Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Anatomia Upadku

Komentarze do wydarzeń politycznych
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Podmiejski pisze:Czy ktoś pomoże znaleźć mi skład komisji ekspertów Macierewicza - no - cytuję " piloci rosyjscy,duńscy,eksperci Pentagonu i Międzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego ICAO"
Nie mogę - google chyba też są przeciw i nic nie ułatwiają...
Dziwne,że wujek google nie wyświetla strony sejmowej dot.tej komisji?Podam nazwiska tych osób.które nie zastrzegły sobie anonimowości i można je publicznie podawać:
1.dr inż B.Gajewski-senior Engeneer w kanadyjskiej agencji rządowej National Aircraft Certification,Transport Canada oraz ISASI /International Society of Air Safety Investigatore/,doradca ICAO.
2.dr inż W.Berczyński -koncern lotniczy Bombardier i Boenig-specjalista od materiałów kompozytowych,konstrukcji kadłubów i skrzydeł.
3.dr K.Nowaczyk-Uniwersytet Maryland Baltimore-specjalizacja -obróbka danych,elektronika,informatyka.
4.prof W.Binienda-dziekan Uniwersytetu Akron, czołowy w USA specjalista w dziedzinie inżynierii materiałowej,materiałów kosmicznych i lotniczych oraz zastosowania symulacji komputerowych do badań materiałowych,współpracownik NASA
5.dr Szuladziński-http://pl.wikipedia.org/wiki/Grzegorz_Szuladzi%C5%84ski
6.inż.M.Dąbrowskihttp://wpolityce.pl/wydarzenia/45482-nasz-wywiad-inz-marek-dabrowski-wypowiedzi-laska-swiadcza-o-tym-ze-on-nawet-nie-czytal-raportu-komisji-w-ktorej-zasiadal-pod-ktorym-sie-podpisal
Niechaj ci ,co zwykli mówić prawdę,nie liczą na niczyje poparcie na tym świecie" /Monteskiusz/
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Ciekawy artykuł (niestety po angielsku) mówiący o zjawisku wierzenia w rozmaite teorie spiskowe: http://www.scientificamerican.com/artic ... cy-theoies
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

dzięki za te nazwiska ale mogę ten link co mi google nie podają? Chciałbym oficjalny skład zespołu bo nie rozumiem czemu to takie tajne? Mówi się że jest a znaleźć nie można? Znaczy - mnie nie wychodzi.
good by my love, good bye...
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Podmiejski pisze:dzięki za te nazwiska ale mogę ten link co mi google nie podają? Chciałbym oficjalny skład zespołu bo nie rozumiem czemu to takie tajne? Mówi się że jest a znaleźć nie można? Znaczy - mnie nie wychodzi.
Powinni być na sejmgov.pl-komisje sejmowe.Ale mam ciekawe wystąpienie jednego z naukowców prof.Marka Czachora z Politechniki Gdańskiej w parlamencie europejskim
http://wpolityce.pl/wydarzenia/25818-pr ... zajac-1004 i jeszcze o ekspertach http://wpolityce.pl/wydarzenia/39000-bi ... -naukowcow
Niechaj ci ,co zwykli mówić prawdę,nie liczą na niczyje poparcie na tym świecie" /Monteskiusz/
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Zigi pisze:Ciekawy artykuł (niestety po angielsku) mówiący o zjawisku wierzenia w rozmaite teorie spiskowe: http://www.scientificamerican.com/artic ... cy-theoies
Na pewno jest też mnóstwo artykułów o zjawiskach wierzenia w duchy,krasnale,gnomy etc etc......
Niechaj ci ,co zwykli mówić prawdę,nie liczą na niczyje poparcie na tym świecie" /Monteskiusz/
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Buba pisze:Na pewno jest też mnóstwo artykułów o zjawiskach wierzenia w duchy,krasnale,gnomy etc etc......
Ależ są, i myślę, że także byłyby adekwatne
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Zigi pisze:
Buba pisze:Na pewno jest też mnóstwo artykułów o zjawiskach wierzenia w duchy,krasnale,gnomy etc etc......
