Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Czy naprawdę trzeba bać się PIS?

Komentarze do wydarzeń politycznych
Seeker
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

JamŁasica pisze:Chciałbym wrzucić link do moim zdaniem najbardziej wiarygodnych sondaży przedwyborczych. Śledzę je od 10 lat i zawsze się sprawdzały lepiej niż OBOP czy SMG KRC, zobaczymy jak teraz: ewybory.eu/sondy-uliczne/
Sprawdzimy za tydzień Z sondażu wynika....hmm.... że cała Polska skumała, że PO to lipa, tylko nie niemieckie opolskie i kaszubskie pomorskie. Jaki wstyd za moje województwo... ;/
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Nie łudźmy się. Cudów nie będzie. Gdy sie odrzuci przedwyborcza retorykę pozostaje naga i szara rzeczywistość. To wszystko, no może prawie wszystko, co nam wciskają politycy (wszyscy) to w wiekszości dyrdymały i pobozne zyczenia. Niektóre obietnice wywołują albo pusty śmiech, albo usmiech politowania, a niektóre nawet trwogę.
Z obietnic każdego ugrupowania można wyłuskać parę elementów i złożyc z tego jakis sensowny plam, ale tak sie nie da.
Bez względu na to kto wygra nie zapowiada sie ciekawie. Czeka nas raczej czas przepychanek, wojenek...a w 1989 zapowiadało się tak ładnie...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2878 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

Dlatego uważam, że trzeba odrzucić populistyczną retorykę i skupić się na kompetencjach indywidualnych osób. Jakiś jednak wpływ mamy na to, kto zasiądzie w sejmie i nie koniecznie muszą to być osoby z pierwszych miejsc list, które poza nazwiskiem niewiele wnoszą. Muszę przyznać, że pierwszy raz znalazłem naprawdę ciekawe życiorysy i chciałbym oddać więcej niż jeden głos. Są ludzie, którzy naprawdę na to zasługują, by nas reprezentować. Sorry. Powinienem napisać, że znalazłem osoby, które mogą spokojnie reprezentować moją osobę
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Warto zauważyć, że 8 mieszkańców Redy startuje w wyborach do Sejmu:
Z PISu: (dwie)
11 Violetta Lilianna MACKIEWICZ-SASIAK pielęgniarka
18 Edyta WITKA-JEŻEWSKA biotechnolog

z PSLu: (jeden)
4 Radosław Jan SZATKOWSKI inżynier rolnik

Ze Zjednoczonej Lewicy (SLD+TR+PPS+UP+Zieloni) (troje)
9 Lucyna WOŹNIAKOWSKA ekonomistka
16 Mirosława Barbara LAMORSKA-YARNOLD przedsiębiorca
19 Magdalena Jadwiga STRZELECKA przedsiębiorca

z KUKIZ15 (jeden)
14 Radosław Zbigniew FARION przedsiębiorca

z Nowoczesnej (jeden)
23 Błażej Krzysztof SOIŃSKI kierownik biura podróży
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2878 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

Dla mnie osobiście małe ma znaczenie, czy ktoś jest z Redy, bo raczej nie spodziewam się, by ktokolwiek się dostał do sejmu, miał okazję i sposobność reprezentować interesy mieszkańców naszego miasta. To jednak nie ta skala. Co nie oznacza, że nie byłoby dobrze, by identyfikował się z regionem woj. pomorskiego.
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

8 lat temu

Seeker pisze:
JamŁasica pisze:Chciałbym wrzucić link do moim zdaniem najbardziej wiarygodnych sondaży przedwyborczych. Śledzę je od 10 lat i zawsze się sprawdzały lepiej niż OBOP czy SMG KRC, zobaczymy jak teraz: ewybory.eu/sondy-uliczne/
Sprawdzimy za tydzień Z sondażu wynika....hmm.... że cała Polska skumała, że PO to lipa, tylko nie niemieckie opolskie i kaszubskie pomorskie. Jaki wstyd za moje województwo... ;/
No nie wiem czy słyszałeś, ale nadgorliwi kręcą teraz aferę "podziałową".

Jarosław jakieś 2-3 tygodnie temu palnął na jakiejś konferencji, że jego zdaniem przydałoby się utworzyć województwo "środkowo-pomorskie". Słupsk, Koszalin i te okolice.
Oczywiście nic potwierdzonego, żadnego konkretu, żadnego projektu - nic.

