Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Czy naprawdę trzeba bać się PIS?

Komentarze do wydarzeń politycznych
Awatar użytkownika
drhacken
Bywalec
215 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

8 lat temu

Odpowiedz jest jedna TRZEBA. Nie jestem zwolennikiem PO ale jak przypomnę sobie rządy PIS to mnie krew zalewa. Ludzie znowu powtórka z rozrywki będzie. Te populistyczne gamonie tylko obiecują gruszki na wierzbie których zrealizowanie osłabi gospodarkę. A szkoda gadać bo już się zdenerwowałem:)
Nie polemizuj z idiotą -najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu,a później pokona doświadczeniem.
lolo
Ja tu zaglądam
31 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Zigi piszesz: "Nie bez powodu Kaczyński jest "chowany" w kluczowych momentach kampanii - właśnie po to, by nie paplał takich rzeczy" a z drugiej storny słysze, że Kaczyński wszystkim rządzi. Jak to się ma do tego, że jest chowany? Kto go chowa? Jak rządzi wszystkim to dlaczego daje sie chować? To on wszystkimi steruje czy jego sterują? Kompletny brak logiki. Dlaczego obniżenie wieku emerytalnego jest nierealne i populistyczne? Nie zauważyłem, że PIS zaczął sie wycofywać z podaktu bankowego. Jeśli tak to proszę o konkret. PIS nie zamierza wyciagać pieniędzy z Państowoych spółek. Gdzie i kiedy to było mówione? A jeśli chodzi o to, że PIS mówił, że 50 miliardów można uzyskać to uszczelnienia ściagania VAT to wszyscy się pukają w czoło. A jednocześnie w poprzednim tygodniu Rada ds prawa podatkowego działająca nie przy PIS ale przy Ministerstwie Finansów, że to trzeba zrobić i jest to jak najbardziej realne. Tylko w TVN tego oczywiście nie powiedzą. Żyjemy w 2 różnych medialnych rzeczywistościach. Różnica jest tylko taka, że TVN, Wybrocza, TOK FM kłamią bezczelnie a niezależne media piszą konkrety. Polecam chociażby pooglądanie aducji "chłodnym okiem" w TV republika - są one dostępne tez w youtube, codziennie dodawane, są 2 razy w ciagu dnia. Szczęka opada bardzo często słysząc różne rzeczy, nie kłamstwa ale prawdziwe rzeczy. Drhacken pisze "jak przypomnę sobie rządy PIS to mnie krew zalewa" - konkretów brak. Co za duże PKB było? Albo "Te populistyczne gamonie tylko obiecują gruszki na wierzbie których zrealizowanie osłabi gospodarkę" na jakiej podstawie? Może Cię uświadomię ale w tym momencie po rządach PO mamy tyle samo zadłużenia co Grecja, tylko wysp nie mamy i mamy tragiczną sytuację. Kto spłaci ten bilion złotych zadłuzenia????? Połowę z tego zaciągnął Tusk z Kopacz i to jest fakt a nie demagogia. Polacy obudzcie sie póki nie będzie za późno!!!
lolo
Ja tu zaglądam
31 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Tego nie zobaczycie w telewizji - trochę ekonomicznych konkretów PIS - http://vod.gazetapolska.pl/11190-pis-dl ... siebiorcow
Seeker
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Zigi pisze:Ponieważ wątek brzmi "czy naprawdę trzeba bać się PIS", to napiszę, czego wiele osób faktycznie się boi. Otóż, abstrahując od absurdalnych pomysłów na gospodarkę, to ludzie boją się głównie fanatyzmu, który kryje się za prezesem tej partii oraz takimi osobami jak Macierewicz, czy Pawłowicz. Dla mnie to wygląda tak, że ktoś uparcie dąży do władzy, a za tymi dążeniami kryje się (być może) osobista chęć zemsty za to, co przytrafiło się bratu bliźniakowi. Czeka nas zatem lawina rozliczeń, umacniania aparatu władzy, służb specjalnych, itp. Partia próbuje to tuszować wystawiając na kluczowe głowy w Państwie osoby nie znane szeroko opinii publicznej, tj. Dudę, czy Szydło, bo zdają sobie sprawę, że Kaczyński wizerunek ma fatalny - i jak najbardziej zasłużenie.
To te "wiele osób" to śmieszne ludziki są

1. Absurdalne pomysły na gospodarkę? Jak dla mnie tylko 500zł na dziecko dla każdego jest bez sensu, reszta realna. A ostatnie PO-wskie obiecanki zlikwidowania składek ZUS i NFZ nie przebiło wszystkich PiS-owskich obietnic?

