Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Czy naprawdę trzeba bać się PIS?

Komentarze do wydarzeń politycznych
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

8 lat temu

Widzę, że klasyczny krótki pościk, których już się zebrało trochę w tym temacie, ale ile zabawnej treści!
basta pisze:Najgorsi
Dlaczego akurat tacy są Ci najgorszy z najgorszych?
basta pisze:ci co liżą łapska biskupom
Czym objawia się "lizanie łapsk" biskupom?
basta pisze:biegają regularnie w świetle jupiterów do kościółka
Co znaczy "regularnie"? Co jaki odcinek czasu? W świetle jupiterów? A może bez jupiterów też chodzą? Mam szczerą nadzieję, że tak
basta pisze:Taki właśnie jest nasz nowy prezydent
Skąd wiesz? Prezydentura trwa niecały tydzień, a wcześniej przecież A. Duda był nieznanym człowiekiem z nikąd Siedziałaś/łeś z nim na bioli i majzie, że tak dobrze się znacie?
basta pisze:kraju który nie istnieje (tzn. jest w ruinie
Istnieje, ale wirtualnie. Tak nam powiedzieli u Sowy przecież. Kondominium ma się dobrze
lolo
Ja tu zaglądam
31 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Przez ostatni czas porządnie przyjżałem się różnym mediom i wniosek jest jeden - tam są 2 rzeczywistości. Jedna - TVN, Wybrocza, Newsweek, TVP, druga TV Republika, Wsieci, wpolityce, Gazeta Polska. Zdecydowanie więcej konkretów dowiedziałem się z tej drugiej a z tej pierwszej płynie jakaś sieczka. Jeden z tych konkretów to taki, że nasz dług publiczny jest równy długowi Grecji i gdyby nie kradzież z OFE to konkstytucyjne poziomy byłyby już przekroczone. Mamy bilion zł długu. Kto to będzie spłacał? Kto się na to godził? Ruina, o której mówi prawica to właśnie to, że ona będzie jak Polska nie będzie miała na spłątę rat długów, co ma nastapić podobno niedługo i powtórzy się u nas scenariusz Grecji. Ostatnio wycofano wobec Polski tzw. procedurę nadmiernego deficytu i PO się tym chwiali. Po czym minister Szczurek wziął miliard euro nastepnej pożyczki. Przecież zdjęli z nas tą procedurę abyśmy dali zarobić niemieckim bankom!!!

jeszcze jedno: http://niezalezna.pl/69164-wlasciciel-s ... -tajemnica

generalnie polecam: www.niezalezna.pl, www.wpolityce.pl, www.vod.gazetapolska.pl
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

8 lat temu

Seeker pisze:
jarekm pisze: 4 No i jak z tym poczytaniem o PKPEnergetyka? Sprawdziłeś kim był ten co najbardziej teraz krzyczy? Czy to nie czasami działacz PiS, orędownik ustawy o prywatyzacji PKP, sekretarz stanu w ministerstwie transportu w rządzie Buzka a potem gospodarki w rządzie Kaczyńskiego, członek zarządu PKPEnergetyka. A teraz mający chęć na stołek prezesa w energetyce.
Po raz kolejny potwierdzasz, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Albo przynajmniej czytasz po łebkach i nie do końca. Oczywiście, poseł PiS (wówczas AWS) Tchórzewski był jednym z współtwórców ustawy o komercjalizacji, restrukturyzacji i prywatyzacji PKP, tylko że w tej ustawie jest jak wół napisane: "Nie podlega sprzedaży mienie wchodzące w skład linii kolejowej o państwowym znaczeniu, będącej własnością PKP SA, PLK SA lub Skarbu Państwa" (art. 18 ust. 3). PKP Energetyka jest m.in. zarządcą i właścicielem podstacji trakcyjnych, kabli doprowadzających prąd do sieci trakcyjnej oraz sprzętu do jego serwisowania, czyli właścicielem infrastruktury umożliwiającej funkcjonowanie przewoźników kolejowych w Polsce. Ciężko o bardziej wyrazisty przykład spółki o znaczeniu strategicznym dla Państwa, posiadającej monopol na zarządzanie kluczową infrastrukturą. Dlatego właśnie, przynajmniej w części, powinna pozostać w rękach Skarbu Państwa, szczególnie że tak mówi ustawa. PO chce sprzedać całość prywaciarzowi.

