Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Wybory samorządowe 2014 - dyskusja

Komentarze do wydarzeń politycznych
Marcin
Prawie Lider
519 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

Damian pisze:Ciekawe ilu z narzekających rozmówców z ostatniej sondy pokazywanej podczas debaty kandydatów na burmistrza było na wyborach?
Pragnę uspokoić, jeden rozmówca na pewno był - mój ojciec. Ale on nie narzekał

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalk
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

9 lat temu

Przeniesienie miejsca głosowania z Brzozowej ( 500m)do odległego Rekowa (3 km.)dla starszych ludzi jest nie do zaakteptowania.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Zigi pisze:
Martwi mnie trochę, że jeśli prognozy się sprawdzą, to Wspólny Powiat założy wraz z PiS koalicję w Radzie Powiatu. Mam nadzieję, że mimo wszystko nasi włodarze dadzą radę się z nimi dogadać.
Jeśli tak bedzie, to znając relacje miedzy władzą miejska i powiatowa w Wejherowie zmiana starosty jest wysoce prawdopodobna. No, ale z drugiej strony, to az tak bardzo władza powiatowa nam nie jest potrzebna. Lepiej jednak życ w zgodzie i współpracować.
D.Kruszczyński
Początkujący
13 postów
Początkujący
Rejestracja: 9 lat temu

9 lat temu

Romku
Władza powiatowa jest nam bardzo potrzebna. Wyobraź sobie że bez tej władzy nie powstaje np: połączenie Leśna - Cegielniana, nie powstaje most na kanale Łyski! To sa inwestycje w dużej mierze finansowane jak i nadzorowane przez Powiat. Oczywiście dla obecnej władzy w Redzie to sytuacja idealna że tak się poukłądało bo od wielu lat walka miedzy burmistrzem a Starostą wejherowskim jest znana nie tylko w kuluarach ..... A przyjaźn miedzy Burmistrzem a Hildebrandtem kwitnie co za tym idzie bedzie w Redzie kraina mlekiem i miodem płynąca oparta na prywatnej inwestycji Semeko czyli Aquaparku
Również przyłącze się do forumowicz który napisał iż to wstyd że tak mało ludzi głosuje. Prawda to wstyd dla redzian. Mi tez wstyd że pomimo wkłady pracy jaki włozyłem w kampanię ludzie zagłosowali na kogoś kto nie ma pojęcia o sprawach w moim okręgu, kto chwalił się w kampanii tym c o zrobił x lat temu a na spotkaniu z wyborcami ledwo wydukał ten kadydat kilka słów z ulotki .... Wstyd że ludzie potem gadają na mieście jaka władza jest zła a potem oddają 82 % na burmistrza ...... Samorząd ma ogromny wpływ na nasze codzienne życie. Dopóki frekwencja bedzie tak mała dopóty bedziemy mieli w RM ludzi z przypadku, którzy wjechali na liście burmistrza od tak. Będę obserwował poczynania obecnej władzy bo to co proponują mieszkańcom to piękna lista życzeń. Chętnie będe komentował ich poczynania będąc nadwornym krytykiem Ah no tak i nie myślcie proszę że będe grunt przygotowywał pod następne wybory.... to już za mną ..ku uciesze wielu tych co obecnie zasiadają w nowej RM Redy pozdrawiam
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

redziaczki pisze:Ktoś znalazł procentowe wyniki na burmistrza w Redzie?
W prasie wyczytałem, że 82% na obecnego burmistrza. I widzę, że Pan powyżej też ma te informacje
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

D.Kruszczyński pisze:Romku
Władza powiatowa jest nam bardzo potrzebna. Wyobraź sobie że bez tej władzy nie powstaje np: połączenie Leśna - Cegielniana, nie powstaje most na kanale Łyski! To sa inwestycje w dużej mierze finansowane jak i nadzorowane przez Powiat.
Drogami powiatowymi zajmuje sie Zarząd Drogowy. Starosta niczego nie daje, poniewaz własnych pieniędzy nie posiada. Dzieli to, co dostanie z"góry" Obecnie burmistrz musi zabiegac u starosty, aby ulice miejskie majace status dróg powiatowych (np Kazimierska) zostały wyremontowane.
D.Kruszczyński
Początkujący
13 postów
Początkujący
Rejestracja: 9 lat temu

9 lat temu

Romku oczywiście że masz racje tylko że jak zabiegać nie bedzie to nic nie dostanie. Pominąłem też inwestycję na Łąkowej z Obwodową to inwestycja z zaoszczedzonych pieniędzy na Kanale Łyskim
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