2. Abstrahując od partii, ktoś wierzy we wszystkie obietnice? Ludzie, to jest kampania, tu się walczy również o głosy ludzi głupszych, którzy uwierzą we wszystko. Taka jest cecha polityki, jak ktoś się sprawnie w tym obszarze porusza to odróżni prawdę od wyborczej ściemy. To a'propo czytania programów partii. Po co np. czytać program PO, skoro wiadomo, że znowu nie dotrzymają obietnic? Dwa razy już Was oszukali, mało Wam? Osiem lat mieli żeby zrobić to co teraz obiecują, dacie się nabrać, że teraz im się nagle przypomniało przed wyborami? Fraaaaajeeeerzyyyy

3. Fanatyzm w PiS-ie? Tzn. co? Bo mają wizję państwa silnego i suwerennego, a nie wasala Berlina i Brukseli, jak to ma miejsce obecnie? Bo to ludzie z jajami, a nie babka ze straganu co obecnie niby rządzi? Bo mają inne zdanie nt. Smoleńska? Ja też mam. Fanatyk jestem widać Tak jak i światowej sławy eksperci, jak Brytyjczyk Frank Taylor Prawdziwy "PiS-owiec" LOL Zdefiniuj fanatyzm, bo dla mnie co drugi wyborca PO to fanatyk, opętany nienawiścią do Kaczyńskich, której źródła sam nie potrafi zdiagnozować.

4. Czym się różni PiS-owska Pawłowicz, od PO-wskiego Niesiołowskiego? Oboje chamy. Pooglądaj sobie tego drugiego, to dopiero zobaczysz FANATYZM. Tak więc nie ogarniam tego rozdwojenia jaźni - ludzie głosujący na fanatyków i chamów, boją się fanatyków i chamów, tylko pod inną nazwą. Psychiatra wita.

5. Wyborcza wykreowała Macierewicza na oszołoma, co jest totalną brednią, ale już nie do odkłamania niestety. Jak w końcu zrobią międzynarodową komisję ds. Smoleńska, to część ludzi zmądrzeje. Wszyscy na pewno nie, głupoty nie da się wyleczyć. A będzie komisja na pewno, wspomnicie moje słowa

6. "Ktoś uparcie dąży do władzy".... mniej litość... Każdy polityk dąży uparcie do władzy, o to w tej branży chodzi. To Tusk powiedział "władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy!". Taki był cięty na władzę skubany

7. Chęć zemsty? PO-wcy mszczą się od wielu lat na ludziach o odmiennym zdaniu. Przyznaj się, pracując w urzędzie, że głosujesz na PiS, to stracisz pracę, znam kilku takich ludzi z samego pomorskiego (matecznik PO, co się dziwić). Z resztą to dotyczy wielu miejsc - uczelni, prywatnego sektora itd. Tak samo jak piętnowani są, głównie przez GW i Newsweek, katolicy, patrioci, narodowcy, przeciwnicy aborcji, przeciwnicy homosiów i przeciwnicy UE, taką mamy "demokrację" Aha, i teraz jeszcze przeciwnicy imigrantów z ISIS Tylko że naiwne było sądzić, że Ci pogardzani ludzie się z tym pogodzą - oni wrócili zorganizowani, zmobilizowani i nakopią PO-wcom i zaprzyjaźnionym do d.... Będzie bolało. W sumie mnie to bawi. Nazywa się to "karma". Wyborcy PO od wielu lat pogardzali - publicznie i prywatnie - PiS-owcami, więc powinni być ostatnimi, którzy protestują przeciwko "zemście". Zasłużyli na nią. Rozumiem sraczkę popleczników PO w mediach

Ah, i wiesz kto się głównie boi PiS-u? Urzędasy z PO-wskiego nadania. Przyznał to ostatnio jeden poseł PO z zachodniopomorskiego.

8. Umacnianie aparatu władzy i służb specjalnych jest złe? Serio? To mamy mieć słaby aparat władzy? A kto Cię obroni przed sabotażem z Moskwy czy terrorystami z ISIS? Służby właśnie. Jak PiS je wzmocni to dobrze. Z resztą rozwiązując zdrajców z WSI już to kiedyś zrobił. Mafia prorosyjska handlująca bronią z Arabami i narkotykami na wielką skalę, poczytaj sobie. Oczywiście rozwiązał ich FANATYK Macierewicz Fanatycznie nie lubiący zdrajców i złodziei. Jaki on zły, ojej.

