Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Czy naprawdę trzeba bać się PIS?

Komentarze do wydarzeń politycznych
Seeker
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

irmen pisze:"gratuluję dostępu do informacji u źródeł - nie sądziłem,że wysoko postawiony działacz zbłądził na redzkie forum, bo przecież przeciętny człowiek nie ma dostępu do źródeł.
Nie załamuj mnie Rozmawialiśmy tutaj głównie, na ostatnich stronach, o problemach prawnych, ustawach czy wypowiedziach polityków. Źródła informacji do powyższych kwestii, w oryginale, są ogólnodostępne w Internecie. Rozumiem, że takowy posiadasz, skoro piszesz na forum.

A o ciemnocie była mowa w kontekście osób, które nakręcają się bez sensu informacjami np. z wieczornych wiadomości, bezrefleksyjnie przyjmując je za prawdę i nie poświęcając marnych kilku-kilkunastu minut dziennie, żeby je zweryfikować w Internecie. Nikt nikogo nie zmusza do interesowania się polityką, bo można mieć to wszystko gdzieś. Jednakże jak już ktoś zaczyna brać udział w wydarzeniach motywowanych politycznie i podejmować decyzje np. o wzięciu udziału w protestach, to wypadałoby wiedzieć dokładnie przeciwko czemu się protestuje oraz czy przesłanki są prawdziwe. Inaczej jest się bardziej bezrefleksyjną małpą wypędzoną z klatki na wybieg, a nie myślącym człowiekiem, jak np. ten osobnik: https://www.youtube.com/watch?v=T5kPTVrWqAc Dramat.

Dla pełnego zrozumienia - dotyczy to zarówno widzów TVN24, słuchaczy Radia Zet i czytelników Wyborczej, jak i widzów TV Republika, słuchaczy Radia Maryja i czytelników wSieci. Bo ciemnota jest powszechna i jest związana z głupotą ludzką oraz lenistwem, a nie z wyznawaniem "jedynej słusznej ideologii", jak to napisałeś. A ja sobie nie życzę, żeby taka ciemnota próbowała mi potem życie ustawiać, bazując na emocjach i manipulacji, a nie logice i rozsądku. Bez względu na to, kto aktualnie rządzi.

Nie wiem czy zrozumiałeś cokolwiek z tego co napisałem, ale przynajmniej spróbowałem.

Nie zamierzam również dokonywać oceny rządów PiS po 1,5 miesiąca, to jakiś absurd. Pożyjemy, zobaczymy za kilka miesięcy ile dokładnie zrobią z tego co obiecali.
irmen
Nowy/a na forum
7 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

Seeker pisze:
irmen pisze:"gratuluję dostępu do informacji u źródeł - nie sądziłem,że wysoko postawiony działacz zbłądził na redzkie forum, bo przecież przeciętny człowiek nie ma dostępu do źródeł.

"A o ciemnocie była mowa w kontekście osób..........

Dla pełnego zrozumienia - dotyczy to zarówno widzów TVN24, słuchaczy Radia Zet i czytelników Wyborczej, jak i widzów TV Republika, słuchaczy Radia Maryja i czytelników wSieci. Bo ciemnota jest powszechna i jest związana z głupotą ludzką oraz lenistwem, a nie z wyznawaniem "jedynej słusznej ideologii", jak to napisałeś. A ja sobie nie życzę, żeby taka ciemnota próbowała mi potem życie ustawiać, bazując na emocjach i manipulacji, a nie logice i rozsądku. Bez względu na to, kto aktualnie rządzi."

Do merytoryczności nie odniosę się bo nie ma do czego. Natomiast używane w różnych postach określenia : "kanalie", "małpy","ciemnota" oddają poziom intelektualny, moralny, zdolność do dyskusji itp. piszącego. Widać przykład idzie z góry. Nie widzę sensu dalszej wymiany zdań Pozdrawiam
Seeker
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Rozumiem, że specjalnie zmontowałeś moje wypowiedzi i przywołałeś bez kontekstu, żeby zmienić sens tego, do czego się odnosiłem. Bezczelne, dość nieudolne i jednocześnie zabawne, zważywszy na fakt, iż u góry jest oryginał. Ale na staż do Wyborczej być może byś się dostał. Merytoryki w tym temacie masz pod dostatkiem. Nie odnosisz się, ponieważ nie potrafisz, więc od początku skupiłeś się na czepialstwie, insynuacjach i formie wypowiedzi, zamiast jej treści. Pisz co chcesz, ale z uprzejmości dla innych, nie rób burdelu w temacie, który od początku trzyma stały, względnie dobry poziom. Ad meritum, nie ad personam. Bez odbioru.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

irmen pisze:nie zgadzam się na jedyną słuszną pisprawdę.
Nie chcę Ci nic mówić, ale do momentu wyborów prezydenckich i parlamentarnych mieliśmy jedyną słuszną POprawdę (rząd, prezydent i TK w rękach PO) jakoś nikt nie nawoływał do manifestacji, nie latał do UE, nie wzywał prokuratury.