Widzisz, sprawdziłeś kto krzyczy, nie sprawdziłeś o czym No i te Twoje insynuacje względem jego osoby są niepotrzebne, bo nie masz zielonego pojęcia co on chce, a co nie. No chyba, że Ci o tym powiedział
jarekm pisze: Rezygnuję.
Uff... Pięć piw to może za dużo, ale jedno na rozluźnienie napięcia bym Ci polecił
A Ty kolejny raz potwierdzasz że czytasz tylko tuby propagandowe jedynie słusznej partii. A to co napisałeś jest cytatem ze strony tego pana. I aby robić wodę z mózgu swoim wielbicielom nie pisze wszystkiego, że nastąpiły zmiany w przepisach, że nastąpiły zmiany w zasadach handlu energią, itp , itd
W tej chwili spółki działające na sieci PKP mogą korzystać z energii kupionej u dowolnego dostawcy posiadającego koncesją na obrót i dystrybucję energii. To samo jest również z obsługą sieci trakcyjnej oraz sieci odbiorów nietrakcyjnych. Nie ma już monopolów i strategicznego działania. Są przetargi które czasami się wygrywa a czasami przegrywa.
A ten pan to jako delegowany do pracy poselskiej to gdzie wróci po skończonym delegowaniu. Czy nie czasem do macierzystej firmy?
Wiedzy swojej nie opieram na czytaniu internetu tak jak Ty, lecz na 45 letniej pracy w energetyce kolejowej.

Bym nie odpowiadał bo powiedziałem że rezygnuję.
Ale to wrabianie mnie w alkoholizm jest nudne. Może sam najlepiej zapisz się do Klubu AA.
No chyba że Twoim celem jest powtarzanie tego po to aby inni kojarzyli mnie tylko z piwem i alkoholizmem. To typowa mentalność osób popierających jedynie słuszną partię. To tak samo jak powtarzanie że Polska jest w ruinie tak długo że sami w to uwierzyliście i chcecie aby inni również w to uwierzyli.

A teraz już żegnam
i nie napiszę że pozdrawiam z "ruin"
Pozdrawiam z rozwijającego się kraju i rozwijającego się miasta
Seeker
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

jarekm pisze: A Ty kolejny raz potwierdzasz że czytasz tylko tuby propagandowe jedynie słusznej partii. A to co napisałeś jest cytatem ze strony tego pana.
...
Wiedzy swojej nie opieram na czytaniu internetu tak jak Ty, lecz na 45 letniej pracy w energetyce kolejowej.
...
To typowa mentalność osób popierających jedynie słuszną partię.
Pisałem już wcześniej, że czytam WSZYSTKO, a przede wszystkim sięgam do źródła. Ten pogardzany przez Ciebie Internet, jest akurat najlepszym źródłem informacji, chociaż mimo wszystko nie powinien być jedynym. To co napisałem jest cytatem z ustawy, którą każdy może sobie ściągnąć z Internetu. O ile chce i umie z niego korzystać.

Taki jesteś przewrażliwiony na punkcie każdego słowa i ciągle szukasz dziury w całym, a sam ustawicznie insynuujesz względem innych, p. Tchórzewskiego czy mnie - wiesz co czytam, co oglądam, kiedy z domu wychodzę i kogo popieram. Jakbyś był nieco bystrzejszy, to byś zauważył, że do PiS-u podchodzę z dużym dystansem. Po prostu uważam, że będą lepsi niż obecna władza. Powiedz jeszcze co będę jutro jadł na obiad, sam jestem ciekawy Mnie to nie rusza, ale przynajmniej nie bądź hipokrytą. Rozmawiajmy o problemie, nie o nas.

Ogólnie ja do Ciebie o jednym, Ty do mnie o drugim. Tu nie chodzi o obrót energią ale o posiadanie praw do infrastruktury, które tę bezstronność obrotu może zakłócić. To tak jakby powiedzieć, że nie ma znaczenia kto jest właścicielem hipermarketu, ponieważ wszyscy możemy w nim zrobić zakupy. Naprawdę nie ma? Gdzie powędrują główne zyski i czy właściciel hipermarketu nie może wpływać na strukturę swoich dostawców, preferując tych z kraju swojego pochodzenia, a nie rodzimych? To przeczytajcie przykład z linku, który wrzucił lolo powyżej.

