Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Czy naprawdę trzeba bać się PIS?

Komentarze do wydarzeń politycznych
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

No nie do końca, bo samo pojęcie wnuk jest na tyle precyzyjnym, że można z niego wywnioskować, iż sama wnuka nie urodziłaś.
I dokładnie tak samo można założyć, że dwóch mężczyzn również samodzielnie dziecka nie urodziło, co nie znaczy, że określenie "urodziło im się dziecko" czy "w ich związku urodziło się dziecko" w żaden sposób nie jest błędne.
Litości! Trzeba być nie lada idiotą, żeby nie chcieć tego nie rozumieć. Ciebie na razie (choć granica jest cienka) o idiotyzm nie posądzam, ale o ośli upór godny "lepszej sprawy" owszem.
Dla mnie koniec tematu.
Czy jeśli Twoją ripostą będzie "akurat nie czytałam tego o Pawłowicz", zamiast odnieść się merytorycznie, to czy będzie to tani chwyt?
Tak, będzie to tani chwyt, dlatego nie bawię się w takie gierki i dlatego napisałam, że jeśli koniecznie chcesz sprowadzić rozmowę ad absurdum to nie proponuję, bo znam więcej znacznie poważniejszych potknięć nie tyle słownych, ile kompetencyjnych u Twoich idoli.
Wracając do tematu. Cały czas brniesz w offtopic i dygresje, a nie odpowiadasz mi na moje pierwotne pytanie na temat
Nie wydaje mi się, by pytanie, które zadałeś było kierowane do mnie, a właściwy adresat już na nie odpowiedział.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Porównanie bez sensu, ponieważ dana partia polityczna z definicji reprezentuje interesy zaledwie części społeczeństwa, podczas gdy Konstytucja, jako akt nadrzędny, powinna mieć szersze poparcie społeczne, ponad podziałami partyjnymi.
To jest dokładnie taka sama zasada. Partia, która ma ambicję rządzić społeczeństwem powinna dbać w równym stopniu o interesy całego społeczeństwa, a nie tylko jego części. To, że nie ma poparcia większości wynika właśnie z tego, że społeczeństwo jest różnorodne. I dokładnie ta sama różnorodność powoduje, że zapisy Konstytucji także nigdy nie będą w pełni akceptowane przez wszystkich, bo nie ma takiej opcji. Sam fakt, że Tobie (czy ludziom o podobnych poglądach) nagle przestał się ten akt podobać świadczy o tym, że to jest płynne.
Wiem ale to inny temat.
Inny? Wydawało mi się, że rozmowa jest właśnie o zmianie czy potrzebie zmiany Konstytucji.
Prof. Płatek "autorytetem", to jest chyba w TVN.
Przecież to nie jest tylko i wyłącznie jej opinia, ona ją akurat przedstawiła.
Swoją drogą czy jesteś prawnikiem?
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

8 lat temu

Art. 74 Ustawy o Trybunale Konstytucyjnym

W sprawach nieuregulowanych w ustawie do postępowania przed Trybunałem stosuje się odpowiednio przepisy ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. – Kodeks postępowania cywilnego (Dz. U. 2014 r. poz. 101, z późn. zm.4).
Nie stosuje się zatem KPC z marszu. Tylko w wyjątkowych przypadkach.

Salamandra sama skazałaś siebie na idiotyzm, twierdząc, że w związkach jednopłciowych rodzą się dzieci. W zastanawiający sposób próbujesz z tego wyjść, udowadniając że rodzić nie znaczy rodzić.
Twoja opinia o tym czy jestem idiotą nie za bardzo mnie interesuje, bo przez Twoje powyższe wypowiedzi (jak i setki innych na tym forum) nie ma ona żadnego znaczenia Również dobrze idiotą mogła by mnie nazwać pani prawniczka.

Idiotyzm wypowiedzi naszej pani prawniczki jest dwupiętrowy. Pierwsze piętro jest takie jak prezentujesz powyżej - rozumiem, że w tym urojonym scenariuszu chodzi o to, że kobieta rodzi im dziecko i oni je kupują/zabierają/ adoptują w niektórych porządkach prawnych. Niemniej nie jest to rodzenie "w związku" (bo rodzenie może zajść w związku kobiety i mężczyzny), więc idiotą jest ten, który tak stwierdza. Drugim jest sugerowanie, że "tyle samo" Czy 50% w wieku dziecięcym rodzi się teraz w związkach homoseksualnych?

