Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Anatomia Upadku

Komentarze do wydarzeń politycznych
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Reciech -przyganiał kocioł garnkowi w kwestii słuchania tylko siebie Podane są linki do dwóch filmików,ja mówię o tym pierwszym,ty o drugim.Nikomu niczego nie imputuję,a ty przyjmujesz to jak próbę wmawiania dziecka w brzuch
Niechaj ci ,co zwykli mówić prawdę,nie liczą na niczyje poparcie na tym świecie" /Monteskiusz/
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

piszesz o drzewach, więc ci odpowiadam - nie było drzew i tyle - jakie ma znaczenie, w którym filmiku pilot JASNO i WYRAŹNIE to powiedział ? a choinki, o których piszesz jako o drzewach oraz gałązki z pierwszego planu, o których piszę ja - są w pierwszym filmiku, więc o jakim wmawianiu dziecka w brzuch ty tutaj opowiadasz ?? facet mówi DRZEW NIE MA- LĄDUJĘ, a ty - DRZEWA SĄ.... masz rację... jestem "przysłowiowy garnek"....taaak..... a świstak zawija w sreberka...... sądzę nawet, że ty tam sekwoje widzisz... i samoloty lądujące w dżunglii na "plecach" bez szwanku...
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

RECIECH pisze:piszesz o drzewach, więc ci odpowiadam - nie było drzew i tyle - jakie ma znaczenie, w którym filmiku pilot JASNO i WYRAŹNIE to powiedział ? a choinki, o których piszesz jako o drzewach oraz gałązki z pierwszego planu, o których piszę ja - są w pierwszym filmiku, więc o jakim wmawianiu dziecka w brzuch ty tutaj opowiadasz ?? facet mówi DRZEW NIE MA- LĄDUJĘ, a ty - DRZEWA SĄ.... masz rację... jestem "przysłowiowy garnek"....taaak..... a świstak zawija w sreberka...... sądzę nawet, że ty tam sekwoje widzisz... i samoloty lądujące w dżunglii na "plecach" bez szwanku...
Bez komentarza poniżej link tej samej sytuacji z polskim tłumaczeniem
http://www.youtube.com/watch?v=fqAA0BMZbOQ
Niechaj ci ,co zwykli mówić prawdę,nie liczą na niczyje poparcie na tym świecie" /Monteskiusz/
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

masz rację, nie ma co komentować - ty zawsze będziesz widział drzewa, ja zaś choinki i krzaki, emocjonalna relacja pasażera, który przed chwilą widział śmierć w oczach zagajnik urósł do miana lasu jest miarodajna, więc nieważne są słowa pilota, który stwierdził, że lądowali w krzakach...
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

oooo..temat wraca? Mnie się spodobało co ostatnio u Olejnik powiedział Marcinkiewicz:
Macierewicz zachowuje się jak świetny ruski agent.
"Olejnej" szczęka opadla...jaki?! RUSKI?! M A C I E R E W I C Z ? !
ano - powiedział Kazio...
Wciąż jątrzy i judzi - to dzięki niemu Polska tak się kłóci że jej wartość i wiarygodność spada na całym świecie.
Ludzie się pukają w glowy: o co tu chodzi? a Ruscy s i ę c i e s z ą !
Wiecie co ostatnio powiedzieli?
"Nie oddamy wam wraku bo Macierewicz w nim bombę atomową znajdzie"
kto w to nie wierzy - łapki w górę!
...i razem machamy i śpiewamy: nie będzie ruski pluł nam w twarz ni raportami mamił !!!
good by my love, good bye...
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

RECIECH pisze:masz rację, nie ma co komentować - ty zawsze będziesz widział drzewa, ja zaś choinki i krzaki, emocjonalna relacja pasażera, który przed chwilą widział śmierć w oczach zagajnik urósł do miana lasu jest miarodajna, więc nieważne są słowa pilota, który stwierdził, że lądowali w krzakach...
Najśmieszniejsze jest to,że TY wiesz lepiej co ja będę widzieć ba, nawet wtedy ,gdy wogóle nie będę
patrzeć
Podmiejski a ten nawrót zimy to też przez Macierewicza?
Niechaj ci ,co zwykli mówić prawdę,nie liczą na niczyje poparcie na tym świecie" /Monteskiusz/
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

