Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Anatomia Upadku

Komentarze do wydarzeń politycznych
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Zapewne chodziło o to, że broni się przed ewentualnymi atakami Tak samo jak obrona pracy magisterskiej nie polega na walce mieczem ani odpieraniu wyzwisk, tylko na argumentacji
Mike El
Znam to forum
128 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Jak ktoś chce przekonywać do zamachu na prezydenta w Smoleńsku, to niech nie przedstawia hipotez pokazujących w jaki sposób samolot został zniszczony, lecz niech powie kto za tym stał i dlaczego to zrobił właśnie właśnie w tym miejscu i w tym czasie. Czemu nie mógł zaczekać, aż Lech Kaczyński nie skończy swej kadencji za parę miesięcy ewentualnie 5 lat później. Innymi słowy, kto zyskał na przedwczesnej śmierci prezydenta RP coś, czego nie mógł osiągnąć inną metodą.

Za tydzień, w niedzielę 27 stycznia o 21:00 na National Geographic w programie "Katastrofa w przestworzach" światowa premiera odcinka pt. "Śmierć prezydenta".
Seeker
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Mike El pisze:Jak ktoś chce przekonywać do zamachu na prezydenta w Smoleńsku, to niech nie przedstawia hipotez pokazujących w jaki sposób samolot został zniszczony, lecz niech powie kto za tym stał i dlaczego to zrobił właśnie właśnie w tym miejscu i w tym czasie. Czemu nie mógł zaczekać, aż Lech Kaczyński nie skończy swej kadencji za parę miesięcy ewentualnie 5 lat później. Innymi słowy, kto zyskał na przedwczesnej śmierci prezydenta RP coś, czego nie mógł osiągnąć inną metodą.

Za tydzień, w niedzielę 27 stycznia o 21:00 na National Geographic w programie "Katastrofa w przestworzach" światowa premiera odcinka pt. "Śmierć prezydenta".
A dlaczego z góry zakładać, że to musiał być zamach na prezydenta? Przecież leciało tam 96 osób. A może celem zamachu byli polscy generałowie - jeden z nich miał zostać podobno szefem sztabu generalnego NATO w Europie. A może prezes Skrzypek, ciągle się stawiał MFW, które przecież funkcjonuje wyłącznie dzięki haraczom pobieranym od państw na zasadzie "dobrej woli" A może ktoś inny. A może każdy po trochu, a okazja była sprzyjająca. W końcu mocno to osłabiło wyłącznie jedno środowisko - prawicowe. Pewnie nigdy się nie dowiemy. Poza tym przypominam, że Jarosław Kaczyński też miał tym samolotem lecieć. Tylko nagle rozchorowała się jego matka i został... No jak dla mnie okazja do zrobienia czystki wybitnie sprzyjająca dla wrogów tego środowiska w Polsce (tj. WSI).

Przyjmując hipotezę, że mogli to zrobić Rosjanie, również tezę łatwo obronić - zrobili to z zemsty. Każdy, kto się interesuje tematem działalności KGB (teraz FSB) wie, że Rosjanie mają inną mentalność i inne metody działania. W Rosji się zabija z zemsty, żeby zastraszyć potencjalnych przeciwników. Zabija się polityków, dziennikarzy, biznesmenów, nawet ludzi ze świata kultury. Co kraj, to obyczaj. Dlaczego zabito Litwinienkę? Zagrażał coś już Rosji? Nie, zrobiono to z zemsty. Prezydent Kaczyński naraził się Rosji tym co zrobił w Gruzji. Może nic nie zyskał na dłuższą metę, ale obraził ich dumę (w Rosji to poważna sprawa), pokrzyżował plany wkroczenia wojsk do Gruzji i budował polityczny blok antyrosyjski w Europie Środkowo-Wschodniej, zupełnie niesłusznie dyskredytowany w mediach, bo modne jest teraz wyłącznie bycie za UE. Kwestią dyskusyjną jest siła tego bloku, ale próbował. A to było wybitnie nie na rękę Rosji, która w swojej strategii geopolitycznej ma napisane wprost, że jej celem jest "przejęcie" polityczne Ukrainy i Białorusi oraz finlandyzacja (odsyłam do Wikipedii) krajów bałtyckich, w tym Polski. Jak widać, potencjalne motywy istnieją, choć oczywiście o niczym nie przesądzają. Na ten temat napisano już książkę (dosłownie), nie będę jej całej cytował.