Podchwyciły to kaszubskie stowarzyszenia, m. in. Kaszebsko Jednota i zaczęły kręcić aferę, że Kaczyński chce podzielić, a nawet zniszczyć Kaszuby
Dzisiaj nawet Sejmik Województwa przyjął rezolucję, że nie chce utworzenia takiego województwa

A to wszystko tuż przed wyborami. Przypadek?
Ostatnio zmieniony |20 Paź 2015|, o 22:52 przez Pienio, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Vindie
Forumowicz
69 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

A ja się boję fanatyków... Obojętnie, z której partii...
Seeker
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Pienio pisze: No nie wiem czy słyszałeś, ale nadgorliwi kręcą teraz aferę "podziałową".

Jarosław jakieś 2-3 tygodnie temu palnął na jakiejś konferencji, że jego zdaniem przydałoby się utworzyć województwo "środkowo-pomorskie". Słupsk, Koszalin i te okolice.
Oczywiście nic potwierdzonego, żadnego konkretu, żadnego projektu - nic.

Oczywiście podchwyciły to kaszubskie stowarzyszenia, m. in. Kaszebsko Jednota i zaczęły kręcić aferę, że Kaczyński chce podzielić, a nawet zniszczyć Kaszuby
Dzisiaj nawet Sejmik Województwa przyjął rezolucję, że nie chce utworzenia takiego województwa

A to wszystko tuż przed wyborami. Przypadek?
Ja nie wierzę w przypadki Jest zapotrzebowanie mediów PO-wskich na dowalenie PiS-owi, więc wymyślają jakieś bzdurne afery, jak ostatnio z Macierewiczem czy teraz z Kaczyńskim, próbując robić coś z niczego. Parę płotek łyknie te głupoty

Chociaż nie jestem zwolennikiem tworzenia nowych województw, to jednak argumenty o niszczeniu Kaszub, to jakiś bez sens totalny. Mur na granicy będą stawiać? Jakoś przekraczając granicę województw nie zauważam dużej różnicy. Przenieśliby parę urzędów, podzielili inaczej kasę z sejmiku i tyle. No ale elektorat wiadomo czyj, to dość mocno bojaźliwa grupa społeczna, co widać choćby po tym forum, więc jakoś mnie ich lęki i fobie nie dziwią. Najśmieszniejsza w tym wszystkim jest ta rezolucja Sejmiku województwa - a co mieli w Gdańsku uchwalić, że się cieszą, iż Słupsk zabrałby im połowę kasy? Śmiech.
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

Jak czytam wasze wypociny o polityce to tez sie was boje... A przecie nie od dzis wiadomo, ze ten kraj istnieje tylko teoretycznie!
Mamo.... bo się potnę !!!
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1795 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

istnieje lub nie istnieje ... to zależy czy zjesz niebieską czy czerwoną pigułkę
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

8 lat temu

Seeker pisze:
Pienio pisze: No nie wiem czy słyszałeś, ale nadgorliwi kręcą teraz aferę "podziałową".

Jarosław jakieś 2-3 tygodnie temu palnął na jakiejś konferencji, że jego zdaniem przydałoby się utworzyć województwo "środkowo-pomorskie". Słupsk, Koszalin i te okolice.
Oczywiście nic potwierdzonego, żadnego konkretu, żadnego projektu - nic.

Oczywiście podchwyciły to kaszubskie stowarzyszenia, m. in. Kaszebsko Jednota i zaczęły kręcić aferę, że Kaczyński chce podzielić, a nawet zniszczyć Kaszuby
Dzisiaj nawet Sejmik Województwa przyjął rezolucję, że nie chce utworzenia takiego województwa

A to wszystko tuż przed wyborami. Przypadek?
Ja nie wierzę w przypadki Jest zapotrzebowanie mediów PO-wskich na dowalenie PiS-owi, więc wymyślają jakieś bzdurne afery, jak ostatnio z Macierewiczem czy teraz z Kaczyńskim, próbując robić coś z niczego. Parę płotek łyknie te głupoty

