Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Nowa moda w Redzie?

Hydepark, czyli o wszystkim innym
Ewa302
Znam to forum
103 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Od kilku dni wieczorem widze ludzi jadacych na rowerach, a obok na smyczy biegnie pies. I zastaniawiam sie czy to glupota ludzka, czy ludzie bez serca.Pies zziajany ledwie dyszy, a pancio lub pancia dumnie zasuwa na rowerku.Przeciez teraz sa upaly i taki biedny piesio nie jest z zelaza.Byc moze to forum przejrzy ten kto tak robi i sie opamieta w pore.Ludzieeeeee zacznijcie myslec!!!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Wybacz, ale nie wypowiadaj się w temacie, o którym po pierwsze nie masz pojęcia, a po drugie z dużym prawdopodobieństwem nie znasz szczegółów zaobserwowanych scen
Psy mogą biegać przy rowerze i nie jest to kompletnie nic złego. Wszystko zależy od sytuacji.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

Widziałem kiedyś jak pies na smyczy uwiazanej do kierownicy roweru czegos sie przestraszył i dał susa w bok. Pies był sporych rozmiarów...własciciel psa i roweru zarył nosem w piach. no, a gdyby to była ruchliwa ulica?
Nie robił bym raczej tego. Pies nawet ten najmadrzejszy z najmadrzejszych potrafi byc nieprzewidywalny. To tylko zwierzę. No, ale rowerzysta ma sporo szarych komórek i potrafi to i owo przewidzieć (przynajmniej teoretycznie)
Ewa302
Znam to forum
103 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Do Salamandry....a czy tu trzeba miec jakies pojecie.Ja widze jak to wyglada w rzeczywistosci i tyle w temacie.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Ewa302 pisze:Do Salamandry....a czy tu trzeba miec jakies pojecie.Ja widze jak to wyglada w rzeczywistosci i tyle w temacie.
Owszem, jeśli się coś ocenia i krytykuje, to wypada mieć pojęcie. Poszukaj sobie informacji na temat jazdy na rowerze z psem, wtedy dowiesz się więcej i może spojrzysz na to inaczej.
Nie wszystko musi być zawsze takie, jak nam się wydaje - zwłaszcza jeśli spotykamy się z czymś pierwszy raz
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Romek pisze:Widziałem kiedyś jak pies na smyczy uwiazanej do kierownicy roweru czegos sie przestraszył i dał susa w bok. Pies był sporych rozmiarów...własciciel psa i roweru zarył nosem w piach. no, a gdyby to była ruchliwa ulica?
Nie robił bym raczej tego. Pies nawet ten najmadrzejszy z najmadrzejszych potrafi byc nieprzewidywalny. To tylko zwierzę. No, ale rowerzysta ma sporo szarych komórek i potrafi to i owo przewidzieć (przynajmniej teoretycznie)
Dlatego warto robić to z głową
http://www.psy.pl/archiwum-miesiecznika ... eczek.html
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

7 lat temu

może być i jazda samochodem z psem czyli przywiązanym do zderzaka
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

Salamandra pisze:Wybacz, ale nie wypowiadaj się w temacie, o którym po pierwsze nie masz pojęcia, a po drugie z dużym prawdopodobieństwem nie znasz szczegółów zaobserwowanych scen
Psy mogą biegać przy rowerze i nie jest to kompletnie nic złego. Wszystko zależy od sytuacji.
- Czy na tym forum muszą mieć miejsce odzywki w tym stylu? Na polskich forach tak ludzie wbijają się w ziemię, oczywiście samemu nie będąc ekspertem w danej dziedzinie. Jeśli jesteś znawczynią tematu to przepraszam, ale i tak można nieco grzeczniej zwracać uwagę.
- W samym temacie jak zwykle nic nie jest czarne ani białe. Są rasy psów, które muszą wybiegać kilometry, a są takie, które są wyraźnie nieszczęśliwe, jak właściciela ponosi. A jeśli ów straci zęby po gwałtownej zmianie kursu przywiązanego do kierownicy pupila - to ma problem. Sam nigdy bym tak nie jeździł, ale to kwestia doświadczenia i zdrowego rozsądku. Można godzinami wyliczać dziwne zachowania ludzi i niewiele to przyniesie. Niestety.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

- Czy na tym forum muszą mieć miejsce odzywki w tym stylu? Na polskich forach tak ludzie wbijają się w ziemię, oczywiście samemu nie będąc ekspertem w danej dziedzinie. Jeśli jesteś znawczynią tematu to przepraszam, ale i tak można nieco grzeczniej zwracać uwagę.
Nie bardzo rozumiem co Ci się nie spodobało w mojej wypowiedzi i czym się ona różni od Twojej powyższej uwagi? Co w niej jest niegrzecznego?
Po prostu jeśli ktoś ma pretensje do nieznanych sobie ludzi, że postępują w taki a nie inny sposób, krytykuje bezpodstawnie ich zachowanie, a jednocześnie nie ma zielonego pojęcia o temacie, to jak inaczej zareagować?
- W samym temacie jak zwykle nic nie jest czarne ani białe.
Przecież dlatego napisałam "wszystko zależy od sytuacji".
Natomiast wypowiedź Ewy sprowadziła się jedynie do krytyki osób, które jeżdżą z psami na rowerze.
No ale wychodzi na to, że to ja jestem niegrzeczna, bo zwróciłam jej uwagę. Wyborne
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

jarekm pisze:może być i jazda samochodem z psem czyli przywiązanym do zderzaka
Czemu ma służyć to sprowadzenie tematu do absurdu?
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