Na koniec - żeby nie było, że się z Tobą w niczym nie zgadzam - tak, masz rację, puszczenie na giełdę lub sprzedaż Enerdze (która podobno oferowała tę samą cenę, więc cały proces prywatyzacyjny mocno śmierdzi) byłoby lepsze.
jarekm pisze: Ale to wrabianie mnie w alkoholizm jest nudne.
Serio? Proponowanie wypicia piwka, to wrabianie w alkoholizm? Muszę się zastanowić nad własnym życiem
jarekm pisze: To tak samo jak powtarzanie że Polska jest w ruinie tak długo że sami w to uwierzyliście i chcecie aby inni również w to uwierzyli.
Nie, my chcemy, żeby inni zaczęli myśleć i zadawać pytania. Np. takie - skoro jest tak dobrze, to dlaczego mamy bilionowy dług, a rząd musiał kraść moje i Wasze OFE, żeby ten dług nie przekroczył konstytucyjnych norm, jak napisał lolo? Wiecie kto za to przede wszystkim zapłaci, jak już gospodarka padnie? Wy, drodzy wyborcy PO - młodzi, wykształceni i z kasą No bo przecież nie ci PiS-owscy emeryci, im już nie ma co zabierać.

Bayo, bayo!
Zigi pisze: Spółki skarbu państwa mają tę zasadniczą wadę, że mają przestarzałe systemy zarządzania oraz brak woli do wprowadzania usprawnień - bo kolejne wybory mogą i tak ich wymieść - więc po co się starać. I dopóki będą to spółki skarbu państwa, to nic się w tej materii nie zmieni. Owszem, są wyjątki, w których dobrzy prezesi są doceniani i rządzą dłużej, np. prezes Lotosu. Ale już prezes Energi poleciał - zapewne zalazł komuś za skórę. Dlatego uważam, że państwo powinno się angażować w przemysł w absolutnie niezbędnym zakresie. A zwiększanie zaangażowania kosztuje nas wszystkich.
Czyli niby się nie da ale jednak się da Jak zarządzający "nie ma woli" do wprowadzania zmian, to zawsze można go zmienić. Jeżeli zwiększenie zaangażowania, ma przynieść większe wpływy do budżetu, w związku z większymi zyskami, to przecież raczej nas to będzie kosztować mniej, a nie więcej

To nie jest tak, że jestem całkowitym przeciwnikiem prywatyzacji - czasem daje ona niezbędny zastrzyk gotówki. Prywatyzacja prywatyzacji nierówna. Ale jeżeli ma się to odbywać kosztem utraty znacznych wpływów przez budżet państwa lub państwo traci pakiet większościowy w strategicznym sektorze (często się to dzieje za PO), to jestem jak najbardziej przeciw.
basta pisze:Polskie firmy najlepiej sobie radzą gdy ich politycy nie dotykają.
No to spójrzmy na listę najbardziej dochodowych polskich firm, m.in. KGHM, PGE, Orlen, Lotos, PGNiG, Tauron, Energa, Kompania Węglowa, PKO BP, PZU itd., jest tego dużo więcej. Wszystkie ze znaczącym udziałem Skarbu Państwa. No rzeczywiście, słabo sobie radzą
basta pisze: Najgorsi politycy to ci co liżą łapska biskupom i biegają regularnie w świetle jupiterów do kościółka. Taki właśnie jest nasz nowy prezydent kraju który nie istnieje (tzn. jest w ruinie
Ok, to ja - do jakże trafnych pytań Pienia - dorzucam swoje:
1. Czy to znaczy, że jednym z najgorszych polityków był Bronisław Komorowski, którego przez ostatnie miesiące ustawicznie pokazywano siedzącego w kościele w pierwszej ławce, w świetle jupiterów?
2. Już wiemy od Ciebie, że nie można lizać łapsk biskupom, a księżom można? O ministrantów nie pytam ponieważ nie chcę wizyty policji w domu.
3. Czy jeżeli polityk będzie szedł do kościoła, a nie biegł, to już nie będzie najgorszy?
4. Czy jeżeli polityk będzie biegł do kościoła w innym świetle, niż światło jupiterów (np. światło latarni miejskich), to mieści się to w granicach tolerancji?