hehe...masz poczucie humoru?!
Fajnie!
Coś ci powiem...
po pierwsze: pamiętam czasy gdy śnieg w kwietniu nikogo nie dziwił - a mamy m a r z e c.
Pamiętam np jak kiedyś majową przejażdżkę motocyklem przerwała mi burza snieżna - widok "bałwanów na motocyklach" przebija nawet "Mikołajów na motocyklach"
Tak że luzik - nie dajmy się wciągnąć w tę prowokację TVN24/Radia Maryja* *)niepotrzebne skreślić
że śnieg o tej porze to jakiś ewenement.
Ale jak pytasz NA POWAŻNIE
to odpowiadam:
kurde
wiadomo nie od dziś
TO WINA TUSKA!!!
ale też powiem ci - ostatnio tak mi podpada cała ta banda że chyba jakąś chorągiew wyciągnę i nawet do pedałów się przyłączę bo to zmienić!!!!
a teraz grzecznie śmigam odśnieżać...
ZGIŃ BIAŁE ŚCIERWO!!!!!!!!
good by my love, good bye...
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Podmiejski pisze: ale też powiem ci - ostatnio tak mi podpada cała ta banda że chyba jakąś chorągiew wyciągnę i nawet do pedałów się przyłączę bo to zmienić!!!!
No co ty ?,nie możesz tak mówić/chodzi o część roweru służącą do pedałowania/,bo zostaniesz posądzony o homofobię i mowę nienawiści,przymkną cię ,zblokują,zbanują i co?stracę interesującego interlokutora
A co do strachu Rosjan przed Macierewiczem, to powinien zostać premierem,może wtedy Ruskie ze strachu przed nim oddadzą nam kresy wschodnie
Niechaj ci ,co zwykli mówić prawdę,nie liczą na niczyje poparcie na tym świecie" /Monteskiusz/
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

good by my love, good bye...
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Jaka prawda? zabawny paszkwil na teorię spiskową, a najbardziej jest intrygujący motyw Stańczyka na końcu,mnie on mówi więcej niż cała pozostała treść.
Niechaj ci ,co zwykli mówić prawdę,nie liczą na niczyje poparcie na tym świecie" /Monteskiusz/
rkwiat
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

A tak poważnie, osoby zainteresowane tematem zachęcam do lektury artykułu Pawła Artymowicza w ostatnim bodajże numerze "Polityki" - dostępny również na stronie tygodnika: www.polityka.pl, gdzie sam go przeczytałem.
Seeker
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

rkwiat pisze:A tak poważnie, osoby zainteresowane tematem zachęcam do lektury artykułu Pawła Artymowicza w ostatnim bodajże numerze "Polityki" - dostępny również na stronie tygodnika: http://www.polityka.pl, gdzie sam go przeczytałem.
Czytałem, jak wszystko co jest związane z tematem od 3 lat. Siła argumentacji słynnego astrofizyka z Toronto z parciem na szkło jest od zawsze mniej więcej taka, jak kolegi Podmiejskiego wrzucającego kabarety. Dzięki takim ludziom jak Paweł, specjalisty od liczenia gwiazd, liczba zwolenników teorii spiskowej pancernej brzozy systematycznie spada, co pokazują nawet zawsze wiarygodne sondaże jedynej i słusznej telewizji młodych i wykształconych z wielkich miast. Chwała takim idiotom Kropla drąży skałę
Awatar użytkownika
reda29
Bywalec
246 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Najpierw zdecydowano, że był ZAMACH a potem dobiera się do tego jego przyczyny - sztuczna mgła, hel, obezwładnienie samolotu w powietrzu, wybuchy w kokpicie i tak będzie bez końca.
Jeszcze o wielu przyczynach usłyszymy.
Żadna prawda nie jest prawdziwa jeżeli nie potwierdza mojej prawdy.
reda29
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

ja mam "parcie na szkło"?!
ja - uosobienie skromności?!
Drogi kolego.
Ja uważam że najwyższy czas z tym skończyć.
Nabrać dystansu.
Całe to - wybacz - toczenie piany do niczego nie prowadzi!
Na wstępię zaznaczę - nie lubie obecnego rządu.
Ale - na litość boską - co należało zrobić?!
No proszę - podpowiedz. Bo mi WYOBRAŹNI nie starcza!
Wojnę ruskim wypowiedzieć?!
Embargo na nich nałożyć?
Stosunki zerwać - dyplomatyczne czy handlowe?
A może wysłać GROM żeby akta odzyskał a FORMOZĘ po wrak?
A może - ze dwie dywizje pancerne - "po swoje"?
...kurde - mamy 2 dywizje?!
CO MOŻNA BYŁO ZROBIĆ!
Ja ci coś powiem - pamiętam czasy sp. Prezydenta ale NIE PAMIĘTAM jego działań poza tymi które można by nazwać "wymachiwaniem szabelką"
proszę!
POWIEDZ MI CO NALEŻAŁO ZROBIC BY NIE NARAŻAĆ SIĘ NA ŚMIESZNOŚĆ A "COŚ" OSIĄGNĄĆ!!!
a wolnych chwilach przypomnij sobie jak cały świat zabiega o ruskich
Może nie pamiętasz jak "ruskie" zakazali importu mięska z PL i co się działo - w Polsce?
zyjemy w czasach gospodarki rynkowej - nie ambicje mocarstwowe (poza Koreą) a RYNEK sie liczy.
Tylko - nie zacznij odpowiedzi od końca.
Nie czepiaj się słówek.
Napisz: co mieliśmy zrobić a nie zrobiliśmy i co by nam to dało - zakładając że Rosjanie są świadomi że możemy im "naskoczyć"...
a kabaret fajnie to zrobił
good by my love, good bye...
Seeker
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

