Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Reklamy i fałszywe doradzanie kontra rzetelne opinie

Regulamin; Uwagi i sugestie dotyczące działania forum e-reda.pl
Regulamin forum
Jesteś nowy? Przedstaw się w wątku Zapoznanie. Przedstawiając się, napisz skąd jesteś, o czym będziesz pisać na forum. Wpisy wyglądające na spam będą usuwane ;)
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Zigi zgadza się - jest to ciężkie do określenia co zostawiac co nie, ale idąc tropem "
dlaczego osoba nie płacąca podatku ma być traktrowana inaczej niż firmy" odpowiadam tak:
- dlaczego ja ogłaszając sprzedaż kilku zegarków nie pójdę do lombardu i nie zrobię tego legalnie?
- Dlaczego ktoś, kto sprzedaje mieszkanie nie zrobi tego za pośrednictwem biura nieruchomości?
- Dlaczego ktoś kto sprzedaje książki nie pójdzie do antykwariatu?
- Dlaczego ktoś kto się chce zaopiekowac dzieckiem nie założy przedszkola?

Bo często to jest więcej zachodu niż to warte. Na pewno nie jest łatwo rozgraniczyć co zostawić, a co nie oprócz ewidentnych przypadków.


Ja osobiście myśle, że jakies naparwde ogłoszenia sprzedazy pojedynczych rzeczy, korepetycje ucznia/studenta, opieka nad dziecmi "nieprofesjonalna", spzredaż samochodu (pojedynczego), mebli itp. powinny zostać, a usuwane oferty prywatnych firm - myślę, że mimo tego, że czasem się próbują kamuflowac to jest dla nich antyreklama bardziej, bo forumowicze sami rozkminią co jest grane, a Tobie łatwo będzie to znalezc.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

...i tak próbuję rozgraniczać. Reklama sprzedaży pojedynczych rzeczy - zegarka czy kanapy - jest jak najbardziej dozwolona. Kiedy działanie ma charakter ciągły, to już dla mnie podchodzi pod działalność. Także zdarzyły się przypadki lombardów, które próbowały zamieszczać ogłoszenia na forum. Pojawiały się wówczas pojedyncze rzeczy, ale zamieszczane wielokrotnie przez tego samego użytkownika. Takie posty także są na celowniku ;)
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Zgadzam się z linkiem który umieścił Maximreality i wydawało mi się, że go zgłaszałam, ale mogę się mylić.
Całkiem niedawno to ja dostałam opr, że się pluję, że coś jest reklamą - pamiętasz Maxim?
Teraz widzę, że sam się tym zainteresowałeś. Ja za to stwierdziłam, że się nie będę aż tak wypowiadać. Najwyżej może czasem zgłoszę post.

Przez chwilę zastanawiałam sie też trochę nad postem:
http://e-reda.pl/viewtopic.php?f=3&t=3242
bo wyglądało mi to na jakąś działalność komercyjną, ale teraz juz dyskusja poszła w innym kierunku więc właściwie załatwiło się samo :)

A co myślisz Zygi o tym:

http://e-reda.pl/viewtopic.php?f=16&t=3213

wątek założyła od razu w pierwszym poście osoba która, która wypowiada sie praktycznie tylko w tym temacie. Kiedy rozgłos wątku trochę minął znów został podbity postem nowej osoby, która też w pierwszym poście pyta o komis ( drugi post tego użytkownika w innym wątku zaczyna sie tak samo jak post zaczynający watek o komisie "jestem tu nowa"). Zastanawiające. Ja bym to usunęła, bo dla mnie to reklama. W każdym razie mnie takie coś zniechęca.
Ostatnio zmieniony |23 Cze 2012|, o 11:15 przez Dorma, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Jeżeli się dyskusja rozwinęła, która wywołała zainteresowanie forumowiczów, to już pozamiatane. Można co najwyżej pilnować, by nie pojawiały się odnośniki reklamowe, itp...
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Może pozwolić na takie ogłoszenia (np. sprzedam zegarek, udzielę korepetycji, pomogę w ogródku) tylko takim osobom, które mają wyraźnie dłuższy staż na forum (ale oczywiście nie tylko w samym dziale "ogłoszenia" ;-)) Chodzi o to, żeby prawo korzystania z takiego przywileju mieli ci, którzy faktycznie tutaj zaglądają, piszą, są aktywni, a nie żeby traktowano to forum tylko jako tablicę ogłoszeń dla osób, które się rejestrują raz i tylko i wyłącznie w takim celu.
Natomiast typowo komercyjne ogłoszenia wysyłane przez firmy, czyli gdy jest to ogłoszenie dotyczące stałego zarobkowania, a nie pracy dorywczej czy jakiejś pojedynczej sprzedaży, powinny być albo płatne albo kasowane.

Gorzej oczywiście z postami, o których pisze Dorma, czyli ukrytą kryptoreklamą "nie wiecie czy ten nowy sklep mięsny, na ul. Burej 33/2 nr telefonu 400-239-829 ma zawsze takie świeżutkie mięso i taką wspaniałą obsługę?" ;-), bo tutaj czasem trudno udowodnić komuś złe zamiary.
ODPOWIEDZ