A teraz wam powiem coś ...

Może w końcu, zamiast skakać sobie wszyscy do gardeł się każdy weźmie stanie przed lustrem i zastanowi się, co ja właściwie robię? Po cholerę nam jest demokracja, skoro nie potrafimy z niej korzystać? Po co jakieś 30 milionów Polaków szło do urny, skoro jak tutaj widzimy, każdy z nas jest znacznie większym ekspertem w dziedzinie polityki niż ta banda kilkuset osłów .. a przepraszam - posłów, zasiadających w ławach.

Mi też się nie podoba, że PO podlizywało się UE i Merkelowej i łykali wszystko co oni narzucili, tak samo nie podoba mi się że PiS chce organizować jakieś miesięcznice każdego 10-go upamiętniając katastrofę w Smoleńsku (rzygam już tym Smoleńskiem). Wiele innych rzeczy mi się nie podobało, ale skoro zostali wybrani, to niech rządzą. Pod koniec kadencji zobaczymy co natworzyli.

Nie umiemy korzystać z demokracji? Podzielmy Polskę na 4 części, każdy niech się wyprowadzi w tę gdzie akurat jego idol rządzi i będzie git ...

Z takim podejściem jaki tu reprezentujecie NIGDZIE nie dojdziemy, bo będziemy się jedynie w kółko obracać. Jak każdy każdego morderczym wzrokiem mierzy, to co my jesteśmy za naród? Rozumiem, że Polak to straszna maruda, ale może w końcu zachowujmy się jak cywilizowany naród. Się dziwicie, że w telewizji leci taki chłam? A co mają puszczać? Okił Kamidow (reżyser Świata według Kiepskich) zdradził sposób na serial - "Jaka widownia, takie seriale", to smutna, ale prawdziwa sentencja o nas samych. Od czasu zaprzysiężenia nowego rządu nie usłyszałem nic konkretnego w tv, żeby coś zrobił, ale ile się o TK nasłuchałem, to uszy bolą.

Szkoda gadać i języka strzępić, Polska jako kraj zachowuje się jak niepełnosprawne dziecko ze schizofrenią - chce do przodu, ale jednocześnie chce do tyłu i w zasadzie samo nie wie jak to zrobić, więc musi iść po pomoc do wszechwiedzącej Unii, która nam powie, czy idzie do przodu, czy do tyłu ...
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
irmen
Nowy/a na forum
7 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

Huherko pisze:
irmen pisze:nie zgadzam się na jedyną słuszną pisprawdę.
Nie chcę Ci nic mówić, ale do momentu wyborów prezydenckich i parlamentarnych mieliśmy jedyną słuszną POprawdę (rząd, prezydent i TK w rękach PO) jakoś nikt nie nawoływał do manifestacji, nie latał do UE, nie wzywał prokuratury.
Dlatego pisałem,że żadna obecna siła w parlamencie nie jest z mojej bajki Co do reszty w dużej mierze zgadzam się. Pozdrawiam
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Huherko brawo
Wreszcie jakiś głos rozsądku w tej dyskusji

Obecny rząd też nie jest z mojej bajki i ja na pewno bym krzyżyka przy nich nie postawił, ale skoro większość* rodaków zdecydowała, że mają rządzić, niech rządzą. Ocenimy ich po roku, dwóch, po kadencji...

Oni nawet jednej ustawy jeszcze dobrze nie zrobili, jak Petru z PO już chcą robić rewolucje i obalać legalnie wybrany rząd...
Petru uświadomił mi, że my do demokracji nie dorośliśmy. W sumie już wcześniej to wiedziałem, ale teraz to się potwierdziło.
Skaczemy od jednej opcji do drugiej. Od PIS do PO. Osoba co nie ma co do gara włożyć, nie ma pracy, głosuje na PO albo Petru - choć Oni zrobią wszystko, żeby tej osobie żyło się nie lepiej. Z drugiej strony przedsiębiorca głosuje na SLD, choć wiadomo, że ta partia, raczej mu nie pomoże, bo z założenia wspiera najuboższych... a teraz Petru
Szanuje gościa, ale śmieszy mnie to, że nagle stał się autorytetem Pierwszym rewolucjonistą Robi marsze obalające władze, kiedy ta władza nie zaczęła jeszcze rządzić

I spoko - niech ją obali, niech PIS odejdzie w zapomnienie, tylko co później? Znów wybory i żeby tradycji stało się zadość, Polacy pójdą zagłosować odwrotnie na PO / Petru... ?

