Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Uchodźcy/imigranci w Polsce.

Hydepark, czyli o wszystkim innym
Seeker
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Konsekwencja sprowadzania islamistów:
https://www.youtube.com/watch?v=PB9G7nRxp-k

Dziś jeszcze śmieszne, zobaczymy za parę lat...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2878 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

Raczej żenujące. Nie śmieszne.
Seeker
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Sądząc po ilości polubień, to jednak jesteś w mniejszości. Demokracja i jej ułomności
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2878 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

Seeker pisze:Sądząc po ilości polubień, to jednak jesteś w mniejszości.
Jesteś pewien? Jaki jest udział polubień tego filmu w liczbie osób, które go zobaczyły?
Seeker
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Zigi pisze:
Seeker pisze:Sądząc po ilości polubień, to jednak jesteś w mniejszości.
Jesteś pewien? Jaki jest udział polubień tego filmu w liczbie osób, które go zobaczyły?
Jestem pewien
vibra_bober
Forumowicz
78 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Niechęć Polaków do uchodźców/imigrantów jest porównywalna jedynie z niechęcią tych drugich do osiedlania się w Polsce. Temat wydmuszka, woda na młyn dla polityków-populistów, którzy windują swoje poparcie na skrajnych emocjach społeczeństwa.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

a tak, żeby odświeżyć temat i podgrzać atmosferę
14-latka zgwałcona przez imigrantów. Jednego z nich skazano na prace społeczne

Imigranci z Afryki, którzy w Oslo zgwałcili 14-latkę, zostali skazani przez norweski sąd na 10 i 17 miesięcy pozbawienia wolności. Jeden z nich uniknął więzienia i otrzymał karę prac społecznych - podaje infowars.com.

30 lipca w Oslo trzej mężczyźni zaczepili dziewczynę w jednym z podmiejskich pociągów. Zaciągnęli ją do mieszkania, gdzie była brutalnie gwałcona i zmuszana do zażywania narkotyków. Potem 14-latka próbowała popełnić samobójstwo.

Zabrakło dowodów

Sprawcy to 18-letni Mohamed Elmi, 21-letni Abdirizak Nur Ali i 21-letni Mohamed Abdirisak Mohamed. Początkowo oskarżono ich o zbiorowy gwałt, za co grozi maksymalnie do 21 lat więzienia. Potem prokurator uznał, że jest za mało dowodów, aby podtrzymać te zarzuty. W konsekwencji pierwszy z oskarżonych otrzymał karę 344 godzin prac społecznych. Pozostałych skazano na 10 i 17 miesięcy pozbawienia wolności.

Według infowars.com sprawa z Oslo obrazuje falę gwałtów, który dotyka Skandynawię. „W większości przypadków sprawcami tych przestępstw są imigranci z Afryki i Bliskiego Wschodu" – czytamy.
http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/swi ... li=AAaGQcg

nie ma co surowe kary za brutalny gwałt... prawie jak reklama dla bydlaków.

Za to w Danii mówi się o tym, by wprowadzić obowiązkowy program seks-edukacji dla uchodźców przybywających do kraju, z pośród rosnących obaw, że nieproporcjonalna liczba gwałtów jest popełniana przez imigrantów i ich potomków.

Kabaret
Szkoda tylko, że niczemu nie winne rodziny cierpią... ale co tam 340 godzin prac społecznych na pewno zrekompensuje nastolatce brutalne gwałty.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2878 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

Moment, moment, ale osoby nie będące uchodźcami / imigrantami nie gwałcą i nie popełniają innych czynów karanych?

Jestem ciekaw wyników takiego zestawienia - liczba przestępstw dokonywana przez imigrantów vs liczba przestępstw dokonywana przez grupy kojarzone z "obroną" narodu przed imigrantami
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

a w którym miejscu napisałem, że nie gwałcą?

Też jestem ciekaw, chętnie obejrzałbym również zestawienie jak bardzo wzrosła liczba gwałtów w Europie po przyjęciu "biednych rodzin z dziećmi uciekającymi przed wojną"

W swojej wypowiedzi raczej zwracałem uwagę na wysokość kary, a nie na to kto zgwałcił tę biedną dziewczynę,
Trochę chyba przewrażliwiony jesteś
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

8 lat temu

A ja nie jestem ciekawy, bo nie trzeba tutaj zestawienia. O ile zna się wzorce kulturowe

Rano z kolei czytałem niusa, że muzułmanie (nowo przybyli) zgwałcili kobietę w Danii i w ramach "kary" zostaną wysłani na przymusowe lekcje edukacji seksualnej ;|
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2878 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

Zapewne wiecie, jaka mniejszość narodowa jest najliczniejszą grupą w brytyjskich więzieniach?
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

8 lat temu

Nie wiem.

