Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Czy naprawdę trzeba bać się PIS?

Komentarze do wydarzeń politycznych
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Robin pisze:...Swoją drogą łatwo to wyborca nie ma. Faktycznie system jest bez sensu. Chcesz głosować na kogoś z końca listy, ale wiesz, że ten się nie dostanie. Chcsz głosować na mniejszą partię, ale wiesz, że to niewiele da...... Jak dla mnie w wyborach startuje za mało rozsądnych ludzi i fachowców, za dużo idealistów, lub wręcz fanatyków. Wszystkiego dobrego mój kraju ......
To nie systemu wina, że ludzie dają się ogłupiać. Przecież gdyby wyborcy głosowali świadomie, a nie na zasadzie nie zagłosuje na małą partię, bo w TV w sondażu podali, ze się nie dostanie, to by te partie miały szanse wejść do Sejmu. A tak wyborców podzieliły sobie dwie partie i przy współudziale mediów wmawiają ludziom, że głos oddany na mniejsze partie to głos stracony.

I to nie systemu wina Tylko ludzi. Kto ludziom broni głosować na ludzi z miejsc dalszych niż 1 na listach?

Poczytaj sobie programy wyborcze, poczytaj sobie o ludziach którzy startują. Głosuj świadomie i nie bój się głosować na partie malutkie. Nie daj sobie wmówić, że to głos nieważny
Zigi pisze:Dla mnie osobiście małe ma znaczenie, czy ktoś jest z Redy, bo raczej nie spodziewam się, by ktokolwiek się dostał do sejmu, miał okazję i sposobność reprezentować interesy mieszkańców naszego miasta. To jednak nie ta skala. Co nie oznacza, że nie byłoby dobrze, by identyfikował się z regionem woj. pomorskiego.
ja też nie bardzo wierze w sukces Redzian, ale napisałem to tylko jako ciekawostkę
Co nie zmienia faktu, że chciałbym, aby w Sejmie było jak najwięcej Redzian, Wejherowian, Gdynian.
Seeker
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

A bo ja wiem, czy głosowanie na partie z mniejszym poparciem niewiele daje. PSL niby bardziej niszowy a jednak teraz rządzi i to nie pierwszy raz Patrząc na sondaże, w Sejmie może być z 6-7 partii. Kukiz wejdzie spokojnie, Korwin raczej też, Platforma 2.0 Petru jest sztucznie pompowana, więc się pewnie prześlizgnie, PSL ma za dużo swoich wraz z rodzinami w agencjach rolnych, więc cudów raczej nie będzie. Efektem tego może być sytuacja, że PiS będzie potrzebował min. jednego koalicjanta, a może i dwóch, a wtedy można stawiać swoje warunki i coś ze swojego programu realizować.

Ponadto, czy rzeczywiście osoby z końca listy nigdy się nie dostają? No też nieprawda, mają trudniej, ale przypominam choćby Wałęsę z jednych z ostatnich wyborów, który był w naszym okręgu i startował z końca listy.

Mnie interesuje o co chodzi z tym całym pompowaniem w mediach Zandberga z Partii Razem. Okej, koleś dobrze wypadł w debacie, ale to jednak nisza i do tego skrajnie socjalistyczna (75% podatek dla najbogatszych, sic!). Będzie śmiesznie, jak przez ten medialny szum zabierze Zjednoczonej Lewicy 2-3% i przez to nie wejdzie ona do Sejmu. Wcale nie są tak wysoko ponad wymagane 8%, a ich liderka jest totalnie nijaka. Ale to kolejny przykład na to, że głosowanie na małą partię, nawet jak się do Sejmu nie dostanie, może istotnie wpłynąć na wynik wyborów.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Razem raczej nie odbiera głosów Zjednoczonej Lewicy a Kukizowi i Korwinowi.

Elektorat Zjednoczonej Lewicy czytaj SLD to raczej ludzie życiowo doświadczeni, Razem / Kukiz / Korwin to propozycja dla młodych ludzi. Tyle, że Razem jest lewicowe i może trafiać do ludzi słabo zarabiających, do ludzi na śmieciówkach itd.

ale możesz oczywiście mieć rację. Elektorat lewicowy zmęczony Millerami, Senyszynami i Palikotami, może zareagować przejściem do Razem... ale wątpię, żeby to była skala 2-3 %. Tym bardziej, że Nowacka nie wypadła źle, więc spadek poparcia byłby dziwny.