Czemu ludzie nie myślą przy urnach, czemu głosują bezmyślnie nie za kimś kogo popierają tylko przeciwko PIS, przeciwko PO...

*napisałem większość świadomie. Proszę nie wciskajcie mi, że przy urnach było 40 % narody, a 37 % z 40 % daje mu tak naprawdę poparcie społeczne równe 14 %, bo takie myślenie to kpina. Ci którzy nie poszli do wyborów świadomie uznali, że dostosują się do woli reszty i pozwolili reprezentować swoje interesy sąsiadom Proste.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

Wicek pisze:Obecny rząd też nie jest z mojej bajki i ja na pewno bym krzyżyka przy nich nie postawił, ale skoro większość* rodaków zdecydowała, że mają rządzić, niech rządzą. Ocenimy ich po roku, dwóch, po kadencji...
A jasne, niech rządzą. Większość zdecydowała i takie są zasady demokracji. Ale nie mam zamiaru godzić się na łamanie prawa przez rządzących.
Wicek pisze:Proszę nie wciskajcie mi, że przy urnach było 40 % narody, a 37 % z 40 % daje mu tak naprawdę poparcie społeczne równe 14 %, bo takie myślenie to kpina. Ci którzy nie poszli do wyborów świadomie uznali, że dostosują się do woli reszty i pozwolili reprezentować swoje interesy sąsiadom Proste.
Nie trzeba nic wciskać, takie są fakty. I nie jest to takie proste. Być może ci, co nie głosowali, pozwolili reprezentować swoje interesy sąsiadom, ale raczej nie powiedzieli którym sąsiadom
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

Huherko pisze:Nie chcę Ci nic mówić, ale do momentu wyborów prezydenckich i parlamentarnych mieliśmy jedyną słuszną POprawdę (rząd, prezydent i TK w rękach PO) jakoś nikt nie nawoływał do manifestacji, nie latał do UE, nie wzywał prokuratury.
Nie latał do UE? A w sprawie rzekomo sfałszowanych wyborów w Polsce?
A manifestacje wzywające do postawienia tezy "zamachu smoleńskiego"?
Nie wzywał prokuratury?

Oj, pamięć krótka...
A póki co (pewnie niedługo) mamy jeszcze w Polsce wolność zgromadzeń i manifestowania poglądów.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Zigi jakie są fakty?

Moim zdaniem 40 % społeczeństwa to jednak reprezentatywna grupa
Pozostałe 60 % gdyby poszło na wybory zapewne zagłosowałoby podobnie. Nie rozumiem skąd przekonanie, że te 60 % społeczeństwa ma inne poglądy / inne preferencje niż Ci którzy zagłosowali...

Co do łamania prawa przez rządzących to jednak się godzisz Bo co zrobiłeś podczas rządów PO gdy łamali prawo? Co robisz teraz gdy PIS łamie (o ile łamie) prawo?
Ja też nie popieram naginania prawa, tak przez PIS jak i przez PO. Niestety jednak większości społeczeństwa to wisi. Znów PIS i PO zdobyły ponad 60 %
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

Nigdzie nie pisałem jakie poglądy mają ci, którzy głosować nie poszli. Co nie oznacza, że jednak dużej części społeczeństwa nie wszystko wisi, jak to ująłeś. Co dzisiaj było widać szczególnie wyraźnie.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

nie do końca mnie zrozumiałeś

Ja uważam, że PO też naginała przepisy i przypuszczam, że znaczna większość dziś protestujących to wyborcy PO/Petru
Napisałem, że większości społeczeństwa wisi to, że się ich oszukuje i nagina prawo, bo jak inaczej skomentować to, że wciąż ponad 60 % (większość) głosuję na PO i PIS które robią to nieustannie
Jakby ludziom nie wisiało, że się ich oszukuje i nagina prawo, to by nie głosowali na formacje, które to robią non stop, czyż nie?

Pokazywanie teraz rządów PO jako opozycji do naginania prawa przez PIS, jest jednak trochę zabawne
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Zigi pisze:
Huherko pisze:Nie chcę Ci nic mówić, ale do momentu wyborów prezydenckich i parlamentarnych mieliśmy jedyną słuszną POprawdę (rząd, prezydent i TK w rękach PO) jakoś nikt nie nawoływał do manifestacji, nie latał do UE, nie wzywał prokuratury.
Nie latał do UE? A w sprawie rzekomo sfałszowanych wyborów w Polsce?
A manifestacje wzywające do postawienia tezy "zamachu smoleńskiego"?
Nie wzywał prokuratury?

Oj, pamięć krótka...
A póki co (pewnie niedługo) mamy jeszcze w Polsce wolność zgromadzeń i manifestowania poglądów.
Z wyborami, ok, zgadzam się. Ale jeżeli chodzi o sprawę Smoleńska, to sory, ale nie porównuj sprawy międzynarodowej, w której zginęło wielu ludzi do sprawy, jak ktoś się kłóci, czy "niezwłocznie" znaczy w ciągu 14 dni czy tego samego dnia czy inaczej ...