To ostatnie pytanie potraktuj jako retoryczne. Obawiam się odpowiedzi.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Jan Brzechwa

Na straganie

Na straganie w dzień targowy
Takie słyszy się rozmowy:

"Może pan się o mnie oprze,
Pan tak więdnie, panie koprze."

"Cóż się dziwić, mój szczypiorku,
Leżę tutaj już od wtorku!"

Rzecze na to kalarepka:
"Spójrz na rzepę - ta jest krzepka!"

Groch po brzuszku rzepę klepie:
"Jak tam, rzepo? Coraz lepiej?"

"Dzięki, dzięki, panie grochu,
Jakoś żyje się po trochu.

Lecz pietruszka - z tą jest gorzej:
Blada, chuda, spać nie może."

"A to feler" -
Westchnął seler.

Burak stroni od cebuli,
A cebula doń się czuli:

"Mój Buraku, mój czerwony,
Czybyś nie chciał takiej żony?"

Burak tylko nos zatyka:
"Niech no pani prędzej zmyka,

Ja chcę żonę mieć buraczą,
Bo przy pani wszyscy płaczą."

"A to feler" -
Westchnął seler.

Naraz słychać głos fasoli:
"Gdzie się pani tu gramoli?!"

"Nie bądź dla mnie taka wielka" -
Odpowiada jej brukselka.

"Widzieliście, jaka krewka!" -
Zaperzyła się marchewka.

"Niech rozsądzi nas kapusta!"
"Co, kapusta?! Głowa pusta?!"

A kapusta rzecze smutnie:
"Moi drodzy, po co kłótnie,

Po co wasze swary głupie,
Wnet i tak zginiemy w zupie!"


"A to feler" -
Westchnął seler
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

żeby przerwać choć na chwilkę tą tradycyjną już debatę, czy lepszy jest PIS czy PO i kto nas bardziej oszuka, wstawiam demotywatora
Tylko apel do fanatyków - to że się zgadzam z tym przesłaniem, nie oznacza, że jestem miłośnikiem PISu i mam portret Jarka w mieszkaniu.
Wbrew pozorom są jeszcze ludzie, którzy potrafią patrzeć z dystansem na politykę i nie robić tego co karze im Kaczor, Tusk, czy Petru
Załączniki
demotywator.png
demotywator.png (282,18 KiB) Przejrzano 15219 razy
Seeker
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Salamandra pisze:
Porównanie bez sensu, ponieważ dana partia polityczna z definicji reprezentuje interesy zaledwie części społeczeństwa, podczas gdy Konstytucja, jako akt nadrzędny, powinna mieć szersze poparcie społeczne, ponad podziałami partyjnymi.
To jest dokładnie taka sama zasada. Partia, która ma ambicję rządzić społeczeństwem powinna dbać w równym stopniu o interesy całego społeczeństwa, a nie tylko jego części. To, że nie ma poparcia większości wynika właśnie z tego, że społeczeństwo jest różnorodne. I dokładnie ta sama różnorodność powoduje, że zapisy Konstytucji także nigdy nie będą w pełni akceptowane przez wszystkich, bo nie ma takiej opcji. Sam fakt, że Tobie (czy ludziom o podobnych poglądach) nagle przestał się ten akt podobać świadczy o tym, że to jest płynne.
Zastanów się co piszesz. Dbać w równym stopniu o interesy wszystkich? A to komuna jeszcze nie minęła? Demokracja parlamentarna polega na tym, iż ścierają się różne poglądy i interesy, które często są ze sobą sprzeczne, więc równe dogodzenie wszystkim jest nierealne. Każda partia reprezentuje określone grupy społeczne, jednocześnie olewając inne. Taki mamy system - gra interesów. A budżet to też nie worek bez dna, że dla każdego się znajdą pieniądze.
Salamandra pisze: Inny? Wydawało mi się, że rozmowa jest właśnie o zmianie czy potrzebie zmiany Konstytucji.
No nie. Temat jest jak w tytule, z wątkiem o TK, bo się lęki i fobie niektórych tam przeniosły. Propozycje zmian w Konstytucji to tak obszerny temat, że stwierdziłem, iż nie będę go tu i teraz zaczynał, bo się burdel zrobi. Może kiedy indziej.
Salamandra pisze: Swoją drogą czy jesteś prawnikiem?
Z zasady staram się nie rozmawiam o sobie czy Tobie, tylko o problemie. To pomaga nie odbiegać od tematu.

