Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Czy naprawdę trzeba bać się PIS?

Komentarze do wydarzeń politycznych
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

jarekm a w którym momencie ja napisałem, że prawdą jest to co mówi PIS?
Wręcz przeciwnie odcinam się całkowicie od bezsensownych sprzeczek kto lepszy PIS czy PO. Napisałem o PO i TVN bo to te dwie opcje wiecznie nas przekonują, że wcześniejsze emerytury są nierealne.

Jakbyś zamiast wkładać mi PIS w usta czytał moje wypowiedzi to byś wiedział, ze jest wiele miejsc w któych ta partia mi nie pasuje i nie jest to moja opcja, ale na pewno nie bedę trzymał ołtarzyka z Tuskiem i Kopaczową i ślepo powtarzał wszystko co powiedzą jako pewnik, bo nie sympatyzuje z Jarkiem czy innym MAcierewiczem.
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

8 lat temu

Wicek pisze:jarekm a w którym momencie ja napisałem, że prawdą jest to co mówi PIS?
Wręcz przeciwnie odcinam się całkowicie od bezsensownych sprzeczek kto lepszy PIS czy PO. Napisałem o PO i TVN bo to te dwie opcje wiecznie nas przekonują, że wcześniejsze emerytury są nierealne.

Jakbyś zamiast wkładać mi PIS w usta czytał moje wypowiedzi to byś wiedział, ze jest wiele miejsc w któych ta partia mi nie pasuje i nie jest to moja opcja, ale na pewno nie bedę trzymał ołtarzyka z Tuskiem i Kopaczową i ślepo powtarzał wszystko co powiedzą jako pewnik, bo nie sympatyzuje z Jarkiem czy innym MAcierewiczem.
Przepraszam, nie pisałeś.

Ale jest takie małe ale.
Po co od razu wmawianie innym że bezmyślnie powtarzają to co każe PO i TVN.
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

8 lat temu

HarrY pisze:Nie oszukujmy się, większość mediów była bardzo za PO, wiele jest nadal. Pojedyncze zaczynają nieśmiało krytykować PO. Natomiast również nie che popadać w teorie spiskowe. Trzeba znaleźć zdrowy kompromis. Na ten moment brak wyraźnego kandydata, któremu naprawdę zależy na kimś więcej niż nim samym.
No właśnie.
Brak alternatywy.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

no własnie nie wmawiałem, tylko pytałem
Spójrz jeszcze raz na moją wypowiedź.
Zapytałem Zigiego czy jeśli PO (Partia rządząca) i TVN (stacja informacyjna) podadzą, ze realne jest przeście na emeryture w wieku 167 lat, to czy też tak uzna?

To w żadnym wypadku nie jest stwierdzenie, a pytanie na które Zigi może odpowiedzieć skąd jego teoria, że PISowskie (i nie tylko) hasło o obniżeniu wieku emerytalnego jest "nierealne i populistyczne"

mało tego, zwróć prosze uwagę, że napsiałem w nawiasie że nie wierze, że bezmyślnie przenosi swoje poglądy z PO i TVN. Ciekawi mnie jednak skąd inteligentni ludzie (to niestety nie tylko Zigi wspomina o populiźmie i braku realizmu), a za takiego mam Zigiego biorą tą pewność, że nie da się jak w innych krajach iść na emeryture wcześniej. Skąd ta pewność, ze tylko Polacy musza robić do śmierci?

Zobacz, ze jak PIS, Solidarność, SLD czy Razem wspomina o obniżeniu wieku emerytalnego to populizm i brak realizmu, ale jak Bronek Komorowski w ostatnich dniach kadencji o tym wspominał... to już jednak przez chwilkę nie był to populizm i nawet było to realne
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

Wicek pisze:...Zapytałem Zigiego czy jeśli PO (Partia rządząca) i TVN (stacja informacyjna) podadzą, ze realne jest przeście na emeryture w wieku 167 lat, to czy też tak uzna?...jak Bronek Komorowski w ostatnich dniach kadencji o tym wspominał... to już jednak przez chwilkę nie był to populizm i nawet było to realne
Dla jasności, uważam że propozycje przedstawione przez Komorowskiego także były czystym populizmem, wycelowanym jedynie w zdobycie "łatwego" elektoratu.
Wszystko jest realne. Możemy iść nawet na emeryturę w wieku 40 lat, jeśli tylko wymusimy to na politykach. Czy odpowiedziałem na Twoje pytanie? Powiem szczerze, nie chce mi się szukać danych demograficznych dotyczących zmian w strukturze populacji, czy długości życia. Wystarczy wyszukać w sieci. Wszystko da się zrobić i da się zadowolić każdego (lub przynajmniej większość). Weźmy pieniądze z banków, bo tam przecież leżą i dajmy każdemu po równo. Czy to już komunizm, czy jeszcze nie?

