Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Wybory samorządowe 2018

Komentarze do wydarzeń politycznych
wesand
Forumowicz
53 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Co sądzicie o ponownym kandydowaniu p.Krzemińskiego na urząd burmistrza ?, czy jest szansa zmienić układ w naszym samorządzie redzkim czy być może jesteśmy skazani na tą kontynuację moim zdaniem "wypalonego" , bez jakieś mocy twórczej naszego burmistrza a może osaczonego w jakimś układzie (Okrój i inni) .
Po dzisiejszych wypowiedziach p.burmistrza w programie samorządowym (program na żywo z U.M. 26.03.18) nie spodziewam się aby coś nowego wniósł w nową kadencję, zbyt mało dotychczas ważnych inwestycji jak na miasto Reda .
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

A co można powiedzieć o kandydowaniu? Kandydować (prawie) każdemu wolno. To nie znaczy, że trzeba na niego głosować. Każdy ma prawo do własnej oceny jego dotychczasowej pracy. Ale jakoś kontrkandydatów nie widać. A jeśli się pojawią, to niech jeszcze przedstawią ciekawe propozycje. Ostatnie wybory pokazały, że z tym bywa gorzej - żeby nie powiedzieć, że bardzo słabo.
mieszkaniecReda
Forumowicz
66 postów
Forumowicz
Rejestracja: 6 lat temu

6 lat temu

Program samorządowy do obejrzenia tutaj:
http://gdansk.tvp.pl/36544450/odc-26032018

Widać brak pomysłu na Redę. Jednym słowem sypialnia choć burmistrz starał się wmówić, że tak nie jest. Z programu wynika także, że Reda żyła ze sprzedaży gruntów.
Rozwiązanie i inwestycja w Redzie na skrzyżowaniu do Pucka to kolejna sprawa gdzie miasto Reda nie zrobiło nic bo nie potrafiło.
Mieszkanie 500 plus na najdroższych terenach Redy. Bogate miasto widocznie stać na rozrzutność. Widać plany zagospodarowania są tylko dla malutkich. Stawianie bloków wśród domków jednorodzinnych pokazuje jaką wizję, a dokładniej jej brak ma burmustrz miasta Reda.
Marcin
Prawie Lider
519 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

mieszkaniecReda pisze:
6 lat temu

Mieszkanie 500 plus na najdroższych terenach Redy.
Też się zastanawiałem nad tym poronionym pomysłem i tu mam nadzieję, że zgodnie z tradycją - to im się w tym miejscu nie uda...

Generalnie - cały czas czekałem aż się coś wydarzy w tym programie, może jakieś deklaracje. Same flaki z olejem. Ochy i achy. Jedyna deklaracja, to to, że głosami "większości w Radzie Miasta", zwiększy się dofinansowanie projektu przebudowy SP2. I tyle w zasadzie...

Szkoły podstawowe pękają w szwach a pan Zegzuła widzi tylko problem szkoły średniej, która to zdaje się właśnie zostanie rozbudowana przez Starostwo.

Uważam też, że nasz etatowy Przewodniczący nie błysnął, Burmistrz i jego ekipa - też bez polotu. Ale niestety - brak alternatywy. Póki co.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Nie ma co narzekać na "wypalonego" burmistrza. Należy zgłosić innego z nowym, realnym i lepszym programem i go po prostu wybrać. Proste.
Podobnie z "etatowym" przewodniczącym.

Wesand, "zbyt mało ważnych inwestycji"? Tak moze powiedzieć kazdy w każdym mieście. Jakie inwestycje masz na myśli? Gdzie konkretnie? Za co?
Reda sypialnią? Oczywiście, że tak jest, i nie ma co zaklinać rzeczywistości - tak będzie.
Marcin, Mieszkania 500+ nie realizuje miasto. Przekazuje jedynie teren (nie wiem w jakiej formie) Nie wiemy też gdzie dokładnie i jakie budynki tam powstaną. Każdy z nas może uzyskać informacje z UM czy Starostwa. Można tez wyrażać swoje opinie.
Tak, to prawda w szkołach ciasno. Jest to zadanie dla nowych władz. Budowa nowej lub rozbudowa istniejącej. Trzeba będzie szukać pieniędzy w Gdańsku i/lub w Warszawie

mieszkaniecReda, co z tym skrzyżowaniem i inwestycją? Czego miasto nie zrobiło? Z tego co, wiem, tam wszystko robił inwestor w porozumieniu z właścicielem dróg, a o dojeździe dla mieszkańców Puckiej była juz mowa na tym forum.
Amen
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

mieszkaniecReda pisze:
6 lat temu
...Jednym słowem sypialnia choć burmistrz starał się wmówić, że tak nie jest. Z programu wynika także, że Reda żyła ze sprzedaży gruntów....

