Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Reklamy i fałszywe doradzanie kontra rzetelne opinie

Regulamin; Uwagi i sugestie dotyczące działania forum e-reda.pl
Regulamin forum
Jesteś nowy? Przedstaw się w wątku Zapoznanie. Przedstawiając się, napisz skąd jesteś, o czym będziesz pisać na forum. Wpisy wyglądające na spam będą usuwane ;)
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Pewnie wy też zauważyliście, że na forum jest coraz więcej reklam pisanych jako opinie o firmach oraz coraz więcej fałszywych użytkowników których jedynym celem jest zareklamowanie czegoś.
Ktoś sie rejestruje i wydaje opnie np. w poradniku i w pierwszym poście od razu w typowym dla reklamowania stylu coś poleca lub odradza. Umieszcza nazwę firmy, stronę, telefony czasem w kilku postach pod rząd ( bo może nie zauważymy), a potem jeszcze bezczelnie zaprzecza, że to tylko opinia i że wszyscy się czepiają bez sensu. I jak nam się nie podoba to on już nic nie będzie pisał licząc na to, że admin nie chcąc stracić użytkownika pozwoli na robienie z forum śmietnika.

Przyznam, ze powoli zaczyna mnie to denerwować. Gdzie nie wejde to jacyś nowi użytkownicy cos polecają ( zwłaszcza widać to wtedy kiedy ktos napisze tylko jeden czy dwa posty i potem już nic w żadnym innym temacie).

Chodzi mi głównie o to, że poradnik czy ogłoszenia miały nam pomagać w wyborze lub ostrzegać przed nieuczciwymi działaniami. A teraz już nie wiem komu ufać. Nie wierzę w uczciwość porad pisanych przez niektórych i do tego psuje się nam cała atmosfera na forum.

Trzeba sie w koncu za to wziąć, bo z tego co pamiętam takie posty miały być usuwane a tymczasem są nadal i straszą swoją treścią.
Jedne posty są usuwane do kosza a inne zawierające nazwe firm i produktów, strony internetowe i telefony - nie.
Awatar użytkownika
gizboy
Bywalec
274 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Ale Dormo, tego nie unikniesz :), jak to mówią najlepszą promocją jest internet. Oczywiście warto pamiętać tutaj o tkaich rzeczach jak zdrowa konkurencja, a co za tym idzie zdrowa reklama. Sam zauważyłem, że na forum są jednoznaczne wpisy, które są reklamami - łatwo to zauważyć. Np. ostatnio pośmiałem się z dokładnie takiego samego wpisu nt. fryzjerek w Redzie na tym forum jak i na forum osiedla przy młynie :haha:
Temat opinie, powinien nam przybliżyć, zachęcić czy też odtrącić od zakupu, zjedzenie itd. w danej firmie, niestety przeradza się to w niezdrowe zachęcanie, poprzez zakładanie wielu kont na forach i opisywanie jakie to jest tam jedzie oh i ah...
Nie pozostaje Nam nic innego jak się z tego śmiać. A moja taka mała rada dla "spamowców" :P :
Róbcie tak aby o Was dobrze pisali, a nie sami siebie zachwalacie
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Wydaje mi się, że trochę zbyt dużą wagę do tego przywiązujesz, Dormo. Jak sama napisałaś, jesteś w stanie odróżnić reklamę od obiektywnej porady. Niestety, moderatorzy muszą być bardzo ostrożni w podejmowaniu decyzji o usunięciu tego typu wiadomości. A to dlatego, że łatwo zrazić do forum nowych użytkowników. Wątpliwe wypowiedzi są przesuwane do Śmietnika.

Zwróciłbym uwagę na jeszcze jedną sprawę. Firmy reklamujące się w ten sposób, mogą sobie bardziej zaszkodzić, niż pomóc. A to dlatego, że poniżej postu reklamowego może pojawić się inna, tym razem negatywna opinia.
Agamtb

14 lat temu

gizboy pisze:Np. ostatnio pośmiałem się z dokładnie takiego samego wpisu nt. fryzjerek w Redzie na tym forum jak i na forum osiedla przy młynie :haha:
Jeju...gizboy, chyba piszesz o moim poście na temat fryzjerek. Bo ja napisałam swoją opinię tu i wkleiłam ją też na forum "młyńskim" hehe, no z lenistwa szczerze mówiąc, nie chciało mi się nowej opinii pisać. Ale z ręką na sercu - fryzjerką nie jestem ;) Ino fotografką, dla ścisłości.
A jako że sama cenię sobie takie wątki, gdzie osoba taka jak ja, która mieszka tu od niedawna, może choć trochę "poznać" rynek usług....dlatego sama chętnie zaopiniuję tych, z których usług skorzystałam.

