Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Srające psy!

Hydepark, czyli o wszystkim innym
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

redzianka pisze:To dobrze czy żle ,że spółdzielnia przyłączyła się do akcji"dalmatyńczyk"?Jak by nie zakupiła to by dopiero było marudzenie.
Szczerze- to wolałabym za tą kasę coś dla bloku ,czy osiedla, albo dla dzieciarni.Psiarze sami powinni się złożyć na te pojemniki, jak ich tak bardzo potrzebują na osiedlu.
NomenOmen
Forumowicz
47 postów
Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Czystość miasta leży w interesie wszystkich mieszkańców, także tych, którzy nie mają psów. Dlatego należy stworzyć warunki "psiarzom", żeby mogli o nią dbać dla wspólnego dobra. Ci, którzy nie mają psów, tak jak ja, w końcu też na tym korzystają.
Ostatnio zmieniony |29 Sie 2011|, o 15:09 przez NomenOmen, łącznie zmieniany 1 raz.
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

psiarze nie potrzebują,czytałaś przecież że nie sprzątają,to raczej tym bez psów przeszkadzają kupy(żartuję).A piszesz o kasie,a wiesz ile wydano?Teraz są rady nieruchomości i masz wgląd ile macie do dyspozycji na swój blok,to spytaj czy wzięli Wam z tych pieniążków na pojemniki na kupy...Utrzymanie placów zabaw też kosztuje, a nie każdy ma dzieci,nie można tak rozumować.Była o tym dyskusja też przy okazji tej kaskady wodnej na nowym osiedlu przy młynie,ludzie rzekomo burzyli się ,że nie będą na tą wodę tam zużywaną płacili,co za głupota...
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Taki pies kosztował ok.450 zł i fundusze poszły z nadwyżek /zysku?/ Łatwo policzyć ile wydano. Spółdzielnia REDA tak nie szalała z ilością,a tam też są psy. :roll:
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

z czego nadwyżek ,zysku,bo nie bardzo rozumiem?
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

redzianka pisze:z czego nadwyżek ,zysku,bo nie bardzo rozumiem?
Nadwyżki czyli zysk spółdzielni uzyskane na eksploatacyjnej opłacie,na zyskach z lokat bankowych i najmu,dzierżawy gruntu lub lokali. Przecież chyba byłaś na walnym ,był bilans i walne podjęło uchwały co do zysku,jak go zagospodarować?
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Zuza pisze:
redzianka pisze:z czego nadwyżek ,zysku,bo nie bardzo rozumiem?
Nadwyżki czyli zysk spółdzielni uzyskane na eksploatacyjnej opłacie,na zyskach z lokat bankowych i najmu,dzierżawy gruntu lub lokali. Przecież chyba byłaś na walnym ,był bilans i walne podjęło uchwały co do zysku,jak go zagospodarować?
Zuza czy uważasz, że pojemników jest za dużo? Konkrety proszę
Zuza
Prawie Lider
541 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Zuza pisze:Taki pies kosztował ok.450 zł i fundusze poszły z nadwyżek /zysku?/ Łatwo policzyć ile wydano. Spółdzielnia REDA tak nie szalała z ilością,a tam też są psy. :roll:
I jeszcze dodaj do tego moją odpowiedż na zapytanie "redzianki" dot.zysków sp-ni i z czego wynikają plus informacja o bilansie na ostatnie walne.

A to czy jest dalmatyńczyków za dużo czy mało nie wynika absolutnie z moich postów.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Zuza pisze:
redzianka pisze:To dobrze czy żle ,że spółdzielnia przyłączyła się do akcji"dalmatyńczyk"?Jak by nie zakupiła to by dopiero było marudzenie.
Szczerze- to wolałabym za tą kasę coś dla bloku ,czy osiedla, albo dla dzieciarni.Psiarze sami powinni się złożyć na te pojemniki, jak ich tak bardzo potrzebują na osiedlu.
Każdy by wolał coś innego. Ja np. nie mam dzieci i też bym nie chciała płacić np. za place zabaw itp. wolę za pojemniki dla psów.
A nad tą woda płynącą z młyna też bym się zastanawiała. Też nie wiem czy bym chciała za to płacić, bo ktoś sobie wymyślił taką ozdobę. Jeśli chodzi o czystość czy utrzymanie porządku to tak, ale jeśli chodzi o wygląd to ja tam ozdób, kwiatków, krzaczków płotków akurat nie potrzebuję. Na życie czasem brakuje a ja będę za jakieś ozdóbki płacić ( oczywiście wszystko zależy jak wysokie są to sumy).
Więc jak widzisz wszystkim się nie dogodzi, ale jak się mieszka w bloku to trzeba się liczyć, że się będzie płacić też za inne rzeczy nie tylko za siebie.
Ostatnio zmieniony |30 Sie 2011|, o 09:08 przez Dorma, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Zuza pisze: Szczerze- to wolałabym za tą kasę coś dla bloku ,czy osiedla, albo dla dzieciarni.Psiarze sami powinni się złożyć na te pojemniki, jak ich tak bardzo potrzebują na osiedlu.
Teoretyzując - dzieciarnię też nie każdy posiada, więc posługując się powyższym tokiem rozumowania rodzice powinni sami się zrzucać na atrakcje osiedlowe dla swoich pociech :)
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Zuza pisze:
Zuza pisze:Taki pies kosztował ok.450 zł i fundusze poszły z nadwyżek /zysku?/ Łatwo policzyć ile wydano. Spółdzielnia REDA tak nie szalała z ilością,a tam też są psy. :roll:
I jeszcze dodaj do tego moją odpowiedż na zapytanie "redzianki" dot.zysków sp-ni i z czego wynikają plus informacja o bilansie na ostatnie walne.

A to czy jest dalmatyńczyków za dużo czy mało nie wynika absolutnie z moich postów.
Spółdzielnia Reda tak nie szalała,bo może miała mniejsze zyski.Uważam,że skoro był zysk i walne podjęło decyzję na co wydać to jest ok.Na Walnym niestety nie byłam dlatego nie chcę się rozwodzić za duzo na tematy tam uchwalone.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Zuza pisze:Taki pies kosztował ok.450 zł i fundusze poszły z nadwyżek /zysku?/ Łatwo policzyć ile wydano. Spółdzielnia REDA tak nie szalała z ilością,a tam też są psy. :roll:
inna sprawa, że pojemniki te spełniają świetnie swoją rolę... i zapewniają, że nasze otoczenie staję się czystsze. Jakby nie patrzeć jest to swego rodzaju inwestycja w miła dla oka i zadbaną przestrzeń.

Za temat bardziej warty dyskusji uważałbym posadzenie żywopłotów, o których pisaliśmy tu przed prawie rokiem... z których tak naprawdę niewiele, a w większości to nawet NIC nie pozostało.
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Ja równiez jestem zwolenniczką żywopłotów ,ale takich prawdziwych, a nie za przeproszeniem "wypiardków".
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Jest taka roślina na żywopłoty,która nie ma wielkich wymagań glebowych i klimatycznych,jest tania /przy ilości 1000 sadzonek cena 1,27/szt/ rośnie ok1,5m na rok,jeśli chce się gęsty żywopłot to sadzi się 8 sadzonek na 1m długości,na mniejsze zagęszczenie wystarczy 5 sadzonek na 1m dł. Nazywa się "wiąz turkiestanu".Służę namiarami dla zainteresowanych.
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

zainteresowane powinny być nasze władze spółdzielni,bo zafundowali nam te przysłowiowe "wypiardki" ;-)
ODPOWIEDZ