Ależ są, i myślę, że także byłyby adekwatne
Adekwatne do czego? czyżbyś sądził,że ci wszyscy ludzie nauki na siłę szukali błędów w raporcie Millera lub ulegli jakiejś"pomroczności jasnej",ryzykując swoje kariery naukowe i opinię w świecie?
Niechaj ci ,co zwykli mówić prawdę,nie liczą na niczyje poparcie na tym świecie" /Monteskiusz/
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Buba pisze:Adekwatne do czego? czyżbyś sądził,że ci wszyscy ludzie nauki na siłę szukali błędów w raporcie Millera lub ulegli jakiejś"pomroczności jasnej",ryzykując swoje kariery naukowe i opinię w świecie?
Ależ przecież ich kariery teraz błyszczą jak nigdy, nieprawdaż?
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Zigi pisze:
Buba pisze:Adekwatne do czego? czyżbyś sądził,że ci wszyscy ludzie nauki na siłę szukali błędów w raporcie Millera lub ulegli jakiejś"pomroczności jasnej",ryzykując swoje kariery naukowe i opinię w świecie?
Ależ przecież ich kariery teraz błyszczą jak nigdy, nieprawdaż?
Poczytaj o ich dorobku i osiągnięciach,a póżniej wydawaj osądy.Myślę,że nie dla błyszczenia to robią,po prostu nie mogą nie zareagować na niezgodności logiczne ,techniczne czy też zwyczajne partactwo.Jeśli coś jest żle zrobione, to trzeba to poprawić -tak mnie przynajmniej uczono i chyba nie tylko mnie.Przyznanie się do błędu mnie nie sprawia trudności,nie myli się ten co nic nie robi,ale trwanie w błędzie lub niechęć do jego naprawienia to już brzydka cecha,n'est pas?
Niechaj ci ,co zwykli mówić prawdę,nie liczą na niczyje poparcie na tym świecie" /Monteskiusz/
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Oczywiście ja też czytam...
Szkoda że jednak nie ma nigdzie tej "plejady gwiazd" z imienia i nazwiska w kupie wymienionych - to nie dodaje im wiarygodności - podobnie jak twierdzenia gdzie powinni być...(sam nie znalazłeś )
Wartość tych nielicznych - co to już emerytowani - z trudem można ocenić.
Podobnie zresztą jak wartość ich rewelacji czy po prostu samego nawet Raportu Millera - trzeba się znać na tym!
Stary - sam napisałeś: "piloci rosyjscy,duńscy,eksperci Pentagonu i Międzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego ICAO"
Ja tu nikogo takiego nie widzę!
A ty jakoś nie chcesz się przyznac do błędu
Dawaj konkrety a nie ogólniki!

Jedno mnie zastanawia: jeśli ten raport OFICJALNY jest takim łgarstewm pełnym nieścisłości - dlaczego nikt poza wiadomymi "gwiazdami" tego nie kwestionuje?
Mało tego - o słabości oponentów świadczy wynajdywanie coraz to nowych "extrasów" związanych z katastrofą - mam na myśli chocby ostatnią tezę OberMajstra "o trzech ocalonych" !!!
Gdyby to co przedstawili "kontrnaukowcy" było takim oczywistym pewnikiem - wystarczyłoby sie tego KONSEKWENTNIE TRZYMAĆ!
PRAWDA broni się sama!
A tu oni nie jak gwiazdy tylko raczej jak meteory...
I nie mów mi do czego są zdolni ludzie dla sławy - od czasów Herostratesa

Widzisz co się teraz dzieje?
Pojawiają się coraz ...ciekawsze teorie. Wręcz sc-fi !
Znajduje takie w necie i szczeka mi opada...jest granica dyskutowania z szaleństwem!
Wybacz - jesli będą konkrety podważające ustalenia komisji - z tym można dyskutować.
Ale odpowiadać na wszelkie fantasmagorie po prostu nie da się!
Nie można rozmawiać w stylu: ja mam pomysł a wy UDOWODNIJCIE że nie mam racji!
Rozmawiajmy o FAKTACH i to na dodatek ze znajomością i zrozumieniem tematu.
