Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Czy naprawdę trzeba bać się PIS?

Komentarze do wydarzeń politycznych
lolo
Ja tu zaglądam
31 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Od jakiegoś czasu zastanawiam się czy to straszenie PIS'em nie jest przesadzone. Zastanawiam się, ponieważ napewno już nie zagłosuję na PO bo już mam dość tych afer. Coraz bardziej przekonuję się też, że niestety nie ma obiektywizmu w polskich mediach, które przekazują opinii publicznej jakieś 10% przekrętów, które się dzieją. Daleko mi od pisiorów ale jak czytam portale takie jak niezależna.pl czy wpolityce.pl to często szczęka mi opada do czego są zdolni politycy PO. Co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
dracul
Znam to forum
120 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Uff taki post w piątek o siódmej rano ???. Sprawa musi być mentalnie poważna .
drac
lolo
Ja tu zaglądam
31 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Szybko zaczynam dzień i 7 rano to dla mnie prawie środek dnia:)
TuJa
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 8 lat temu

8 lat temu

Zgadzam się , warto czasem zajrzeć na druga stronę mocy, rzeczywiście rodzą się ciekawe pytania. I o to właśnie chodzi.
prawda leży tam gdzie leży i trzeba do niej dotrzeć samemu jak chce się znać fakty. Trochę trzeba poszperać po różnych portalach aby sobie wyrobić własne zdanie. Czy zna ktoś TV Republika?
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Ja znam, osobiście nie lubię, oglądając ją przypominają mi się filmy propagandowe z katechez z gimnazjum. Pewnego razu pokazywali przystanek Woodstock, jako największe zło, kult szatana, tony narkotyków, alkoholu, seksualnych orgii i tego typu ... zapomnieli pokazać, że na Woodstocku jest przystanek Jezus i że sami chrześcijanie mają tam swoje miejsce, tak jak i inne religie (a nawet i sekty takie jak wyznawcy Kriszny - nie mam nic do nich, ale dobrze i tanio obiady robią )

A co do polityki, to sprawa rzeka, każdy znajdzie coś dla siebie w PO i każdy znajdzie coś dla siebie w PiS-ie, co nie zmienia faktu, że i jedni i drudzy to po prostu klika która chce się do koryta dorwać.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
lolo
Ja tu zaglądam
31 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Obiektywnie rzecz biorąc to jednak PIS od upadku komuny nie miało szansy się wykazać. W 2005 roku uzyskali bardzo małą przewagęi byli skazani na egzotyczną koalicję z Lepperem i Giertychem. Duda daje nadzieje, że może być inaczej. Jego pierwsze tygodnie prezydentury pokażą trochę jak to będzie, zwłaszcza w kwestii samodzielności. TV republika ma skręt prawicowo-chrześcijański ale jednak są tam często polityce PO i innych partii.
Marcin
Prawie Lider
519 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

Duda od kiedy pamietam wzbudzal we mnie ironicznie radosne uczucia. To jest facet, który nawet jak w tv był równany z ziemią przez polityków innych partii, zawsze miał ten swoj uśmiechnięty pyszczek. Ja mu nie ufam. Podobnie jak nie ufam reszcie PISu, którego szefostwo, kiedy trzeba - znika gdzies w otchłani, i wtedy rzeczywiście zyskują te swoje procenty. To układanie się e związkami zawodowymi, zobaczcie co wyprawia przyjaciel PISu, pan Piotr Duda. Jestem ciekaw też jak to będzie jak rzeczywiście zabiorą się za podatki od przedsiębiorców (czyli...pracodawców), czy od hipermarketów i kto na tym ostatecznie straci. Chciałbym też przypomnieć o aferach z udziałem PISu, daleko nie trzeba szukać - SKOK, kilometrówki. PO ma baaardzo dużo na sumieniu, w kółko słyszymy o tym czy tamtym ale prawda jest taka że jak rządzić będzie pis to i na nich znajdą się taśmy. Nie ma na kogo głosować. Kukizowi już zaczęło politycznie odbijać, strach pomyśleć co będzie potem . Jednak jak tylko pomyślę, że rządzić mieliby nami ludzie tacy jak Kaczyński, Brudziński czy Macierewicz ze swoimi ekspertami, to...wiem na jaką partię przynajmniej przez następnych kilka...naście lat nie zagłosuję.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalk
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Lolo, obiektywnie rzecz biorąc, to PIS'u po upadku komuny nie było, a protoplasta tej partii mógł sie wykazać i sie wykazywał, oj wykazywał. Prawdę mówiąc, to wszystkie partie sie wykazywały robiąc jakieś niezrozumiałe ruchy.
PIS był skazany na dziwaczną koalicję z Lepperem i Giertychem? Skazany? Przez kogo? Toć to był fragment nieudanej strategii J. Kaczyńskiego.
Duda daje nadzieje, że może być inaczej? Oj tak, że może być inaczej owszem, lecz czy lepiej? Kompetencje prezydenta w Polsce są bardzo ograniczone. Silna koalicja w Sejmie będzie decydowała.