D.Kruszczyński pisze:Romku oczywiście że masz racje tylko że jak zabiegać nie bedzie to nic nie dostanie. Pominąłem też inwestycję na Łąkowej z Obwodową to inwestycja z zaoszczedzonych pieniędzy na Kanale Łyskim
A wyobrażasz sobie sytuację, ze powiatów nie ma? Na swoim terenie rządzą wójtowie, burmistrzowie, prezydenci z poszerzonymi kompetencjami, wyposazonymi w dotatkowe pieniadze? Nie byłoby taniej i skuteczniej?
D.Kruszczyński
Początkujący
13 postów
Początkujący
Rejestracja: 9 lat temu

9 lat temu

Romku ..... kiedyś chyba tak było tylko bez rozszerzonych kompetencji:) Jasne ja jestem zwolennikiem taniego państwa i zapewne było by to lepsze. Dla mnie rozbudowana administracja w naszym kraju jest masakryczna ! Nie popieram tego
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Powiaty to bzdura. Kolejne tysiące ludzi na państwowych posadach i ogromne koszty państwa. Jeśli obecny starosta już nim nie będzie, bardzo się ucieszę W wyniku takiego układu państwa niektórym ludziom w głowach się przewraca i na takich wsiach jak W-wo nie wiadomo kto ważniejszy - tylu rządzących. Ogromną krzywdą jest dla Redy i Rumi podległość pod starostwo w Wejherowie, ponieważ niemałe miasta muszą prosić kolejnego kogoś o przyznanie kolejnej kupki pieniędzy. Zabawy z przekazywaniem poszczególnych dróg pod władanie temu czy innemu zarządcy jest warte śmiechu. Taka zabawa dorosłych ludzi. Co ma jakaś tam władza w sąsiednim miasteczku do ulicy Obwodowej, 12 Marca, czy Leśnej w Redzie? Ano przez zabawy dużych chłopców i dziewczynek ma
D.Kruszczyński
Początkujący
13 postów
Początkujący
Rejestracja: 9 lat temu

9 lat temu

Robin ale to ktos wymyślił nie my! Wiec jak jest taki podział to trzeba to zaakceptować. Chcecie rewolucji w administracji to zagłosujcie za rok na PIS oni to dopiero pokażą jak sie rządzi
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

D.Kruszczyński pisze:Romku ..... kiedyś chyba tak było tylko bez rozszerzonych kompetencji:) Jasne ja jestem zwolennikiem taniego państwa i zapewne było by to lepsze. Dla mnie rozbudowana administracja w naszym kraju jest masakryczna ! Nie popieram tego
Było, było. Pozwolenie na budowę załatwiałem w tut. Urzędzie, sprawy geodezyjne też, samochód rejestrowałem także, podatki tez tu płaciłem. W Wejherowie załatwiałem przyłączenie wody, pradu i gazu.
Obecnie chcąc budować, to część załatwiasz w Redzie, część w Wejherowie, częśćw Gdyni (woda) prąd i gaz to nie wiem, bo w Wejherowie juz nie. ot udogodnienie
D.Kruszczyński
Początkujący
13 postów
Początkujący
Rejestracja: 9 lat temu

9 lat temu

Romek pisze:
D.Kruszczyński pisze:Romku ..... kiedyś chyba tak było tylko bez rozszerzonych kompetencji:) Jasne ja jestem zwolennikiem taniego państwa i zapewne było by to lepsze. Dla mnie rozbudowana administracja w naszym kraju jest masakryczna ! Nie popieram tego
Było, było. Pozwolenie na budowę załatwiałem w tut. Urzędzie, sprawy geodezyjne też, samochód rejestrowałem także, podatki tez tu płaciłem. W Wejherowie załatwiałem przyłączenie wody, pradu i gazu.
Obecnie chcąc budować, to część załatwiasz w Redzie, część w Wejherowie, częśćw Gdyni (woda) prąd i gaz to nie wiem, bo w Wejherowie juz nie. ot udogodnienie

No tak masz racje !
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

9 lat temu

Na kogo bym nie zagłosował, powiaty zostaną. A może ktoś wymyśli coś jeszcze fajniejszego, byleby miejsc przy państwowym garnuszku przybyło. Wszyscy bowiem jadą na tym samym wózku niezależnie od poziomu władzy i dbają, by administracja rosła w siłę. Na to wszystko muszą pracować przedsiębiorstwa, które łupione są niemiłosiernie a do tego jeszcze tępione przez wspomniany aparat. Dlatego nie wierzę w zmianę podziału administracyjnego tylko życzę sobie, byśmy sobie w tej trudnej rzeczywistości radzili. Jako Redzianie chyba jakoś sobie radzimy wybierając dobrego burmistrza i radę, która nie będzie z burmistrzem bezproduktywnie drzeć kotów.
Marcin
Prawie Lider
519 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

9 lat temu

Robin pisze:...na takich wsiach jak W-wo...


O jakiej wsi piszesz?

Wysłane z mojego GT-P5110 przy użyciu Tapatalk
ODPOWIEDZ