Nawiązując do demotywatora powyżej - jakby ludzie nie dawali sobą manipulować, to by nie było obecnego cyrku. Przeciętny człowiek XXI wieku jest zbyt ciemny żeby sprawdzać informacje u źródła, tylko łyka przysłowiowe czerwone paski i nagłówki z gazet, bo nie ma czasu albo mu się nie chce. Teraz próbują ludziom wmówić, iż Kaczyński nazwał WSZYSTKICH protestujących ludzi, ludźmi gorszego sortu. Kilka sekund zajmuje znalezienie wypowiedzi w Google. Nigdy tak nie powiedział, odnosił się do tych kanalii, co m.in. biegają do niemieckich gazet pluć na Polskę (T. Lis czy P. Wroński z Wyborczej). Ale jednak część ludzi to łyknęła bo powiedzieli w Radio Zet u Olejnik. No i jak ich można nie nazywać lemingami?

A niech sobie chodzą po ulicach za Petru, niewiele im to da. Jedynie partia bankowców się jeszcze bardziej wypromuje, chociaż i tak już ich pompują strasznie, choćby sponsorowanymi sondażami, gdzie są liderem i mają niby 31% poparcia Dobrze, że nie 131%. Dramat jacy ludzie są naiwni. Bańka niedługo pęknie, bo Polacy z natury mają słomiany zapał, temat robi się męczący, a demokracja ma się dobrze (więc co bystrzejsi skumają, że nic się złego nie dzieje, a ktoś robi z nich idiotów) i sytuacja wróci do normalności.

Uwzględniając kontekst polityczny, z wierszyka najbardziej podoba mi się to:

"(Polsko) Nie bądź dla mnie taka wielka" -
Odpowiada jej Brukselka.
Ostatnio zmieniony |17 Gru 2015|, o 07:40 przez Seeker, łącznie zmieniany 1 raz.
irmen
Nowy/a na forum
7 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

Przez ostatnie 26 lat wszyscy już rządzili - i lewica i różnej maści prawica - i wszyscy w jakiś sposób kompromitowali się. ..... "jakby ludzie nie dawali sobą manipulować, to by nie było obecnego cyrku" - uważasz,że jesteś wybitnym wyjątkiem i nie dajesz się manipulować??? Nie sądzę. "Przeciętny człowiek XXI wieku jest zbyt ciemny żeby sprawdzać informacje u źródła....." Nie obrażaj ludzi - widać,że poziom prezesa schodzi do dołu. "Ciemna masa" to już klasyka,to już było.Nie jestem zwolennikiem żadnej obecnej siły w parlamencie,ale litości - nie zgadzam się na jedyną słuszną pisprawdę.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Seeker,
z wiersza mozna wyciagnąc wiele wniosków, nawet politycznych. Jeśli jednak chcesz cos napisać, to nie czyń tego w moim imieniu. bo to nieładnie, a ja sobie tego nie życzę.
TO NE MOE SŁOWA !!!!!
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Twoja opinia o tym czy jestem idiotą nie za bardzo mnie interesuje,
Mnie Twoja na mój temat również nie interesuje, a temat już zakończyłam. Głównie dlatego, że aby wytłumaczyć oczywistości zrozumiałe dla przeciętnego dorosłego człowieka, musiałabym zniżyć się do poziomu intelektualnego jaki prezentujesz, a to mnie niestety przerosło.
Chcesz bić pianę? Rób to we własnym zakresie.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

NOŻE I WIDELCE!! Sprzedam tanio, widły też się znajdą!
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Seeker
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Romek pisze:Seeker,
z wiersza mozna wyciagnąc wiele wniosków, nawet politycznych. Jeśli jednak chcesz cos napisać, to nie czyń tego w moim imieniu. bo to nieładnie, a ja sobie tego nie życzę.
TO NE MOE SŁOWA !!!!!
Haha, nawet nie zauważyłem, że się tak skopiowało I tak wszyscy wiedzą, że to nie Ty, tylko Jan Brzechwa Już zmieniłem. Wybacz.
irmen pisze:Przez ostatnie 26 lat wszyscy już rządzili - i lewica i różnej maści prawica - i wszyscy w jakiś sposób kompromitowali się. ..... "jakby ludzie nie dawali sobą manipulować, to by nie było obecnego cyrku" - uważasz,że jesteś wybitnym wyjątkiem i nie dajesz się manipulować??? Nie sądzę.
A ja sądzę. Wybitnym niekoniecznie, wystarczy mi "myślącym".
irmen pisze: "Przeciętny człowiek XXI wieku jest zbyt ciemny żeby sprawdzać informacje u źródła....." Nie obrażaj ludzi - widać,że poziom prezesa schodzi do dołu. "Ciemna masa" to już klasyka,to już było.
Nie obrażam, tylko stwierdzam fakt. Jak kogoś obraża Prawda, to nie mój problem. Przypominam, iż w powyższym zdaniu odnosiłem się do całego społeczeństwa, nie tylko danej opcji politycznej.
irmen
Nowy/a na forum
7 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

