Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Wycinka drzew

Komentarze do wydarzeń politycznych
szym911
Znam to forum
90 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

Jak widać ustawa ministra Szyszki również w Redzie działa całkiem skutecznie...
17102119_10208104943451803_1120822045_n.jpg
Reda okolice 12 Marca - Puszcza darżlubska
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

7 lat temu

A gdzie to?
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

7 lat temu

Wygląda na początek nowej 12-go Marca, ale mogę się mylić. W Rumi na Cegielnianej też wycięto taki zagajnik.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

7 lat temu

No cóż. Ktoś zarobi. Ktoś wybuduje osiedle.
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

Zdecydowanie nie jestem zwolennikiem obecnie rządzących i nie popieram ich sposobu załatwienia problemu drzew. Jednak nie zapominajmy, że ten problem istnieje. Nasz (wszystkich) problem polega na tym, że nie wprowadza się zmian prostych, przejrzystych i praktycznych, tylko popada ze skrajności w skrajność. Od zupełnie niezrozumiałej "ochrony" wszystkich możliwych drzew, przez co dochodziło do idiotycznych sytuacji, aż po dzisiejszą wolną amerykankę. To co się dziś dzieje, to reakcja na wieloletnie ograniczanie możliwości regulacji ilości drzew.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

7 lat temu

Robin tak jak mówisz. Kiedyś było tak, że jak miałeś w swoim własnym ogródku drzewo, które chciałeś ściąć (ot np żeby posadzić inne) to musiałeś do urzędów po pozwolenia latać itd, chciano to uprościć, ale wyszło tak, że jak Państwo ma wysprzedane lasy, to po zdjęciu tej blokady, która wg mnie miała polepszyć sytuację zwykłego obywatela stała się wodą na koło dla właścicieli lasów i zmotywowała ich do niekontrolowanego wycinania całych połaci lasów i lasków.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

7 lat temu

A co jest złego w pozyskiwaniu zgody na wycinkę drzewa? Ja ze swojej działki wyciąłem legalnie drzewo na mocy wcześniejszej ustawy kilka lat temu. W Redzie. Złożyłem papiery z uzasadnieniem, zgodę otrzymałem. Był to raptem jeden dokument.
No, chyba że ktoś kupił las i chce na tanio pozyskanym gruncie wybudować osiedle. To wtedy faktycznie mógł być problem.

Wątek poboczny jest taki, że przemysł energetyczny ma teraz większy dostęp do biomasy leśnej, którą na mocy obowiązujących przepisów można wymieszać z węglem i elektrownie otrzymują za spalanie takiej mieszanki zielone certyfikaty, czyli jest to traktowane jako OZE. Paranoja!
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

Zigi, mój znajomy ma ogród ze stara lipą, która latem zacienia wszystkie okna. Słońce w mieszkaniu widzi tylko gdy na drzewie nie ma lisci. W otoczeniu lipy nic nie chce rosnąć.Prosił o zgode na wyciecie - nie, o przycięcie -nie. Deklarował, że posadzi 50 innych drzew w dowolnym miejscu -nie. Był tak zdesperowany, ze chciał "ususzyć" drzewo. Jest on zapalonym działkowcem. Całą wiosne i lato grzebie w tym swoim ogrodzie
Po problemie , lipy nie ma. Inna sprawa, ze latem pieknie pachniała.
To nie było w Redzie.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

7 lat temu

No widzisz, bo sam cień chyba nie jest problemem, szczególnie gdy jest tylko latem. Ale jeśli brak słońca jest również zimą i powoduje rozwój grzybów w mieszkaniu, to już różnica. Nie wiem, jaką argumentację przedstawił Twój znajomy, ale ja się powołałem na grzyby
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

Naprawdę bardzo trzeba się starać, żeby udowodnić tezę, że poprzednio nie było problemu z wycięciem drzewa. Odmowy były wydawane na zasadzie nie bo nie i koniec. Drzewo było świętością do granic absurdu. Powinna być jakaś kontrola, ale nie może urzędnik ze zwykłego strach, wygody, albo zwykłej złośliwości blokować regulacji takich spraw na własnym terenie.Problem w tym, że po stronie urzędów też jest straszny bałagan i dlatego była taka uznaniowość.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

7 lat temu

Nie wiem jaka była powszechna praktyka. Wiem jak było w moim przypadku. I nie wyobrażam sobie innej decyzji w sytuacji, gdy argumentuję, że wycięcie drzewa jest podyktowane troską o warunki życia w domu (a konkretnie chodzi o określony wpływ na zdrowie). A czy w innych wypadkach powinna być dozwolona wycinka - kwestia dyskusyjna. Osobiście nie wyciąłbym drzewa, gdybym rzeczywiście nie miał problemów z doświetleniem wnętrz i grzybem w pokojach. I nie rozumiem ludzi, który wycinają wysokie, cenne drzewa ze względów czysto estetycznych. Dojrzałe drzewo ma nieocenioną wartość. Jak ktoś nie wie jak je zaaranżować, to niech zatrudni architekta - będzie wiedział co z nim zrobić
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Niedaleko mnie facet wyciął na swojej ledwo co kupionej działce kilkanaście dorodnych sosen i tak się spieszył, żeby zdążyć przed ewentualną zmianą ustawy, że wyciął także na działce, która nie należy do niego, lecz do gminy. No nie powiem, trochę mu się humor popsuł jak się dowiedział, co zrobił. Teoretycznie można na niego złożyć skargę, ale co to da - drzewa nie odrosną Inna sprawa, że nie wycinał tych drzew, bo już, teraz, zaraz będzie coś budował. Wyciął po prostu na wszelki wypadek.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

7 lat temu

Zigi, u nas też nie wydano pozwolenia.

I tak źle, i tak nie dobrze - wg mnie dobrze, że ten przepis zakazujący wycinania drzew wróci - skończy się ta samowolka, z drugiej strony mam nadzieję, że urzędnicy popatrzą na wycinanie pojedynczego drzewa na własnej działce z trochę innej strony.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

A mnie się wydaje, że trochę tu działa nasza mentalność na zasadzie : jak sam potrzebuję wyciąć to jak najbardziej powinienem móc to zrobić i wara od mojego drzewa. Jak chce to zrobić sąsiad - wówczas zamieniam się w eko-ortodoksa i bronię piękna krajobrazu choćby stare drzewo miało za chwilę spaść mi na głowę.
Brak czytelnych i prostych zasad powoduje kłopoty w naszym codziennym życiu. We wszystkich dziedzinach.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

7 lat temu

Swierki szlachetne,jodły koreanskie,jałowce i niektore tuje są bardzo podatne na wciornastka .Po kilkunastu latach powinny być zlikwidowane bo więcej z nich szkody niż pożytku.
ODPOWIEDZ