A teraz na serio - jeżeli Duda chodził od zawsze do kościoła (a chodził), a teraz by przestał, to stałby się oszustem. Ja cenię człowieka za to, że pozostaje sobą, nawet jakbym się z nim nie zgadzał. Przeszkadza to jakiejś standardowej niszy 4-5% ogółu obywateli, z czego 90% to czytelnicy Wyborczej i Krytyki Politycznej. Okej, szanuję, ale się przejmować nie zamierzam. Tam w komentarzach na dowolnie, losowo wybrany temat, zawsze musi się pojawić wątek złych katolików i spisku Kościoła. Podobny poziom opętania, jak część nawiedzonych moherów, wszędzie widzących żydowski spisek.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2869 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

Seeker pisze:Nie, my chcemy, żeby inni zaczęli myśleć i zadawać pytania. Np. takie - skoro jest tak dobrze, to dlaczego mamy bilionowy dług.
(...)
Czyli niby się nie da ale jednak się da Jak zarządzający "nie ma woli" do wprowadzania zmian, to zawsze można go zmienić. Jeżeli zwiększenie zaangażowania, ma przynieść większe wpływy do budżetu, w związku z większymi zyskami, to przecież raczej nas to będzie kosztować mniej, a nie więcej.
(...)
No to spójrzmy na listę najbardziej dochodowych polskich firm, m.in. KGHM, PGE, Orlen, Lotos, PGNiG, Tauron, Energa, Kompania Węglowa, PKO BP, PZU itd., jest tego dużo więcej. Wszystkie ze znaczącym udziałem Skarbu Państwa. No rzeczywiście, słabo sobie radzą.
Z jednej strony wadą jest dług, a z drugiej strony proponujesz zwiększanie zaangażowanie skarbu państwa w przedsiębiorstwa. Brak konsekwencji.

Jestem sobie w stanie wyobrazić idealną sytuację, w której rządzący wybierają sprawnych menedżerów do do spółek skarbu państwa. Ale to nie zmienia, że ich los może zostać przekreślony przy okazji kolejnych wyborów. No i nie wiem, co to ma do PiS? Że niby PiS zrobi porządek w spółkach i wyczyści obecnych prezesów - o tak, tego jestem pewien

Co nieco wiem o tych spółkach, które wymieniłeś. To, że są dochodowe, to nie znaczy, że są efektywne - np. w porównaniu z analogicznymi podmiotami na innych rynkach. Ich zyski zależą w dużej mierze od koniunktury na globalnych rynkach, co nie znaczy, że nie mają problemów. A poza tym, są to polskie spółki. W stosunku do których podmiotów chcesz przeprowadzić repolonizację?

O ile w spółkach "matkach" jest w miarę poukładane (włącznie z zarządami), to masakra dzieje się w niezliczonej liczbie podmiotów zależnych. Na szczęście, powoli grupy kapitałowe pozbywają się tych spółek, które nie są związane z core biznesem, co prawdopodobnie ograniczy liczbę patologii. To właśnie w tych spółkach zależnych, na które to media nie zwracają takiej uwagi, usadzani są "zasłużeni" władz. Pozbyć się tego w cholerę! Niestety, w programie PiSu tego nie uświadczysz... a proces "czyszczenia" grup kapitałowych się właśnie realizuje.
Seeker
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Zigi pisze: Z jednej strony wadą jest dług, a z drugiej strony proponujesz zwiększanie zaangażowanie skarbu państwa w przedsiębiorstwa. Brak konsekwencji.
Nie, ponieważ nie każde zaangażowanie Skarbu Państwa, szczególnie w długim okresie, generuje dług. Zależy od przewidywanych zysków, jak w każdej inwestycji. Ty utożsamiasz interwencję z kosztem, co w moim odczuciu jest błędne.
Zigi pisze: Jestem sobie w stanie wyobrazić idealną sytuację, w której rządzący wybierają sprawnych menedżerów do do spółek skarbu państwa. Ale to nie zmienia, że ich los może zostać przekreślony przy okazji kolejnych wyborów. No i nie wiem, co to ma do PiS? Że niby PiS zrobi porządek w spółkach i wyczyści obecnych prezesów - o tak, tego jestem pewien
Ja też nie wiem co ma do tego PiS, bo nie przypominam sobie, żebym pisał, że oni ulokują mądrych menedżerów. Najprawdopodobniej będziemy świadkami licznych przypadków nadużyć, nie więcej niż za PO, co najwyżej mniej więcej tyle samo Antysystemowcy mają czasem rację Jestem jednak zwolennikiem teorii, że mądrzy ludzie pracują zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. Tak więc nie wydaje mi się, żeby oddawanie na przypał, każdej spółki w ręce "prywatne", powodowało nagły przypływ "mądrości" do zarządu, a takie przesłanie płynie z ust zwolenników całkowitej prywatyzacji. To kwestia mądrych ludzi, a tych można (zazwyczaj) przyciągnąć pieniędzmi, również do sektora publicznego.
Zigi pisze: Co nieco wiem o tych spółkach, które wymieniłeś. To, że są dochodowe, to nie znaczy, że są efektywne - np. w porównaniu z analogicznymi podmiotami na innych rynkach. Ich zyski zależą w dużej mierze od koniunktury na globalnych rynkach, co nie znaczy, że nie mają problemów.
Na analogicznych rynkach, czyli rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, większość z nich jest liderami. Zdefiniuj efektywność, bo dla mnie to pojęcie zbyt względne, żebym się do niego odnosił. Każda spółka ma jakieś problemy, nawet McDonald, Toyota czy Sony, które jechało przez ostatnie lata na stracie (głównie przez tsunami), to nie jest argument.
Zigi pisze: A poza tym, są to polskie spółki. W stosunku do których podmiotów chcesz przeprowadzić repolonizację?
Ja chcę, żeby państwo nie sprzedawało strategicznych i dochodowych spółek Skarbu Państwa. PiS chce, podobno, repolonizować polskie banki. O repolonizacji przedsiębiorstw nikt tu więc nie pisał. Chociaż po dłuższym zastanowieniu, znalazłoby się parę przykładów... Ale zaczynamy za mocno odjeżdżać od tematu topicu
Zigi pisze: Na szczęście, powoli grupy kapitałowe pozbywają się tych spółek, które nie są związane z core biznesem, co prawdopodobnie ograniczy liczbę patologii.
Zdefiniuj patologię. Bo dla mnie, jeżeli sprzedaje się majątek wszystkich Polaków obcokrajowcowi, który wykorzystuje nowo-nabyty interes do wspierania przedsiębiorstw/produktów/interesów ze swojego kraju, to jest PATOLOGIA.
Zigi pisze: To właśnie w tych spółkach zależnych, na które to media nie zwracają takiej uwagi, usadzani są "zasłużeni" władz. Pozbyć się tego w cholerę!
Nawet jeśli, to dlaczego zagranicznym inwestorom, a nie polskim? Ja nie wiem, trzeba zapytać PO.
Stanisław Żółkiewski
Znam to forum
120 postów
Znam to forum
Rejestracja: 8 lat temu