Nie opowiadam się (na forum) po zadnej ze stron oczywistym jednak jest, że każda partia rządząca chcąc utrzymac gospodarke w jako takim stanie bedzie musiała zrobic (mniej więcej) to samo. no, moze z jakimiś drobnymi drobnymi poprawkami. Żadnych rewolucyjnych zmian nie bedzie, nasza słaba gospodarka tego nie wytrzymałaby.

Inna sprawa to świadomość elektoratu. Mam wysokie mniemanie o narodzie polskim, jednakże nie sądzę aby idąc do wyborów wiekszość wiedziała co to są JOW'y lub czym sie różnią programy rywalizujacych ugrupowań. W dalszym ciągu wielu z nas głosuje przeciw komuś, a nie za czymś.
Awatar użytkownika
reda29
Bywalec
246 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Są partie i jest PiS. Cała prawda o PiS

http://wyborcza.pl/1,75968,18384485,sa- ... NajCzytSST
reda29
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Nie chce się mieszkać w spór PIS - PO - inni zakłamani politycy, ale napisałeś cała prawda bo tak twierdzi redaktor Lis?
Nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie ten człowiek nie jest żadnym autorytetem.

Głosujcie na kogo sobie chcecie, tylko rozważcie czy nie warto zagłosować na nowe twarze. Nie piszę o nowych ugrupowaniach (to kwestia Waszych poglądów), ale nowych twarzach. Nie wybierajmy ludzi, którzy NIGDY nie pracowali, NIGDY nie mieli naszych codziennych problemów, bo od 1989 roku siedzą non stop w Sejmie i zarabiają pięciokrotność średniej pensji.

Jak głosujecie na PO, czy tam PIS to poszukajcie na liście wyborczej kogoś kto jest nowy, kogoś kto zna nasze realne, codzienne problemy, a nie głosujcie na kogoś kto od 26 lat siedzi w parlamencie i przychodzi podnieść rękę i nacisnąć przycisk raz na dwa tygodnie.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

Dziwny jest dla mnie pogląd, że jak ktoś jest nieznany i "ma codzienne problemy", to będzie skutecznym politykiem. Głosowanie na "nowych" dla zasady jest co najmniej nieodpowiedzialne. Jednak nawet "nowi" mają zazwyczaj jakiś dorobek polityczny, czy zawodowy, który można i należy ocenić. Sorry, ale nie chcę, by reprezentował mnie w sejmie gość, który po prostu nie radzi sobie w życiu i wymyślił sobie, że zrobi karierę na polityce...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

a kto Ciebie reprezentuje w Sejmie?

I gdzie ja napisałem, że masz głosować na ludzi którzy "nie radzą sobie w życiu i wymyślili sobie, że zrobią karierę na polityce... "

Mi się właśnie wydaje, że Ci co Ciebie reprezentują w życiu normalnie sobie by nie poradzili, to pokazuje między innymi obecna kampania wyborcza Popatrz jakie problemy są poruszane w kampanii wyborczej. Ci ludzie co "Ciebie reprezentują" zupełnie nie mają pojęcia jak się żyje w realnym świecie... (przykład kampania Prezydenta Komorowskiego - co wyszedł do ludzi i nie potrafił odpowiadać na codziennie problemy)

ale ok Twój wybór / Twoje prawo. Głosuj na tych samych ludzi co głosujesz od 26 lat... z pewnością będzie lepiej Od 26 lat nic dobrego nie zrobili, ale kto wie... może akurat w tej najbliższej kadencji dostaną olśnienia i zmienią Polskę na lepszy kraj w końcu do 30 lat sztuka
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

Kwestia alternatywy. Jeśli pojawi się jakaś "nowa twarz", której zaufam, i co do której kompetencji będę pewien, to chętnie oddam na nią głos. I nawet są takie osoby, którym się przyglądam, ale jeszcze nie zdecydowałem. Na marginesie, nie wiem jeszcze kto z naszego okręgu będzie startował, więc trudno mówić o nowych, czy starych twarzach.
lolo
Ja tu zaglądam
31 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi RP dyrektorowi Biedronki od Schetyny? Co to ma być? Małe polskie sklepy upadają a ordery dają międzynarodowym koncernom, które doprowadziły do ich upadku? Może Lidlowi Order Orła Białego? Grubo sie dzieje na koniec kadencji.
Seeker
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Witaj wśród myślących lolo, przyjmujemy Cię z otwartymi ramionami

Straszenie PiS-em od zawsze było medialną ściemą skierowaną do mniej ogarniętych ludzi. W ogóle cała idea „bania się” jakiegoś polityka jest strasznie dziecinna i nie przystoi dorosłemu człowiekowi.