No i zawsze można się spierać, na ile obraz "słabego" Kaczyńskiego to medialna propagadna, a na ile prawda. Może by przegrał wybory, a może nie. A nawet jak przegrał te, to mógł wygrać następne. Gdybać sobie można. Pracowałem dla 3 ośrodków badawczych, z czego 2 robią również sondaże polityczne. Streszczę to w ten sposób - wyników totalnie od czapy się nie zamieszcza, żeby się nie skompromitować, ale klient płaci, więc klient dostaje co chce Co to za problem wybrać odpowiednie osoby do badania z bazy?

Nie rozumiem idei, że nie należy przedstawiać jak samolot został zniszczony, tylko od razu kogoś oskarżać. To by było populistyczne. Poza tym przyjęcie, że samolot mógł zostać zniszczony za pomocą bomby, jest konieczne do rozpoczęcia szukania kto mógł to zrobić. Raczej w tej kolejności wypadałoby analizować.

Jestem bardzo ciekawy co pokażą w filmie "Śmierć prezydenta", czy coś więcej niż w Raporcie MAK. W końcu tylko on jest znany za granicą. Obejrzę ale jestem sceptyczny.
Mike El
Znam to forum
128 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Jasne, że dla potrzeb śledczych należałoby znaleźć ślady zamachu, żeby szukać odpowiedzialnego. Ale ja się na tym nie znam i wolę zastanawiać się, kto miał interes, żeby chciał przygotować zamach.

Gdyby zrobili to Rosjanie dla zastraszenia, zastraszony musiałby wiedzieć, że to nie był wypadek. Polskie władze musiałyby być tego świadome. A im więcej osób zna tajemnicę, tym większa szansa, żeby się wydało (a już chyba zwłaszcza w Polsce). Jakie efekty miałoby przynieść to zastraszenie? Jeszcze większą motywację dla polityki antyrosyjskiej, bo co innego?

Oczywiście, że Rosjanie mają swoją strategię geopolityczną oraz Polska też ma własną, i obecne władze starają się realizować ją jak najlepiej. Ś.p. Lech Kaczyński nie był wyjątkowy i generalnie cała Europa Środkowo-Wschodnia zdaje sobie sprawę z rosyjskiego zagrożenia dla regionu i potrzeby współpracy. Cokolwiek prezydent uczynił w tej materii jego śmierć nie mogłaby tego przekreślić. Zagranicznych partnerów już raz przekonanych nie da się tak po prostu odwieść od realizacji jakiejś polityki, bo zmienił się reprezentant Polski.

Wielu niewygodnych notabli w jednym samolocie - może to się aż prosiło o zamach, ale w takim przypadku dlaczego ktoś ułożył taką listę pasażerów, skoro to zwiększało prawdopodobieństwo ich śmierci? Zresztą, lista ta była układana pewnie na parę dni przed lotem, a spiski knuje się znacznie dłużej. Odpada.

Katastrofa w Smoleńsku osłabiła środowisko "prawicowe" (dla uproszczenia przyjmijmy, że PiS to partia prawicowa, bo można to podważać i stawiać ją na lewo od SLD, która notabene straciła w katastrofie swojego kandydata na prezydenta) - patrząc z innej perspektywy, dzięki katastrofie najmniej lubiany polityk w kraju niemal wygrał wybory prezydenckie, a jego partia ma swój temat przewodni, wokół którego zbiera elektorat pozwalający na rywalizację o prymat w sondażach poparcia. Ale nie uważam, żeby Prezes posłał swego brata na śmierć.

