Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Komu dobrą pensję :-)?

Komentarze do wydarzeń politycznych

Na kogo zagłosujesz?

Czas głosowania minął 8 lat temu

Platforma Obywatelska RP
6
35%
Partia Razem
2
12%
Zjednoczona Lewica
1
6%
Nowoczesna Ryszarda Petru
1
6%
KORWiN
3
18%
Prawo i Sprawiedliwość
2
12%
KWW Kukiz'15
2
12%
Polskie Stronnictwo Ludowe
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 17
Seeker
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

W wolnej chwili polecam się zbadać:
http://www.barometrwyborczy.pl/#!/
Niby zabawa, bo wybiórcze pytania, ale zauważyłem, że rezultaty znajomych zazwyczaj pokrywają się z ich przekonaniami (w moim wypadku też i to 3 pierwsze miejsca). Polecam szczególnie tym mniej zorientowanym w polityce - może się okazać, że głosujecie na partię, która jest kompletnie na innym biegunie niż Wasze poglądy, co raczej wymagałoby ponownego przemyślenia...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

Dla tych, co się jeszcze wahają
Załączniki
satyra.jpg
Seeker
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Dyskryminujący wykres, szczególnie dla zwolenników Korwina. Fajna zabawa, zmieniłbym tylko pierwsze pytanie: "Czy jesteś za głupi żeby głosować?" - z lewej PO i Nowoczesna, Korwina przeniósłbym tam gdzie PO, bo on jest przeciwny teorii zamachu, reszta może zostać
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

8 lat temu

Dziwne pytanie z tymi traktorami. Kto, do cholery, nie lubi traktorów?
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

Pienio pisze:Dziwne pytanie z tymi traktorami. Kto, do cholery, nie lubi traktorów?
To prawda. Ale może to jest klucz do zagadki, dlaczego często mają poparcie wyższe, od spodziewanego
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

emte pisze:Ja się obecnie zastanawiam jak to będzie z Frankowiczami. Pis obiecał im ,że ulzy im w kredytach z czego mam nadzieję sie nie wywiążą. Na 90% była to kiełbasa wyborcza. W innym wypadku czemu wszyscy Polacy będą musieli płacić za błąd części społeczeństwa?
Wyjaśnij proszę w jaki sposób wszyscy Polacy mieliby za to płacić? Bo na mój gust to jest to sprawa do rozliczenia między kredytobiorcami i bankami, co mają do tego inni?

Swoją drogą ja np. nie chciałabym, żeby z moich podatków finansowano lekcji religii w szkołach, a niewiele mam w tym temacie do powiedzenia (oprócz oddania podpisu pod inicjatywą obywatelską, która i tak w tej kadencji Sejmu zostanie wrzucona do niszczarki) i płacić muszę .
Podobnie jak niekoniecznie chciałabym, by bezrobotne rodziny wielodzietne były dofinansowywane z moich - jako osoby pracującej - podatków. A też nie mogę tupnąć nóżką
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Salamandro w podanym przez Ciebie przykładzie (lekcji religii), wszyscy Polacy równo dostają po kieszeni, a w przypadku Franka Państwo nie równo będzie traktować kredytobiorców w złotówkach i walutach.

Jak kredyty w złotówkach szły do góry (bo stopy procentowe szły mocno w górę) to nikt się złotówkowiczami nie przejmował, mimo tego, że kredyt w złotówkach na ogół brały osoby mniej zamożne, niż we frankach.
Dziś jak frankowicze mają gorszy okres... wszyscy w koło chcą im pomagać

emte - obawiam się, że jednak pomoże

Info z dnia dzisiejszego:
Pomoc frankowiczom

Szałamacha mówił tez o propozycji PiS w sprawie frankowiczów. - Nasza propozycja przewiduje uznanie za punkt wyjścia tego, jak wyglądała rzeczywistość kilka lat temu, czyli sytuację, w której ludzie dostawali na swój rachunek złote polskie, a nie hipotetyczne wyimaginowane franki.

- Kredyt, który dzisiaj jest przeliczany po bieżącym kursie frankowym będzie uznany za kredyt złotowy. Suma, którą bank przekazał 5-7 lat temu jest podstawą do tej operacji obliczeniowej. Od tej sumy zostaną naliczone stopy procentowe i prowizje złotowe i porównane z dzisiejszym saldem. Nadwyżka zostanie potrącona - tłumaczył.

