Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Czy naprawdę trzeba bać się PIS?

Komentarze do wydarzeń politycznych
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

8 lat temu

Pienio pisze:
T.Love - bardzo lubię ten kawałek. Powstał w 1997 roku.
Nadal aktualny
Jeśli chodzi o Muńka, to w wywiadach wypowiadał się na temat swoich poglądów politycznych i w jednym z ostatnich przyznał, że nie zagłosowałby ani na PiS, ani na PO.
To tak jak ja najchętniej, ale co z tego?

Po co uciekasz w jakieś zbędne wątki spoza tematu? Może spostrzegłeś jakąś prawidłowość? Czyżbyśmy Cię przekonali i nie oddasz głosu na PO jesienią?
Jesteś tak zaślepiony że nawet nie zauważyłeś kto uciekł jak to określiłeś w -"zbędny wątek"-
Sam to wstawiłeś
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2868 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

Jeszcze nie podjąłem decyzji. Jak będę miał pełną wiedzę, kto startuje z mojego okręgu, to dokonam wyboru. Ale nic nie wskazuje by był to ktoś z PISu
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

8 lat temu

Według pewnej osoby

Człowiek po szkole to
- w zasadzie nic konkretnego nie umie.
- nie może znaleźć pracy
- 2 zdań poprawnie po polsku nie potrafi napisać
- i tak nie pamięta czego się uczył
- spędził ten okres na imprezkach w akademiku
- Papierkiem, to się można podetrzeć.

A na koniec dodaj że 1 milion należy ukraść

No i mamy osobowość, nic tylko Nobla dać
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

8 lat temu

Nie jestem zaślepiony.
Utwór wstawiłem, bo jest adekwatny - nie zamierzałem nad nim dyskutować co było chyba oczywiste. To nie jest temat pt. Muzyka rozrywkowa lat 90tych, a moderator powinien dawać przykład jeśli chodzi o trzymanie się tematu.

Jarek jak zwykle zupełnie odrealniony w dyskusjach politycznych. Pisz konkretne rzeczy, a nie pokrzykuj jak Hadacz pod Pałacem. A jak nie umiesz to nie pisz, proszę.
Ale nic nie wskazuje by był to ktoś z PISu
Byle nie PO
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

8 lat temu

Pienio pisze:Nie jestem zaślepiony.
Utwór wstawiłem, bo jest adekwatny - nie zamierzałem nad nim dyskutować co było chyba oczywiste. To nie jest temat pt. Muzyka rozrywkowa lat 90tych, a moderator powinien dawać przykład jeśli chodzi o trzymanie się tematu.

Jarek jak zwykle zupełnie odrealniony w dyskusjach politycznych. Pisz konkretne rzeczy, a nie pokrzykuj jak Hadacz pod Pałacem. A jak nie umiesz to nie pisz, proszę.
Ale nic nie wskazuje by był to ktoś z PISu
Byle nie PO
Tak, jesteś zaślepiony, bo jeśli sam podajesz piosenkę jako przykład, a na odpowiedź mówisz że to zbaczanie z tematu, to ciekawe po co to było.

Nie wiem co to jest hadacz pod pałacem , to nie odpowiem bo nie wiem o co chodzi.

A co jest odrealnione?
To o ludziach po szkole?
Przecież to tylko cytaty z wpisów Twego kolegi Seeker

Ale oczywiście jak wy napiszecie to to jest najświętsza świętość
ale zacytowanie waszych słów to pewnie przestępstwo
Seeker
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

jarekm pisze: Nie wiem co to jest hadacz pod pałacem , to nie odpowiem bo nie wiem o co chodzi.
A co jest odrealnione?
To o ludziach po szkole?
Przecież to tylko cytaty z wpisów Twego kolegi Seeker
Ale oczywiście jak wy napiszecie to to jest najświętsza świętość
ale zacytowanie waszych słów to pewnie przestępstwo
Ogólnie to średnio mi się chce odpisywać takim ludziom jak jarek, typowy leming, co w sumie nie ma nic mądrego do powiedzenia. Nie wiesz co to jest Hadacz pod pałacem? To zamiast wypić 5 piwo albo wpieprzyć 65 burgera poświęć 10 min na czytanie informacji w Internecie.

