Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Wybory samorządowe 2018

Komentarze do wydarzeń politycznych
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

też mnie to irytuje...
gdzie się podziały tamte wybory... wybory z tamtych lat
gdzie były festyny, darmowa (lub prawie darmowa) kiełbasa i piwo też
ulotki z PROGRAMEM (inna sprawa czy później realizowanym) i opisem kandydata...

Coś poszło nie w ta stronę...

dziś albo brakuje informacji o kandydatach, albo są na zasadzie "kandyduje bo trzeba odsunąć PIS od władzy" "kandyduje bo nie można dopuścić do władzy tych co klękają przed Merkelową"
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

5 lat temu

Z pewnoscią źle sie orientuję, nie czytam plakatów i nic nie wiedziałem, ale TTM zapodało, że wczoraj po południu burmistrz przedstawił swój komitet wyborczy.
http://www.telewizjattm.pl/dzien/2018-0 ... ml?play=on
mieszkaniecReda
Forumowicz
66 postów
Forumowicz
Rejestracja: 6 lat temu

5 lat temu

Moze ktos podeslac linka do informacji o kondydatach na radnych?
W sensie jakie maja programy, cele, czym chca sie zajmowac itd.
Interesuje mnie okręg nr 1.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

moim zdaniem jak do Ciebie ten kandydat nie dotarł/nie dotrze z programem to nie warto na niego głosować :)

Już na starcie pokazuje jak głęboko ma Cię w poważaniu :)

To nie wyborca powinien zabiegać o ulotkę tylko kandydat powinien zachęcić Cię do programu :)

Ja na pewno ograniczę swój wybór tylko do osób, które przedstawią mi swój program (nie koniecznie osobiście, może być ulotka, @, reklama, czy post na forum)... na pewno nie zagłosuje na osobę której nawet nie chciało się przedstawić swojemu wyborcy :)

ale, żeby post był trochę merytoryczny to napisze też tak :)
W okręgu 1 startują dwie organizacje:
- KWW wspólna Reda
- KW Prawo i Sprawiedliwość

Program Wspólnej Redy i każdego kandydata możesz znaleźć tutaj http://wspolnareda.pl/
Programu kandydatów PIS z Twojego regionu niestety nie znam... ze swojego okręgu znam program jednego kandydata PISu... bo dostałem ulotkę :p
mieszkaniecReda
Forumowicz
66 postów
Forumowicz
Rejestracja: 6 lat temu

5 lat temu

Jestem w tej chwili za granicą dlatego chciałem poszukać informacji w necie. Niestety słabo mi idzie albo kandydaci wolą swoje dokonania, życiorys, plany oraz wizje po prostu streścić i wrzucić do skrzynki albo liczyć, że pozycja na liście da im odpowiednią liczbę głosów.
diorka
Bywalec
230 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

5 lat temu

Mnie bardzo intryguje małzeństwo Jelonek-kandydaci z różnych okręgów.Generalnie uważam, że kandydatom tak jakby nie zależało na głosach swoich wyborcow. W swojej skrzynce znalazłam jak na razie 1 ulotkę i tylko jeden kandydat zapukał do moich drzwi przedstawiając swój pomysł na Redę.O kandydatach na burmistrza nie wspomnę-żadnego z Nich ulotki nie znalazłam .Także dwojako to można rozumieć.:)
DIORKA
radfar
Ja tu zaglądam
26 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 9 lat temu

5 lat temu

diorka pisze:
5 lat temu
Mnie bardzo intryguje małzeństwo Jelonek-kandydaci z różnych okręgów.Generalnie uważam, że kandydatom tak jakby nie zależało na głosach swoich wyborcow. W swojej skrzynce znalazłam jak na razie 1 ulotkę i tylko jeden kandydat zapukał do moich drzwi przedstawiając swój pomysł na Redę.O kandydatach na burmistrza nie wspomnę-żadnego z Nich ulotki nie znalazłam .Także dwojako to można rozumieć.:)
Nie wiem z jakiego jest Pani okręgu, ale mnie na przykład zależy na dotarciu do wszystkich mieszkańców swojego okręgu wyborczego :) Akurat w tych wyborach kampanii od drzwi do drzwi nie prowadzę, bo obliczyłem, że niestety nie byłbym w stanie odwiedzić wszystkich mieszkań, więc ograniczyłem się do ulotek wkładanych do skrzynek oraz wręczanych osobiście w trakcie regularnych spacerów po okręgu wyborczym :wink: Na ulotce są dane kontaktowe do mnie, więc jestem w pełni otwarty na wszelkie pytania i sugestie :wink:
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

to trzeba przyznać, że użytkownik radfar ma bardzo dobrą kampanię wyborczą.
Ulotki dotarły, na ulicach jest widoczny :D

Kampania na duży plus - życzę powodzenia i mam nadzieję, że po wyborach będzie równie aktywny :p

W ogóle muszę przyznać, że kampania Wspólnej Redy jest fajnie prowadzona - widać, że ktoś się postarał.
Może programy wyborcze mogłyby być lepsze, ale i tak jest powiew profesjonalizmu :)
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

