Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Ruch Palikota i Wolne Konopie za legalizacją marihuany!!!!!

Komentarze do wydarzeń politycznych
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Zgadzam się. Trochę przesadzacie. To już nie jest dyskusja tylko obrażanie siebie nawzajem (chodzi mi głownie o Seekera i zedila45) a tego staramy się unikać na tym forum
Awatar użytkownika
adam
Prawie Lider
657 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Jak powiedział poseł Stanisław Żelichowski z PSL o nowym składzie sejmu:
- Część posłów będzie mogła się zająć pracą i rozwiązywać najważniejsze dla Polski problemy, a część posłów, z tej rozrywkowej partii, będzie zapewniała rozrywkę. Mam nadzieję, że media zajmą się tymi rozrywkowymi, dzięki czemu ci, co będą chcieli pracować, spokojnie będą mogli to robić.
może być ciekawie, tylko posłów wybiera się nie po to, aby robili teatrzyki.
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Seeker pisze:(...)Poza tym programy nie mają takiego znaczenia jak ludzie, którzy za nimi stoją. Do programu mogą sobie wpisać nawet lot na Marsa.(...)
Dokładnie.
Program Ruchu Palikota nie wnosi nic nowego. Przeczytałem go kilkukrotnie i nie spotkałem niczego, czego bym wcześniej nie słyszał w ustach polityków reprezentujących inne partie.
Odmienny jest tylko język i sposób przekazu.
W zależności od mentalności wyborców i ich oczekiwań w stosunku do posłów którzy ich reprezentują jeden nazwie ten język jako bezpośredni inny jako wulgarny i naganny. Ten który nazwie go bezpośrednim oczywiście będzie oburzony jeśli również bezpośrednio, w tym samym języku zostanie obsłużony w urzędzie, sklepie lub w szkole. Dla tego drugiego w każdych okolicznościach ten sposób komunikacji będzie niedopuszczalny.
Partie, które nie miały szans na zwycięstwo mogą obiecać wszystko.
Wysłanie zwolenników PIS na księżyc a sympatyków PO na Marsa. Zniesienie podatków, dwugodzinny dzień pracy. Dla każdego obywatela po czterdziestce samochody z statuetką Spirit of Ecstasy a dla młodszych Ferrari do wyboru w dwunastu kolorach wraz z torem F1, płace minimalną w wysokości 25 tysięcy złotych oraz paliwo w cenie 10 groszy za litr.
Nikt ich nigdy nie rozliczy z obietnic. Co więcej, jeśli przypadkiem będą tworzyć rząd z zwycięzcą również są bezpieczni - Chcieliśmy, ale się nie udało. Byliśmy tylko wasalem silniejszego.
Co ciekawsze, rządu też nikt nie rozliczy. Jeszcze przed wyborami zaczęliśmy słyszeć o czekających nas trudnych latach, ciężkich czasach. Powoli wgryzając się w naszą świadomość dzisiaj te słowa słyszymy codziennie. Absolutnie wszystko będzie można tym zdaniem wytłumaczyć. Podwyższenie podatków - trudne czasy. Niespełnione obietnice - ciężkie lata.
Partia Palikota nie jest problemem. Problemem jest to, że cytując za Spiegel Online
"Donald Tusk jest pierwszym premierem w Polsce po 1989 roku, który został wybrany na drugą kadencję. Mimo to nie może być zadowolony ze swojego wyniku wyborczego. Uchodzi on za miłego nudziarza i wygrał tylko dlatego, że jego rywale także nie mają odpowiedzi na problemy".
Brak odpowiedzi na problemy - tego trzeba się obawiać.
Patrząc na dzisiejszą politykę od lewej do prawej strony boję się o Polskę, o przyszłość naszą i naszych dzieci. Mam wrażenie, że pod fasadą pozornych ruchów, wśród posłów trudno szukać prawdziwego społecznika oddanego krajowi i wyborcom.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Amen ;)
Ostatnio zmieniony |13 Paź 2011|, o 10:06 przez Dorma, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Artur75 pisze: Program Ruchu Palikota nie wnosi nic nowego. Przeczytałem go kilkukrotnie i nie spotkałem niczego, czego bym wcześniej nie słyszał w ustach polityków reprezentujących inne partie.
I co te inne partie zrobiły w zakresie realizacji swoich programów?
Oczywiście można powiedzieć, że RPP też nic nie zrobił, ale z tej prostej przyczyny, że nie miał dotąd takich możliwości i szans. Inni tę szansę mieli i na tym się skończyło.
Zobaczymy za 4 lata. Być może rację będziesz miał Ty i osoby o podobnym spojrzeniu, a być może okaże się, że RPP jest pierwszym ugrupowaniem, które faktycznie było w stanie zrobić coś, czego nie udało się (lub nie chciało się) zrobić jego poprzednikom. Albo chociaż zacząć to robić.
Jeszcze przed wyborami zaczęliśmy słyszeć o czekających nas trudnych latach, ciężkich czasach. Powoli wgryzając się w naszą świadomość dzisiaj te słowa słyszymy codziennie
Ale to jest prawda niezależna od tego, kto miałby rządzić w Polsce. Nie żyjemy na bezludnej, niezależnej od reszty wyspie. Nie śledzisz informacji gospodarczych z całego świata?
Patrząc na dzisiejszą politykę od lewej do prawej strony boję się o Polskę, o przyszłość naszą i naszych dzieci. Mam wrażenie, że pod fasadą pozornych ruchów, wśród posłów trudno szukać prawdziwego społecznika oddanego krajowi i wyborcom.
Jak świat światem takie dylematy targają każdym, w każdym kraju, niezależnie od okoliczności. Nie przypominam sobie (a wiek wyborczy osiągnęłam już dość dawno temu), by kiedykolwiek była w Polsce sytuacja, że ludzie byli zadowoleni z wyniku wyborów. I z całym przekonaniem mogę założyć, że nigdy tak nie będzie.
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Salamandra pisze: a być może okaże się, że RPP jest pierwszym ugrupowaniem, które faktycznie było w stanie zrobić coś, czego nie udało się (lub nie chciało się) zrobić jego poprzednikom. Albo chociaż zacząć to robić.
Nic się nie uda bo ma zbyt małą liczbę posłów (na szczęście). Natomiast liczba ta wystarczy by mącić wg zaleceń swojego sponsora Urbana. A co to za delikwent każdy pamięta kto miał dowód osobisty z nadrukiem PRL.
Pozdrawiam Ziomali
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Alfista pisze: Nic się nie uda bo ma zbyt małą liczbę posłów (na szczęście).
"Na szczęście"? Rozumiem więc, że wolisz bajzel w starym wydaniu, gdy ci, którzy mają/będą mieli większą liczbę głosów nic konstruktywnego nie zrobią?
Ostatnio zmieniony |13 Paź 2011|, o 10:26 przez Salamandra, łącznie zmieniany 1 raz.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Jak zrobią okręgi jedno mandatowe to mam nadzieje że będziemy głosowac na program gospodarczy a nie na poglądy.
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Salamandra pisze:
Alfista pisze: Nic się nie uda bo ma zbyt małą liczbę posłów (na szczęście).