Generalnie nadal nie znalazłem czyjejś pilnej potrzeby, aby zginął któryś z pasażerów feralnego Tupolewa.

Oto pytanie, na które zwolennik teorii zamachu powinien odpowiedzieć: co się zmieniło po 10 kwietnia 2010 dzięki nieobecności któregokolwiek ze zmarłych? Ponieważ na moją obecną wiedzę nie zmieniło się NIC.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Może trochę odejdę od tematu, ale jedyne co mnie najbardziej burzy w tej sprawie, to zaawansowanie techniczne pojazdu, który przewoził tyle VIPów. Być może tego co tam się zdarzyło nie dało się uniknąć, ale powiem wam, że w autobusie MZK jest więcej zabezpieczeń typu monitoring czy łączność radiowa niż w tym samolocie. W czasach komputeryzacji i miniaturyzacji to nie byłby raczej problem zainstalować kilka kamer czy innych urządzeń które pozwoliłyby na zapis pewnych rzeczy, ot np co było przed samolotem przed jego upadkiem lub kto był w tym momencie w kabinie pilota, a dzisiaj odsłuchuje się zaszumiałe taśmy magnetofonowe i zastanawia się, czyi to głos słychać. Z tego co zauważyłem jak pokazywali te czarne skrzynki w tv to ich zaawansowanie techniczne jest z lat 90' ubiegłego wieku.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Seeker
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Mike El

