Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Nowa wersja forum e-reda.pl

Regulamin; Uwagi i sugestie dotyczące działania forum e-reda.pl
Regulamin forum
Jesteś nowy? Przedstaw się w wątku Zapoznanie. Przedstawiając się, napisz skąd jesteś, o czym będziesz pisać na forum. Wpisy wyglądające na spam będą usuwane ;)
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Ja mam jeszcze (może trochę głupie) pytanie trochę z innej beczki. Obok nicków użytkowników znajdują się takie figurki, powiedzmy, że w kształcie bałwanka ;-) Raz są czerwone, raz zielone. Od czego to zależy? Myślałam, że może od stażu, ale np. Dorma jest raz czerwona, a raz zielona ;-)
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Jak jest zielona, to znaczy, że jest on-line, czyli aktualnie przebywa na forum :)
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

O.. dobrze wiedzieć.... Zielony.. podoba mi się ;)
partagas
Częsty Bywalec
310 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

a mi się nie podoba. czemu po wylogowaniu i po zalogowaniu ponownym mam cały czas nieprzeczytane posty te same, których nie chciałem czytać przed wylogowaniem. i nie mogę się jeszcze w tej nowej wersji odnaleźć. i nie ma liczby nieprzeczytanych postów po ostatnim wylogowaniu.
;]
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

partagas pisze:a mi się nie podoba. czemu po wylogowaniu i po zalogowaniu ponownym mam cały czas nieprzeczytane posty te same...
Tu jest problem i z pewnością jest to gorzej rozwiązane niż w starej wersji. Szukamy rozwiązania - mnie także to irytuje :)

Z pewnością coś z tym zrobimy, więc cierpliwości :)
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Trzeba też zwrócić uwagę, że teraz są dwa odnośniki: Nowe posty (pokazujący nowe posty, od ostatniego zalogowania się (bodajże) oraz Nieprzeczytane posty (pokazujący wszystkie nieprzeczytane posty). Ten drugi jednak chyba bardziej przydatny. Z obu można korzystać, w zależności od potrzeb...
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Zigi pisze:Trzeba też zwrócić uwagę, że teraz są dwa odnośniki: Nowe posty (pokazujący nowe posty, od ostatniego zalogowania się (bodajże) oraz Nieprzeczytane posty (pokazujący wszystkie nieprzeczytane posty). Ten drugi jednak chyba bardziej przydatny. Z obu można korzystać, w zależności od potrzeb...
Ja korzystam o wiele chętniej z tej drugiej opcji, bo jestem zalogowana cały czas, z automatu, więc "nowe posty" wiszą non-stop od tygodnia i nowe to już raczej nie są ;-) Pewnie musiałabym się wylogować na dobre, żeby znikły.
Natomiast "nieprzeczytane posty" to dla mnie informacja, że do tych postów jeszcze w ogóle nie zajrzałam, niezależnie czy się logowałam czy nie.
Jednak opcja "nieprzeczytane posty" też ma pewien szkopuł, bo są wątki, które w ogóle mnie nie interesują i do których na pewno nie zajrzę. Ale nie mam możliwości oznaczenia ich z góry jako "przeczytane", więc ciągle są w zakładce "nieprzeczytane". One będą przeczytane dopiero w momencie, gdy wejdę w konkretny wątek i wyjdę. Nie jest to oczyście żaden wielki problem, ale może da się to w przyszłości jakoś udoskonalić :)
partagas
Częsty Bywalec
310 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Zigi pisze:
partagas pisze:a mi się nie podoba. czemu po wylogowaniu i po zalogowaniu ponownym mam cały czas nieprzeczytane posty te same...
Tu jest problem i z pewnością jest to gorzej rozwiązane niż w starej wersji. Szukamy rozwiązania - mnie także to irytuje :)

Z pewnością coś z tym zrobimy, więc cierpliwości :)
ok. jeszcze jest opcja oznacz działy jako przeczytane.
;]
Administrator
Site Admin
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

partagas pisze: ok. jeszcze jest opcja oznacz działy jako przeczytane.
jest, ale na stronie głównej... może uda się to jakoś przenieść...
Awatar użytkownika
HarrY
Częsty Bywalec
407 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

w naturze większosci jest brak akceptacji dla zmian, lubimy to co znamy.
musze sie przyzwyczaic, natomiast te wiadomosci fajnie byloby jakos rozwiązać.
partagas
Częsty Bywalec
310 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

jeszcze co mnie wkurza to to, że sprawy miasta Redy są podzielone na Inwestycje, Spółdzielnie i Wspólnoty i resztę. nie da się przejść bezpośrednio z inwestycji lub spółdzielni do Sprawy miasta Redy.

powinna być podana ścieżka: sprawy miasta Redy ---> Inwestycje--->i np. Budowa parku.

a jest: Inwestycje---> np. Budowa parku
;]
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Słuszne uwagi. Dzięki. Będziemy poprawiać :)
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Administrator pisze:
Salamandra pisze:I jeszcze coś. W poprzedniej wersji była taka zakładka czy okienko, gdzie pojawiała się informacja "Ostatnio dodane posty"...
Jedno sprostowanie. Wcześniej napisałem, że teraz to się nazywa "Nieprzeczytane posty". Mój błąd. Nieprzeczytane posty pokazuje wszystkie posty nieprzeczytane w ostatnim czasie (nie koniecznie od ostatniej wizyty). Natomiast link "Nowe posty" pokazuje nowo napisane posty - od ostatniej wizyty. Jest to zatem bardziej adekwatne narzędzie - i przydatne. Stosowne odnośniki znalazły się w dwóch miejscach...
nowe_posty.JPG
Szczerze powiedziawszy tamten system był lepszy, po wejściu na forum, można było kliknąć na "ostatnio dodane .." i wyświetlała się lista, wybierałem jakie mnie interesowały a lista się wtedy zerowała (posty, których nie odwiedziłem pokazywały się dopiero, gdy ktoś w nich napisał) teraz taka sytuacja jest, że mam całą listę nowych postów i KAŻDY muszę odwiedzić, żeby wyczyścić tą listę, bałagan się zrobił straszny.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Rozumiem problem. Twórcy pbpbb wprowadzili tą zmianę, jako usprawnienie - tak, by można było powrócić do nieprzeczytanych postów, np. po przypadkowym zamknięciu przeglądarki. Pod tym względem na pewno jest to plus, choć my jesteśmy przyzwyczajeni do czegoś innego. Szukam rozwiązania, ale na razie nic konkretnego.
Administrator
Site Admin
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Dla lepszej kontroli, dodano w funkcji Nieprzeczytane posty przycisk Oznacz działy jako przeczytane. Jak chcemy sobie zostawić posty do przeczytania na później, to mamy taką możliwość. Jak chcemy wyczyścić listę, to wystarczy kliknąć link na tej samej stronie.
ODPOWIEDZ