Odrealnione to są Twoje umiejętności czytania ze zrozumieniem (powtarzam się). Jak Ty nie odróżniasz przykładu, którego podałem w jednym poście wcześniej, od uogólnienia, to wybacz, ale powinieneś wrócić do szkoły.
Są ludzie mądrzy, którzy ukończyli studia.
Są ludzie głupi, którzy ukończyli studia.
Są ludzie mądrzy co mają wykształcenie podstawowe / zawodowe / średnie/.
Są ludzie głupi co mają wykształcenie podstawowe / zawodowe / średnie/.
Czaisz teraz, czy znowu nie bardzo?
Ci drudzy, to się mogą papierkiem podetrzeć, podtrzymuję słowa.

Nigdzie indziej w życiu nie spotkałem takiej ilości kretynów jak na studiach i w korporacji. Większość ludzi ma tam wyższe wykształcenie, a głowa pusta niczym paczka Laysów. Ja szanuję każdego myślącego człowieka, nawet jak jest sprzątaczką z wykształceniem podstawowym, bo taka sprzątaczka to ma często więcej rozumu w głowie niż jakiś debil po studiach. Poza tym żadna praca nie hańbi, trzeba to szanować. Czego tu kurna nie rozumieć? Siano w głowie macie?

Cytuj moje słowa do woli, tylko następnym razem uruchom szare komórki. Każdy kto ma odrobinę oleju w głowie jest w stanie porównać jakość i merytoryczność wypowiedzi moich i Pienia ze stroną przeciwną, i z pewnością wyciągnie odpowiednie wnioski. Różnica jest aż nadto widoczna.
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

8 lat temu

Twoja merytoryczność to polega na obrażaniu innych
i podawaniu danych z Radia Maryja i TV Trwam
widocznie nic innego nie potrafisz
Marcin
Prawie Lider
519 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

Kurcze, nie chciałem się tu w ogóle wypowiadać ale jak widzę tekst w stylu "zruinowana Polska" to cholera mnie bierze...
Pienio pisze:Przykro, że dałeś sobie to wmówić. To jest fikcja. Jest duża grupa ludzi, którzy domagają się porządnego przeprowadzenia śledztwa w tej sprawie, czyli tak jak to powinno być zrobione w normalnym kraju - tyle. Nic więcej ponadto.
PiS tego nie "upolitycznia" ( ). Przypominam, że w tej katastrofie nie zginął jedynie śp. prezydent Lech z małżonką, ale i 94 inne osoby. Jeśli nie dla prezydenta to może dla innych ofiar należałoby się tym zająć, hm? I kto to robi z tego polityczną aferę? PiS czy przeciwnicy śp. Lecha Kaczyńskiego?
PIS tego nie upolitycznia. Upolityczniaja to wszyscy prócz PIS. A już na pewno nie Macierewicz. Tą szopkę trzeba w końcu zakończyć, a zakończy to tylko PIS, udowadniając ze Rosjanie zestrzelili samolot albo umieścili przed startem bomby w środku. Tusk umieścił. Obce wywiady też oczywiście sa przeciwko PIS, żeby się nie wydało że to wina ruskich i PO. Sorry za ironię, ale ileż można o tym gadać.
Pienio pisze:Autostrady to są w Niemczech Nasza A1 różni się od obwodnicy (czyli drogi ekspresowej) tylko nieco szerszymi poboczami i przystankami z toaletą Uszczęśliwia Cię to?
A czym jeszcze się ma różnić autostrada od eSki? Mi to wystarczy.
Pienio pisze:I za jakie kwoty zostały wybudowane te hale? Czy przynoszą one wymierny zysk do budżetów miast? Czy ich budowa się opłacała? Z jakiego budżetu zostały sfinansowane? W 100% Polskiego?
Sorry - ale co ma to do rzeczy? Ja szukam ruiny za oknem, a nie pytam skąd wzięli kasę na budowę. Może np niekoniecznie 100 procentowy polski budżet?
Pienio pisze:Skrajnym przypadkiem tego fasadowego dobrobytu jest Filharmonia w Wejherowie
Masz rację, przesadzili. Ale teraz coś się tam dzieje. No i kto bogatemu zabroni?
Pienio pisze:Na drożdżach to może nie, ale na kredytach w zagranicznych, słabo opodatkowanych bankach na pewno
Nie miało dla mnie znaczenia czy mój bank jest polski czy zagraniczny - dobre warunki zwyciężyły.