Chociaż nie jestem zwolennikiem tworzenia nowych województw, to jednak argumenty o niszczeniu Kaszub, to jakiś bez sens totalny. Mur na granicy będą stawiać? Jakoś przekraczając granicę województw nie zauważam dużej różnicy. Przenieśliby parę urzędów, podzielili inaczej kasę z sejmiku i tyle. No ale elektorat wiadomo czyj, to dość mocno bojaźliwa grupa społeczna, co widać choćby po tym forum, więc jakoś mnie ich lęki i fobie nie dziwią. Najśmieszniejsza w tym wszystkim jest ta rezolucja Sejmiku województwa - a co mieli w Gdańsku uchwalić, że się cieszą, iż Słupsk zabrałby im połowę kasy? Śmiech.
Naprawdę żal mi was.
No, ale jak Bozia komuś rozum zabierze no to co zrobić.

No właśnie , ciekawe czemu Kaczyński akurat teraz jak to określiliście "kręci aferę", ciekawe czemu akurat teraz obiecuje tworzenie nowych województw.
Rozpaczliwe szukanie głosów?

Ostatnio na jednej z konferencji obiecał również że do najbliższej rocznicy czyli do 10.04.2016 zostanie ostatecznie wyjaśniona i zakończona sprawa morderstwa smoleńskiego a winni zostaną ukarani.
Ciekawe jak to zrobi, no i nie wiem czy Putin oskarżony o morderstwo brata tak dobrowolnie pójdzie do polskiego więzienia. A może w ramach Bóg Honor Ojczyzna wypowie wojnę Rosji.
Ciekawe jak do takich wypowiedzi ma się wypowiedź pani Szydło o współpracy gospodarczej z Rosją.

Ciekawe ile osób czytało projekt nowej konstytucji przygotowanej przez PiS?
Był przez pewien czas dostępny na ich stronie.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2878 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

jarekm pisze:Ostatnio na jednej z konferencji obiecał również że do najbliższej rocznicy czyli do 10.04.2016 zostanie ostatecznie wyjaśniona i zakończona sprawa morderstwa smoleńskiego a winni zostaną ukarani.
Ciekawe jak to zrobi, no i nie wiem czy Putin oskarżony o morderstwo brata tak dobrowolnie pójdzie do polskiego więzienia. A może w ramach Bóg Honor Ojczyzna wypowie wojnę Rosji.
Ciekawe jak do takich wypowiedzi ma się wypowiedź pani Szydło o współpracy gospodarczej z Rosją.
Putin za daleko no i od kogoś jednak ten gaz trzeba będzie kupować. Łatwiej będzie oskarżyć kogoś z Polski.
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

8 lat temu

Jarek z rozumem tak nie podskakuj, bo nie masz na tym forum opinii inteligenta

No jasne, że Jarek Kaczyński powiedział to specjalnie. Podejrzewam, że chciał tym ugrać trochę głosów w tamtym "środkowo-pomorskim" rejonie. Niemniej Sejmik i proPOwskie stowarzyszenia zachowują się jakby na rogatkach Kościerzyny stało wojsko gotowe do "dzielenia"

do 10.04.2016r. mu się nie uda, ale mam nadzieję, że w końcu porządnie zostanie ta sprawa zakończona. Putinowi nic nie zrobią, ale taki Arabski Tomasz powinien być dokładnie przesłuchany Dla przypomnienia: szef kancelarii, który organizował od A do Z przelot tupolewem
Ostatnio zmieniony |21 Paź 2015|, o 10:51 przez Pienio, łącznie zmieniany 1 raz.
Seeker
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

jarekm pisze: Naprawdę żal mi was.
No, ale jak Bozia komuś rozum zabierze no to co zrobić.

No właśnie , ciekawe czemu Kaczyński akurat teraz jak to określiliście "kręci aferę", ciekawe czemu akurat teraz obiecuje tworzenie nowych województw.
Rozpaczliwe szukanie głosów?

Ostatnio na jednej z konferencji obiecał również że do najbliższej rocznicy czyli do 10.04.2016 zostanie ostatecznie wyjaśniona i zakończona sprawa morderstwa smoleńskiego a winni zostaną ukarani.
Ciekawe jak to zrobi, no i nie wiem czy Putin oskarżony o morderstwo brata tak dobrowolnie pójdzie do polskiego więzienia. A może w ramach Bóg Honor Ojczyzna wypowie wojnę Rosji.
Ciekawe jak do takich wypowiedzi ma się wypowiedź pani Szydło o współpracy gospodarczej z Rosją.

