Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Brexit - jak to wpłynie na Redę ;)

Komentarze do wydarzeń politycznych
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

A tak poważnie - jakoś mało ostatnio wątków polityczno-gospodarczych, więc może uda się rozniecić dyskusję na temat tego jakie redzianie mają zdanie w tytułowej kwestii
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

Obrazek niemal jak znad Wisły. Kraj podzielony równo po połowie. Smutne, ale widać, że demokracja ma wiele słabych stron. Jestem przekonany, że gdyby w tej chwili zrobić takie referendum w Polsce, to mimo bardzo wyraźnych, widocznych na każdym kroku pieniędzy unijnych, będąca obecnie w natarciu siła - też wygrałaby wyjście z unii.
Na Redę wpływ będzie taki, jaki będzie na Polaków w UK. Prawdopodobnie już pracujący będą mieli dalej swoje i raczej krzywda się im nie stanie.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

7 lat temu

Szczerze powiedziawszy myślałem, że na sam koniec jednak wygrają przeciwnicy brexitu, nie wiem jaki to będzie miało wpływ na Redę, raczej niewielki, ale to co się stało powinno jednak dać UE do zrozumienia, że coś się dzieje nieciekawego skoro ludzie zastanawiają się nad opuszczeniem.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

Cholernie złe wieści - w obliczu coraz mocniej rozwijających się, ogromnych Indii, ogromnych Chin lub też nawet Rosji, wyrzucanie się poza nawias zorganizowanej (ok - tragicznie zorganizowanej) dużej i silnej grupy to samobój.. ja UE nie kocham za jej debilizmy, ale idea jest dobra i wystarczy znowu wskoczyć na tory rozsądku i normalności, a będzie dobrze. Moim zdaniem nie wyjdą ostatecznie - UE ugnie się i da tyle przywilejów, ile się da, aby zostali - potem kolejne referendum i zostaną.
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

i bardzo slusznie sie stalo! ue zginie od wlasnej broni! nie chcemy kolejnej rzeszy w Europie! fajnie ze sa jeszcze myslacy ludzie!
Mamo.... bo się potnę !!!
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

Mazur pisze:i bardzo slusznie sie stalo! ue zginie od wlasnej broni! nie chcemy kolejnej rzeszy w Europie! fajnie ze sa jeszcze myslacy ludzie!
hehe - masz rację, tak tak.... jak rusek przyśle zielone ludziki a nie będzie np. NATO, bo każdy będzie o własną dupę dbał, to też będziesz taki mądrutki ?
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

o widze, iz sekty opanowaly ten piekny portal...
Mamo.... bo się potnę !!!
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

gdy byłem mały, popularne było powiedzenie : "ot powiedział co wiedział..".... pasuje jak ulał
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

7 lat temu

Formalnie, do Brexitu jeszcze nie doszło. Ostatecznie decyduje parlament, a obecny, nie wiadomo jak długo przetrwa. Osobiście wyobrażam sobie scenariusz, że przy rozpisanych wyborach, któraś z partii obiecuje, że do Brexitu nie doprowadzi i uzyskując odpowiednio wysokie poparcie nie wdraża wyników referendum.

Teoretycznie, UK mogłaby zachować dotychczasowe relacje z UE nawet po wyjściu z Unii, ale z perspektywy Unii nie byłoby to dobre. UE powinna pokazać, że wyjście z Unii się nie opłaca - z tego powodu negocjacje wyjścia będą zapewne bardzo twarde.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

ciężko przewidzieć konsekwencje, więc ja się nie wypowiem, czy to dobrze czy źle, ale uważam, że sporo w tym winy Merkelowej.

Niestety UE od pewnego czasu nie jest zjednoczeniem Państw na równych zasadach, coraz bardziej jest dyktatorska. Merkel coś chce, reszta musi, bez dyskusji. Tak nie może wyglądać partnerstwo. Efekt jest taki, że w coraz większej ilości Państw dyskutuje się na temat wyjścia z UE. Mam nadzieje, że ta sytuacja otworzy oczy biurokratom z Brukseli i kanclerz Niemiec i zaczną szanować opinie wszystkich Państw członkowskich, a nie tylko Niemiec i Francji.
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

Dokładnie - Unię powinno się reformować, a nie rozwalać poprzez wychodzenie z niej - bo po prostu w tym miejscu na świecie gdzie się znajdujemy nie ma alternatywy, zapomnijmy, że w nadchodzących czasach jakieś Państwo może być neutralne - zarówno militarnie jak i ekonomicznie. Kończą się powoli surowce, ekonomia wariuje, waluta ma pokrycie już tylko na papierze - lub nawet nie, tylko w komputerze i kwestią czasu gdy ludzie zaczną popierać populistów pokroju Hitlerka - już to zresztą ma miejsce. I trzeba być właśnie słabo myślącym, żeby wypisywać bzdury pokroju : brawo, niech się rozleci....
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

7 lat temu

Znamienne jest, że tuż po ogłoszeniu wyników, bardzo popularnym zapytaniem w Google w UK było: "co to jest EU"
OneShot
Ja tu zaglądam
18 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 9 lat temu

7 lat temu

Jeżeli faktycznie wyjdą z EU (a potem może następni np. Holandia, Dania itd.) to obawiam się najbardziej tego że Europa stanie się takim mało znaczącym półwyspem na mapie Azji do którego warto przyjechać bo jest dużo zabytków
g63361pd
Bywalec
239 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

7 lat temu

Brexit srexit, Donald jak obiecał że emigranci wrócą, to załatwił .
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

7 lat temu

Czyżby A kto powiedział, że emigranci chcą wrócić do Polski? Mają jeszcze inne opcje i z tego co wiem z badań, to inne opcje są raczej brane pod uwagę...
ODPOWIEDZ