Cieszę się, że się nad tym zastanawiasz, w końcu ktoś kto rzuca argumentami, chociaż się z Tobą nie zgadzam w wielu kwestiach.
Mike El pisze: Gdyby zrobili to Rosjanie dla zastraszenia, zastraszony musiałby wiedzieć, że to nie był wypadek. Polskie władze musiałyby być tego świadome. A im więcej osób zna tajemnicę, tym większa szansa, żeby się wydało (a już chyba zwłaszcza w Polsce). Jakie efekty miałoby przynieść to zastraszenie? Jeszcze większą motywację dla polityki antyrosyjskiej, bo co innego?
Piszesz, że zastraszony musiałby wiedzieć, że jest zastraszany. A może wszyscy na "górze" wiedzą? Nie mam tu na myśli wyłącznie Polski, tu chodziło o pokazanie również innym krajom, że Rosji podskakiwać nie wolno. Ja jestem zdania, że jeżeli był zamach i zrobili to Rosjanie (to tylko hipoteza), to premier, prezydent, prokuratura, wywiad itd. wszyscy o tym wiedzą, ale nie mówią, bo się boją konsekwencji. No bo co niby mielibyśmy zrobić? Ile razy słyszeliśmy od pracowników wywiadu, że lepiej dla społeczeństwa, gdyby nie znało prawdy? Przynajmniej nie od razu.
A poza tym tak jak mówisz - w końcu ktoś się wygada
Mike El pisze: Oczywiście, że Rosjanie mają swoją strategię geopolityczną oraz Polska też ma własną, i obecne władze starają się realizować ją jak najlepiej. Ś.p. Lech Kaczyński nie był wyjątkowy i generalnie cała Europa Środkowo-Wschodnia zdaje sobie sprawę z rosyjskiego zagrożenia dla regionu i potrzeby współpracy. Cokolwiek prezydent uczynił w tej materii jego śmierć nie mogłaby tego przekreślić. Zagranicznych partnerów już raz przekonanych nie da się tak po prostu odwieść od realizacji jakiejś polityki, bo zmienił się reprezentant Polski.
Dla mnie brzmi logicznie, z tym zastrzeżeniem, że za obecnej władzy nasąpiła całkowita reorientacja polskiej polityki zagranicznej. Słabsi sąsiedzi, Gruzja oraz polityka wschodnia przestały nas interesować. To bardzo na rękę Rosji. Poza tym argument jest słuszny wyłącznie przy założeniu, że zamachu dokonali Rosjanie, a celem był prezydent - a jak napisałem wcześniej, to tylko jedna z wielu możliwości.
Mike El pisze: Wielu niewygodnych notabli w jednym samolocie - może to się aż prosiło o zamach, ale w takim przypadku dlaczego ktoś ułożył taką listę pasażerów, skoro to zwiększało prawdopodobieństwo ich śmierci? Zresztą, lista ta była układana pewnie na parę dni przed lotem, a spiski knuje się znacznie dłużej. Odpada.
Dokładnie, to aż się prosiło o zamach. Głupota i debilizm polskiej administracji i służb bezpieczeństwa. Ale nie masz racji, że listę ktoś układał na szybko na parę dni przed, była znana (przynajmniej w większości) od dawna. Takich wyjazdów się nie planuje na szybko, przy napiętym kalendarzu władz państwowych i innych urzędników. A poza tym, chyba łatwo było wykalkulować, kto poleci na taką uroczystość - podpowiada to logika, znajomość protokołu dyplomatycznego oraz poprzednie podobne uroczystości.
Skąd pewność, że spiski knuje się długo? Ja żadnego jeszcze nie knułem, więc nie wiem ale patrząc na dziurawość państwa polskiego (widzieliście prowokację Sekielskiego, gdy wniósł bombę do Sejmu?), podejrzewam, że profesjonalistom nie zajęłoby to wiele czasu.
Więc nie odpada.
Mike El pisze: Katastrofa w Smoleńsku osłabiła środowisko "prawicowe" (dla uproszczenia przyjmijmy, że PiS to partia prawicowa, bo można to podważać i stawiać ją na lewo od SLD, która notabene straciła w katastrofie swojego kandydata na prezydenta) - patrząc z innej perspektywy, dzięki katastrofie najmniej lubiany polityk w kraju niemal wygrał wybory prezydenckie, a jego partia ma swój temat przewodni, wokół którego zbiera elektorat pozwalający na rywalizację o prymat w sondażach poparcia. Ale nie uważam, żeby Prezes posłał swego brata na śmierć.
Całkowicie błędna teza - żaden z Kaczyńskich nie był i nie jest najmniej lubianym politykiem w kraju. Szczególnie Lech nie był. Najbardziej lubianym pewnie też nie ale to niczego nie wykluczało. Poza tym skąd wiesz, kto jak bardzo jest lubiany? Sondaże to pokazywały? Już pisałem jak je się robiło, to były czasy największej propagandy Teraz już mam poważniejszą pracę ale strzelam, że dużo się nie zmieniło. W 2005 roku też rzekomo miał wygrać Tusk, miał dużą przewagę, a jak się skończyło? Sondaże to ściema i narzędzie walki politycznej. Ja siedziałem w tym mocno, więc się z tego śmieję ale oczywiście akurat w tym temacie nie musisz mi wierzyć, bo nie załączę Ci tu teraz raportów potwierdzających moje słowa.

Umknął Ci też ważny fakt, o którym pisałem - Jarosław Kaczyński też miał zginąć w tym samolocie (o ile oczywiście był zamach). Nikt nie mógł przewidzieć, że nie poleci. Zrządzenie losu, szczęście, przeznaczenie, jak zwał, tak zwał. Jeżeli ktoś to planował, to musiał się nieźle wkurzyć. Ten fakt zmienił wszystko i dlatego potencjalny plan zamachu się sypie.