Bo dla mnie odpowiadanie np na pytania dlaczego Polska nie postąpiła tak wobec Rosji w przypadku katastrofy samolotu prezydenta który (łagodnie mówiąc) sam się zapraszał a na dodatek ostentacyjnie olewał ruskich
jak Izrael wobec Rumunii w przypadku katastrofy zaproszonych instruktorów wojskowych
powinno się zacząć chyba od właściwej oceny naszej pozycji z czym niektórzy mają wyraźny problem!

Ale żeby było ok: KTO był w stanie przewidzieć całość implikacji jakie przyniosła WTEDY podjęta decyzja o takim a nie innym podziale śledztwa?
Kto wreszcie powie że na całokształt sprawy - na to co do dziś się dzieje - NIE MIAŁO WPŁYWU działanie określonych środowisk "zwolenników teorii zamachu"?!
Przynam szczerze - rozumiem Ruskich!
Nikt nie lubi byc opluwany.
good by my love, good bye...
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Chyba się nie rozumiemy,ja uważam,że skoro błędy i nieścisłości zostały wykazane w raporcie Millera to należy się wziąć do ich naprawiania.To,że takie błędy są ,zostało już oficjalnie przyznane i nawet dziś w Loży prasowej" dziennikarze wraz z prowadzącą przyznali,że raport Millera jest dziurawy.Natomiast kto jakie polityczne prowadzi rozgrywki to już inna sprawa.Zaskoczył mnie dziś były premier Miller w "Kawa na ławę" stwierdzeniem,że to wina PO w kwestii zakłamania śledztwa i rozgrywania politycznego,celem ośmieszenia PiS i wykruszenia ich elektoratu.Ciekawe poniekąd....
Niechaj ci ,co zwykli mówić prawdę,nie liczą na niczyje poparcie na tym świecie" /Monteskiusz/
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Podmiejski pisze: I nie mów mi do czego są zdolni ludzie dla sławy - od czasów Herostratesa
Sądząc po tych wszystkich opiniach,między innymi i Twoich,to kwestionowanie przez nich pewnych elementów w raporcie Millera jak dotąd sławy im nie przyniosło ,tylko kpiny,drwiny,pomniejszanie ich wartości jako naukowców .Prosty stąd dla mnie wniosek,że nie robią tego dla błyszczenia,myślę,że są przekonani o swojej racji i bynajmniej nie uważam,aby oni wszyscy ulegli naraz opętaniu teorią spiskową.Są to co prawda Polacy na emigracji,lecz mieszkają i działają w różnych krajach,mają swoje dziedziny nauki,różne.Większość z nich łączy to,że są emigrantami z przymusu,z czasów PRL.Prof.Binienda prezentował swoje obliczenia dot skrzydła i brzozy na międzynarodowych sympozjach naukowych w 5 krajach i nikt z obecnych tam uczonych nie podważył jego badań,nie ośmieszał i nie obrażał.Natomiast dr Szuladziński swoją uwagę na raport Millera zwrócił w momencie ,kiedy poproszono go ze strony przeciwnej PiS -owi, o wydanie opinii na temat tegoż raportu.Dostrzegł on tam błędy,niezgodności wręcz absurdy i dopiero wtedy podjął się współpracy z komisją Macierewicza.Co do dr Gajewskiego,to jest on doradcą ICAO,członkiem ISAS,warunkiem przyjęcia do tego elitarnego stowarzyszenia jest rekomendacja i udokumentowanie udziału w badaniach min 10 katastrof lotniczych.
prof.Marek Czachor prezentował błędy jakie popełniono w raporcie Millera na specjalnym posiedzeniu Unii europejskiej,zdeklarował prace nad ich poprawianie przez co najmniej 15 naukowców.Jakoś kpin i śmiechu nie wywołał.Martwi mnie to jak łatwo przychodzi nam ośmieszanie i deprymowanie czyjejś pracy i postaci.Uważam,że" opetanie" jest rozłożone symetrycznie po obu stronach.