Szałamacha przyznał, że rozważana jest sytuacja, w której być może należy pozwolić odliczyć część potencjalnych strat banków od ciężaru podatku bankowego, tak żeby one nie ponosiły podwójnego obciążenia. - System bankowy może nie być w stanie tego udźwignąć - tłumaczył.
PKO przejmie klientów?

Szałamacha został zapytany również, jak ograniczyć wyższe opłaty dla klientów banków, gdy zostanie wprowadzony podatek bankowy.

- Jest kilka metod, którymi można to ryzyko ograniczyć lub zniwelować. Mamy mechanizm konkurencji w sektorze. Wyobrażam sobie sytuację, w której prezes banku PKO BP, który jest kontrolowany przez Skarb Państwa, złoży oświadczenie publiczne, w którym zaprasza klientelę konkurencji, w przypadku gdy tamte banki próbowałyby podwyższyć swoje opłaty. Wówczas działając w takiej logice stracą biznes. Po to Skarb Państwa ma narzędzia jakim są jego aktywa, aby osiągać rozsądne cele gospodarcze - stwierdził Szałamacha.
http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/pawel-sza ... 90191.html

szkoda, że jak stopy procentowe szły w górę i złotówkowicze musieli płacić więcej nikt nie pomyślał, żeby mogli sobie przewalutować na franki, a nadwyżkę by "potrącono"
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Jak kredyty w złotówkach szły do góry (bo stopy procentowe szły mocno w górę) to nikt się złotówkowiczami nie przejmował,
Kiedy tak było? Bo ja odkąd pamiętam, to od roku 2008/2009 stopy szły raczej w dół. Akurat mi, jako kredytobiorcy PLN znacznie to pomogło, choć nie był to bynajmniej ukłon celowy w moją stronę, a raczej ruch RPP w stronę ulżenia całej gospodarce.