Wydaje mi się też, że jednak nie tylko ten temat przysparza PiSowi wyborców Liczba wpadek i zaniedbań tego rządu jest dość spora, więc powodów jest potencjalnie wiele.
Mike El pisze: Oto pytanie, na które zwolennik teorii zamachu powinien odpowiedzieć: co się zmieniło po 10 kwietnia 2010 dzięki nieobecności któregokolwiek ze zmarłych? Ponieważ na moją obecną wiedzę nie zmieniło się NIC.
Jakby przeanalizować po kolei każdą instutucję publiczną, w której nastąpiły zmiany, to siedziałbym tu całą noc, więc nie dzisiaj. A poza tym miało się zmienić wiele, PiS miał zostać zniszczony, ale Jarosław Kaczyński przeżył. Nie jestem ich wielkim zwolennikiem, analizuję fakty.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Kolejna spiskowa teoria, tym razem na temat sondaży. Akurat znam blisko osoby, które pracują w agencjach badawczych, które w przeszłości realizowały sondaże wyborcze, jak i exit pole. Żadna z uznanych agencji nie może sobie pozwolić na manipulowanie danymi, bo byłaby skończona w tej branży. Dla każdej agencji, badania polityczne to tylko ułamek przychodów, więc to się po prostu nie opłaca. A przyczyny nie trafionych sondaży są zupełnie inne.
Na marginesie chciałem przypomnieć, że to nie tylko środowiska prawicowe zginęły w zamachu. Ale domyślam się, że to tylko zasłona dymna.
I że niby zabicie Jarosława Kaczyńskiego miało zniszczyć polską prawicę? Nie bądźmy śmieszni.
Seeker
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Zigi pisze:Kolejna spiskowa teoria, tym razem na temat sondaży. Akurat znam blisko osoby, które pracują w agencjach badawczych, które w przeszłości realizowały sondaże wyborcze, jak i exit pole. Żadna z uznanych agencji nie może sobie pozwolić na manipulowanie danymi, bo byłaby skończona w tej branży. Dla każdej agencji, badania polityczne to tylko ułamek przychodów, więc to się po prostu nie opłaca. A przyczyny nie trafionych sondaży są zupełnie inne.
Na marginesie chciałem przypomnieć, że to nie tylko środowiska prawicowe zginęły w zamachu. Ale domyślam się, że to tylko zasłona dymna.
I że niby zabicie Jarosława Kaczyńskiego miało zniszczyć polską prawicę? Nie bądźmy śmieszni.
I znowu - wszystko co nie jest OFICJALNIE ogłoszone w TV, to teoria spiskowa....litości Bzdury piszesz. Czym innym jest sondaż wyborczy, szczególnie exit pole, a czym innym sondaż badający preferencje polityczne na długo przed wyborami. Te drugie prawie zawsze są robione na zamówienie i wie to każdy, kto w tym pracował. Chyba, że specjalnie nie chce wiedzieć Wykazujesz się wyjątkowym brakiem wiedzy w temacie.
Nie prawicę - PiS. Typowe bagatelizowanie siły tego środowiska, całkowicie nietrafione, jakoś inni próbują się wybić po tej stronie sceny politycznej, a im się nie udaje. Z resztą - to tylko jedna z teorii, być może całkowicie nieprawdziwa. A dywagacje na ten temat powoli oddalają nas od sedna sprawy. Zarzuca się zwolennikom teorii zamachu, że ich teoria ma słabe podstawy, chociaż na jej potwierdzenie jest kilkanaście raportów opartych na matematyce, fizyce, chemii i logicznej analizie.
W zamian otrzymuję jeszcze mniej uargumentowaną teorię spiskową mówiącą, że na pewno nie było zamachu, bo ktoś sądzi, że na pewno Lech Kaczyński nie wygrałby wyborów (chociaż nikt nie potwierdził, że zamach musiał być na niego i taki musiał być powód – mogło być 1000 innych), a jak on tak sądzi, to tak musi być Nie muszę pisać, jak bardzo to jest słabe. Nie rozwiewa to żadnych wątpliwości myślącego człowieka.
strfibur
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Dobra, był zamach i co dalej mądry człowieku
Bóg, Honor, Ojczyzna
Czyli według tej zasady
1 Zerwanie stosunków gospodarczych
2 Zerwanie stosunków dyplomatycznych
3 Wypowiedzenie Rosji wojny

Czy o to wam chodzi?

Na poparcie sojuszników z NATO bym raczej nie liczył.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Seeker pisze:...Te drugie prawie zawsze są robione na zamówienie i wie to każdy, kto w tym pracował. Chyba, że specjalnie nie chce wiedzieć Wykazujesz się wyjątkowym brakiem wiedzy w temacie...
Osoba z mojej rodziny realizowała tego typu badania. Mam wiedzę z jednego z najlepszych źródeł. A Ty od kogo masz wiedzę, że badania preferencji są fałszowane?

