak widzisz już mógłbym godzinę dłużej spać... a założyć trzeba, że gdyby lotnisko w Gdyni funkcjonowało to pewnie autobusy by tam jeździły jeszcze częściej

Nie jesteśmy Londynem i Paryżem to fakt, ale myślałeś może dlaczego u nas nie lata się częściej, tylko jeździ PKSem ?
Ekspertem nie jestem, ale myślę, że gdybyśmy mieli jeszcze mniej lotnisk, konkurujących ze sobą i jeszcze droższe bilety, to by jeszcze mniej ludzi latało

Tor wyścigowy dla kogo? I kto miałby go utrzymywać?
Marcin
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

Widzisz, na kilkadziesiat lotow, ja problemu z Rebiechowem nie mialem. Ale zawsze autem, zawsze ktos zyczliwy pomagał (raz taxi). Nie wiem jak jest z poranna fala odlotow, jakos ludzie na te loty przyjezdzaja. Niedlugo bedzie kolej na lotnisko. Skonczmy tą kłótnię, ja Ciebie nie przekonam o bezsensownosci tego lotniska Ty mnie nie przekonasz do dalszego pakowania tam kasy. Po prostu pomysl czy wpompowałbyś własne prywatne pieniądze w uruchomienie tego lotniska. Zobacz ile jeszcze trzeba wpompować i odpowiedz sobie na pytanie czy warto. Mając ovok prężnie działające i rozwijające się lotnisko. Aha. Nie wiem kto mialby utrzymywac tor wyscigowy, moze ten sam podmiot co lotnisko w Kosakowie. Podałem tylko przykład. W Abu Dhabi jest Ferrari World, w Paryżu Disneyland, w Billund i pod Monachium Legoland, w Berlinie Tropical Island... Ups, ponioslo mnie...my tu chcemy Kosakowo International Airport...

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalk
Stanisław Żółkiewski
Znam to forum
120 postów
Znam to forum
Rejestracja: 9 lat temu

9 lat temu

Najbardziej denerwowałyby hałasy podchodzących do lądowania nad Redą samolotów.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Marcin ja Cię do niczego nie przekonuje. Napisałeś, że lotnisko w Gdańsku jest dobrze skomunikowane z Redą, wiec chciałem, żebyś mi to dobre skomunikowanie pokazał. To, że dojedziesz gdzieś autem, albo taksówką nie znaczy, że jest dobrze skomunikowane, bo według takich kryteriów to lotnisko mogłoby być i w Szemudzie i powiedziałbyś, ze jest dobrze skomunikowane, bo też autem tam dojedziesz

Ja się nie kłócę tylko mam inne zdanie niż Ty. Co do prywatnych pieniędzy, to Ty nie wiesz czy to lotnisko byłoby rentowne czy nie, wiec skąd mam wiedzieć czy bym zainwestował. Zakładam, ze ktoś w mieście to przeliczył i im się to w jakiś sposób kalkulowało, a lotnisko na dziś jest nierentowne, bo decyzją brukselskich urzędników nie może zostać otwarte. Równie dobrze mógłbyś mnie zapytać, czy kupiłbym pole z ropą naftową za 1 zł... a potem jak już bym kupił okazałoby się, ze urzędnicy nie pozwolą mi jej wydobywać. W momencie kupna interes wydawał się super, ale urzędnicy zablokowali mój złoty interes, bo obok sąsiad tez ma pole ropy i nie chciał mieć konkurencji

Jeśli dobrze Cię zrozumiałem utrzymywanie lotniska to błąd bo strata pieniędzy, ale utrzymywanie toru wyścigowego, który także będzie stratą pieniędzy jest już ok?
Stanisław Żółkiewski
Znam to forum
120 postów
Znam to forum
Rejestracja: 9 lat temu

9 lat temu

Od września br. będzie można dojechać do lotniska koleją miejską.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

wiem (choć bardziej kolejką regionalną niż miejską) i wtedy mam nadzieje (nie znam jeszcze rozkładu), będzie można mówić o dobrym skomunikowaniu Gdyni z lotniskiem, ale powyżej rozmawialiśmy o dobrym skomunikowaniu Redy z Lotniskiem na dzień dzisiejszy

Nie mniej jednak PKMka przybliży nam lotnisko
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

9 lat temu

Major pisze:...Dlatego alternatywą dla Gdańskiego lotniska była szansa powstania lotniska na Babich Dołach...
a słowo ciałem się stało

Piłkarze Grecji wylądowali na lotnisku w Babich Dołach http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Rep ... 91502.html

Nie chciałbyś tak przypadkiem napisać, że dobrze by było, żeby wicek wygrał szóstkę w totka?
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

9 lat temu

Wicek pisze: Nie chciałbyś tak przypadkiem napisać, że dobrze by było, żeby wicek wygrał szóstkę w totka?
czemu nie, ja Ci mogę Wicek życzyć tej szóstki, pod warunkiem że będzie duża kumulacja i kupisz sobie samolot
... oczywiście czuję się zaproszony na pokład
wcześniej jednak załatwię Ci zgodę na lądowanie i start w Babich Dołach
ODPOWIEDZ