Mieszkanie 500 plus na najdroższych terenach Redy. Bogate miasto widocznie stać na rozrzutność. Widać plany zagospodarowania są tylko dla malutkich. Stawianie bloków wśród domków jednorodzinnych pokazuje jaką wizję, a dokładniej jej brak ma burmustrz miasta Reda.
a ja się tutaj z Burmistrzem zgadzam :) Też mnie śmieszy to określenie sypialnia Trójmiasta.
Z tymi "najdroższymi terenami" to tak serio? Pytam (bez złośliwości), bo nie wiem, gdzie są najdroższe tereny?
Marcin pisze:
6 lat temu

Generalnie - cały czas czekałem aż się coś wydarzy w tym programie, może jakieś deklaracje. Same flaki z olejem. Ochy i achy. Jedyna deklaracja, to to, że głosami "większości w Radzie Miasta", zwiększy się dofinansowanie projektu przebudowy SP2. I tyle w zasadzie...
...
Mam podobne odczucia.
Ale to także wina dziennikarzy, którzy kiepsko przygotowali się do programu.
Zabrakło dociśnięcia władz miasta w niektórych tematach. Jak np. Burmistrz wspomniał o połączeniu z ulicą Partyzantów... aż prosiło się o zadanie pytania, kiedy, jak?
A Redaktor skupił się na jakimś średniowiecznym pomyśle rynku w mieście
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

sorrki, że post pod postem, ale jeden byłby zbyt długi :)
Romek pisze:
6 lat temu
...Wesand, "zbyt mało ważnych inwestycji"? Tak moze powiedzieć kazdy w każdym mieście. Jakie inwestycje masz na myśli? Gdzie konkretnie? Za co?...
Ja mogę wymienić :)
Choćby tych które były zaplanowane i nie zostały zrealizowane.
- Wieża widokowa na Jara
- Promenada spacerowa do Rewy
- Węzeł drogowy przy dworcu
- Rozbudowa podstawówki

Romek nikt nie wymaga cudów. Jedna, dwie duże inwestycje każdego roku i będziemy zadowoleni :)

Za co?
Za pieniążki od podatników. W zeszłym roku budżet na pewno nie został cały rozdysponowany, bo dużo inwestycji odwołano i nie wydano na to złotówki (np. Wieża na Jara, rozbudowa podstawówki, węzeł integracyjny), ale zaciągnięto kredyt :)

Inna sprawa, że miasto mogłoby lepiej wykorzystywać środki unijne. Kosakowo nie próżnuje. Budują sobie mola, bulwary, amfiteatry za kasę Unii. Rumia także modernizuje targowisko, robi bulwar przy rzece itd.

W tej materii trochę się poprawiło, bo jest dofinansowanie na bieżnie, jest na szkołę, jest na remont chodnika przy Obwodowej... ale to wszystko krajowe środki, można by sięgnąć też po unijne.
Romek pisze:
6 lat temu
...Reda sypialnią? Oczywiście, że tak jest, i nie ma co zaklinać rzeczywistości - tak będzie.
Marcin, Mieszkania 500+ nie realizuje miasto. Przekazuje jedynie teren (nie wiem w jakiej formie) Nie wiemy też gdzie dokładnie i jakie budynki tam powstaną. Każdy z nas może uzyskać informacje z UM czy Starostwa. Można tez wyrażać swoje opinie....
Miasto przekazuje teren - Państwo buduje bloki.
W teorii wszyscy są zadowoleni. Państwo realizuje swój sztandarowy program, miasto dostaje dodatkowe mieszkania. W praktyce program jest kontrowersyjny, a sąsiedzi nie zawsze szczęśliwi :P
basta
Znam to forum
114 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Oglądałem program, flaki z olejem. Ale było kilka ciekawych (śmiesznych) momentów np. Pan B. jakby pod wpływem dopalaczy spytał burmistrza, kto nim steruje, odpowiedź była wymijająca, a przecież wszyscy wiedzą, że każdym mężczyzną steruje kobieta ;)
Dalej, wspomniany tu już Pan Z. chciałby przystanek autobusowy przy Łąkowej był bliżej ogólniaka. Najlepiej niech bus zatrzymuje się przy samym wejściu do szkoły, tylko nie za blisko parkingu na którym Pan Z. parkuje swoje niemieckie coupe S600.
I jeszcze Pan kontrkandydat aktualnego burmistrza ( który poległ z kretesem w poprzednich wyborach)
chciałby zbudować domy kultury w każdej dzielnicy, bo "mieszkańcy mają daleko".
Zgadzam się z przedmówcami, totalna mizeria panuje, brak świeżej krwi k†óra by rozruszała zabetonowane struktury.
Mi w Redzie brakuje działań pro-biznesowych. Urzędnicy nawet palcem nie kiwną by zachęcić przedsiębiorców do lokowania swoich inwestycji w naszym mieście. Sama developerka mieszkaniowa to za mało. A firmy mające siedzibę w naszym mieście to podatki, a co za tym idzie nowe możliwości do rozwoju.
rozwoj
Znam to forum
107 postów
Znam to forum
Rejestracja: 7 lat temu

