Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Czekamy na uwagi dotyczące działania forum

Regulamin; Uwagi i sugestie dotyczące działania forum e-reda.pl
Regulamin forum
Jesteś nowy? Przedstaw się w wątku Zapoznanie. Przedstawiając się, napisz skąd jesteś, o czym będziesz pisać na forum. Wpisy wyglądające na spam będą usuwane ;)
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

kurka.. A juz myślałam, że wszystko dobrze:)
A z Mozilli nie korzystam, bo jakos nie moge sie do niej przekonać
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Nie ma się co przejmowac.Wszyscy robią błędy.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2878 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Dorma pisze:Dziś zauważyłam prywatną wiadomość bo była zaznaczona na czerwono...
Zmieniłem sposób wyświetlania informacji o nowych wiadomościach - zauważyłem, że nie do wszystkich one docierają. Teraz trudno będzie je przeoczyć...

A propos błędów ortograficznych, to dlatego staram się nie zwracać uwagi na pisownię, bo wiem, że niektórzy nie mają na to wpływu. Choć fakt, że technika pomaga i Firefox mocno wyręcza tych, którzy mają tego typu problem.
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Ja tam osobiścię wolę Operę choć ona nie ma takiej wtyczki. Dormo każdy czasem robi jakieś błędy;)
A Gajosowi gratuluję Moderatora Jr;)
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Dzięki Arturze.
dexrafi
Znam to forum
85 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Czy tylko ja tak mam że jak nie jestem na stronie głównej to nie pokazuje mi się ilość przy napisie "Posty od ostatniej wizyty"?
PS. można prosić żeby obrazek "plus_google.gif" zrzucić na serwer lokalnie bo ładuje mi się średnio 5.87s i zamula forum :)
dexrafi
Znam to forum
85 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Dorma pisze:Dziś zauważyłam prywatną wiadomość (...) chciałam za to podziekować. Jestem bardzo wdzieczna, bo jestem dysortografem i czesto robie błędy, które napewno niektórych rażą. To pomoże mi się poprawić i pracować nad sobą.
Nie ma za co, też mam ten problem dlatego używam Firefoxa :)
ps. do Opery i do IE 7 też widziałem takie dodatki :)
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Artur pisze:Ja tam osobiścię wolę Operę choć ona nie ma takiej wtyczki. Dormo każdy czasem robi jakieś błędy;)
A Gajosowi gratuluję Moderatora Jr;)
Arturze.. Tu nie chodzi o robienie błędów, bo ktos był leniem i nie chciało mu sie uczyć ortografi. To chodzi o dysfunkcje jaka jest dysortografia i robienie błędów nieumyslnie. Ktos z dysortografią nie widzi błędów które popełnia choćby przeczytał tekst kilka razy.

Ja osobiście nie jestem zwolenniczka programów do poprawiania błędów. Dużo bardziej na mnie działa jak pracuję z kimś, ktoś zwraca uwagę, wtedy szybciej się uczę. Czuję, że pracuję nad sobą, a nie wszystko poprawi za mnie program czy tam wyszukiwarka
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Dormo ja rozumiem co to jest dysort. i mam nadzieje ze nie odebralaś tego jako jakiegoś prztyczka w nos - ale widać że mimo Twojej dysfunkcji nieźle sobie radzisz;)
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2878 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

dexrafi pisze:PS. można prosić żeby obrazek "plus_google.gif" zrzucić na serwer lokalnie bo ładuje mi się średnio 5.87s i zamula forum :)
Podejrzewam, że nie chodzi tu o obrazek, ale o całą wtyczkę... ale spróbujemy.
Faktycznie, liczba ostatnich postów pojawia się tylko na stronie głównej.
Dzięki za spostrzeżenia - będziemy poprawiać :)
Awatar użytkownika
greylin
Bywalec
223 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Mam dwie uwagi odnośnie działania forum.
Pierwsza - dlaczego posty od ostatniej wizyty, a nie posty nieprzeczytane? Czasem jak nie zdążę wszystkiego przeczytać, to przy następnej wizycie na forum już mi skrypt nie wskaże części wiadomości, a z drugiej strony, kiedy jestem na forum, i coś już przeczytałem, nadal jest pokazywane jako post od ostatniej wizyty.
Druga - dla mnie dość irytująca - brak opcji podglądu tematu przy odpowiedzi (poza 'szybką' odpowiedzią), co utrudnia pisanie wiadomości, i zwłaszcza cytowanie trzeba czasem osobno odpowiadać na kilka wiadomości. Wprowadza to dla mnie zbyt duży bałagan na forum (ogólnie nie pilnuję za bardzo porządku, ale w niektórych kwestiach potrafię być zaskakująco pedantyczny).
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Podzielam kwestie greylina - sam nie wiedizałem jak to ująć ale popieram w 100% więc jakby coś dało się zrobić było by miło;)
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

greylin pisze: a z drugiej strony, kiedy jestem na forum, i coś już przeczytałem, nadal jest pokazywane jako post od ostatniej wizyty.
.
Nieprawda. Jako nieprzeczytane posty od ostatniej wizyty są zaznaczone czerwoną strzałką. Kiedy je przeczytasz strzałka robi sie biała i zazncza na czerwono gdy ktoś da nową odpowiedź
Awatar użytkownika
greylin
Bywalec
223 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Jakby się czepiać, to przy nieprzeczytanych z listy 'od ostatniej wizyty' jest coś na kształt pomarańczowej karteczki, a przy przeczytanych znika. Ale lista ma cały czas tyle samo tematów, a liczba postów nawet rośnie, jeśli ktoś coś dopisuje. Niemniej, i tak bardziej wkurzające jest to, że nieprzeczytane podczas jednej wizyty nie są pokazywane jako takie przy następnej.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2878 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Przegląd tematu przy opcji "Odpowiedź" jest. Nie ma natomiast przy "Szybkiej odpowiedzi". Ze sposobem wyświetlania ostatniej wiadomości trudno będzie coś zrobić.

Generalnie od jakiegoś czasu biję się z myślą, by zmienić silnik forum na nową wersję phpbb3. Daje to kilka usprawnień, ale pojawiłyby się nowe problemy (m.in. integracja z galerią, nieco inny układ graficzny).

Chyba jest to nieuniknione, ale póki co, odkładam to na później. A może mamy wśród forumowiczów jakiegoś zapalonego informatyka, który podjąłby się takiej migracji?
ODPOWIEDZ