Natomiast ja nie bardzo rozumiem argumentację typu "nie chcę, by pomagano frankowiczom, bo złotówkowiczom nikt nie pomagał". A co to ma do rzeczy? To tak jakbym się miała buntować, że mężczyźni mają teraz urlopy ojcowskie argumentując, że kiedyś nie mieli, mój mąż się w związku z tym nie załapał i jak to tak można niesprawiedliwie traktować społeczeństwo?
Dziś jak frankowicze mają gorszy okres... wszyscy w koło chcą im pomagać
Z tego, co się orientuję, to nie chodzi o gorszy okres, tylko ogólnie o tzw. klauzule niedozwolone zawarte w umowach. Oraz o wyroki sądów, które przez banki nie są respektowane. Wydawało mi się, że w tej kwestii miałaby właśnie nastąpić pomoc rządu, czyli w egzekucji tych wyroków, a nie jako pomoc stricte finansowa i to jeszcze z puli podatników.
Swoją drogą czy banki straciły coś w wyniku udzielania kredytów walutowych? Bo obawiam się, że kompletnie nic.
figaro
Bywalec
262 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Banki na kredytach walutowych DUUUŻO zarobiły. A teraz sporo wydają na PR pod tytułem "nam złotówkowiczom nikt nie pomaga...".
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Salamandra pisze: Kiedy tak było? Bo ja odkąd pamiętam, to od roku 2008/2009 stopy szły raczej w dół...
słabą masz pamięć
ja brałem kredyt w 2010 roku przy stopach 3,5, później podnieśli do 3,75, następnie do 4,5, później 4,75. Dziwne, że tego nie pamiętasz. U mnie to był znaczny wzrost na racie.
Salamandra pisze:...nie bardzo rozumiem argumentację typu "nie chcę, by pomagano frankowiczom, bo złotówkowiczom nikt nie pomagał". A co to ma do rzeczy?...
to ma do rzeczy, że Państwo powinno wszystkich obywateli traktować równo. Artykuł 32 konsytuacji o tym mówi. A jakie to jest równe traktowanie, że jak kredyt urósł frankowiczom to im Państwo pomoże, a jak urósł złotówkowiczom to niech radzą sobie sami? Poza tym nie mówię, żeby nie pomagać. Tylko jak już to sprawiedliwie. Obniżyć kredyty i tym co mają w walutach i tym co mają w złotówkach.
Salamandra pisze: Z tego, co się orientuję, to nie chodzi o gorszy okres, tylko ogólnie o tzw. klauzule niedozwolone zawarte w umowach. Oraz o wyroki sądów, które przez banki nie są respektowane. Wydawało mi się, że w tej kwestii miałaby właśnie nastąpić pomoc rządu, czyli w egzekucji tych wyroków, a nie jako pomoc stricte finansowa i to jeszcze z puli podatników.
teraz żartujesz prawda?
Banki wg. Ciebie działają niezgodnie z prawem, twierdzisz, że "nie respektują wyroków sądów" więc Państwo stworzy ustawę, że banki mają wziąć na siebie część ciężaru kredytowego? To jakiś absurd. Jak ktoś nie respektuje wyroków sadów, to chyba jest od tego droga prawna, a nie tworzenie ustaw. Nie rozumiem tego argumentu. Od kiedy tak działa Państwo prawa? Jak ja nie będę rozliczał się z PITu i skarbówka mnie ukarze karą finansową, ale się do niej nie zastosuje, to Państwo wsadzi mnie do więzienia i zabierze mi majątek, czy stworzy jakaś nową ustawę? Jak ktoś nie respektuje wyroków sądów, to od tego Państwo ma inne mechanizmy. A jak Banki nie zastosują się do tej ustawy, która powstała wg. Ciebie ponieważ banki nie resekują wyroków sądów to co będzie dalej? Państwo stworzy kolejną ustawę
figaro pisze:Banki na kredytach walutowych DUUUŻO zarobiły. A teraz sporo wydają na PR pod tytułem "nam złotówkowiczom nikt nie pomaga...".
hehehehe mi nic banki nie zapłaciły, nie widziałem też żadnego PR. Mocno poniżej pasa cios, ale w sumie przywykłem. Kiedyś jak chwaliłem SEMEKO to ktoś wyzywał mnie, że jestem ich pracownikiem, teraz uważam, ze Państwo gra nie fair, wiec jestem pewnie bankowcem, jak pochwalę SKM to będę pracownikiem SKM, jak powiem, że Kopacz coś źle zrobiła to jestem PISiorem... bo przecież nie można mieć swoich poglądów. Jak ktoś ma inne niż Ty to na pewno jest kupiony
Załączniki
b347131.png
b347131.png (10,16 KiB) Przejrzano 14781 razy
Ostatnio zmieniony |2 Lis 2015|, o 15:37 przez Wicek, łącznie zmieniany 1 raz.
Marcin
Prawie Lider
519 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

A ja powiem...wara od mojego kredytu we frankach. Absolutnie bym go nie zamienił na złotówkowy ani po kursie sprzed 8 lat ani na dzisiejszy. Ps..złotówkowiczą, frankowiczą? Wicek...

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalk
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Właśnie, właśnie. Wziął sobie świadomy ryzyka dorosły człowiek kredyt. Nie jest ważne, czy akurat był owczy pęd, dobre warunki itd. Wziął świadomie i tyle. Teraz ktoś dla swojego interesu stworzył pojęcie "frankowicza" i ni z tego ni z owego reszta gawiedzi przypisuje owym "frankowiczom" takie albo inne cechy. Uprzejmie proszę się odwalić od normalnych ludzi, którzy wzięli sobie swoje własne ryzyko na głowę i sami sobie z nim radzą. Niczego od nikogo nie chcą i nie są żadnymi "frankowiczami" !!!
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Marcin pisze:...Ps..złotówkowiczą, frankowiczą? Wicek...
Dzięki za zwrócenie uwagi Nie mam nic na swoje usprawiedliwienie, więc nie będę się tłumaczył Błędy poprawione
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

Wicek pisze:
Marcin pisze:...Ps..złotówkowiczą, frankowiczą? Wicek...
Dzięki za zwrócenie uwagi Nie mam nic na swoje usprawiedliwienie, więc nie będę się tłumaczył Błędy poprawione
Zzeby mi to bylo ostatni raz;) W innym przypadku publiczne biczowanie przy Polo !!!
Mamo.... bo się potnę !!!
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

dobrze, że nie przy Biedronce
Przy Polo to już prawie elitarnie
ODPOWIEDZ