Paliwo jest coraz tańsze
Pienio pisze:Niestety nie jest, ale to nie PiS podniósł akcyzę Jeśli dałeś sobie wmówić, że to był konieczny krok do łatania ogromnej dziury w budżecie (skąd się tam wzięła ta dziura? Kaczyński wywiercił? Może Macierewicz?) to daruj wyjaśnienia
No kurcze - 08.2012 - 5,74 PLN/l, 08.2013 - 5,67, 08.2014 - 5,30 a teraz 4,6 PLN/l. Nic sobie nie dałem wmówić. Byłem równie wkurzony jak Ty.
Za to Ty sobie dajesz wmówić, że PIS obniży wiek emerytalny zamiast być szczęśliwymi że to nie oni musieli go podnosić.. Ale m.in. dzięki temu wygrali.
Pienio pisze:Jeżeli wespół z sąsiadami zadowalacie się fasadowym dobrobytem, bylejakością, półprawdami i PółPolską to na pewno czujecie się tutaj świetnie.
To z kolei kwestia wspomnianego szacunku do samego siebie
Rozwiń tą ostatnią myśl. Ale ja nie odczuwam bylejakości! Bylejakość mnie nie interesuje. Półprawda równieź nie. PółPolska? W jakim sensie?
Pienio pisze:Przyjęcie łapówki przez Nowaka, a podpity Hofman (czy jak się pisze jego nazwisko) w Hiszpanii to nie to samo
O ile wiem - udowodniono mu zatajenie posiadania zegarka za 10 000 PLN - wiesz coś o łapówce? a jeśli chodzi o Hofmana ze spółką to chyba nie chodziło tylko o "podpitość" - co nie?

Ok, wymiękam. Nie chce mi się już tutaj pisać. Odniosę się do tematu. Troszkę obawiam się o budżet, o pracę, o standard życia jak PIS przyklepie wszystkie obiecanki swojego prezydenta. Choć 500 PLN/dziecko już Duda zrzuca na karb obecnego PO-PSL... bo teraz ma świadomość tego co może a czego nie może jako prezydent. Pięknie
Seeker pisze:Fajnie, że jeździsz autostradą, a zastanowiłeś się kiedyś dlaczego jest taka wąska, skoro wybudowanie kilometra tej autostrady było prawie najdroższe w Europie? A także dlaczego opłaty za przejazd nią są jednymi z najwyższych w Europie, chociaż w Polsce zarabia się kilka razy mniej niż na Zachodzie? Może jeszcze mam im dziękować, że wybudowali autostradę z moich podatków? To ich zasrany obowiązek, a nie jakaś łaska.
Autostrada ma dwa pasy w każdą stronę, zapewne też spełnia wszystkie normy - nie jest za wąska. Słuchaj - masz rację - to nam się należy, nikomu nie musimy być wdzięczni za autostradę. opłaty są drogie bo każdy odcinek jest innego zarządcy i nie możemy wprowadzić winiet (podobnie jest np w Hiszpanii) gdzie płacisz odcinkowo.
Seeker pisze:Fajnie, że są nowe baseny, hale, nowe domki w jakiejś tam dzielnicy i inne bzdety, ale co z tego ma w sumie wynikać? Miasto się rozwija, ktoś tam sobie inwestuje, no i to jest dowód, że PO dobrze rządzi?
Ja tylko odniosłem się do "zruinowanej Polski". To nie PO ani PIS buduje domy i hale.
Seeker pisze:Nie ma czegoś takiego jak religia smoleńska, kolejny tekst wrzucony przez PO do TV, który teraz ślepo powtarzają wszystkie lemingi
No pewnie, że nie ma takiej religii. Ale jest jakaś niesamowita chęć wciskania tego tematu wszędzie - chyba nie ma dnia bym nie usłyszał/przeczytał czegoś na temat katastrofy. Pozdrowienia zatem od leminga, który jednak ma swoje zdanie na ten temat. Ktoś twierdzi, że mamy w Polsce ruinę, a ja twierdzę że mamy wyznawców jedynej słusznej prawdy o tej katastrofie - pojedynek lemingów?
Seeker pisze:No i pytanko mam - jak Wam się podoba, że PO wspiera takich ludzi jak Kamiński i Giertych? No przecież oni z Kaczyńskim rządzili, IV RP, ciemnogród, katoland i inne straszne słowa.
Nie podoba. Podobnie jak nie podoba mi się pani Pawłowicz, pan Macierewicz, pan Niesiołowski, pan Brudziński, pan Duda (Piotr), Miller i można tak wymieniac od lewa i prawa...