Powiedz i wykaż jaki ma to związek z tą rozmową.
Możesz też podeprzeć się jakimś źródłem.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2878 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

Polacy (za: Daily Mirror). Myślałem, że moje pytanie było retoryczne, bo sprawa była wałkowana w mediach.
Związek: Powyższe wypowiedzi wskazują na uprzedzenia wobec imigrantów, czy nawet uchodźców. Staram się pokazać, że są podstawy by obcokrajowcy, bazując na zbliżonych przesłankach, mieli uprzedzenia wobec naszych rodaków (moim zdaniem nieuzasadnione). Także w przypadku Polaków przebywających poza granicami naszego kraju, słyszeliśmy o brutalnych morderstwach dokonanych w ostatnich latach. I uwaga - dochodzę do puenty - Imigranci kradną, gwałcą i zabijają. Robią to również nasi rodacy z dziada pradziada.

I jeszcze jedne przemyślenie. Najprostsza droga, by z uchodźcy zrobić przestępcę, czy nawet terrorystę, to przywitać go postawą ksenofobiczną, prowadzącą do izolacji, wykluczenia. Jak ktoś będzie się czuł u nas obco, to takim rzeczywiście się stanie.
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

8 lat temu

Masz może link do artykułu? Chętnie bym poczytał komentarze pod nim.

Zigi rozmawiamy o gwałcie, a nie o przestępczości.
Sytuacja jest na tyle szczególna, że gwałt jest wpisany w kulturę muzułmanów. Część społeczeństw, będących bliżej cywilizacji chrześcijańskiej to wyrugowała (np. Turcja). Niemniej wśród społeczeństw, z których aktualnie przybywają imigranci ma się to niestety całkiem dobrze.
Koran traktuje kobietę jako obiekt seksualny, niemalże przedmiot. Po śmierci "dostaniesz" od Allaha 60 dziewic w prezencie. I one są Twoją nagrodą rzeczową. Dodatkowo fragmenty gloryfikujące współżycie Mahometa z nieletnimi dziewczynkami.
W kulturze chrześcijańskiej to niedopuszczalne - u nas kobietę stawia się bardzo wysoko, podkreślając szczególną rolę Matki Boskiej i świętych.

Zadziwia mnie masowa naiwność w tej sprawie. Dobry odruchem jest pomoc drugiemu człowiekowi. Ale w tym przypadku ten człowiek jest zupełnie inny niż my. W związku z tym pomoc też musi być inna. Jeśli zaprosimy ich do domu to urządzi go tak, żeby to jemu było wygodnie. Bo taki wzorzec kulturowy jest tam przekazywany od pokoleń.
I uwaga - dochodzę do puenty - Imigranci kradną, gwałcą i zabijają. Robią to również nasi rodacy z dziada pradziada.
No i co? To chyba oczywiste. Serio Zigi wydawało Ci się, że ta informacja jest odkrywcza?

Polacy najliczniejszą mniejszością w brytyjskich więzieniach. Ale czy to świadczy, że jesteśmy szczególnie przestępczym narodem? Chyba nie.

Polacy są drugą mniejszością narodową w UK. W związku ze wzrostem tej liczby rośnie też pozycja w wielu rankingach. Liczba polskich więźniów, liczba Polaków stojących w kolejce na poczcie, liczba polskich pracowników miesiąca, liczba polskich klientów w pubach, liczba Polaków korzystających z londyńskiego metra i tak dalej i tak dalej... I co?

Jeśli już uderzasz w mniejszości w więzieniach to nie zapomnij też, że rankingi nie biorą pod uwagę imigrantów drugiego pokolenia oraz imigrantów z byłych kolonii brytyjskich. Oni są już przecież "Brytyjczykami"

http://pl.delfi.lt/aktualia/swiat/polac ... d=68416440
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

odgrzewam kotleta

Jak myślicie, czy sylwestrowe wybryki osób "o wyglądzie wskazującym na pochodzenie z krajów arabskich lub Afryki Północnej" dadzą do myślenia Niemcom, czy za chwilkę ogłoszą, że to na pewno nie byli uchodźcy tylko rdzenni Niemcy, Polacy czy inni Brytyjczycy?
174 molestowane kobiety w jedną noc... masakra

http://www.tvn24.pl/niemcy-wewnetrzny-r ... 827,s.html

najbardziej przerażające nie jest nawet to, że dzikusy wprowadzają swoje lokalne zwyczaje w Europie, tylko to, że wyraźnie widać, ze Niemcy chciały tą sprawę ukryć (media podały po kilku dniach info, policja zaczęła działać po kilku dniach) i teraz pytanie ile takich spraw jest ukrywanych przed nami na co dzień?
ODPOWIEDZ