Pompowanie Zandberga jak to nazwałeś jest dla mnie całkowicie normalne. Przyszedł na salony gościu znikąd i okazało się, że nie tylko nie jest głupszy od elity, a nawet wdaje się mądrzejszy. Poza tym to zwykły człowiek. Nie gościu od krewetek, wina w drogich restauracjach, czy rozbijania meleksów w hotelach, tylko zwykły szaraczek z ulicy, który do domu wraca metrem. Nic dziwnego, że przykuł uwagę mediów i widzów TV.
Powiew świeżości w Polskiej polityce... niech się cieszy swoimi 5 minutami. Za chwilkę na pewno zacznie się na Niego nagonka Znajdą mu jakiś romans w liceum, albo niezapłacony abonament, czy coś innego co go medialnie zniszczy
Seeker
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Możesz mieć rację ale żeby od razu na czerwono w TVN24? Co on Nobla dostał czy jak...
Korwinowi to on na pewno nie zabierze, bo na Korwina głosują ludzie mocno świadomi politycznie i przede wszystkim liberałowie, a Zandberg to nasz współczesny Lenin, więc nie ta bajka:
https://twitter.com/sjastrzebowski/stat ... 96/photo/1
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

A nie widziałem paska na TVN24
Co do Korwina to wydaje mi się, że trochę tak, trochę nie
Oczywiście część, pewnie większość Jego wyborców to Jego (Jego wizji) fani, albo przynajmniej "mocno świadomi" ludzie, ale na pewno spora część (choć pewnie mniejszość, ale mimo to spora część) to ludzie, którzy buntują się przeciw obecnej władzy.
Stąd jego wejście do Europarlamentu. Nie powiesz mi, ze wszyscy którzy głosowali na Jego formację to miłośnicy Jego wizji Państwa?

Kukiz (w znacznej większości) i Korwin (pewnie w mniejszości) to komitety, które skupiają na sobie uwagę ludzi, którzy mają dość PO, PIS, SLD, PSL. Bo nie ma ich na co dzień w TV, nie są umoczeni w Sowie i Przyjaciołach itd. nie zbrzydli jeszcze
Razem też może przekonać do siebie właśnie takich ludzi. Jeśli wśród wyborców Kukiza (na pewno) i Korwina (możliwe) są ludzie, którzy deklarują oddanie na nich głosu właśnie dlatego, aby nie oddać na "zabetonowaną scenę polityczną", a jednocześnie mają poglądy lewicowe, lub mają problemy z pracą, boją się przyszłości, mogą przejść do Razem.

Ale mimo wszystko ciężko będzie im wejść do Sejmu. Trochę za późno ich pokazano, żeby stali się czarnym koniem. Życzę im, żeby chociaż osiągnęli 3 % (od 3 % poparcia Państwo oddaje kasę za kampanie wyborczą), bo to jednak siła demokracji jak bez wielkich pieniędzy udaje się stworzyć ruch społeczny, który potrafi zebrać 100 tys podpisów i potrafi wejść między wódkę (PO/PIS) a zakąskę (SLD/PSL).
Marcin
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

Jak to pięknie wziąć "ochłapy, które mi podają" i na ostatnie tygodnie przed wyborami wyruszyć pobyczyć się nad cieplutkim morzem... Nie słuchać debat, przekomarzania, kto lepszy, kto gorszy, komentarzy, Macierewicza... Ciekawe do jakiej Polski wrócę, może już nie takiej w ruinie??? A, nie...wracamy niebawem, może zdążę zagłosować... Pozdrawiam

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalk
lolo
Ja tu zaglądam
31 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Co myślicie o wyciszaniu kolejnych taśm, ujawnionych wczoraj w TV Republika? Moim zdaniem one do końca pokazują do jakiej destrukcji doprowadził ten kraj Tusk i pozostała ekipa. Znamienne jest to, że media głównego nurtu milczą na ten temat. Dziś rano w RM nawet na redaktor Piaseck, który chce uchodzić za obiektywnego stwierdził do Brudzińskiego: "nie rozmawiamy o tematach dla pana wygodnych". Doprawdy? a jak kilka dni temu zadawał pytania Misiowi Kamińskiemu w stylu: "proszę powiedzieć dlaczego Pan jest taki fajny?" to to co to było?????? Ludzie! jest gorsza propaganda niż za PRL!! Przejżyjcie na oczy. Nie namawiam do głosowania na PiS ale przynajmniej nie na PO!
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Wicek pisze:...Powiew świeżości w Polskiej polityce... niech się cieszy swoimi 5 minutami. Za chwilkę na pewno zacznie się na Niego nagonka Znajdą mu jakiś romans w liceum, albo niezapłacony abonament, czy coś innego co go medialnie zniszczy
długo nie czekałem

Już wiemy od wczoraj, ze Zandberg na studiach spotykał się z Nowacką i byli parą. Dziś doszło do tego, że kiedyś miał ubraną koszulkę z wizerunkiem Marksa...

To przerażające co się w tym kraju dzieje. Każdy kto tylko wychyli się lekko zaraz jest atakowany. Czy w tym kraju na każdego jest teczka?