7 lat temu

Droga Salamandro, a dlaczego uważasz że sprowadzam temat do absurdu?
Pies biegnący z prędkością 15 km/h obok roweru jest OK, a biegnący z tą samą prędkością obok samochodu jest absurdem. A jak biegnie obok skutera albo kłada to jak jest?
Dla mnie podstawowym pytaniem jest jak ten pies biegnący przy rowerze i przywiązany do tego roweru ma się do Prawa o Ruchu Drogowym. Jak np. wyprzedzić czy wyminąć taki zespół, zachowując prawidłową odległość do roweru? do psa? a może uwzględnić należy przypuszczalną długość smyczy?
Jak się ma zachować nadjeżdżający z przeciwka rowerzysta na ścieżce rowerowej? zatrzymać, zejść z roweru i przepuścić?
A ten link do artykułu to już całkiem inna bajka, nie dotyczy ani przeciętnego człowieka , ani zwykłego kundelka a i rower w tym artykule nie jest taki całkiem zwyczajny.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

jarekm pisze:Droga Salamandro, a dlaczego uważasz że sprowadzam temat do absurdu?
Pies biegnący z prędkością 15 km/h obok roweru jest OK, a biegnący z tą samą prędkością obok samochodu jest absurdem. A jak biegnie obok skutera albo kłada to jak jest?
Podobno nie ma głupich pytań, a jednak udało Ci się idealnie zaprzeczyć tej tezie.
To tyle jeśli chodzi o sprowadzanie tematu do absurdu. Jeśli Ty sam go nie widzisz, to nie jestem w stanie dokładniej Ci go pokazać.
Dla mnie podstawowym pytaniem jest jak ten pies biegnący przy rowerze i przywiązany do tego roweru ma się do Prawa o Ruchu Drogowym. Jak np. wyprzedzić czy wyminąć taki zespół, zachowując prawidłową odległość do roweru? do psa? a może uwzględnić należy przypuszczalną długość smyczy?
Pies biegnie po prawej stronie, więc wyprzedzasz rowerzystę. W jakiej odległości? W takiej samej, jakby jechał bez psa. Co tu jest nie do zrozumienia?
BTW - psa nie przywiązuje się do roweru.
Jak się ma zachować nadjeżdżający z przeciwka rowerzysta na ścieżce rowerowej? zatrzymać, zejść z roweru i przepuścić?
A jak się zachowuje rowerzysta w innych przypadkach, gdy z naprzeciwka jadą dwa rowery obok siebie? Sądzę, że zupełnie niepotrzebnie wymyślasz problemy, których najczęściej nie ma, a jeśli się nawet pojawiają, to przeciętnie myślący ludzie rozwiązują je bez większego wysiłku umysłowego.

Jak to się w ogóle ma do tematu, który poruszyła Ewa, a mianowicie do tego, że ludzie są bezmyślni, bo psy nie mają sił biec przy rowerze? O ile dobrze zrozumiałam, to nie oburzyło ją łamanie przepisów tylko sam fakt, że komuś przyszło do głowy wyprowadzić psa na przebieżkę przy rowerze.
A ten link do artykułu to już całkiem inna bajka, nie dotyczy ani przeciętnego człowieka , ani zwykłego kundelka a i rower w tym artykule nie jest taki całkiem zwyczajny.
To jest raptem jeden z przykładowych linków. Podany tylko i wyłącznie, by udowodnić, że temat "pies przy rowerze" nie jest niczym nienormalnym jak się to niektórym niedoinformowanym redzianom wydaje.
Tak, to prawda, nie każdy pies nadaje się do biegania przy rowerze. Czy gdzieś temu przeczę?
Nieprzeciętny człowiek i niezwyczajny rower? Doprawdy nie wiem w którym miejscu to wyczytałeś.
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

Dużo tu wymądrzania się i kłótni - szkoda , sądzę, że powinniśmy zmienić trochę ton dyskusji. Temat znam z autopsji i mogę napisać o tym co przeżyłem. Próbowałem jeździć na rowerze w towarzystwie psa i bardziej poronionego pomysłu chyba mieć nie mogłem. Co chwilę plątała się smycz, pies przebiegał z jednej strony na drugą, parę razy zaliczyłem glebę, żeby jej nie przejechać - o tym, że faktycznie przeszkadzała innym użytkownikom ścieżki nawet nie wspomnę.... pomysł był idiotyczny, choć chciałem dobrze dla psa sądząc, że się "wybiega" bo tego potrzebuje po całym dniu w domu. Ktoś powie - mogłeś psa przeszkolić, nauczyć żeby biegł przy rowerze, ale to tylko zwierzę i nie wiesz kiedy nagle szarpnie cię i polecisz - a dentysta drogi.....
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

Sporo warunków trzeba spełnić, aby móc jeździc na rowerze z biegnącym obok psem. Ile psów jest ułożonych? Ilu rowerzystów przestrzega przepisów o ruchu drogowym?
Salamaqndro, mówisz o ułożonym psie i "przepisowym" rowerzyscie. Idealny zestaw. Ile takich jest? nie wie nikt. myślę, że niewie
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Reciech masz absolutną racje, ale to dokładnie taka sama sytuacja jakby się ktoś wybrał na czarną trasę narciarską nie potrafiąc jeździć na nartach
Ostatnio zmieniony |30 Maj 2016|, o 21:20 przez Salamandra, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