W interpretacji danych nie sugeruję się wypowiedziami polityków (jakichkolwiek), ani też informacjami przedstawianymi przez jakikolwiek mainstreamowy kanał telewizyjny. TVN nie jest stacją informacyjną.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

uwielbiam takie czepialstwo Gdybym zamiast TVN napisał TVN24 to by bardzo zmieniło nasza dyskusję? Te dwie cyferki tak bardzo są dla Ciebie istotne, że nie mogłeś przejść obojętnie obok tego? W sumie fakt powinienem być precyzyjniejszy, bo może pomyślałeś, że nie chodzi mi o newsy podawane w TVN24 tylko, że chodziło mi o wiadomości przemycone w "Prawie Agaty"

Akurat w emeryturę w wieku 40 lat to z kolei ja nie uwierzę i oczywiście nie odpowiedziałeś na moje pytanie

Oglądaj sobie wykresy, dane demograficzne i co tylko chcesz... tylko, że nie o to mi chodziło. Nie mówiłem, że przy obecnym stanie kasy w ZUS możemy iść na emeryturę w wieku 60 lat, tylko w odróżnieniu od Ciebie nie mam postawy na zasadzie "da się, tylko nie przekonamy polityków, więc pogódźmy się z tym, że się nie da".

Proszę w 5 minut znajdę pierwsze oszczędności

zlikwidujmy odprawy dla posłów, którzy nie dostaną się do Sejmu to 26 mln zł
zlikwidujmy koszty podróży krajowych posłów (mogą jeździć gratis pociągami PKP, autobusami miejskimi i PKS) - 4 mln
zlikwidujmy mieszkania dla posłów (mają od tego hotel Sejmowy)- 4,5 mln
debilne wydatki jak np. kupno tabletów dla posłów - 1,5 mln
zmniejszmy liczbę posłów do 320 na samych wypłatach zaoszczędzimy 21 mln rocznie
jak zmniejszymy liczbę posłów, a każdy poseł dostaje rocznie 145 tys na prowadzenie biura poselskiego to zaoszczędzimy na biurach poselskich kolejne 20,3 mln
posłowie zarabiają 12500 zł miesięcznie, myślę, że 7500 zł by im wystarczyło, więc mamy 5000 zł oszczędności na osobę (po powyższych cięciach zostało nam 320 posłów) czyli miesięcznie mamy 1,6 mln oszczędności x 12 miesięcy mamy 19,2 mln zł
każdy poseł dostaje rocznie 145 tys na prowadzenie biura poselskiego. Moim zdaniem o ile w ogóle takie biuro jest potrzebne wystarczy spokojnie 100 tys, czyli znów oszczędzamy 45 tys x 320 = 14,4 mln

do tego dochodzą jeszcze kilometrówki (jak Hofmanna) , wydatki reprezentacyjne (np. wino Sikorskiego), wynajem sal, prowadzenie stron internetowych, nisko oprocentowane pożyczki) itd. ale zostawmy już posłów na początek i tak im dużo zabraliśmy, choć i tak większość z nas by się z nimi zamieniła

tak czy siak na posłach i senatorach oszczędziłem już 111 mln zł rocznie

zlikwidujemy fundusz kościelny to kolejne 90 mln zł rocznie

mamy już ponad 200 baniek rocznie
a zajęło mi to 5 minut. Pomyśl co by było, gdyby ktoś zrobił audyt wszystkich spółek skarbu Państwa, samorządów i innych Państwowych molochów... skoro na samym Sejmie zrobiłem oszczędności 200 mln zł rocznie nie przykładając się do tego... wiem 200 mln to kropla w morzu, ale gdyby co roku znajdować 200 mln to co 3-4 lata moglibyśmy obniżać trochę wiek emerytalny... ale po co? Politycy dobrze wiedzą, że większość z nas ma taką postawę jak Ty, czyli "obniżenie wieku emerytalnego to populizm..." wiec po co mają się starać, jak i tak naród tego nie oczekuje?