Pół dnia stracone na to pisanie. Pozdrawiam.
Marcin
Prawie Lider
519 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

Kurcze, nie chciałem się tu w ogóle wypowiadać ale jak widzę tekst w stylu "zruinowana Polska" to cholera mnie bierze...
Pienio pisze:Przykro, że dałeś sobie to wmówić. To jest fikcja. Jest duża grupa ludzi, którzy domagają się porządnego przeprowadzenia śledztwa w tej sprawie, czyli tak jak to powinno być zrobione w normalnym kraju - tyle. Nic więcej ponadto.
PiS tego nie "upolitycznia" ( ). Przypominam, że w tej katastrofie nie zginął jedynie śp. prezydent Lech z małżonką, ale i 94 inne osoby. Jeśli nie dla prezydenta to może dla innych ofiar należałoby się tym zająć, hm? I kto to robi z tego polityczną aferę? PiS czy przeciwnicy śp. Lecha Kaczyńskiego?
PIS tego nie upolitycznia. Upolityczniaja to wszyscy prócz PIS. A już na pewno nie Macierewicz. Tą szopkę trzeba w końcu zakończyć, a zakończy to tylko PIS, udowadniając ze Rosjanie zestrzelili samolot albo umieścili przed startem bomby w środku. Tusk umieścił. Obce wywiady też oczywiście sa przeciwko PIS, żeby się nie wydało że to wina ruskich i PO. Sorry za ironię, ale ileż można o tym gadać.
Pienio pisze:Autostrady to są w Niemczech Nasza A1 różni się od obwodnicy (czyli drogi ekspresowej) tylko nieco szerszymi poboczami i przystankami z toaletą Uszczęśliwia Cię to?
A czym jeszcze się ma różnić autostrada od eSki? Mi to wystarczy.
Pienio pisze:I za jakie kwoty zostały wybudowane te hale? Czy przynoszą one wymierny zysk do budżetów miast? Czy ich budowa się opłacała? Z jakiego budżetu zostały sfinansowane? W 100% Polskiego?
Sorry - ale co ma to do rzeczy? Ja szukam ruiny za oknem, a nie pytam skąd wzięli kasę na budowę. Może np niekoniecznie 100 procentowy polski budżet?
Pienio pisze:Skrajnym przypadkiem tego fasadowego dobrobytu jest Filharmonia w Wejherowie
Masz rację, przesadzili. Ale teraz coś się tam dzieje. No i kto bogatemu zabroni?
Pienio pisze:Na drożdżach to może nie, ale na kredytach w zagranicznych, słabo opodatkowanych bankach na pewno
Nie miało dla mnie znaczenia czy mój bank jest polski czy zagraniczny - dobre warunki zwyciężyły.