Ciekawe ile osób czytało projekt nowej konstytucji przygotowanej przez PiS?
Był przez pewien czas dostępny na ich stronie.
Nam przynajmniej ma z czego zabierać ten rozum W sumie to co Ci znowu nie pasuje w naszych wypowiedziach? Czy już tak dla zasady musisz bić pianę? Przecież ja się z Tobą całkowicie zgadzam, że Kaczyński powiedział to w celu pozyskania głosów, tak jak PiS mówił poprzednio o przekopaniu Mierzei Wiślanej, taka papka wyborcza. Ostatecznie pewnie nic z tego po wyborach nie będzie. Ale nawet jeśli by było, to nic się nie stanie nadzwyczajnego. Jedni będą niezadowoleni, inni zadowoleni. Wiadomo, że teraz większość kasy sejmiku idzie w Trójmiasto i okolice. Nie każdy np. w Słupsku jest tym faktem zachwycony. Punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia.

To nie Kaczyński "kręci aferę", nie tak napisaliśmy, tylko jego przeciwnicy jak zwykle się czepiają wszystkiego co powie. Zasada nr 1 leminga - nie ważne co Kaczyński powie na pewno źle. Wydaje mi się też, że on nie szuka głosów "rozpaczliwie", bo ile się orientuję, to zaraz wygrają wybory, więc nie musi Rozpaczliwie głosów to szuka p. Ewka z PO, która po wczorajszej debacie po raz kolejny powinna się popłakać, bo Korwin z Kukizem zostawili z niej mokra plamę w studio. Dobrze, że nie uciekła w trakcie. Nie zdziwię się jak spadnie PO poniżej 20%.

Większość winnych tego co się stało w Smoleńsku wcale nie siedzi w Rosji, więc nikt wojny wypowiadać nie będzie, chociaż w sumie widziałem wypowiedzi, że wojna między Rosją i NATO już się toczy, tylko na razie wygląda inaczej, niż sobie to niektórzy wyobrażają. Takie mamy Państwo za PO, że samoloty z najważniejszymi osobami w Państwie spadają. Nawet jeśli nie było zamachu, to na pewno był burdel, za który odpowiada PO, bo ona rządzi. To nie PiS-u ale PO się można bać. Jak to powiedział wczoraj Kukiz do Kopacz - "jak wy chcecie terrorystów rozpoznać, jak się dajecie nagrywać u Sowy jak dzieci?". W sumie dobre pytanie. Państwo, które istnieje teoretycznie, w którym politycy dają się nagrywać jak ostatnie leszcze jakimś kelnerom, ma nas uchronić przed terrorystami, którzy się ukrywają wśród imigrantów. Jakoś tego nie widzę. Pamiętacie jak p. Kopacz mówiła o tysiącach biednych matek z dziećmi, którym trzeba pomóc? Obejrzyjmy je na kolejnym filmie. Widzicie te zrozpaczone matki z dziećmi? Nie?
https://www.facebook.com/10000903424711 ... 9/?fref=nf
jarekm pisze: Ciekawe ile osób czytało projekt nowej konstytucji przygotowanej przez PiS?
Był przez pewien czas dostępny na ich stronie.
No ciekawe. Ty czytałeś, czy powtarzasz bezrefleksyjnie bo Ci w debacie wspomnieli?
Ostatnio zmieniony |21 Paź 2015|, o 18:09 przez Seeker, łącznie zmieniany 1 raz.
Robin
Częsty Bywalec
470 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Bać się należy. I to właśnie bezrefleksyjnej krytyki w imię zmiany za wszelką cenę. Przecież PIS skompromitował się zupełnie. Nie umiał utrzymać władzy nawet 2 lata a i tak w tym czasie narobił masę bałaganu, wstrzymał rozwój kraju i kompromitował za granicą. Czy to było tak dawno?
Swoją drogą łatwo to wyborca nie ma. Faktycznie system jest bez sensu. Chcesz głosować na kogoś z końca listy, ale wiesz, że ten się nie dostanie. Chcsz głosować na mniejszą partię, ale wiesz, że to niewiele da...... Jak dla mnie w wyborach startuje za mało rozsądnych ludzi i fachowców, za dużo idealistów, lub wręcz fanatyków. Wszystkiego dobrego mój kraju ......
ODPOWIEDZ