9. Zabawne są te zarzuty, że niby Szydło czy Duda, to marionetki Kaczyńskiego. A Kopacz to kto jest, jak nie marionetka i przydupas Tuska? Ona nawet ostatnio do Brukseli leciała po instrukcje! Do Tuska! A Tusk chodzi na smyczy Merkel, bo od niej dostał stołek. Ośrodek władzy w Polsce mamy więc... w Berlinie (zalatuje G. Braunem) Śmieszne i nierealne? Na pewno....? A jak Kopacz zgodziła się ostatnio na warunki Berlina w sprawie imigrantów wbrew woli i opinii większości polskiego społeczeństwa (nie ucieknę w procenty, ale popytajcie znajomych, zwolenników imigrantów policzycie na palcach jeden ręki), zdradzając Grupę Wyszehradzką, to czyją wolę realizowała - Polaków czy Niemców? Władza jest od realizowania woli Narodu, bo jest NARZĘDZIEM i niczym więcej. PO i Kopacz ostatnio wszystkim pokazała, gdzie i jak głęboko ma wolę Narodu polskiego i czyje interesy realizuje A takie to śmieszne było, jak się mówiło o kondominium... To zanim się pośmiejecie znowu, przemyślcie logikę powyższego jeszcze raz.

10. Co to ma za znaczenie, czy ktoś jest znany "szerszej opinii publicznej" czy nie? Jak to dumnie brzmi w ogóle "Węższa opinia publiczna" znała Szydło i Dudę, bo to nie są ludzie znikąd, wystarczy poczytać życiorysy. Kaczyński pokazał klasę, że ustąpił pola innym, a PR-owcy z PO nie wiedzą co z tym zrobić. Nie wiem tylko czy to strategia, czy uznał, że jest już po prostu za stary.

11. Jak ktoś się "boi" tego czy innego polityka, to albo ma coś na sumieniu (w pomorskim mateczniku PO to pewnie standard, vide Amber Gold ), albo powinien się zgłosić do psychiatry.

Jak za miesiąc PiS obejmie samodzielne rządy (oby), to się w końcu przekonamy ile są warte te wszystkie lamenty (jak i ich obietnice). Bez sensu jest oceniać PiS, przez pryzmat ich poprzedniej, dziwacznej koalicji, bo miała swoje uwarunkowania + propaganda i moda na bycie "młodym i wykształconym" zrobiła swoje. Jak będą rządzić samodzielnie, to się wykażą. Albo i nie. Dziś większość ludzi też jest mądrzejsza i nie daje się tak łatwo manipulować telewizji i gazetom. Najwyżej jak nie wyjdzie, za 4 lata wyrzucimy ich na śmietnik historii, jak teraz PO i zrobimy te cholerne JOW-y, które są ostatnio kreowane na Chrystusa Państwa polskiego.
lolo
Ja tu zaglądam
31 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Polecam kolejny program, który pokazuje bolesną prawdę o rządzie, dzisiejszy odcinek - https://www.youtube.com/watch?v=CfPx1RfgZcs
Marcin
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

Tv republika to rzeczywiscie niesamowicie niezalezne medium. Lolo, kto ich chowa? Przeciez maja swiadomosc klepania bzdur wiec unikaja mediow (no ale fakt, tych niezaleznych jak wlasnie w/w TV, czy radio z Torunia to nie trzeba unikać).

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalk
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

8 lat temu

Dla niektórych hasło ogłoszone przez PiS "Polska w ruinie" to dogmat.
Więc nie ma sensu odpowiadać.

Ciekawi mnie tylko co Ci "LUDZIE Z JAJAMI" zrobią po wygraniu wyborów.
Pewnie wypowiedzą wojnę Rosji za zamordowanie swojego ukochanego Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
A może po prostu uciekną w połowie kadencji jak poprzednim razem.

PS
Chyba wolę obecną "babkę ze straganu" handlującą jajami
Niż przyszłą "z jajami". No i wychodzi że ...? Jak to w końcu pani Beata Szydło czy Conchita Wurst? W PiS?
lolo
Ja tu zaglądam
31 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Niestety rzeczywistych argumentów przeciw PIS jak nalekarstwo. Sama demagogia. Nawet wybrocza pisze ze ucieka nam 50 miliardów rocznie, a niedawno mówili, że to głupoty. - http://wpolityce.pl/gospodarka/266854-c ... d-przy-vat
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2876 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

lolo pisze:...Wybrocza pisze ze ucieka nam 50 miliardów rocznie, a niedawno mówili, że to głupoty. - http://wpolityce.pl/gospodarka/266854-c ... d-przy-vat
Ale o tym wszystkim wiedzą - we wszystkich krajach i od wielu lat. Nie pisz, że system podatkowy (w szczególności w zakresie podatku CIT) jest nieszczelny, bo to jasne. Napisz, jakie PiS ma pomysły, by temu przeciwdziałać?
lolo
Ja tu zaglądam
31 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Odpowiedź była w filmiku, do którego link podałem wczoraj. Usunięcie luk w ustawie i vat, które wprowadził Rostowski. Pisałem to aby odsłonić hipokryzję PO i rządowych mediów, które to wyśmiewały nie dalej jak miesiąc temu.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2876 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