inna sprawa, że gdyby wojskowi, policjanci i inne służby mundurowe szły na emeryturę nie po 15 latach a po 35 (dla porównania my pójdziemy po 47) budżet oszczędziłby 300 mld... a ponoć przy mocno zawyżonych szacunkach 400 mld zmiejszyłoby konieczność naszej pracy o 4,5 roku na osobę
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

8 lat temu

taki trochę offtopic ale Reda znalazła się w nowym spocie PO :
https://www.youtube.com/watch?v=nmM_Wvx5LAM 1 i 8 sekunda
Redzianin od urodzenia
Seeker
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Michał pisze:taki trochę offtopic ale Reda znalazła się w nowym spocie PO :
https://www.youtube.com/watch?v=nmM_Wvx5LAM 1 i 8 sekunda
Pozytywnie, mała rzecz a cieszy Najlepiej się ogląda z wyłączonym audio
TuJa
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 8 lat temu

8 lat temu

uważam , że trzeba się bać , bardzo trzeba się bać. Na potwierdzenie ten oto krótki materiał: https://www.youtube.com/watch?v=Qrl5yHPkjwU
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

hehehe
no to teraz ja też się przekonałem
Faktycznie będzie strasznie

Dawać te wybory - ratujmy Polskę hehehe
Awatar użytkownika
dracul
Znam to forum
120 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Ale Antoni M. dał czadu w USA retoryka godna Ministra Obrony.
drac
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

O większego trudno zucha,
Jak był Stefek Burczymucha,
– Ja nikogo się nie boję!
Choćby niedźwiedź… to dostoję!
Wilki?… Ja ich całą zgraję
Pozabijam i pokraję!
Te hieny, te lamparty
To są dla mnie czyste żarty!
A pantery i tygrysy
Na sztyk wezmę u swej spisy!
Lew!… Cóż lew jest?! – Kociak duży!
Naczytałem się podróży!
I znam tego jegomości,
Co zły tylko, kiedy pości.
Szakal, wilk,?… Straszna nowina!
To jest tylko większa psina!…
(Brysia mijam zaś z daleka,
Bo nie lubię, gdy kto szczeka!
Komu zechcę, to dam radę!

Tak pisała onegdaj M. Konopnicka...no tak, no tak, lecz gdy Stefek zobaczył realna myszkę to sie przestraszył nie na żarty. Moze dlatego, że własnie sie obudził. Choć z drugiej strony ta galeria zwierzat może przynieść pewne skojarzenia Takie niby polskie ZOO
nika27
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 8 lat temu

8 lat temu

Generalnie to chyba trzeba się bać pomysłów naszych pseudopolityków. PIS jest mi obce programowo, ale nie miałabym nic przeciwko tej partii, gdyby nie pomysły i wypowiedzi czołowych polityków tejże partii, typu likwidujemy gimnazja, dodajemy kolejne województwa (koszty!), zmieniamy konstytucję... itp.
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

Uważam, że cała polityka i wybory odbywają się na zasadzie ping ponga. Raz jedni mają piłkę, następnym razem wyborcy podają drugim. Obecnie mamy groźną sytuację, kiedy szala przechyla się na korzyść PIS. Czy jednak ludziom padło na pamięć i zapomnieli już co ci ludzie wyprawiali będąc u władzy? Utrzymali się przy niej ledwie 2 lata a bałaganu narobili na 20 lat. Jeśli ludzie ich wybiorą to należy się bać. Oprócz szaleństwa męczeństwa, szaleństwa dochodzeniowo-śledczego najbardziej obawiam się zapaści gospodarczej w szybkim tempie. Oby sondaże się nie potwierdziły ......
Seeker
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