6 lat temu

Obejrzałem program...ogólnie wyszła dobra promocja miasta (budowanie prestiżu w przyszłości zaprocentuje) i za to przyznaje duży plus...A ogromny minus za obrzydliwa propaganda polityczną Naszych Władz (Burmistrza i Rady Miejskiej).

w rzeczywistości w Redzie jest mnóstwo do zrobienia (bo przez lata brakowało strategii rozwoju tj. największą porażką jest sprzedaż gruntów pod mieszkabiowke przy braku jednoczesnych inwestycji na zlobki, przedszkola,szkoly, przychodnie,drogi czyli podstawowe potrzeby mieszkancow) oraz brak tworzenia miejsc inwestycyjnych by w przyszłości były wpływy do budżetu...takiego spojrzenia niestety nie miał ani Burmistrz ani Rada Miejska i za to wystawiam im czerwoną kartkę...
MIASTO to MIESZKANCY
rozwoj
Znam to forum
107 postów
Znam to forum
Rejestracja: 7 lat temu

6 lat temu

Wychodzi na to że za kaske że sprzedaży gruntów pod mieszkaniowke Władza rozbudowala sobie Urząd Miasta...
MIASTO to MIESZKANCY
wesand
Forumowicz
53 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Inwestycje samorządowe to jest zawsze dylemat nad wiekością budżetu do potrzeb które oczekują mieszkańcy , co sądzicie np. czy po kapitalnym remoncie budynku byłej szkoły przy ul Gdańskiej do której przeprowadził się Urząd Miasta ,może nie w całości ,była aż taka pilna potrzeba żeby już dobudować nowe skrzydło na które miasto zaciąneło kredyt bodajże w wysokości 4-6 mln gdzie teraz odbija się to czkawką bo brakuje teraz funduszy na węzeł na wysokości dworca PKP.
Pod koniec ubiegłego roku ogłoszono 1 przetarg na wykonanie w/w inwestycji podając kwotę na którą przeznacza 10mln z ułamkiem ,przetarg odwołano bo zgłosił się tylko jeden wykonawca ,który zażądał 16 mln. W styczniu ogłoszono 2 przetarg dotyczącej tej samej inwestycji nasze władze miasta ponownie przeznaczyły na wykonanie 10 mln z troszeczkę większym ułamkiem, przetarg ponownie nie doszedł do skutku ponieważ zgłosił się tylko jeden chętny wykonawca i na dodatek ten sam ale podając już kwotę 18 mln zł. i to jest właśnie przykład jak trzeba rozmyślnie rozważać nad budżetem i inwestycjami .
Owszem pojawią się głosy ,że tyle lat urzędowali w tak małym budynku ale czy po remoncie budynku byłej szkoły nie wystarczył by ten obiekt na kilka lat ,przecież wspomniany węzeł jest bardzo pilną potrzebą wielu mieszkanców Redy i okolic ,a dlaczego nasze władze nie wspominają o mieszkaniach komunalnych a chociażby o nowej przychodni zdrowia ,która by była przystosowana architektonicznie dla niepełnosprawnych itd. itd.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

akurat o Urząd Miasta bym się nie czepiał.
Bez przesady Urzędnik też człowiek, ten budynek przy Puckiej to chyba tylko dlatego, że był Urzędem był przez PIP dopuszczony do użytku :)
Poza tym kwestia obsługi mieszkańców. W tym budynku przy Puckiej obsługa petentów była... problematyczna, a jak przyszło jednocześnie 4 mieszkańców to już było przepełnienie całego budynku :)

Prędzej czy później to trzeba było zrobić i plus, że zrobili. Za to brawa.
Brawa także za Park Miejski i mimo wszystko za 2/3 chodnika przy Obwodowej.
Do sukcesów zaliczyłbym także Aquapark - wiadomo prywatny podmiot go zbudował, ale jednak mógł wybrać każde inne miasto -wybrał Redę oraz budowę ulicy Morskiej - tutaj podobnie kasa Auchan i ziemia Semeko, ale także zaliczam to do sukcesów miasta.

