Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Nasze posty...

Regulamin; Uwagi i sugestie dotyczące działania forum e-reda.pl
Regulamin forum
Jesteś nowy? Przedstaw się w wątku Zapoznanie. Przedstawiając się, napisz skąd jesteś, o czym będziesz pisać na forum. Wpisy wyglądające na spam będą usuwane ;)
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Drogie koleżanki, drodzy koledzy forumowicze postarajmy się, aby nasze posty były bardziej czytelne.
Postarajmy sie sie nie robić zbyt wielu błędów ortograficznych. Nie piszmy zbyt długich postów, a jeśli już to robimy, to starajmy sie nową myśl zaczynac od nowego wiersza. Łatwiej będzie to czytać. Postarajmy się zadbać trochę bardziej- poza treścią- o formę naszych wypowiedzi
Tak, ja wiem, że posty rządzą sie nieco innymi prawami niz wypracowanie w szkole, ale czytają nas dzieci i "młoda młodzież"...
Nie jestem purystą językowym, sam popełniam wiele błędów, ale staram się, staram się. :)
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

popieram, ciężko się to czyta ;)
Redzianin od urodzenia
mira_belle_
Znam to forum
92 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

W pełni popieram, dbać o językową schludność zawsze warto, niezależnie od tego czy się pisze smsa czy posta na forum. W ten sposób wyraża się szacunek do czytających. :)
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

A ja dodatkowo napiszę, by tworzyć wątki w odpowiednich kategoriach ;) ...i w związku z tym przeniosłem ten wątek do działu "O forum" :)
A poprawność językowa zawsze mile widziana. Jak ktoś ma problemy z ortografią, to zawsze można skorzystać z podpowiedzi przeglądarek (podkreślenia na czerwono, np. w Chrome).
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Zigi pisze: A poprawność językowa zawsze mile widziana. Jak ktoś ma problemy z ortografią, to zawsze można skorzystać z podpowiedzi przeglądarek (podkreślenia na czerwono, np. w Chrome).
Tak.. Z moją dysortografią to świetne rozwiązanie. Zawsze z tego korzystam, bo to jak wybawienie w sytuacji, kiedy nie widzi się swoich błędów ( nawet czytając kilka razy to samo) :)
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Na innym wątku Proxima zwrócił/zwróciła (?) uwagę na niezbyt staranne pisanie postów. Niektóre użyte sformułowania są nazbyt ostre, lecz istota problemu trafna.
Nie przykładamy zbyt wielkiej uwagi do interpunkcji, ortografii i stylistyki. Błędy ortograficzne, jak to napisała Dorma komputer "sam" poprawia. Nad innymi błędami można popracować....dzieci i młodzież to czyta!!!
Nazbyt często również lubimy używać ataków personalnych zamiast rzeczowej argumentacji. Czasem drobny prztyczek w nos opatrzony "uśmieszkiem" daje do myślenia, lecz walenie na odlew jest juz poniżej poziomu tego forum.
Awatar użytkownika
magdaeska
Bywalec
212 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Zasmucające jest to, że takie apele trzeba ciągle powtarzać. A powinno to być oczywiste... eeech życie...
słucham zza płota...
ODPOWIEDZ