Reprezentujesz typowe podejście. Wyniki zostały zmanipulowane, a jeśli ktoś twierdzi, że jest inaczej, to na pewno jest kłamcą.
Seeker
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Zigi, wydaje mi się, że bardzo wyraźnie napisałem skąd wiem. Przeczytaj uważnie co napisałem wcześniej.

Cieszę się, że masz swoje źródła informacji, ale mógłbym się założyć, że osoba z Twojej rodziny nie jest w stanie podpisać się pod wynikami każdej agencji badawczej, każdego sondażu, w każdym okresie czasowym, prawda? To, że nie spotkała się z tego typu manipulacją, to jeszcze nie dowód, że ona nie istnieje, bo są tacy co się z nią spotykali A tak w ogóle to out of topic.

Bardzo ciekawe i twórcze są gdybania nt. potencjalnych motywów zbrodni, lecz to uciekanie od głównego tematu. Dlaczego nikt się nie odniesie do pytania, które postawiłem wcześniej – jak to możliwe, że samolot lecący 5 metrów nad ziemią nie skosił wysokich drzew? Dlaczego w Raporcie Millera pomięto sygnał TAWS 38, wskazujący iż samolot przeleciał nad brzozą? Gdzie jest ostatnia czarna skrzynka i dlaczego polska prokuratura mówi, że nie wie i że nie było to przedmiotem ich specjalnego zainteresowania przez ostatnie 2 lata? Nie jest to dziwne, wcaaaaleee…. Mógłbym napisać kolejnych kilkadziesiąt podobnych pytań.

Nikt nie karze na siłę wierzyć w zamach. Jestem w stanie przyjąć każdą wersję, o ile ktoś mi ją udowodni. Nawet atak krwiożerczych rosyjskich krasnoludków. Ale wystarczy obejrzeć film, poczytać ten topic lub po ludzku się zastanowić, żeby zobaczyć, że w tym śledztwie jest tyle dziur, niedomówień i wątpliwości, że można napisać książkę. Więc jak teraz wychodzi do mnie premier / prokurator / prof. Lasek i mówi, że wszystko jest jasne i nie ma żadnych wątpliwości, to ja się zaczynam zastanawiać co on brał i czy nie za dużo.

Szkoda, że z taką dociekliwością, z jaką analizuje się potencjalny „bez sens” motywów zamachu na byłego prezydenta, nie analizuje się zaniedbań, matactw w śledztwie oraz niszczenia dowodów – to by dopiero było ciekawe. One odnoszą się również do strony polskiej, a nie tylko rosyjskiej, która ma w tym „interes”. Skoro wszystko jest takie oczywiste, jasne i pewne, to dlaczego ciągle kłamią? Chyba nie muszę przywoływać ostatniej sytuacji z trotylem, gdy po 4 tygodniach prokuratorzy zmienili zdanie o 180 stopni. Trzeba było naprzeciwko posadzić producenta urządzenia, żeby w końcu przyznali, że jednak trotyl był (już im głupio było w obecności takiego człowieka kłamać). Oczywiście nie zmieniło to losu dziennikarzy Rzeczpospolitej i Uważam Rze, którzy zostali zwolnieni.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Seeker pisze:Zigi, wydaje mi się, że bardzo wyraźnie napisałem skąd wiem. Przeczytaj uważnie co napisałem wcześniej...
W ogóle nie napisałeś. Robiłeś ankiety? Projektowałeś badanie? Analizowałeś wyniki? W Trójmieście tylko jedna agencja robiła tego typu badania (obecnie już nie robi). Jeśli analizowałeś wyniki lub projektowałeś badanie, to powinienem Cię znać
Osoba, którą znam, podpisuje się pod wszystkimi badaniami, które realizuje. A mimo to, wielokrotnie bywały one podważane przez osoby, które kompletnie się na tym nie znają.

