Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Nowa wersja forum 2018

Regulamin; Uwagi i sugestie dotyczące działania forum e-reda.pl
Regulamin forum
Jesteś nowy? Przedstaw się w wątku Zapoznanie. Przedstawiając się, napisz skąd jesteś, o czym będziesz pisać na forum. Wpisy wyglądające na spam będą usuwane ;)
Administrator
Site Admin
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

Zachęcam do zgłaszania uwag na temat nowej wersji forum.
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

A logo forum? Twórczość własna? W sumie ok, tylko ta rakieta kosmiczna ...... ;) Generalnie, strona przejrzysta. Szybko się przyzwyczaję.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Ktos w nocy przemeblował mój pokój. Nic nie wiem. Gdzie co jest? Skarpety zawsze były w górnej szufladzie po lewej stronie, teraz sa w dolnej po prawej. Koszule wisiały w szafie po lewej stronie, teraz cała szafa jest na innej scianie, a koszule wiszą po prawej stronie. nic nie moge znaleźć :( Dlaczego tak zrobiono?
co z tym obrazkiem na górze? Był zły? Mnie sie podobał. To jest wschód, czy zachód słońca? W Redzie? Co sie stało z herbem miasta?
Dlaczego te literki sa takie małe? Gdzie sie powieksza tekst? nie wszyscy maja sokoli wzrok.
Z pewnością się napracowałeś. Ja jednak jestem zwolennikiem zmian ewolucyjnych. Rewolucja zawsze wprowadza pewien okres lekkiej dezorientacji. Jaki cel przyswiecał tej rewolucyjce? :)
Musiałbym sie dobrze zastanowic, aby powiedziec co mi sie w tych zmianach podoba. Nie bierz tego do siebie, lecz tak uważam.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

6 lat temu

Romek ma racje - stara wersja była dobra, bo ją znaliśmy, nowa wersja jest ... "nowa" - nowe buty nigdy nie pasują tak jak te, w których już chodziliśmy :D Trochę czasu i przyzwyczaimy się i do tego forum :)

Romek - spróbuj w otwartej przeglądarce wcisnąć klawisz CRTL i kręcić kółkiem - w chromie powiększenie działa i można sobie dostosować wielkość liter.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Administrator
Site Admin
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

Tak, zmiany rzeczywiście są rewolucyjne, ale niestety były konieczne.
Wynikają one m.in. z faktu, że stara strona wykorzystywała dość starą technologię i było w niej coraz więcej błędów - psujące się linki i znikające emotikony to tylko przykłady. Przez to, że była to stara technologia, to była też narażona na wszelkiego rodzaju ataki.
Drugi zasadniczy powód zmian - coraz więcej osób zagląda na forum z telefonów komórkowych, czy tabletów. Ta wersja dostosowuje wygląd w zależności od urządzenia, na którym jest oglądana.

Kwestie wizualne można poprawić. Tzn. można przesunąć autorów postów na lewą stronę, możemy popracować nad kolorystyką, czy wielkością czcionek. Możemy spróbować wdrożyć też nowe funkcjonalności. Po to ta dyskusja :)
FranzMaurer
Forumowicz
49 postów
Forumowicz
Rejestracja: 10 lat temu

6 lat temu

Mi się podoba :D
Pozdrawiam.
Administrator
Site Admin
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

Jeśli chodzi o logo, to jest też opcja kolorowa.

eredapl.jpg
eredapl.jpg (9,21 KiB) Przejrzano 16138 razy
Administrator
Site Admin
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

I jest też ciut większa czcionka w wątkach :) i kilka innych poprawek: lista najnowszych wątków przekierowuje do ostatniego wpisu w wątku, uproszczono trochę opis autorów w wątkach.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

wow
trochę roboty to musiało kosztować... zmiany są olbrzymie
Póki co mi ciężko się wypowiedzieć, muszę się przyzwyczaić :P

ale wygląda fajnie - tylko gdzie jest interaktywna mapa Redy :)
Lubiłem te mapkę i moim zdaniem była mega przydatna. Lubiłem tam patrzeć, gdzie są granice dzielnic :)
Administrator
Site Admin
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

Mapka od pewnego czasu nie była już aktualizowana. Myślę, że to będzie jeden z kolejnych tematów. Póki co, chciałbym zoptymalizować samo forum. Brakuje jeszcze kilku rzeczy - głównie odnośników do najnowszych wiadomości z UM, czy Fabryki Kultury.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Administrator pisze:
6 lat temu

Kwestie wizualne można poprawić. Tzn. można przesunąć autorów postów na lewą stronę, możemy popracować nad kolorystyką, czy wielkością czcionek. Możemy spróbować wdrożyć też nowe funkcjonalności.
Otóż to, otóż to. Barwy herbu miasta nie sa chyba zastrzeżone, więc może je (te barwy) uwzglednić. No i ta panorama. Musi być (to chyba świt) taka? Może jakaś za dnia? no, jesli musi, to trudno. Mus, to mus. Na władzę nie poradzę :)
Też myslę, że powoli sie przyzwyczaimy.
Tak czy siak szacunek dla Admina za ogrom roboty :)
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Huherko pisze:
6 lat temu

Romek - spróbuj w otwartej przeglądarce wcisnąć klawisz CRTL i kręcić kółkiem - w chromie powiększenie działa i można sobie dostosować wielkość liter.
Dzięki Huherko na FF tez to działa. Z tymi butami to masz rację. Kiedyś - dawno temu- poszedłem na wesele kumpla w nowych butach. Wytrzymałem do 22:00...dobrze, że własciciel lokalu był sportowcem amatorem i akurat miał nowe tenisówki. troche dziwnie to wygladało :)
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Pierwsze wrażenie - kuźwa, WTF?! Jakiś wirus czy ktoś coś popsuł? ;)
Drugie wrażenie - wygląda bardzo fajnie, ale trochę się trzeba będzie poprzestawiać na "nowe".
Żałuję, że nie zostawiłam na pamiątkę jakichś screenów ze starego forum. Mam nadzieję, że może chociaż Admini coś mają ;)
Administrator
Site Admin
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

Romek pisze:
6 lat temu
No i ta panorama. Musi być (to chyba świt) taka? Może jakaś za dnia? no, jesli musi, to trudno. Mus, to mus. Na władzę nie poradzę :)
Niestety ta panorama została nieco przycięta i nie jestem do końca zadowolony z efektu.
Szkoda, bo fota zacna autorstwa Tomasza Iwaniuka. Poniżej w pełniejszej okazałości.
Załączniki
tlo_iwaniuk3.jpg
rkwiat
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Potrzeba trochę czasu, aby przyzwyczaić się do nowego. Czekamy na różne pożyteczne linki, które mieliśmy do dyspozycji w starej wersji.
ODPOWIEDZ