Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Niepodległość a Kościół katolicki

Hydepark, czyli o wszystkim innym
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Pienio pisze:Zigi możesz oczyścić ten temat z offtopicu?
A możesz wyjaśnić dlaczego zgłosiłeś akurat mój post? Tym bardziej, że to nie ja zaczęłam off-topic, a jedynie odpowiedziałam Reciechowi.
basta
Znam to forum
114 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Dlaczego nie lubię instytucji kościelnej? Ponieważ ich siłą jest głupota wiernych, kościołowi zależy by jego wyznawcy byli słabo wyedukowani. Dlatego w szkołach masz 2 godziny religii tygodniowo, a np. historii jedynie jedną.
Przez setki lat jedynie księża byli piśmienni, dlatego historia jaką znamy jest opowiedziana przez pryzmat indoktrynacji kościelnej. Jak wiemy bardzo fałszywej i jednostronnej.
Jak to się ma do Święta Niepodległości? Ano, ma bardzo dużo. Dopóki Kościół będzie miał nieograniczoną władzę w naszym kraju jak obecnie, nie ma mowy o niepodległości.
Nawiązując do mojego początkowego postu, poczytajcie http://forum.interia.pl/prawdziwa-histo ... Id,1071430
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

7 lat temu

Salamandra, nic szczególnego, po prostu był najnowszy kiedy pisałem
Awatar użytkownika
Geniodekt
Forumowicz
54 postów
Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

Prawda jest taka, że rola Kościoła Katolickiego w stworzeniu cywilizacji łacińskiej, od istnienia której do dzisiaj wszyscy odcinacie kupony - była i jest nieoceniona. Cywilizacja owa opiera się bowiem na trzech fundamentach: na greckiej filozofii wyznaczającej nasz stosunek do prawdy, rzymskim systemie prawnym (słynne sentencje, na których opiera się całe dzisiejsze prawodawstwo w Europie i na zachodzie) oraz wreszcie - katolickiej moralności. Obiektywnie trzeba przyznać, że cywilizacja łacińska jest to najlepszy krąg kulturowy, jaki kiedykolwiek powstał w historii świata. Zapewnia ona bowiem relatywnie dużą dozę wolności osobistej, a zarazem sprawnie funkcjonujący, sprawiedliwy aparat państwowy - tak jest oczywiście, o ile nie dochodzi do jakichś wypaczeń. Te owszem, zdarzają się - ale wobec tego trzeba walczyć z wypaczeniami, a nie z całą cywilizacją łacińską jako taką. Jeżeli ktokolwiek, także ateista uważa, że niczego nie zawdzięcza katolikom - dowiaduje wyłącznie swojej niezmiernej ignorancji historycznej.
Gdyby nie Kościół Katolicki, prawdopodobnie nadal składalibyśmy ludzi w ofierze jakimś bożkom bagien (to nie jest mit, wiele znalezisk archeologicznych potwierdza istnienie ofiar z ludzi w kulturze pogańskiej) albo rozkoszowalibyśmy się widokiem niewolników rozszarpywanych przez zwierzęta na jakiejś arenie. Ewentualnie - w najlepszym możliwym razie, panie żyłyby pogrupowane w haremy i ubrane w burki, będąc własnością swoich mężów - gdyby katolicki król, Karol Młot ze swoim wojskiem nie zatrzymał inwazji islamu na Półwysep Iberyjski w VIII w.
Tu nie potrzeba wiary - wystarczy zdrowy rozsądek.
basta
Znam to forum
114 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Gdyby nie Kościół Katolicki, prawdopodobnie nadal składalibyśmy ludzi w ofierze jakimś bożkom bagien
Zapomniałeś o drobym fakcie, że religia katolicka została wprowadzona za pomocą miecza. Inkwizycja, palenie "czarownic" na stosach i wiele innych zbrodni popełnionych przez kościół lub za jego namową. Ale to temat na zupełnie inną dyskusję, nie związaną z Świętem Niepodległości.
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

7 lat temu

Co za nonsens Najpierw rozpoczynasz OT, ale jak widzisz, że ktoś potrafi Ci twardo i merytorycznie odpowiedzieć to tchórzliwie wycofujesz się pod płaszczykiem "to nie na temat"

Super ;p Sam nie mam już cierpliwości do dyskusji z takimi jak Ty, ale poczytałbym chętnie jak Genio Cię sprowadza do porządku. Oczywiście, o ile Zigi wydzieli "odpowiednią dyskusję".
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Pienio, ale u Ciebie jest dokładnie to samo - w momencie gdy się zaczęła "nagonka" na kościół, to zrobiłeś aferę, że nie na temat. Jednak gdy tylko pojawił się obrońca KK piszący - jak sądzę - po Twojej myśli, to od razu zainteresowała Cię dalsza dyskusja. Trochę się to kupy nie trzyma

