Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Brexit - jak to wpłynie na Redę ;)

Komentarze do wydarzeń politycznych
jowkow
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 7 lat temu

7 lat temu

Polacy nie wrócą, myślicie ze dumny anglik będzie zmywał naczynia albo sprzątał sobie hałupę? Mówie tu tylko o prostych pracach. A na rynku brakuje rąk do pracy do wielu zawodów. Wiec Anglia bez emigrantów nie instniałaby...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

oczywiście, że nie wrócą, bo nikt ich z WB nie wyrzuci
Wyjście z Unii nie oznacza, że nie będzie można tam pracować.

Inna sprawa, że wcale ten Brexit pewny nie jest, bo z demokracją to ostatnio w Europie jest tak, że naród coś chce, a rząd go przekonuje, że się myli i wydaje pieniądze narodu, żeby nakłaniać naród do zmiany zdania
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

Na Redę to wcale nie wpłynie. Myślę, że i na Polske również. A Aglicy (tak jak kazdy inny kraj) potrzebuje taniej siły roboczej
Stanisław Żółkiewski
Znam to forum
120 postów
Znam to forum
Rejestracja: 8 lat temu

7 lat temu

W Wielkiej Brytanii obowiązuje zasada Right or wrong, my country. O brexitcie zdecyduje parlament wyłoniony w nowych wyborach, który może dojść do wniosku że głosując za wyjściem Wielka Brytania popełniła błąd, oparty na fałszywych deklaracjach polityków nawołujących do brexitu. Nie ma tam konstytucji, a samo referendum nie jest w żaden sposób wiążące dla rządzących. Jeżeli uznają że wyjście jest szkodliwe dla kraju to do niego nie dojdzie. Zobaczymy.
figaro
Bywalec
262 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

W Polsce jest dokładnie tak samo, tj wynik referendum nie jest wiążący. Czego przykładem chociażby 700 tys głosów zebranych przez polityków PO w roku 2005, tzwreferendum 4xtak. Po wygranych wyborach ci sami posłowie którzy dzwigali kartony z kartami z podpisami, potem ... zmielili te głosy, postulaty olali, ale kto o tym jeszcze pamięta? http://www.wykop.pl/ramka/1258997/refer ... etnice-po/
ppw
Ja tu zaglądam
34 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 9 lat temu

5 lat temu

Wszystko wskazuje na to, że Brexit będzie w wersji soft. Nie jestem brytyjczykiem, ale rzeczywiście, twardy brexit wydawał się być kiepskim pomysłem, nawet z ich punktu widzenia. Zauważcie, że tam prawie 50% obywateli, głosowało za pozostaniem w Unii. Ich interesy również powinny być chronione - tak mi się przynajmniej wydaje.
Poza tym są poważne obawy, że cały sektor bankowy ucieknie z Londynu np do Niemiec, do Frankfurtu.
Chociaż usługi finansowe mają się obecnie wszędzie dobrze, zwłaszcza pożyczki...
ODPOWIEDZ