Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Postujemy, postujemy no i co ?

Regulamin; Uwagi i sugestie dotyczące działania forum e-reda.pl
Regulamin forum
Jesteś nowy? Przedstaw się w wątku Zapoznanie. Przedstawiając się, napisz skąd jesteś, o czym będziesz pisać na forum. Wpisy wyglądające na spam będą usuwane ;)
STARY1
Częsty Bywalec
390 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Poruszamy na forum wiele różnych tematów. Wesołych, smutnych, ważnych , mniej ważnych.
Jest wiele takich tematów na które chetnie usłyszałbym odpowiedź lub komentarz od kompetentnych przedstawicieli władz.
Ot, choćby ostatnio dyskutowana sprawa Policji, czy kolejki SKM, lub też wiat, i wiele, wiele innych
Admin, czy sadzisz, że jest to możliwe, aby niiektóre posty wysyłac na adres Urzędu Miejskiego lub Rady Miasta ?
Może Oni nie wiedzą, a chcieliby wiedzieć, co niektórzy mieszkańcy myślą o różnych sprawach.
Administrator
Site Admin
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Mam pewien kontakt z Radnym, który od czasu do czasu zagląda na to Forum. Spróbuję przedstawić mu opinię użytkowników Forum. Być może Wasz apel spowoduje, że tego typu komentarze będą się pojawiały.
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Zawsze można te Nasze wszystkie uwagi, zastrzezenia, zebrać w jedną całość i napisac list otwarty i im go wysyłać;)
Kiedyś chyba odpiszą;)
Awatar użytkownika
Wilma
Znam to forum
120 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Nie zapominajcie, że my często postujemy, żeby sobie pogadać, mieć kontakt z innymi ludźmi, to czasami znaczy, ze w realu nie bardzo mamy z kim porozmawiać i dlatego funkcjonują różne fora i dobrze. Nawet, jeżeli nie załatwimy WIELKICH spraw, to załatwimy swoją - potrzebę kontaktu z innymi.
Awatar użytkownika
Glider
Częsty Bywalec
420 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Do wyborów Rady Miasta jest jeszcze daleko. Radni się uaktywnią pod koniec kadencji i wtedy będą szukali popracia również na tym forum.
Administrator
Site Admin
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Jakiś czas temu napisałem pismo do Burmistrza, w sprawie rozważenia różnych form zaangażowania w działalność tego forum. Nie czekając na oficjalną odpowiedź, udało mi się porozmawiać osobiście z Burmistrzem, podczas wczorajszego spotkania z mieszkańcami.

Władze miasta przygotowują pewną inicjatywę, która ma umożliwić komunikację władz miasta z mieszkańcami przez Internet. W skrócie można powiedzieć, że odpowiedzi na najbardziej palące mieszkańców problemy będą pojawiać się na stronie Urzędu Miasta. Już teraz można zadawać pytania pisząc na adres burmistrz@reda.pl. Być może ta inicjatywa była spowodowana między innymi Waszą potrzebą ciągłej komunikacji z władzami miasta.

W chwili obecnej, oficjalne zaangażowanie władz miasta w działalność komercyjnego forum wydaje się być mało prawdopodobne. Wiem natomiast, że nieoficjalnie informacje pojawiające się na forum są śledzone przez radnych. Być może Wasza postawa spowoduje, że będą się oni wypowiadać tutaj znacznie częściej.
STARY1
Częsty Bywalec
390 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Jeśli jest, tak jak mówisz, tzn, że radni czytaja wypowiedzi na naszym forum, to nijak nie mogę zrozumiec dlaczego sie nie wypowiadają.
Przecież to nie muszą być wypowiedzi oficjalne - prezentujące stanowisko władz. Radni mogą miec swoje zdanie. A taki kontakt z mieszkańcami tylko im przysporzy zwolenników.
Nie byłoby to nic nowego. Są fora, gdzie i radni i inni przedstawiciele władz rozmawiaja w ten sposób z narodem.
Administrator
Site Admin
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Też myślę, że dodatkowy kontakt z mieszkańcami może tylko przysporzyć zwolenników. Rozumiem też pewne wątpliwości radnych. Bo niby dlaczego faworyzować jedne forum, a inne nie. Rozumiem też, że jak się już ktoś zaangażował w wymianę poglądów na jednym forum, to trudno mu zrezygnować na korzyść innego. Ja mogę tylko zachęcać radnych do wypowiadania się na tym forum ze względu na dużą liczbę odwiedzających, dynamikę pojawiania się nowych postów, a także poziom wypowiedzi użytkowników.
Awatar użytkownika
adam
Prawie Lider
657 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Na Mtk.pl > Forum Dyskusyjne > Reda, mocno udziela się Darczyrad, czyli w-ce przewodniczący Rady Miasta Dariusz Czylkowski. Inni radni tez tam zaglądają i nawet postują. Darczyrad ma informacje z "pierwszej ręki". Z czasem na naszym forum też tak będzie 8). Ale wiem, że są radni (przynajmniej jeden mi się przyznał), którzy na e-reda też zaglądają.
Administrator
Site Admin
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Wiem z pierwszej ręki, że forum e-reda.pl jest znane i odwiedzane przez radnych. Trudno mi w jakikolwiek sposób zmotywować radnych do wypowiadania się właśnie tutaj. Mam nadzieję i wierzę w to, że Wasze posty jednak to sprawią. Z pewnością nie możemy żądać, by radni wypowiadali się na wszystkich forach, jakie kiedykolwiek powstaną w Redzie. Trudno też oczekiwać, by radni zaangażowani na jednym forum, tak po prostu przeszli tutaj. Tym niemniej mam nadzieję, że z czasem takie posty będą się także pojawiać. Co tam mam nadzieję - jestem pewien!