Dorma - nie da się takich autoreklam uniknąć, chyba niestety taka specyfika for internetowych... Ja po prostu czytając opinie patrzę ile postów (i czasem jakie) ma osoba pisząca. To daje mi jakiś pogląd o jej wiarygodności. Wbrew pozorom nie jest trudno odróżnić szczerą opinię od autoreklamy (co by daleko nie szukać... wątek o weterynarzach) :)
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Może warto poczytać takie posty, i spróbować odróżnić reklamę od opinii. To czasem trudne nie jest.
Andrzej Dampc (pierwszy i jedyny post tego użytkownika) pisze:Polecam DRUKARNIE EWA-DRUK, W WEJHEROWIE, ul. Rogaczewskiego 56. Można tam wytłoczyć na okładce swoje imię i nazwisko
Alexis (jej pierwszy i jedyny post pisze:
mezo pisze:Hej , poszukuje dobrego żłobka w redzie możecie cos polecic?
polecam Ci Dzidziusiowo to mały Klubik na Wojciecha moja koleżanka prowadzi tam swojego synka panuje tam miła i ciepła atmosfera to najważniejsze w przypadku takich maluszków, ktoś napisał,że jest tam drogo myślę,że to pojęcie względne drogo porównując z przedszkolem ale to żłobek zawsze będzie droższy, przewijanie, spanie ząbkowanie itp i td.

ps:może jeszcze powinnam dodać,że to nie od 2 lat tylko od 6-miesiąca przyjmowane są dzieci w Klubie na Wojciecha
kopapika pisze:
Pienio pisze:Ja właśnie robię i również polecam.

Niektóre firmy w Gdyni mają mniej godzin teorii i robisz jednocześnie kurs i jazdy. Możesz tez zamówic materiały przez internet i uczyc się samemu, ale to chyba nie jest dobre :P Jeśli ci się jakoś bardzo z prawkiem nie spieszy i chcesz umiec fest dobrze to Jankar :P
W Jankarze jest wszystko jak nalezy, na super poziomie, od A do Z -wiesz o co chodzi i robisz prawko z przyjemością, żadnej ściemy! Wykłady super prowadzone, potem egzamin wewnetrzny i jazdy, a instruktorów mają rewelacyjnych. Trafiłem do nich z polecenia z 30 moich znajomych u nich robiło i o dziwo zero negatywow (az dziwne tyle sie słyszy o popelinie jaka odstwiaja instruktorzy w osrodkach), wszyscy smigaja i ja tez (za pierwszym!!!) POLECAM!!!!! JANKAR!!!!
Jeśli ktoś chce zdać prawko i nauczyć się jeżdzić, to z czystym sumieniem polecam JANKAR.

Wyboru nie pożałujecie! Pełen profesjonalizm - super nowiutka sala na ul. Brzechwy, miła Pani w obsłudze, wykłady na poziomie 6+ (super gośc ten p. Karol), jazdy z kim byś nie jeżdził masz szanse zdac za pierwszym razem. Grono moich znajomych tam robiło prawko i w wiekszosci zdali za pierwszym , jak ja. Naprawde polecam. Zreszta sprawdzicie ich opinie na www.trojmiasto.pl wpisujac w wyszukiwarke JANKAR (wyniki). Ja sławie ich imie gdzie sie da, jeżdze i chwała im za to!
Kiero pisze:Gdzie szybko dostanę kredyt gotówkowy?

http://szybkie...