Niechaj ci ,co zwykli mówić prawdę,nie liczą na niczyje poparcie na tym świecie" /Monteskiusz/
Coś tam
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Nie wiem, czy był tam zamach, czy nie, ale ktoś, kto wierzy w narrację raportu Milera czy MAKu musi mieć Kuźniara zamiast mózgu. Miał być pijany generał, mieli być debeściaki, okazało się, że to wszystko było wyssane z palca. Dziwne samobójstwa, akurat przed weekendem, żeby prokuratura dopiero w poniedziałek robiła sekcje, niespójne wyjaśnienia, prokuratura, która potrzebuje długich miesięcy, żeby stwierdzić, czy znalazła jakieś substancje na wraku czy nie, ale oczywiście za każdym razem, jak ktoś próbuje kwestionować oficjalna linię partii, zaczyna się pianie różnych "autorytetów moralnych o "teorii spiskowej". Dla mnie "teoria spiskowa" to jest pojęcie dla idiotów, takie samo jak "sprawiedliwość społeczna" czy "myślenie pozytywne". Tak jak myślenie jest jedno i nie potrzebuje żadnych przymiotników, tak teoria albo jest spójna i logiczna, albo nie. Powiem tak: prędzej uwierzę Biniendzie, który występuje jako ekspert niezależny z własnej inicjatywy, ma kupę osiągnięć i raczej nie jest jakimś wypierdkiem, bo Amerykanie nikogo takiego by nie zatrudniali na poważnych stanowiskach niż panu Laskowi, który będzie prezentował wersję rządu do upadłego choćby dlatego, że od rządu dostaje pieniądze.
Mam wrażenie, że dla niektórych to jest kwestia wyboru światowy Tusk vs. obciachowi Macierewicz i Kaczyńscy. Oczywiście nie stanowi dla nich przeszkody to, że na arenie międzynarodowej nasz rząd w dyskusjach z silniejszymi prezentuje postawę pod tytułem "klękam z otwartymi ustami i po wszystkim nie wycieram ust", zaś naszym największym sukcesem dyplomatycznym jest TVN w hotelu w Berlinie.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Coś tam pisze:prędzej uwierzę Biniendzie, który występuje jako ekspert niezależny z własnej inicjatywy, ma kupę osiągnięć i raczej nie jest jakimś wypierdkiem, bo Amerykanie nikogo takiego by nie zatrudniali na poważnych stanowiskach niż panu Laskowi
Pamiętaj, że są też eksperci, zatrudnieni za Oceanem, jak Artymowicz, którzy z Biniendą polemizują i przedstawiają dowody przeciwko jego tezom. Na marginesie, irytuje mnie przedstawianie Biniendy jako profesora (kilka komentarzy powyżej) - Binienda nie ma tytułu naukowego profesor, tylko jest zatrudniony na stanowisku profesora (ang. Professor), czyli wykładowcy. Dla jasności, Artymowicz także nie jest profesorem, tylko podobnie jak Binienda, doktorem. Renoma pana Biniendy też jest podważana. W każdym bądź razie nigdy nie był zatrudniany, ani nie był ekspertem NASA, jak się czasami przedstawia.
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Wczoraj uważnie słuchałam konferencji p.Laska.Potwierdził,że zastosowanie konwencji chicagowskiej i jej 13 załącznika stawia stronę polską w sytuacji oskarżonego,nie daje możliwości odwołania,i wogóle to klapa,przyznał,że nie jest naukowcem/co nie przeszkadza mu negować prace naukowców/,stwierdził,że faktycznie manipulowano wrakiem-został przemieszczony statecznik w stronę miejsca zderzenia samolotu z ziemią.Co mnie zdziwiło to,że pan ten uważa,że nie ma to znaczenia przy badaniu katastrofy.
Co do kwalifikacji panów z komisji Macierewicza to można poczytać,między innymi w wikipedii
l.wikipedia.org/wiki/Wiesław_Binienda
.wikipedia.org/wiki/Grzegorz_Szuladziński
.wikipedia.org/wiki/Kazimierz_Nowaczyk
Niechaj ci ,co zwykli mówić prawdę,nie liczą na niczyje poparcie na tym świecie" /Monteskiusz/
ODPOWIEDZ