Jednak podobnie jak przedmówcom brakuje mi wizji rozwoju. To co np. Rumia ma.
Burmistrz jasno określił gdzie są tereny przeznaczone na biznes i zabiega, aby inwestował tam np. Port Gdynia. U nas też wstępnie określono, że ma być "dolina logistyczna" ale gdzie? Jaka droga ma tam prowadzić?
Dalej trzymając się Rumi - Burmistrz tam mocno lobbuje w PKP, aby modernizować ich stacje kolejowe... u nas nic nie słuchać.
Rumia czy Wejherowo pięknie wykorzystują swoje rzeki i robią obok piękne deptaki... u nas rzeka w ogóle nie jest wykorzystana, a przecież powinna być wizytówką miasta.

Poza tym nie dajmy się zwariować. Nie jesteśmy Nowym Jorkiem, ale stać nas na jedną dużą inwestycje w skali roku. W zeszłym roku można było zakontraktować Węzeł, w tym podstawówkę i nie byłoby tematu - władze byłyby chwalone, a temat toczyłby się w klimacie, czy Burmistrz zdobędzie 80 % czy 65 % poparcia.
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Obejrzałem ten materiał i generalnie był on śmieszny. Po pierwsze odbył się na zasadzie - przyjechał redaktor z dużej wsi do mniejszej i wywołał poruszenie.
Po drugie momentami przypominał mi się cytat z filmu: "piosenkę pana Koracza o zdrowiu najbardziej bym chciała usłyszeć" :D Zadawanie pytań przed kamerami radnych burmistrzowi było zabawne.
Poważniej - zaczynam obawiać się szturmu partii politycznych na nasze miasto. Szczególnie zapamiętałem pana podpisującego się nazwą partii , który w programie o Redzie mówił o ...... Rumi ! Tak to będzie właśnie wyglądać. Nieważne gdzie, ważne że stołek obsadzą. A potem to już tylko pomniki ....
Zdenerwowała mnie natomiast zapowiedź budowania bloków komunalnych i to w najładniejszym zakątku miasta. Tam miały być domki !!!!! Stawiają za to coraz to nowe koszmary architektoniczne pseudo deweloperów wciskając ludziom pod domy jednorodzinne bloki!!! Teraz znowu padło zdanie "zmieniamy właśnie plan zagospodarowania" Jak tak można? O tym tu dyskutujemy. Bajzel przestrzenny będzie zatem jeszcze większy. Kowalski, który wybudował swój wymarzony dom, będzie musiał uciekać ....
rozwoj
Znam to forum
107 postów
Znam to forum
Rejestracja: 7 lat temu

6 lat temu

Wicek pisze:
6 lat temu
akurat o Urząd Miasta bym się nie czepiał.
Bez przesady Urzędnik też człowiek, ten budynek przy Puckiej to chyba tylko dlatego, że był Urzędem był przez PIP dopuszczony do użytku :)
Poza tym kwestia obsługi mieszkańców. W tym budynku przy Puckiej obsługa petentów była... problematyczna, a jak przyszło jednocześnie 4 mieszkańców to już było przepełnienie całego budynku :)

Prędzej czy później to trzeba było zrobić i plus, że zrobili.
Szczyt arogancji Władzy, bo siedzą sobie w wygodnych "fotelach":
1. a dzieciaki w szkole nie maja zapewnionych podstawowych warunkow bezpieczeństwa i higieny (zapraszam na oględziny np. przepelnionej SP 2 i obskurnej SP 4 tej części która jest przeznaczona dla klas 0-3). Problem przepełnionej SP 2 polega na tym że raz że powstało młode osiedle Semeko a dwa że dzieciaki z obwodu SP4 są zapisywane do SP 2 bo jak juz pisalem w SP 4 są tragiczne warunki.
2. A brakuje w Redzie przychodni zdrowia która będzie spełniała aktualne standardy techniczne i funkcjonalne.
MIASTO to MIESZKANCY
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Ale ten Urząd to nie tylko jest dla władzy, ale też dla mieszkańców :)

Miałem przyjemność być jako petent zarówno w jednym jak i drugim i dla mnie ta inwestycja jest na plus :)
Nie dajmy się zwariować. Brak inwestycji w podstawówkę nie jest pokłosiem budowy Urzędu. Reda to nie Nowy Jork, ale też nie Szemud, żeby nie było stać Redy żeby w ciągu 4 lat nie zrobić 2 średnio wielkich inwestycji :)

Co do wciąż przekładanej rozbudowy podstawówki się zgadzamy, dla władz miasta duży minus

Brak przechodni godnej XXI wieku to chyba już ponad możliwości miasta. Za to chyba odpowiada Ministerstwo Zdrowia. Tutaj nie mam pretensji do UM.
ODPOWIEDZ