Swoją drogą, na forum mtk o Redzie posty pojawiają się ostatnio dość rzadko - jeden na kilka dni. Na tym forum pojawia się blisko 10 postów dziennie, a liczba dziennych odwiedzin sięga blisko 300.
STARY1
Częsty Bywalec
390 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

forum, to rodzaj spotkania z mieszkańcami. Nikt nie oczekuje, aby radni czy inni przedstawiciele władzy brali udział w dyskusji na temat np kebaba (choc własciwie czemu nie).
Gdy jednak na forum poruszane sa sprawy istotne dla całego miasta, to ktos mógłby sie odezwać.
Wybralismy ich po to, aby oni nam słuzyli :roll:
spotkań z mieszkańcami nie ma az tak wiele, poza tym nie kazdy ma czas brac w nich udział. No a poza tym mamy XXI wiek. Coraz więcej spraw można załatwić poprzez internet.
Awatar użytkownika
Glider
Częsty Bywalec
420 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Sprawdziłem co na ten temat jest w Statucie Miasta.
Paragraf 66. Punkt 2. Radny ma obowiazek udziału w spotkaniach organizowanych z inicjatywy własnej lub mieszkanców Redy, przekazujac wynikajace z tych spotkan interpelacje, wnioski i zapytania na posiedzeniach Rady Miejskiej i jej komisji. Radny ma obowiazek uwzgledniania interesów całego miasta.
Jak widać radni żadnej łaski nie robią. Mają obowiązek udziału w spotkaniach z mieszkańcami Redy. Statut nie precyzuje formy tych spotkań. Mało tego, mają obowiązek przekazywać wynikające z tych spotkań wnioski na forum Rady.
Link do statutu: http://www.wrotapomorza.pl/res/BIP/Reda/statut1a.pdf
Awatar użytkownika
alanis
Forumowicz
75 postów
Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Myślę, że forumowicze na tym forum to zbyt trudny ewentualny przeciwnik dla władz miasta. Spokojnie moglibyście zagiąć burmistrza i większość radnych :D Ale nie przesądzajmy, może jednak się znajdzie ktoś odważny. A tak na poważnie, to w 100% zgadzam się, że władze miasta mają obowiązek się kontaktować z mieszkańcami i to za pomocą środków, które tym mieszkańcom najbardziej odpowiadają (czyli również na forum). Podziwiam Glider za znalezienie i zacytowanie Statutu, ale myślę, że każdy radny i bez tego jest świadomy swoich pisanych i niepisanych obowiązków. Tak jak my jesteśmy świadomi swoich praw i obowiązków (w tym wyborczego :)).
Awatar użytkownika
adam
Prawie Lider
657 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Administrator pisze: Swoją drogą, na forum mtk o Redzie posty pojawiają się ostatnio dość rzadko - jeden na kilka dni. Na tym forum pojawia się blisko 10 postów dziennie, a liczba dziennych odwiedzin sięga blisko 300.
8) Ja najpierw trafiłem na mtk, potem na e-reda i tu już zostałem 8) , dużo więcej się dzieje.
300 - większość z odwiedzających to zapewne mieszkańcy Redy, to wyborcy. Trudno jest znaleźć czas na jakieś spotkania, dużo łatwiej w wolnej chwili wpaść na forum. Jak widzę na mtk wypowiedzi Darczyrada i jego zaangażowanie, to mam ochotę na niego głosować. Lepiej o sprawach miasta podyskutować na forum niż mieć je w .... .
STARY1
Częsty Bywalec
390 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

No własnie, no własnie. Tego nie rozumiem. Gdzie nasi kochani radni znajda taka publikę 150 zarejestrowanych, 300 odwiedzin, a oni milcza jak zakleci.
ODPOWIEDZ