Tak na marginesie - dość niefajnie zabrzmiało stwierdzenie "sprowadza Cię do porządku". Co to niby miałoby znaczyć? Że nie można mieć własnych poglądów, bo jedyne słuszne to te, które przedstawia Genio? Proponuję się na przyszłość zastanowić się nad doborem słów, bo właśnie m.in. przez tego typu podejście, ja osobiście mam powyżej dziurek w nosie tzw. katolików i ich nachalnej, cynicznej propagandy.
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

7 lat temu

Gdzie zrobiłem "aferę"? Krótką, jednorazową prośbę o usunięcie/przeniesienie OT uważasz za aferę?
Napisałem, że poczytałbym dyskusję, o ile Zigi ją wydzieli, wydzieli, wydzieli, WYDZIELI. A wcześniej było: "O ILE"

Stoję przy tych słowach, których użyłem. W sferze logicznego myślenia, nie istnieje coś takiego jak "poglądy". Są "wartości", które mogą być dobre, złe, prawdziwe lub kłamliwe.
Z wyjątkiem oczywiście dysput na poziomie: "zamawiamy pizzę z ananasem?". Kwestia gustu to kwestia gustu
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

7 lat temu

Czytam to w wielkim zazenowaniu.Forum o Redzie. Wy o wierze.Przecież w miescie też był marsz niepodległosci .Niestety o tym ani słowa .Taka mentalnośc Polaków. Tylko kłótnie .
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

kowalski pisze:Czytam to w wielkim zazenowaniu.Forum o Redzie. Wy o wierze.Przecież w miescie też był marsz niepodległosci .Niestety o tym ani słowa .Taka mentalnośc Polaków. Tylko kłótnie .
no to trwaj w swoim zażenowaniu, skoro już koniecznie chciałeś nam o tym oznajmić.... dyskusja zeszła na takie tematy, a nie inne i tyle - rozmawiamy i nie ma w tym nic złego... a jak się nie podoba to masz prawo właśnie raczyć nas takimi komentarzami... i przy okazji - nie muszę udowadniać swojego patriotyzmu tym, że łażę na jakieś marsze - w Warszawie, Redzie lub też innej pipidówie
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Stoję przy tych słowach, których użyłem. W sferze logicznego myślenia, nie istnieje coś takiego jak "poglądy". Są "wartości", które mogą być dobre, złe, prawdziwe lub kłamliwe.
A ja mam inne zdanie na ten temat i co mi teraz zrobisz? Będziesz mnie "sprowadzał do porządku"? Ciekawe jakim prawem?
(btw - kościół i jego nauki/działania sferą logicznego myślenia? Żarcik taki?)
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

7 lat temu

Oczywiście, że są. Skoro tego nie wiesz to znaczy, że jesteś niewyedukowana w tym zakresie. Ja nie lubię robić za nauczyciela ludzi dorosłych, ale jak chcesz to mogę Ci podrzucić odpowiednie lektury, napisane prostym językiem.

Oczywiście, możesz sądzić inaczej - każdy ma prawo być tak głupim jak chce.
Stawiasz mnie w trochę dziwnej sytuacji. Dajmy na to, twierdzę, że 2 + 2= 4. Wg Ciebie 2 + 2 = 5. I co Mam teraz szanować Twój "pogląd"? Nie, jesteś dla mnie głupkiem, a ja z głupkami nie dyskutuję, bo szkoda mojego czasu. W związku z tym chętnie poczytam jak dyskutuje Genio, dla rozrywki Znam trochę chłopaka i wydaje mi się, że to jak może sprowadzić Was do porządku, byłoby dla mnie niezłą rozrywką.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

7 lat temu

Nie jest to temat związany bezpośrednio z miastem Reda, więc nie widzę powodu, by go dzielić na dwa odrębne wątki.

Może mimo wszystko dowiemy się, jak tam wrażenia z marszów niepodległości? I tych w Warszawie oraz może i tym w Redzie?
Ja osobiście chciałem zobaczyć przemarsz pod dom kultury i zgodnie z rozpiską miał być o 11:30. Jak doszedłem z dzieciakami o 11:30 pod dom kultury, to było już pozamiatane - i tyle widziałem
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

7 lat temu

Jest to temat pt. "Marsz Niepodległości 2016", z pierwszego postu założyciela wynika, że dotyczy on Marszu w Warszawie. 2/3 postów w tym temacie jest nie na temat.

Zigi, na jakiej podstawie, albo konkretniej: który punkt regulaminu stanowi, że w tematach, które "nie są związane bezpośrednio z miastem Reda" może być bałagan?
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

7 lat temu

Ok, ok
ODPOWIEDZ