Tylko mniej ogarnięci kierują się w wyborach politycznych emocjami, traktują partie polityczne jak kluby piłkarskie, z którymi są "na dobre i na złe", co jest wyjątkowo głupie. Polityka to gra interesów - jeżeli partia nie realizuje moich interesów to WON. PO jak najbardziej realizuje interesy określonej grupy ludzi, tylko żaden szary obywatel do tej grupy nie należy

Wszystko czym PO straszyło za rządów PiS (i robi to dalej), samo zrealizowało.

Niby to PiS miał rozwalić gospodarkę ale to dzięki rządom PO zagraniczny dług Polski przekracza bilion złotych, to PO ukradło pieniądze wszystkich ludzi z OFE, żeby załatać dziurę budżetową, którą samo stworzyło, to za PO w Polsce wzrosła liczba emigrantów poszukujących pracy za granicą (a podobno mieli wracać ), to za PO liczba urzędników wzrosła o kilkaset tysięcy, to PO podwyższa podatki i zwiększa świadczenia socjalne bardziej niż PiS, a niby PO to partia liberalna. Podobno. Ściema dla naiwnych.

To PiS miał niby wprowadzić państwo policyjne, ale to za PO mamy najwięcej podsłuchów w Europie, to za PO ABW wpadła o 6 rano do domu normalnego człowieka (twórcy antykomora), chociaż mogła wysłać zwykłe wezwanie, to za PO podpisano ustawę o ograniczeniu zgromadzeń publicznych, to za PO zamyka się ludzi w więzieniu na kilka lat bez wyroku (casus Maćka Dobrowolskiego), to za PO podpisano ustawę o bratniej pomocy, która z punktu widzenia prawnego umożliwia np. policji niemieckiej używanie ostrej amunicji wobec demonstrantów na ulicach Warszawy (Gestapo to było za mało?).

To PiS miał niby ośmieszać Polskę za granicą, ale to szanowny Bronek uchodzi tam za symbol obciachu (wystarczyło czytać zagraniczne gazety), gdziekolwiek nie pojechał, to robił gafę, no ale nie będę już kopał leżącego, bo ten żenujący prezydent-dyslektyk i tak odchodzi w niebyt. Fakt, że przed wyborami sprzed paru miesięcy przedłużył wynajem swojego mieszkania o kolejne 5 lat, taki był pewny zwycięstwa, pokazuje jakim był zarozumiałym arogantem. Niestety dla niego oderwanym od rzeczywistości, jak całe PO. Wczoraj, podczas zaprzysiężenia Dudy część posłów tej partii buczała, gdy Duda mówił o głodujących dzieciach na polskich wsiach. Zdaniem PO-wców to ściema… no cóż, czasem trzeba zjechać swoim czarnym BMW z autostrady, żeby zobaczyć jak wygląda Polska na prowincji. Kwintesencja ich poziomu ogrnięcia tego co się dzieje w Polsce.

PiS miał być anty-obywatelski, ale to PO wyrzuciło do kosza wszystkie wnioski o referendum, jak w przypadku 6-latków, podwyższeniu wieku emerytalnego i lasów państwowych.

To za PiS Polska miała się stać krajem niebezpiecznym, ale to PO zdecydowało o przyjęciu do Polski imigrantów z Afryki i Azji, podczas kiedy Państwo Islamskie jawnie wezwało swoich terrorystów do udawania takich imigrantów i dokonywania zamachów na terenie Europy. Jak za X lat taki muslim obetnie w Polsce głowę w imię Allaha komuś z Waszej rodziny, pamiętajcie komu to zawdzięczacie.

To PiS miał ingerować w życie prywatne i sumienia obywateli, ale to PO podpisuje wszystkie lewackie ustawy, które w rzeczywistości indoktrynują nasze dzieci już od poziomu przedszkola - kto nie słyszał o przebieraniu chłopców w sukienki i malowaniu przez nich paznokci w imię gender w polskich placówkach, niech poszuka w internecie. Na razie testują naszą cierpliwość pojedynczymi przykładami. Olejcie sprawę, to się za kilka lat zdziwicie jakie „rewelacje” przyniesie Wam dziecko do domu.