8 lat temu

Oczywiście, że jest się czego bać i wcale nie trzeba być zwolennikiem PO aby tak sądzić. Absolutnie nie wolno głosować na PiS.
Na PO zresztą też nie, ani na Nowoczesną, ani na PSL, Kukiza, Korwina czy zjednoczoną lewicę.
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Czyli generalnie na nikogo nie wolno głosować?

Wysłane z mojego m1 note przy użyciu Tapatalka
Stanisław Żółkiewski
Znam to forum
120 postów
Znam to forum
Rejestracja: 8 lat temu

8 lat temu

Tak, właśnie tak.
Awatar użytkownika
dracul
Znam to forum
120 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Nie wiem ile lat mają forumowicze. Ale Ci, którzy mogli już glosować na PiS poprzednim razem powinni przypomnieć sobie co działo się za ich panowania. Wspaniała koalicja z Samoobroną, wspaniała prokuratura - wyzywająca i wpadająca do mieszkań o 5 rano - za co teraz płacimy odszkodowania. Żadnych inwestycji - bo każdy oprotestowany przetarg trafiał do prokuratury itd., dziwne kukiełkowe ruchy personalne jak np premierostwo K. Marcinkiewicza.
Ale czy to znaczy aby na nich nie głosować ?? Wszyscy mamy po jednym głosie, kwestia tylko jak go wykorzystamy ....
drac
Awatar użytkownika
HarrY
Częsty Bywalec
407 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Nie ma na kogo i to jest straszne, PSI słabo, PO tragedia, mam ich po dziurki w nosie. PSL tym bardziej.
Ale na pewno nie zagłosuje na PO tylko dlatego by zrobić na złość PISowi. To chore. Nie można tak głosować, to wcale nie jest inteligentne.
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

8 lat temu

HarrY pisze:Nie ma na kogo i to jest straszne, PSI słabo, PO tragedia, mam ich po dziurki w nosie. PSL tym bardziej.
Ale na pewno nie zagłosuje na PO tylko dlatego by zrobić na złość PISowi. To chore. Nie można tak głosować, to wcale nie jest inteligentne.
Zwłaszcza, że "robienie na złość Pisowi" jest "czymś" (nie wiem nawet jak określić ten kretyński trend w społeczeństwie) zasianym przez... - no właśnie kogo? Media, ale do mediów skądś to przyszło.