"Na szczęście"? Rozumiem więc, że wolisz bajzel w starym wydaniu, gdy ci, którzy mają/będą mieli większą liczbę głosów nic konstruktywnego nie zrobią?
Ano nie zrobią, wszystko sprowadzi się do walki z krzyżem, i reklamowaniem przemysłu aborcyjno-eutanazyjnego. Aha byłbym zapomniał dojdzie jeszcze agitacja za legalizacją związków jednopłciowych.
Pozdrawiam Ziomali
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Ano nie zrobią, wszystko sprowadzi się do walki z krzyżem, i reklamowaniem przemysłu aborcyjno-eutanazyjnego. Aha byłbym zapomniał dojdzie jeszcze agitacja za legalizacją związków jednopłciowych.
Ale to nie jest odpowiedź na moje pytanie :)
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

ArturB pisze:
Alfista pisze:
Co ciekawe katolicy chetnie powierzaja swoje dzieci ludziom moralnie w jednostkowych przypadkach uszkodzonym czesto bedacym pedofilami ale za to ubranymi w czarne sukienki.
Hej kolego nie zagalopowałeś się zbytnio? Taki język rodem z Faktów i mitów może kogoś dotknąć.
Wyraz "często" to podłe nadużycie, człowiek średnio inteligentny zdaje sobie sprawę, że w każdym stadzie trafi się na "czarną owcę". To oczywiste.
To jest i tak mniej podłe niż utożsamianie wszystkich gejów z pedofilami w kontekscie opieki nad dziecmi czy nazywanie ich pedałami.
Użyłem tylko waszego języka, i to w wersji light.
Co się stało ? zabolało ?
Artur strzał w 10, zgadzam się w 100% zastanawia mnie tylk dlaczego wszystkowiedzący Alfista jeszcze nie ustosunkował się do tej wypowiedzi :P

a co do

"Część posłów będzie mogła się zająć pracą i rozwiązywać najważniejsze dla Polski problemy, a część posłów, z tej rozrywkowej partii, będzie zapewniała rozrywkę. Mam nadzieję, że media zajmą się tymi rozrywkowymi, dzięki czemu ci, co będą chcieli pracować, spokojnie będą mogli to robić."

To moim zdaniem u nas w rządzie dzieją się takie szopki i afery, że jest kupa śmiechu i żenady i bez RPP, a jeśli RPP faktycznie zajmie się tą "rozrywką" to przynajmniej będzie wiadomo, że robią to świadomie, a nie jak politycy bandy czworga, którzy cchą dobrze a zawsze wychodzi żenada.

Pozdrowienia!
g63361pd
Bywalec
239 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

to ja też trochę poagituję w tej sprawie :) :
http://demotywatory.pl/3497787/Czy-ktos-jeszcze
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Postępowanie nowych posłów to tylko przypuszczenia.Ocenianie będzie pózniej.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Jak na razie klerycy się prestraszyli i sami prononują wprowadzenie 1% odpisu z podatków zamiast funduszu koscielnego ktore deklarowałby podatnik chetny do wspierania danego kosciola.

Niewiele trzeba aby naprawiać Państwo ale trzea chciec a zadna partia przed RPP nie miala na to namniejszej ochoty, koryto i spokoj przy korycie to najwazniejsze kryteria wiekszosci partii.
ODPOWIEDZ