Paliwo jest coraz tańsze
Pienio pisze:Niestety nie jest, ale to nie PiS podniósł akcyzę Jeśli dałeś sobie wmówić, że to był konieczny krok do łatania ogromnej dziury w budżecie (skąd się tam wzięła ta dziura? Kaczyński wywiercił? Może Macierewicz?) to daruj wyjaśnienia
No kurcze - 08.2012 - 5,74 PLN/l, 08.2013 - 5,67, 08.2014 - 5,30 a teraz 4,6 PLN/l. Nic sobie nie dałem wmówić. Byłem równie wkurzony jak Ty.
Za to Ty sobie dajesz wmówić, że PIS obniży wiek emerytalny zamiast być szczęśliwymi że to nie oni musieli go podnosić.. Ale m.in. dzięki temu wygrali.
Pienio pisze:Jeżeli wespół z sąsiadami zadowalacie się fasadowym dobrobytem, bylejakością, półprawdami i PółPolską to na pewno czujecie się tutaj świetnie.
To z kolei kwestia wspomnianego szacunku do samego siebie
Rozwiń tą ostatnią myśl. Ale ja nie odczuwam bylejakości! Bylejakość mnie nie interesuje. Półprawda równieź nie. PółPolska? W jakim sensie?
Pienio pisze:Przyjęcie łapówki przez Nowaka, a podpity Hofman (czy jak się pisze jego nazwisko) w Hiszpanii to nie to samo
O ile wiem - udowodniono mu zatajenie posiadania zegarka za 10 000 PLN - wiesz coś o łapówce? a jeśli chodzi o Hofmana ze spółką to chyba nie chodziło tylko o "podpitość" - co nie?

Ok, wymiękam. Nie chce mi się już tutaj pisać. Odniosę się do tematu. Troszkę obawiam się o budżet, o pracę, o standard życia jak PIS przyklepie wszystkie obiecanki swojego prezydenta. Choć 500 PLN/dziecko już Duda zrzuca na karb obecnego PO-PSL... bo teraz ma świadomość tego co może a czego nie może jako prezydent. Pięknie
Seeker pisze:Fajnie, że jeździsz autostradą, a zastanowiłeś się kiedyś dlaczego jest taka wąska, skoro wybudowanie kilometra tej autostrady było prawie najdroższe w Europie? A także dlaczego opłaty za przejazd nią są jednymi z najwyższych w Europie, chociaż w Polsce zarabia się kilka razy mniej niż na Zachodzie? Może jeszcze mam im dziękować, że wybudowali autostradę z moich podatków? To ich zasrany obowiązek, a nie jakaś łaska.
Autostrada ma dwa pasy w każdą stronę, zapewne też spełnia wszystkie normy - nie jest za wąska. Słuchaj - masz rację - to nam się należy, nikomu nie musimy być wdzięczni za autostradę. opłaty są drogie bo każdy odcinek jest innego zarządcy i nie możemy wprowadzić winiet (podobnie jest np w Hiszpanii) gdzie płacisz odcinkowo.
Seeker pisze:Fajnie, że są nowe baseny, hale, nowe domki w jakiejś tam dzielnicy i inne bzdety, ale co z tego ma w sumie wynikać? Miasto się rozwija, ktoś tam sobie inwestuje, no i to jest dowód, że PO dobrze rządzi?
Ja tylko odniosłem się do "zruinowanej Polski". To nie PO ani PIS buduje domy i hale.
Seeker pisze:Nie ma czegoś takiego jak religia smoleńska, kolejny tekst wrzucony przez PO do TV, który teraz ślepo powtarzają wszystkie lemingi
No pewnie, że nie ma takiej religii. Ale jest jakaś niesamowita chęć wciskania tego tematu wszędzie - chyba nie ma dnia bym nie usłyszał/przeczytał czegoś na temat katastrofy. Pozdrowienia zatem od leminga, który jednak ma swoje zdanie na ten temat. Ktoś twierdzi, że mamy w Polsce ruinę, a ja twierdzę że mamy wyznawców jedynej słusznej prawdy o tej katastrofie - pojedynek lemingów?
Seeker pisze:No i pytanko mam - jak Wam się podoba, że PO wspiera takich ludzi jak Kamiński i Giertych? No przecież oni z Kaczyńskim rządzili, IV RP, ciemnogród, katoland i inne straszne słowa.
Nie podoba. Podobnie jak nie podoba mi się pani Pawłowicz, pan Macierewicz, pan Niesiołowski, pan Brudziński, pan Duda (Piotr), Miller i można tak wymieniac od lewa i prawa...