Naprawdę nie mamy (my Polacy) innych problemów jak grzebanie w przeszłości i szukanie na wszystkich haków?
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

8 lat temu

Zigi pisze:
jarekm pisze:Ostatnio na jednej z konferencji obiecał również że do najbliższej rocznicy czyli do 10.04.2016 zostanie ostatecznie wyjaśniona i zakończona sprawa morderstwa smoleńskiego a winni zostaną ukarani.
Ciekawe jak to zrobi, no i nie wiem czy Putin oskarżony o morderstwo brata tak dobrowolnie pójdzie do polskiego więzienia. A może w ramach Bóg Honor Ojczyzna wypowie wojnę Rosji.
Ciekawe jak do takich wypowiedzi ma się wypowiedź pani Szydło o współpracy gospodarczej z Rosją.
Putin za daleko no i od kogoś jednak ten gaz trzeba będzie kupować. Łatwiej będzie oskarżyć kogoś z Polski.
Zgadzam się że gdzieś trzeba ten gaz kupować.
Tylko po co to oburzenie i wielkie słowa o morderstwie.
I na dodatek wypowiadane przez doktora prawa.
Nie jestem prawnikiem ale zawsze myślałem że takie stwierdzenia to można wypowiadać dopiero po prawomocnym wyroku.
No ale niektórzy to tak postępują, gadają raz tak a raz inaczej.
Pani Beata niedawno twierdziła że Polska w Ruinie a na ostatnim mityngu stwierdziła że Polska pięknieje i rośnie w siłę.
Po wyborach(jeśli wygrają) okaże się że Polska to mocarstwo

Seeker pisze:

No ciekawe. Ty czytałeś, czy powtarzasz bezrefleksyjnie bo Ci w debacie wspomnieli?
Debaty nie oglądałem.
Projekt można było przeczytać już 5 lat temu.
Można było projekt ściągnąć że strony PiS.

Potrafisz tylko zarzucać innym że powtarzają to co ktoś karze.
Typowe.

A kto Tobie karze? J. Kaczyński?
Seeker
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

jarekm pisze:
Seeker pisze: No ciekawe. Ty czytałeś, czy powtarzasz bezrefleksyjnie bo Ci w debacie wspomnieli?
Debaty nie oglądałem.
Projekt można było przeczytać już 5 lat temu.
Można było projekt ściągnąć że strony PiS.

Potrafisz tylko zarzucać innym że powtarzają to co ktoś karze.
Typowe.

A kto Tobie karze? J. Kaczyński?
Jak już to KAŻE mistrzu Tak, mam hotline 24h z Jarkiem K., nie wspominałem?
Ja nic nie każę nikomu, tylko zapytałem czy Ty czytałeś ten projekt, bo wspomniałeś o nim bez słowa komentarza, tak jakby samo przez się było oczywiste, że coś jest z nim nie tak. Pewnie dla leminga jest, bo pisowski Pisofobia to straszna choroba. Zakładam jednak, że Ty jesteś zdrowy, więc zapytam się inaczej - co ci w nim nie pasowało, jak już go przeczytałeś? Bo przeczytałeś go, prawda?
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

8 lat temu

Co tak cicho po wyborach? Wszyscy już wyjechali i nie zainstalowali sobie jeszcze internetu na emigracji?
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2876 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

Może dlatego, że jeszcze sporo się rozstrzyga. KORWiN podobno miał dobry wynik w UK, więc może jeszcze wejść do sejmu.
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

8 lat temu

Oby zamienił się miejscami z PSLem

Ale nie zmienia to faktu, że wygrał ten straszny PiS, którego wszyscy się tak w tym temacie boją
Tempest
Znam to forum
129 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Pienio pisze:Oby zamienił się miejscami z PSLem

Ale nie zmienia to faktu, że wygrał ten straszny PiS, którego wszyscy się tak w tym temacie boją
Ja nie boję się PiSu, tylko bałaganu, który narobią w kraju, a narobią z pewnością, bo na ekonomii znają się jak świnia na pieprzu. Zbyt dobrze pamiętam ich "rządy" sprzed ponad 8 lat. Najwyraźniej ci, którzy na nich teraz głosowali są zbyt młodzi, by to pamiętać, a jeśli nie młodzi, to z pamięcią i wyciąganiem wniosków u nich na bakier.
Tak czy siak zapowiada się niezła jazda bez trzymanki.
"będzie, będzie zabawa, będzie się działo"
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

8 lat temu

Jak zwał tak zwał.

Słabą pamięć masz chyba. Rządzili w dennej koalicji, w której dobrze się nie dało. Możliwy był POPiS, ale o ile dobrze pamiętam nasi kochani "demokraci" chcieli mieć kluczowe ministerstwa mimo, że nie wygrali wyborów

Rządy PiSu zaczną się teraz, bo w ich poprzedniej kadencji były tylko na papierze
ODPOWIEDZ