"A ja sądzę. Wybitnym niekoniecznie, wystarczy mi "myślącym"." - czyli mający inne poglądy są niemyślący - gratuluję tolerancji.Pragnę zwrócić uwagę szanownemu wyznawcy "jedynej słusznej ideologii", że oprócz zwolenników obecnych w parlamencie sił politycznych żyją w Polsce też inni ludzie mający swoje poglądy i mający prawo je wyrażać; chyba że uznamy, że według szanownego Pana demokracja to dyktatura jednej ideologii - to już przerabialiśmy - tak dla przypomnienia : "Program partii programem Narodu". A podobno mamy rozwijać się.

"Nie obrażam, tylko stwierdzam fakt. Jak kogoś obraża Prawda, to nie mój problem. Przypominam, iż w powyższym zdaniu odnosiłem się do całego społeczeństwa, nie tylko danej opcji politycznej." - gratuluję dostępu do informacji u źródeł - nie sądziłem,że wysoko postawiony działacz zbłądził na redzkie forum, bo przecież przeciętny człowiek nie ma dostępu do źródeł. Tak z ciekawości, skoro szanowny Pan ma taką wiedzę - gdzie podziała się prezentowana w kampanii teczka pełna przygotowanych i wyliczonych ustaw ? Darmowe leki dla 75+ już upadły - "Minister ma gotową odpowiedź. – Hasła wyborcze muszą być krótkie i siłą rzeczy uproszczone – z rozbrajającą szczerością wyjaśnia zmianę polityki lekowej."
Przy takiej dyskusji Huherko może mieć zbyt
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

irmen pisze:Tak z ciekawości, skoro szanowny Pan ma taką wiedzę - gdzie podziała się prezentowana w kampanii teczka pełna przygotowanych i wyliczonych ustaw ? Darmowe leki dla 75+ już upadły
Nie wiem, gdzie teraz te teczki leżą, ale obecna partia aktualnie, zamiast zajmować się sprawami z tych teczek zajęta jest kłóceniem się z innymi partiami, teraz do tego dojdzie jeszcze do tego, że UE będzie rozpatrywała, czy w Polsce był zamach stanu czy nie ... to jest chore ...
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
irmen
Nowy/a na forum
7 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

Huherko pisze:
irmen pisze:Tak z ciekawości, skoro szanowny Pan ma taką wiedzę - gdzie podziała się prezentowana w kampanii teczka pełna przygotowanych i wyliczonych ustaw ? Darmowe leki dla 75+ już upadły
Nie wiem, gdzie teraz te teczki leżą, ale obecna partia aktualnie, zamiast zajmować się sprawami z tych teczek zajęta jest kłóceniem się z innymi partiami, teraz do tego dojdzie jeszcze do tego, że UE będzie rozpatrywała, czy w Polsce był zamach stanu czy nie ... to jest chore ...

To pytanie było oczywiście do kogo innego Zapewne niebawem ukaże się tu wpis, że to wszystko przez Trybunał,który wszystkie pispomysły zablokuje Taka przecież jest wykładnia,a po prawdzie to może jedynie do zmiany ustawy emerytalnej mogły by być zastrzeżenia, do innych wątpię. Kwota wolna od podatku to już właściwie nie obietnica Pis a realizacja wyroku właśnie Trybunału; 500+ już ewoluuje w kilku kierunkach, zupełnie innych niż to zapowiadano, a z leków dla 75+ już zrezygnowano.
Zapewne niezłym rozwiązaniem wyjścia z kryzysu jest propozycja Kukiz'15 do tycząca Trybunału, ale na to Pis nie zgodzi się - przecież ich "prawda" jest jedyna.
ODPOWIEDZ