Pół dnia stracone na to pisanie. Pozdrawiam.
Seeker
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

jarekm pisze:Twoja merytoryczność to polega na obrażaniu innych
i podawaniu danych z Radia Maryja i TV Trwam
widocznie nic innego nie potrafisz
Zapomniałeś zacytować kogo niby obraziłem Bo z tego co widzę, to raczej pisałem w sposób stonowany (przewrażliwieni zawsze znajdą problem). Głównie podaję dane z GUS lub z innych oficjalnych źródeł, akurat TV i Radia, które wspominasz, nie oglądam / nie słucham. Szok? Ja jestem dzieckiem Internetu. No cóż, przykro mi Chcesz mnie sprowokować? Próbuj, nadzieja matką głupich
Marcin pisze:Kurcze, nie chciałem się tu w ogóle wypowiadać ale jak widzę tekst w stylu "zruinowana Polska" to cholera mnie bierze...
Mnie cholera bierze, jak po raz kolejny widzę "zruinowana", zamiast "zrujnowana". Albo "rządzy władzy", zamiast "żądzy władzy".
Marcin pisze: No pewnie, że nie ma takiej religii. Ale jest jakaś niesamowita chęć wciskania tego tematu wszędzie - chyba nie ma dnia bym nie usłyszał/przeczytał czegoś na temat katastrofy. Pozdrowienia zatem od leminga, który jednak ma swoje zdanie na ten temat. Ktoś twierdzi, że mamy w Polsce ruinę, a ja twierdzę że mamy wyznawców jedynej słusznej prawdy o tej katastrofie - pojedynek lemingów?
Pojedynki są super, tylko znajdź sobie tego drugiego leminga, bo ja akurat jestem z tych normalnych co rozmawiają o faktach.
Marcin pisze: Pół dnia stracone na to pisanie. Pozdrawiam.C
Serio? Mnie to zajmuje max 15min. Wyrobisz się. Pozdrawiam.

Proponuję wszystkim przeczytać to, co napisałem wcześniej, to wciąż pozostaje aktualne
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

8 lat temu

Widzisz mnie akurat jakaś "hadacz pod pałacem" nie interesuje i mało obchodzi
no ale cóż dla niektórych "hadacz pod pałacem" to właśnie ich poziom i ich zainteresowania
a te media od których się odcinasz to naprawdę wspaniale cytujesz

Jest takie powiedzenie że złodziej wszystkich podejrzewa bo wszystkich sądzi po sobie
więc jeśli komuś wmawiasz alkoholizm to pewnie sam masz z tym problem
No i drogie dziecko internetu może oderwij się na chwilę od monitora i spójrz za okno
bo na wyjście to nie namawiam, pewnie za duży wysiłek
No i jak wygląda ta Polska w ruinie.
Nie chce mi się pisać za dużo to przywołam tylko szpital
ale pewnie Ty byłeś w tym "drugim" szpitalu wejherowskim
bo ja to byłem w tym co ma już część oddziałów po remoncie, przychodnie po remoncie, no ale to pewnie moje odrealnienie to widzi
a tak całkiem blisko patrzeć to widzę jak moje osiedle się zmienia, ja z Łąkowej,
ale pewnie powiesz ze te docieplenia to tylko kosmetyka
tylko wiesz co na kosmetykę to też trzeba mieć
gdyby była taka ruina to byśmy nie robili elewacji bo nie było by nas stać
ale to tez pewnie odrealnienie