Dracul pierniczysz bardzo - w zasadzie powtarzasz wyborczą, bo nie wierzę, że sam to wymyśliłeś. A jest to ich typowa narracja. Jeśli masz za złe koalicję z Samoobroną i PSLem to znaczy, że sam wtedy miałeś za mało lat/czasu/czegoś żeby być zorientowanym w scenie politycznej. Wpadanie o 5 rano? - jak dla mnie skorumpowanym personom mogą wpadać nawet o 3:00.
Proponuję porównać sobie kilka wskaźników, chociażby zakładanie działalności gospodarczych (mój ulubiony, ale nie jedyny ważny) z czasów SLD, PiS-Sam-LPR i PO.

Ja osobiście zagłosuję na 90% na PiS. Komitet, na który chciałem głosować niestety nie zarejestrował się w naszym okręgu.
Zwycięstwo PiSu przyniesie sporą poprawę. Oczywiście nie będzie "świetnie", ale w stosunku do tego co jest obecnie poprawa jest nieunikniona. No po prostu gorzej być nie może - nie wierzę w to.
Pozostaje tylko nadzieja, że scena polityczna do następnych wyborów zmieni się na tyle, że wyrośnie twarda, konkretna opozycja w stosunku do rządu. A PO i wszyscy jego członkowie niech już udadzą się lepiej w zasłużony niebyt.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Pienio pisze: Zwycięstwo PiSu przyniesie sporą poprawę. Oczywiście nie będzie "świetnie", ale w stosunku do tego co jest obecnie poprawa jest nieunikniona. No po prostu gorzej być nie może - nie wierzę w to.
Moze byc gorzej Pienio, może być. Nie musi, ale moze być. Trochę ci zazdroszczę tego, że jestes tak zdecydowany co do wyborów. Ja nie jestem.
Ewa302
Znam to forum
103 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Nie wiem kogo nalezy sie tak naprawde bać.Wiem jedno ,ze nasilaja sie niecne walki o wladze i ta wojna domowa wewnatrz naszego panstwa ktoregos dnia zgubi samych walczacych i zgubi reszte panstwa.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

mnie śmieszy to wieczne straszenie PISem.
Nie jest to partia z mojej bajki, ale nie rozumiem tej nagonki na nich
Co włączę TV to Duda źle zrobił to, źle zrobił tamto, Szydło też kłamie i nie zna się na niczym, gościu z Solidarności ma psa Kacpra i z nim śpi, a wiemy o tym tylko dlatego, że trzyma się z PISem. Na każdym forum i portalu społecznościowym to samo...
Ludzie kurcze to nie dyktatura - dajcie tym ludziom żyć
dracul pisze:...Wspaniała koalicja z Samoobroną, wspaniała prokuratura - wyzywająca i wpadająca do mieszkań o 5 rano - za co teraz płacimy odszkodowania. Żadnych inwestycji - bo każdy oprotestowany przetarg trafiał do prokuratury itd., dziwne kukiełkowe ruchy personalne jak np premierostwo K. Marcinkiewicza... ....
Nie bronie PISu bo raz jeszcze napiszę, że to nie mój świat, ale nie mogę przejść obojętnie obok Twojego wpisu

Wspaniała koalicja z Samoobroną
- a PSL przypadkiem też nie był w tej wielkiej koalicji? Jakoś teraz PSL nie jest zły, mimo, że był w koalicji z Samoobroną

wspaniała prokuratura - wyzywająca i wpadająca do mieszkań o 5 rano
rządzi PO i dalej wpadają rano do mieszkań (tylko do innych). Tutaj masz link, gdzie wpadli do domu sprzątaczek szkolnych, bo jeden policjant zgubił pierścionek http://www.tvn24.pl/poznan,43/oblawa-na ... 11361.html a to luty 2015 więc już dawno PIS nie rządzi

np premierostwo K. Marcinkiewicza
Kopacz o ile się nie mylę też nie skończyła szkoły dyplomacji a wpadek ma pewnie więcej niż nasz słynny yes, yes, yes

Mam prośbę do zwolenników PO i PISu - sprzeczajcie się na argumenty programowe. Pokazujcie jakie pomysły ma Wasza opcja, wykazujcie jak durne pomysły są drugiej strony, ale nie straszcie ludzi Kaczyńskim, czy innym Niesiołowskim.
Rządził PIS i jakoś to przeżyliśmy, rządzi PO i też nam się udaje - nie róbmy z tego sprawy życia i śmierci
więcej luzu
ODPOWIEDZ