PS Mode ma zapewne opcję sprawdzania IP rejestracji oraz pierwszego logowania. Nie ma problemu, żeby zobaczyć kto z jednego IP pisze.
Ostatnio zmieniony |31 Maj 2010|, o 17:20 przez Huherko, łącznie zmieniany 1 raz.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Oo, ten kredyt to umknął... już nie ma ;)
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Warto by było, aby adres IP pojawiał się przy każdym napisanym poście. @Zigi czy da radę coś podziałać? ;) myślę że pasek Google Translate jest nie potrzebny, a lepiej zrobić boczne, rozwijane menu z językami
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Zastanawiałem się nad tym. Nie jest to proste, ale pewnie dałoby radę. Ale to na prawdę często może wprowadzić w błąd.

Ja z kolei pomyślałem nad zapisem do regulaminu, by w dziale Poradnik oraz Gastronomia wypowiadały się osoby z więcej niż 5 postami. Ale nie wiem, czy to przypadkiem nie za surowy zapis.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Tak jak jest teraz to jest większe pole do dyskusji.Wazne zeby nikt nikogo nie obrażał
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Ja bym zaryzykował z pomysłem Zigiego ale te 5 postów dla kogoś kto chce coś zareklamować to nie problem napisać.
Awatar użytkownika
bieniek2910
Ja tu zaglądam
30 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Jak dla mnie nie ma sensu wprowadzać ograniczeń. Jest to zbyt małe forum (głównie sami mieszkańcy Redy w dodatku mniejszość). Można by wprowadzać ograniczenia gdy było by ponad 5000 użytkowników a tak to lipa.
Awatar użytkownika
gizboy
Bywalec
274 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Wydaję mi się, że nie ma sensu manewrować w ustawieniach, czy ograniczeniach na forum. Sami potrafimy wydedukować, co jest reklamą a co opinią. Miejmy nadzieję, że Ci od tzw "reklamy redzkiej" przeczytają ten temat i będą mniej inwazyjnie podchodzić do tego typu spraw:P
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Pisałem do jednego z modów już ale odpowiedzi nie otrzymałem ;) Po tym jak ktos usunal ogłoszenie oferujace naukę gry na gitarze przyjrzałem się zauwazylem pewne niekonsekwencje w pracy modów na forum.

Ogłoszenie dużej firmy oferujacej wyjazdy w złym dziale zostawiacie a kogoś kto chce parę groszy dorobic i wstawia ogłoszenie w dobrym miejscu zgodnie z regulaminem usuwacie? O co tu chodzi? Forum ma byc dla ludzi więc jak dajecie dział ogłoszenia drobne to kurde dajcie je tam wrzucać.

chodzi mi o ten temat:

http://e-reda.pl/viewtopic.php?f=2&t=3249

Co to ma wspólnego z rozrywką i kultura w Redzie? To jest 100% komercyjna impreza która z Redą nic nie ma wspólnego oprócz tego, że może ktoś z Redy pojedzie, ale jeśli ogłoszenie to powinno być w odpowiednim dziale, już wszystko jedno dla mnie czy płatne czy nie to wasza brocha tylko troche mnie boli taki podział na równych i równiejszych.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Dzięki za zgłoszenie. Tamten post został usunięty. Zgodnie z regulaminem forum, usuwane są wszystkie posty, które mogą być związane z działalnością zarobkową. Właśnie tutaj staram się być konsekwentny. Skoro usuwane są posty reklamowe szkół gry na gitarze, to dlaczego mam zostawiać posty osób, które w ten sposób dorabiają? Tym bardziej, że niektórzy dorabiający korzystają z ogłoszeń płatnych, więc tym bardziej, takie posty muszą być usuwane.

Jeśli Waszym zdaniem jakieś ogłoszenie narusza regulamin forum, wystarczy kliknąć "Zgłoś post". Staram się być konsekwentny, ale czasem jakiś post się przeoczy...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Chyba, że macie propozycję na zmianę zapisów regulaminu forum. Tylko musiałaby to być jednoznaczna zmiana. Zastawiałem się już nad tym, czy nie pozwolić na ogłoszenia typu "dam korepetycje". Ale dlaczego osoba udzielająca lekcji i nie płacąca podatku ma być inaczej traktowana niż firmy, które zajmują się udzielaniem korepetycji, ale za to płacące podatki? No i czy firmy nie zaczną publikować ogłoszeń udających reklamy osób fizycznych (co i teraz się zdarza)?
ODPOWIEDZ