PS
Marcin
podziwiam że chciało Ci się chcieć aż tyle napisać
Seeker
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

jarekm pisze:Widzisz mnie akurat jakaś "hadacz pod pałacem" nie interesuje i mało obchodzi
Super, ale pod wpływem takich osób podejmujesz decyzje, co wynika z innych wypowiedzi

Wytłumaczę Ci, chociaż fakt, że muszę to robić, mnie mocno śmieszy - elewacje bloków na Łąkowej robi Ci spółdzielnia, robi to ze składek swoich członków, nie z budżetu Państwa, ani nawet gminy. Również, z Twoich składek. Fajnie, że to ogarniasz.

No i po co Kukiz chce dać władzę LUDZIOM, jak oni są zbyt ciemni żeby z niej skorzystać? Idea wzniosła, ale odrealniona jak widać. Małpie się nie daje karabinu
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2868 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

To i ja odniosę się do kilku poruszonych kwestii

Dług zagraniczny - jak gospodarka się rozwija, to i zadłużenie rośnie. Ważna jest relacja długu do PKB. Jest tutaj trochę do poprawy, ale i tak jest lepiej niż w większości rozwiniętych krajów europejskich.

OFE - to wdrożenie tego systemu było wadliwe, bo nie przewidziano w jaki sposób będzie to wpływać na ocenę krajowego deficytu.

Liczba emigrantów z Polski wzrosła, gdyż zwiększono swobodę podejmowania pracy za granicą, a nie z powodu rządów kogokolwiek. Sorry, ale w 5 lat nie wyrównamy warunków zatrudnienia z Wielką Brytanią. Możemy za to przyciągać imigrantów, np. z Ukrainy.

Indoktrynacja dzieci. Najgorsze, co może przytrafić się dziecku, to utrwalanie szkodliwych ról społecznych, typu "mama przy garach i z odkurzaczem", a "tata w pracy". To jest indoktrynacja. Moi chłopcy bawią się niekiedy lalkami, bo to uczy empatii, a dziewczynka moich znajomych składa z klocków auta, bo to uczy kreatywności.

Polska a sprawa ukraińska. Prawda jest taka, że Ukraińcy jak najbardziej doceniają naszą rolę w tym, co się wydarzyło w ich kraju, ale nasze zaangażowanie w procesy mediacyjne nie byłoby dla nich korzystne.

Stadiony. Jestem przeciwny dopłatom do komercyjnych imprez, które się tam odbywają. Ale pamiętajmy, że one powstały przy okazji organizacji Euro 2012. Jeśli uznać, że Polska ma markę, to Euro 2012 jak nic innego przyczyniło się do wzmocnienia tej marki (no może poza Papieżem i Wałęsą). Nie mówiąc o znaczeniu, jakie ono miało dla Ukraińców. A poza marką, to chociażby promocja turystyczna, którą dzisiaj dyskontujemy.

Droga budowa autostrad? A czy porównując dane z innymi krajami uwzględniono zmiany koniunkturalne na rynku budowlanym? A czy analizowano standardowe zakresy umów na budowę autostrad? Gdybyśmy uparli się na budowę wszystkich autostrad jeszcze przed Euro, to byłyby 2x droższe. Prawo podaży i popytu.

O czym było jeszcze? Pendolino, bo już nie pamiętam? Najważniejsza jest modernizacja linii kolejowej E65, o której już się zapomina. To dzięki tej modernizacji jedziemy komfortowo. Choć ci, którzy jechali Pendolino też mają wyrobione zdanie na temat tego taboru.