Znowu piszesz, że są "osoby", które zetknęły się z tego typu manipulacjami, ale znowu nie piszesz, skąd masz takie informacje
Sorry za off topic. Ale podejmujesz różne tematy, sypiesz oskarżeniami, na które nie masz dowodów. Akurat sprawę realizacji badań marketingowych znam od podszewki i to jestem w stanie zweryfikować. Ze sprawą zamachu jest nieco trudniej. Wiem natomiast, że tak jak w przypadku badań marketingowych, pojawia się mnóstwo pseudo ekspertów, którzy chcą w całym zamieszaniu zaistnieć chociażby na 5 minut. Cała sprawa będzie źródłem wielu teorii jeszcze przez wiele lat, podobnie jak lądowanie kosmitów w Roswell.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Zigi.Puszczając ten temat jako admin, łamiesz chyba regulamin.Temat nie jest o Redzie.Nie dotyczy mieszkańców.Nie będzie przebojem w kinie bo takiego nie mamy.
Seeker
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Napisałem post wcześniej, ale powtórzę - pracowałem w 3 agencjach, z czego 2 robiły tego typu sondaże. Tak, brałem udział w realizowaniu badań. Spowiadać się nie zamierzam, byłoby to nieuczciwe w stosunku do byłych pracodawców. A widzisz, i tu jest rozwiązanie zagadki. Ja nie mieszkam już w Redzie, więc i nie mogłem pracować w oddziale ośrodka badawczego, o którym wspominasz Mieszkam znacznie dalej. Uprzedzając pytanie - wchodzę na forum redzkie z sentymentu.

A może "pseudoeksperci" nie chcą zaistnieć, tylko poznać prawdę, której nikt im nie przedstawia? Jak poznać pseudoeksperta? Ten kto idzie pod prąd oficjalnej wersji, to już pseudoekspert? Jest taki jeden pseudoekspert atakujacy zwolenników teorii zamachu. Nazywa się profesor Artymowicz mieszka w Toronto i jest z wykształcenia ASTROFIZYKIEM. Jak widać naginanie kompetencji może działać w dwie strony.
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Seeker pisze:Napisałem post wcześniej, ale powtórzę - pracowałem w 3 agencjach, z czego 2 robiły tego typu sondaże. Tak, brałem udział w realizowaniu badań. Spowiadać się nie zamierzam, byłoby to nieuczciwe w stosunku do byłych pracodawców. A widzisz, i tu jest rozwiązanie zagadki. Ja nie mieszkam już w Redzie, więc i nie mogłem pracować w oddziale ośrodka badawczego, o którym wspominasz Mieszkam znacznie dalej. Uprzedzając pytanie - wchodzę na forum redzkie z sentymentu.

A może "pseudoeksperci" nie chcą zaistnieć, tylko poznać prawdę, której nikt im nie przedstawia? Jak poznać pseudoeksperta? Ten kto idzie pod prąd oficjalnej wersji, to już pseudoekspert? Jest taki jeden pseudoekspert atakujacy zwolenników teorii zamachu. Nazywa się profesor Artymowicz mieszka w Toronto i jest z wykształcenia ASTROFIZYKIEM. Jak widać naginanie kompetencji może działać w dwie strony.
A wiesz kolego, poczytałem trochę sensacje, które tu próbujesz przecisnąć i sądzę, że nie z sentymentu tu zapodałeś temat, tylko właśnie dla rozruszania. Możesz mnie nazywać lemingiem, ale wszelkie sensacje na ten temat uważam za zajęcie dla ludzi szukających możliwości zaistnienia. Straszna katastrofa, która się wydarzyła jest niestety wynikiem polskiej bylejakości, prowizorki i braku profesjonalizmu, połączonych z tym samym po stronie wschodniego sąsiada. To jest bardzo mało sensacyjne, co niezbyt pasuje poszukującym .... Życzę zimnej krwi i chłodnego spojrzenia
ODPOWIEDZ