reda29 pisze:Najpierw zdecydowano, że był ZAMACH a potem dobiera się do tego jego przyczyny - sztuczna mgła, hel, obezwładnienie samolotu w powietrzu, wybuchy w kokpicie i tak będzie bez końca.
Jeszcze o wielu przyczynach usłyszymy.
Żadna prawda nie jest prawdziwa jeżeli nie potwierdza mojej prawdy.
O ile mi wiadomo, najpierw zdecydowano, że była to wina pilotów. Minister Sikorski wiedział to już 5 minut po katastrofie i takie smsy dostawali wszyscy posłowie jedynej słusznej partii, co potwierdzał m.in. śp. gen. Petelicki. Bystrzacha Sikor, już wszystko wiedział. Ciekawe skąd Potem twierdzono, że to pijany Błasik, po 1,5 roku odmóżdżania lemingów okazało się, że to jednak była ściema, itd... Już się pogubiłem jaka teraz obowiązuje jedyna i słuszna wersja prawdy. Tak jak mówisz, najpierw wymyślono WYPADEK, a potem dobierano przyczyny. Tylko strony Ci się pomyliły

Śmieszą mnie takie gadki, że niby uznawano już wiele przyczyn zamachu. W przeciwieństwie do strony rządowej, tutaj nie przyjmowano dogmatów, tylko ROZWAŻANO wiele TEORII, w celu ich potwierdzenia / wykluczenia, tak jak się to robi w każdym normalnym śledztwie i już od dawien dawna została już tylko jedna, dotycząca wybuchów. Coś niektórzy są nie na czasie. Niestety mało ogarnięci ludzie nie rozumieją zasadniczej różnicy między rozważaniem teorii, a jej przyjmowaniem jako faktu. Przynajmniej komuś zależy, żeby dociec prawdy, a nie zamiata wszystko pod dywan i tchórzy jak Tuski i Laski

Drogi kolego Podmiejski,
Może ja niewyraźnie napisałem ale odnosiłem się do Pawła Artymowicza - Ty stanowiłeś anegdotkę w moim poście, więc cziluj Masz rację, kabaret fajnie to zrobił, ale jak dla mnie to nie temat do śmiania się.

Po przeanalizowaniu wszystkiego co jest związane ze sprawą wcale nie upierałbym się przy tym, że to Rosjanie. To bardziej wygląda na wewnętrzną robotę, a Rosjanie po prostu umywają ręce i udają że nie wiedzą o co chodzi, bo im się obecna sytuacja polityczna opłaca + pewnie mają czym szantażować nasze władze. W takiej sytuacji to zmienia postać rzeczy - nie trzeba nikomu wypowiadać wojny, trzeba dorwać odpowiedzialnych na swoim podwórku. I jeszcze jedno - tu nie chodzi o zemstę, tu chodzi o prawdę. Taki wewnętrzny głos człowieka, który każe mu szukać prawdy. Nawet jakbym nie wierzył w zamach, to nie miałbym podstaw by z całym przekonaniem twierdzić że to wypadek, bo nie prowadzi się śledztwa, tylko się w nim mataczy, nie wyjaśnia się faktów, tylko sieje wątpliwości, więc czemu tu się dziwić, że mnożą się przeróżne teorie?

Jeden bardzo mądry człowiek powiedział jakiś czas temu, że część ludzi w Polsce, nawet wbrew oczywistym faktom, nigdy nie uwierzy w zamach, bo się boi, że będzie wojna. Rosjanie zrzucą na nas 3 nuki i będzie po nas. Twój post idealnie się wpasowuje w tę teorię - bo co my możemy prawda? Nic nie możemy, bo nasze wojsko to parodia, ale też nie musimy, bo tu nie chodzi o zemstę. W dzisiejszym świecie toczą się wojny wywiadowcze, o wpływy oraz wojny ekonomiczne. Inne się nie opłacają żadnej stronie, więc ich nie będzie. No chyba że chodzi o ropę ale to inny temat
ODPOWIEDZ