To za PiS mieliśmy być zmarginalizowani na arenie międzynarodowej, ale to za PO nie zaproszono nas nawet na rozmowy z Rosją w sprawie Ukrainy, w tak ważnej dla nas sprawie olano nas ciepłym moczem, ponieważ za granicą jesteśmy nikim. Co by nie mówić o Lechu Kaczyńskim, jak zadzwonił do prezydentów innych krajów, to wszyscy polecieli z nim do Tbilisi w 2008 r. żeby postawić się Rosji.

To tylko nieliczne przykłady. Zapytam się retorycznie - czego ja się mam bać za PiS? Co oni mogą zrobić takiego strasznego, czego nie zrobiło mi PO? Nie wydaje mi się żeby zbawili Polskę, bo mają swoje wady, ale na pewno nie będzie gorzej. W mediach mają sraczkę, bo skończy się dopływ kasiory z budżetu i taryfa ulgowa dla "resortowych dzieci". Kto przeczytał książkę, ten wie o co chodzi. Ot, cała filozofia. Na szczęście ten PO-wski cyrk się raczej skończy. Za Kaczora Donalda miałbym jakieś obawy, wredny kłamca ale sprawny. Natomiast ta obecna ciamciaramcia, co przez przypadek została premierem, nie jest w stanie zrobić nic sensownego, bo jest zbyt skoncentrowana na tym, żeby się nie potknąć o własne nogi, jak na słynnym, berlińskim, czerwonym dywanie (ja się nie znam, ale żona stwierdziła, że nigdy nie widziała, żeby ktoś tak pokracznie chodził w szpilkach). Z każdej wypowiedzi szanownej p. Kopacz wynika, że ona się nadaje bardziej do sprzedawania jajek na straganie, niż do rządzenia krajem. Nie wiem czemu ją Donald wybrał na następcę, chyba dla jaj. Nie martwię się więc o los PO, dzięki niej to najprawdopodobniej temat zamknięty.

Bycie za PO to już dawno przestała być kwestia poglądów, to kwestia poziomu inteligencji i szacunku do samego siebie. Jak ktoś chce być frajerem, droga wolna, mamy demokrację. Tylko pamiętajcie, że teraz obiecują Wam już po raz trzeci, że NAPRAWDĘ dotrzymają obietnic Teraz NAPRAWDĘ, uwierzcie Powtórzcie – NAPRAWDĘ! Mamy program! Po 8 latach! A jak nie wierzycie to pamiętajcie, że lepsze nasze kłamstwa niż Kaczor zły, co ma ostre kły i czeka w szafie żeby Was zjeść. Bójcie się, uuuuuu, buuuuu!

Ktoś się pytał o TV Republika - nie pytaj, pooglądaj, ocenisz. Technicznie dużo do zrobienia. Merytorycznie na pewno nie gorsza niż dołujący TVN24. Ma ciekawe programy specjalne, czasem odjeżdża za bardzo na prawo, no ale wiadomo jaki jest profil stacji. Na plus, że do dyskusji zapraszają przedstawicieli różnych stron, nawet z Wyborczej, nie jak w dennym TVN24, gdzie jak jest rozmowa o kimś z PiS, to w dyskusji często uczestniczą 4 osoby z innych partii + anty-pisowski dziennikarz. No pełny obiektywizm, naprawdę GW, Newsweek, TVN24 to już od dawna nisza, inni im zaczynają odjeżdżać, świat jest dynamiczny, jak nie nadążasz, to odpadasz. Dowodem, że mam rację, jest ten wielki szok po przegranej Komorowskiego. Ludzie, którzy popierają PO często mentalnie tkwią w 2007 roku, te same teksty, żarty itd., to nie działa już, bo jest nudne i nieaktualne. Mamy rok 2015. Kiedy lemingi spały lub pijane balowały podjarane zwycięstwem, konkurencja się ogarnęła, zorganizowała i odjechała im tak bardzo, że tego już się nie da zatrzymać

Tobie lolo życzę więcej pewności siebie, bo jakbyś był pewny swoich poglądów, to byś nie szukał ich potwierdzenia na forum Rób dalej jak robisz, czytaj w internecie wszystko od lewa do prawa, prawda i tzw. złoty środek sam Ci się objawi. Trzeba czytać, dużo czytać. A także odwagę mieć, powiedzieć w tzw. „towarzystwie” co się myśli, wbrew modzie. Prawda nie zawsze jest modna, jak pokazuje historia. Jezus też nie był z początku modny (tak, wiem, skrajny przykład). Ale szybko zobaczysz, że większość osób nie ma bladego pojęcia o czym mówi, a wszystko co z siebie wyrzuca, to nagłówki z gazet, czerwony pasek z TV i hasła z memów. Bycie „mądrym”, cokolwiek to oznacza, już dawno nie było tak proste jak dziś. Wystarczy chwilę pomyśleć, a następnie głośno powiedzieć prawdę.

Pozdro
ODPOWIEDZ