nika27 pisze:Generalnie to chyba trzeba się bać pomysłów naszych pseudopolityków. PIS jest mi obce programowo, ale nie miałabym nic przeciwko tej partii, gdyby nie pomysły i wypowiedzi czołowych polityków tejże partii, typu likwidujemy gimnazja, dodajemy kolejne województwa (koszty!), zmieniamy konstytucję... itp.
1. Co jest złego w likwidacji gimnazjów, które od wielu lat są krytykowane przez zarówno lewą, jak i prawą stronę sceny politycznej, jako uwsteczniające (choćby powtarzanie materiału na linii podstawówka-gimnazjum lub gimnazjum-liceum) oraz potęgujące patologie (nowe środowisko dla nastolatka - każdy rodzic wie, co to oznacza, reszta może próbować zrozumieć).
2. Co jest złego w proponowaniu zmian w Konstytucji, która od wielu lat domaga się zmian w wielu punktach? Przecież i tak PiS nigdy nie zaproponuje rewolucyjnych zmian, jak Kukiz, typu system prezydencki (a szkoda, bo obecny to porażka), JOW-y, czy samofinansowanie się partii. Albo jeden z moich ulubionych - zwycięzca w wyborach parlamentarnych bierze wszystko - nie potrzeba wtedy koalicji, więc nie ma dzielenia stołków, zwalania winy na złego koalicjanta i innych patologii.
3. Kolejne województwa to rzeczywiście głupi pomysł, ale i tak go nie zrealizują, bo to wyborczy populizm.
Damian pisze: Czy jednak ludziom padło na pamięć i zapomnieli już co ci ludzie wyprawiali będąc u władzy? Utrzymali się przy niej ledwie 2 lata a bałaganu narobili na 20 lat. Jeśli ludzie ich wybiorą to należy się bać.
Mnie padło na pamięć, przypomnij Ja pamiętam m.in. 7% wzrost gospodarczy, Zytę Gilowską jako liberalnego ministra finansów i obniżoną składkę rentową. Niestety nie oglądałem TVN24, więc nie wiem co pisano na namaszczonym przez Boga czerwonym pasku, gdy Kaczyński założył krzywo lewą skarpetkę. Wiem jednak z reakcji swojego otoczenia, że był to najważniejszy temat przez kolejne dwie doby.

A Tobie padło na pamięć, że nie pamiętasz ostatnich 8 lat i bilionowego długu, który nam zrobiła PO? Bałaganu na 100 lat, bo wcześniej tego nie spłacimy raczej.
Damian pisze: Oby sondaże się nie potwierdziły ......
Potwierdzą się na pewno. Pytanie z kim PiS będzie rządził, bo samodzielnie raczej nie. Zależy czy Korwin, Nowoczesna (czyt. Platforma 2.0) i PSL dostaną się do Sejmu (raczej wszyscy tak), to wpłynie na liczbę posłów PiS i PO.

Ja rozumiem, że można kogoś bardzo nie lubić, sam wielu polityków nie lubię, ale żeby się bać? Boją to się złodzieje, krętacze, oszuści, cwaniaki i urzędasy z PO-wskiego nadania. Jak to się mówi - ten się boi, kto ma coś na sumieniu. Uczciwi przeżyli komunę, SLD, AWS, PiS, PO i żyją.

Po wczorajszej (pseudo) debacie, tylko utwierdziłem się w przekonaniu, że aktualnie Polską zarządza przekupka z targowiska, która ciągnie swoją partię na dno. P. Kopacz nawet nie potrafiła płynnie wyrecytować regułek, których się wcześniej nauczyła na pamięć (bo ewidentnie pytania były znane rozmówczyniom wcześniej). Język jej się plątał, zapominała kto ma mówić, chamsko przerywała jak jakiś burak ze wsi, a karta 404, którą trzymała, idealnie odzwierciedla koniec rządów PO. Kolejne seppuku sztabowców PO, bo memów z tym motywem jest dziś mnóstwo, vide:
http://niezalezna.pl/uploads/imagecache ... 572068.jpg
http://niezalezna.pl/uploads/zdjecie201 ... 272068.jpg

Dla poprawy humoru (albo odwrotnie), ona naprawdę podobno rządzi tym krajem. Serio, to nie Monty Python:
https://www.youtube.com/watch?v=y_ZPs45bZkI
https://www.youtube.com/watch?v=cgYMIpMkxnk
ODPOWIEDZ