Arykul się odnosi do CIT, a nie VAT. Poza tym, nie odpowiedzialeś na moje pytanie. Oczywiste jest to, że receptą na nieszczelność systemu jest jego uszczelnienie. Tylko nikt nie wie, jak to zrobić. A jeśli chodzi o VAT, to rozwiązanie jest opracowywane na poziomie UE. Tylko wtedy rozwiązania będą skuteczne, gdy obejmą wszystkie kraje członkowskie, bo jak wiadomo mamy otwarty przepływ towarów i usług.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

o tym Waszym sporze kto gorszy PIS czy PO pisać chwilowo nie będę, bo już się wypowiadałem, że fanatyka nie przekonasz, ale nad tym obojętnie przejść nie mogę
Zigi pisze:...Nierealne i populistyczne hasło obniżenia wieku emerytalnego...
Zigi czytam Cię od lat, szanuje Twoje opinie i uważam Ciebie za mądrego gościa, ale nie mogę zrozumieć jak taki mądry facet może dawać sobą tak łatwo manipulować. Najpierw o bezrobociu z Tobą rozmawiałem - nie doszliśmy do porozumienia, bo nie miałem twardych dowodów, że w Polsce o prace nie jest łatwo, teraz to "populistyczne hasło obniżenia wieku emerytalnego". Czemu populistyczne?

Jak PO i TVN powie (bez obrazy, nie wierze, że bezmyślnie przenosisz swoje poglądy z tych źródeł), że nie realne jest przejście na emeryturę przed 167 rokiem życia, też tak uznasz?

w całej Europie później od nas emeryture mają tylko Finowie

Pytam więc, dlaczego we Włoszech, Wielkiej Brytani, Niemczech a nawet Ukrainie (która rzekomo potrzebuje naszej pomocy) czy Bułgari się da, tylko u nas się nie da

da się na pewno. Tylko nasi władcy z Wiejskiej musieliby się tym zainteresować. Nie mówię, że w rok da się zrobić tak, ze na emeryturę będziemy szli jak Brytyjki w wieku 60 lat, ale jakby co roku rząd uszczelniał wydatki Państwowe i zyski przekazywał do ZUS, jednocześnie naprawiając bałagan w ZUS to co roku można by obniżać wiek emerytalny o rok.. ale po co?

Lepiej ludziom powiedzieć że się nie da, że musimy podnieść wiek emerytalny, ludzie trochę pokrzyczą, pomarudzą, później postraszymy ich PISem i i tak nas wybiorą... a my im znowu podniesiemy wiek emerytalny i tak w koło... bo po co szukać oszczędności?

Przecież barany są po to, żeby je strzyc
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1795 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Pamiętam jak kiedyś próbowali w Czechach czy w Austrii wprowadzić wiek emerytalny 67, ale ludzie wyszli na ulice, dwa dni burda była i od razu pomysł wycofano ... ale o tym w mediach się nie mówiło.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

8 lat temu

Wicek pisze:
Jak PO i TVN powie (bez obrazy, nie wierze, że bezmyślnie przenosisz swoje poglądy z tych źródeł), że nie realne jest przejście na emeryturę przed 167 rokiem życia, też tak uznasz?
Wspaniale.
Wychodzi że istnieje tylko jedna jedyna prawda objawiona przez PiS.

A kto ośmiela się mieć inne zdanie jest bezmyślną osobą.

Nie wiem tylko dlaczego jest mówione że taka osoba powtarza to co każe TVN i PO.
Jakiś uraz psychiczny?
TV Republika i TVN
TV Trwam i TVP
Nasza Gazeta i Gazeta Wyborcza
Czy tylko to istnieje

Jest wiele innych źródeł wiedzy oraz własne doświadczenie.
Awatar użytkownika
HarrY
Częsty Bywalec
407 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Nie oszukujmy się, większość mediów była bardzo za PO, wiele jest nadal. Pojedyncze zaczynają nieśmiało krytykować PO. Natomiast również nie che popadać w teorie spiskowe. Trzeba znaleźć zdrowy kompromis. Na ten moment brak wyraźnego kandydata, któremu naprawdę zależy na kimś więcej niż nim samym.
ODPOWIEDZ