Że niby jak mogę mówić, że "jest super", skoro za oknem "ch... i kamienie"? Po pierwsze, łatwo wytykać błędy z pozycji kogoś, kto nie wdrożył żadnej poważnej reformy, nie zrealizował żadnej poważnej inwestycji (chyba, że peron we Włoszczowej możnaby za taką uznać). Po drugie, to prawda, tekst piosenki TLove był, jest i będzie zawsze aktualny, bo wzrost zamożności w cale nie wpływa wprost proporcjonalnie na poziom szczęścia i zawsze znajdzie się Polak, który za oknem ma "ch... i kamienie"
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

8 lat temu

Zigi wiesz, że "ch*j dupa i kamieni kupa" to nie tekst jadowitych pisowców tylko cytat z rozmów u Sowy, prawda? Pytam, bo w tonie wypowiedzi nie da się tego odczuć.

Zauważyłem chyba w czym jest problem takich dyskusji - najbardziej widoczny u Marcina, ale u Zigiego też troszeczkę się to ujawnia. Moim zdaniem oczywiście
Rozwiń tą ostatnią myśl. Ale ja nie odczuwam bylejakości! Bylejakość mnie nie interesuje. Półprawda równieź nie. PółPolska? W jakim sensie?
Marcin - jesteś obywatelem, którego zadowala przeciętność. Kwota wolna od podatku niska, podatki wysokie, ale jest fajnie, bo basen Ci budują. Zarobki w Polsce niskie - ceny wysokie, ale jest super, bo Ergo Arena jest.
A już najbardziej mnie rozbawiło, że autostrada ma 2 pasy i Ty nie wiesz co by jeszcze mogła mieć Albo nie jechałeś nigdy dobrą autostradą, albo rzadko jeździsz samochodem. W każdym razie odpowiedź brzmi - co najmniej 3 pasy w każdym kierunku. W tej chwili może nie jest to niezbędne, ale przyszłość pokaże.
Nie obchodzi Cię, że hala sportowa zbankrutuje za 15 lat. Ważne, że teraz jest i teraz nie ma ruiny
Odnosząc się do Filharmonii Wejherowskiej piszesz: "kto bogatemu zabroni?". Wejherowo nie jest bogatym miastem, a Polska nie jest bogatym państwem. Co najgorsze, ten budynek został wybudowany (co najmniej w 50%) z publicznych pieniędzy, a więc z podatków, a więc z kieszeni obywateli, którzy też nie są "bogaci".
A ponieważ ja jako podatnik świadczę te pieniądze to ja chcę "bogatemu" (bogatemu moimi pieniędzmi oczywiście) zabronić

Paliwo tak jak już Seeker pisał zależy też od sytuacji na bliskim wschodzie. Cena paliwa w Polsce jest dosyć zbliżona do ceny paliwa w zachodniej Europie. A płace? Zbliżone?

Marcin - ewidentnie nie masz wymagań (co w tym przypadku jest cechą negatywną). Dostaniesz byle ochłap i jesteś szczęśliwy. I takich obywateli właśnie rząd PO potrzebuje.
Granice otwarte, ale chyba za granicę chłopaki nie jeździcie zbyt wiele Albo jeździcie i nieuważnie obserwujecie skoro twierdzicie, że u nas jest dobrze. To w takim razie Holandia ze swoją infrastrukturą musi być dla Was cudowną nibylandią

Musicie wiedzieć, że w Polsce są ludzie, którzy wiedzą, że można lepiej i chcą lepiej. I tu leży problem. W waszej opinii pewnie jestem kimś kto wiecznie narzeka i nigdy nie jest zadowolony. Nie. Jak jest dobrze to jestem zadowolony. Obecna ruina mnie nie zadowala i dlatego chcę coś w naszym kochanym kraju zmienić Jedna z szans, bardzo duża, w październiku
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Ogólnie mozna powiedzieć "Nie jest dobrze" A kiedy było dobrze?

No trochę z iinej dziedziny, ale tylko trochę. Czy płacimy wszyscy podatki? Wszyscy? Nie "majstrujemy" przy kosztach uzyskania?
Niedobory podatkowe ida w miliardy złotych. Kto nie płaci? Kto oszukuje? Większość emerytów i rencistów nie ma sposobności, a reszta??? Przecież to grzech...tak gdzies czytałem.
ODPOWIEDZ