Chciałbym coś wkleić, od razu uprzedzam, że nie mam na to źródła dowodowego, więc równie dobrze może to być chłam dla mocherków, no i tv-trwam ... nie oglądam tego, ale babcia mi podrzuciła że coś takiego było, to we necie odszukałem żeby z ciekawości obadać. Jak ktoś wie, gdzie te daty poszukać, to bym był wdzięczny.

Polecam przewinąć do 9 minuty.

http://tv-trwam.pl/film/polski-punkt-widzenia-15122015
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

To jest wywiad, czy orędzie pani Kempy? Żenujący poziom służalczego dziennikarstwa. Istotą problemu jest blokada TK, by ten nie mógł orzekać w ogóle. Forsowany przez PiS pomysł by Trybunał mógł orzekać w szerszym niż dotychczas składzie, a wyroki mogły być orzekane większością 2/3 zamiast zwykłej większości oznacza de facto taką blokadę. Zaznaczę, że tego typu rozwiązania są niespotykane na skalę europejską. Argumenty, że wszystkiemu jest winna jest opozycja, bo chce zablokować projekt 500 zł na dziecko są wyjątkowo absurdalne.
KOD
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 8 lat temu

8 lat temu

Sądzę, że wiele nieporozumień w wymianie poglądów w ramach tego wątku wynika z braku zrozumienia zasad demokracji. Nie jest to w sumie dziwne, ponieważ nasze narodowe doświadczenia z demokracją nie sięgają dalej niż ostatnich 25 lat wstecz dla kilkunastu ostatnich pokoleń (nie uwzględniłem kilkuletniego epizodu demokratycznego w II Rzeczypospolitej zakończonego zamachem majowym Piłsudskiego).
Pozwolę sobie zatem przypomnieć, że jedną z podstawowych zasad jest patrzenie politykom na ręce i posiadanie mocnych mechanizmów stopujących ich jeśli chcą rozszerzać zakres swojej władzy kosztem naszych swobód obywatelskich. W ustabilizowanych demokracjach takich mechanizmów jest kilka. Jednym z nich jest Trybunał Konstytucyjny. Dlatego manipulowanie przez polityków przy nim musi budzić niepokój i budzi nie tylko w naszym społeczeństwie, ale również wśród naszych przyjaciół z Unii Europejskiej. Niektóre osoby wypowiadające się na tym forum są wyraźnie usatysfakcjonowane jak to obecna władza dokopuje poprzedniej. Odrzućcie proszę emocje i pomyślcie jak zmienimy za 4 lata obecną władzę, gdy pozwolimy jej zdjąć ten mechanizm kontrolny, a jej dokonania przestaną nam się podobać.
Kolejnym mechanizmem kontrolnym jaki obywatele demokratycznego państwa powinni narzucić władzy i go utrzymywać konsekwentnie są wolne media. Próba zawładnięcia mediami to w istocie próba wprowadzenia totalnej indoktrynacji. Starsi z nas pamiętają smutne czasy komunizmu, gdy mediami rządziła tylko jedna słuszna partia, która "najlepiej" wiedziała co narodowi potrzeba.
Brońmy się przed rozszerzeniem inwigilacji policyjnej i służb specjalnych. Preteksty polityków są zawsze takie same. Oni chcą na "bronić" przed zagrożeniem wrogiem takim lub siakim, terrorystami i Bóg jeszcze wie czym jeszcze. A jeśli im pozwolimy to potem będą korzystać z tego by walczyć ze swoim społeczeństwem jeśli będzie chciało ich odsunąć od władzy.

Życzę wszystkim mądrości obywatelskiej, skuteczności w działaniach i wszystkiego najlepszego w Nowym 2016 Roku.
ppw
Ja tu zaglądam
34 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 9 lat temu

6 lat temu

Zgadzam się z tym, że niezależne sądy to podstawa ustroju demokratycznego. Ale załóżmy teraz taką sytuację, że te sądy popełniaja pewne nadużycia i w zasadzie nie można z nich wyciągnąć żadnej konsekwencji. O ile prezydent jest wybierany i można odwoływać, parlament to samo, to władza sądownicza, mimo że wybierana w niejasnych niedemokratycznych wyborach, to jeszcze nie ma możliwości za ich odwołania.

Rząd mógłby jeszcze popracować nad deregulacją gospodarki, obniżeniem podatków. Co przezłożyłoby się na niższe ceny. Przeciwne działanie przyniesie odwrotny efekt od zamierzonego.
Ostatnio zmieniony |2 Lis 2017|, o 06:58 przez ppw, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