5 lat temu

Sprawdziłem listy kandydatów i nie znalazłem kandydata o nazwisku Radfar. W takim przypadku jak można cokolwiek powiedzieć o programie kandydata jeśli nie ma takiego kandydata.
mieszkaniecReda
Forumowicz
66 postów
Forumowicz
Rejestracja: 6 lat temu

5 lat temu

Wicek pisze:
5 lat temu
W ogóle muszę przyznać, że kampania Wspólnej Redy jest fajnie prowadzona - widać, że ktoś się postarał.
Może programy wyborcze mogłyby być lepsze, ale i tak jest powiew profesjonalizmu :)
Na czym polega ów profesjonalizm?

ps
Widze ze w koncu wstawiono wiecej informacji na ich stronie . To duzy plus. Szkoda ze pozno ale lepsze to niz wcale.
mieszkaniecReda
Forumowicz
66 postów
Forumowicz
Rejestracja: 6 lat temu

5 lat temu

Kazimierz Okrój
Moimi priorytetami w przyszlej kadencji beda:
wprowadzenie - jako podstawowej miejskiej inwestycji - programu drogowego budowy ulic i chodnikow w latach 2018-2023

Wstyd, ze takiego programu nie ma do tej pory. Przyczynil sie do tego radny od szesciu kadencji Kazimierz Okroj.
To dzieki m.in. temu radnemu w miescie panuje chaos w budowie drog.
mieszkaniecReda
Forumowicz
66 postów
Forumowicz
Rejestracja: 6 lat temu

5 lat temu

Piotr Peplinski
Moje cele:
- dazenie do realizacji postulatow mieszkancow i pomaganie im
- dalsze modernizacje ulic i chodnikow
- zmiany w kursowaniu autobusow
- rozbudowa szkol w miescie

Brawo, lanie wody, zadnych konkretow. Jakie postulaty, jak bedzie pomagac, jakich ulic i chodnikow, o jakie autobusy i szkoly chodzi?
Pan obecny radny zadbal o pokrycie przez mieszkancow 25% kosztow do wykonania ulic. Brawo!
Naprawde jest sie czym chwalic.
mieszkaniecReda
Forumowicz
66 postów
Forumowicz
Rejestracja: 6 lat temu

5 lat temu

Niektorzy kandydacj zapowiadaja , ze ich celem bedzie budowa np. wezla integracyjnego, rozbudowa szkoly.
Ciekawe. Chcialbym zobaczyc radnego jako budowniczego.

Wiekszosc radnych chce optymalizowac lub zmieniac rozklady jazdy autobusow. Jak do tej pory tego nie zrobili to nie za bardzo wierze ze to wykonaja.
Chca tez dalszego budowania drog i chodnikow. Kto by nie chcial. Niestety obecni radni przyczynili sie do choasu w budowie drog. Wymuszanie od niektorych 25% pokrycia kosztow oraz promowania budowy drog z plyt jumbo jako ekologicznego rozwiazania, w XXI wieku.
Co do tego to zawsz sie zastanawialem czemu wszystkie drogi nie sa wykonywane z plyt jumbo_ Tansze, nie trzeba kanalizacji deszczowej ani progow zwalniajacych. Same plusy. Po co budowac drogi z asfaltu?
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

Zgadzam się, że niektóre pomysły w programach wyborczych są żenujące :)
I pokazują, że kandydat nie ma tak naprawdę żadnego pomysłu. Puste slogany typu pilnowanie rozwoju szkoły (od tego chyba jest Dyrektor tej szkoły) albo budowa nowych dróg (szkoda, że nie napiszą jakich), poszukiwanie miejsc pod nowe parkingi (ciekawe ile lat kadencji trzeba, żeby znaleźć takie miejsce :) )
mieszkaniecReda pisze:
5 lat temu
...
Na czym polega ów profesjonalizm?
...
napisałem "powiew profesjonalizmu" :)
i oczywiście chodzi mi o to, że są ulotki, książeczki z opisem kandydatów i programem na następną kadencje, strona www, a nie tylko żałosny plakat z wyretuszowaną twarzą i nazwiskiem, który szpeci miasto
jarekm pisze:
5 lat temu
Sprawdziłem listy kandydatów i nie znalazłem kandydata o nazwisku Radfar. W takim przypadku jak można cokolwiek powiedzieć o programie kandydata jeśli nie ma takiego kandydata.
Założyłem, że Radfar to pierwsze trzy litery imienia i pierwsze trzy litery nazwiska :)
Rad jak RADOSŁAW
Far jak FARION

Poza tym pamiętam jak kiedyś promował tutaj na forum (i chyba też ulotkami) swój projekt Budżetu Obywatelskiego (chyba strefa rekreacji przy Gancarskiej) już wtedy się spodziewałem, że pójdzie w politykę :p
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

5 lat temu

Dziękuję za informację
ODPOWIEDZ