Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Wybory samorządowe 2018

Komentarze do wydarzeń politycznych
mieszkaniecReda
Forumowicz
66 postów
Forumowicz
Rejestracja: 6 lat temu

5 lat temu

Mimo, iż nie jestem zwolennikiem obecnego burmistrza to chciałbym przestrzec przed jego kontrkandydatem (jeśli tak go można nazwać) Panem Piotrem Skurzyńskim z PiSu.

Jako kandydat założył profil na fb, zezwolił na kometarze i prowadzi dyskusje. Jednak w przypadku niewygodnych pytań lub przebiegu dyskusji nie po jego myśli blokuje uzytkownika i kasuje jego wypowiedzi.
Wg mnie jest to zachowanie niegodne osoby mającej reprezentować mieszkańców dlatego chciałbym ich ostrzec. Zaczyna się od usuwania niewygodnych wpisów a nie wiadomo na czym to się może skończyć.

Chamskiej wypowiedzi Pana Piotra nie przedstawię gdyż ją usunął a nie chciałbym pomylić pozostałych słów. W razie czego mogę zwrócić się do fb o przywrócenie wpisów gdyby ten cwianiaczek chciał mnie sądzić o zniesławienie.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

5 lat temu

No i są wyniki. Zgodnie z przewidywaniami wygrał z miażdżącą przewagą obecny burmistrz. Natomiast sukces odniósł PIS, gdyż zwiększył swój stan posiadania o 300% - mają teraz 3 radnych. Prawdę mówiąc, to nie wiem kto to są te trzy osoby, w wolnej chwili może poszukam, no chyba, że tu ktoś może wie coś wiecej
Awatar użytkownika
Glider
Częsty Bywalec
420 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

5 lat temu

Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

5 lat temu

Podsumowując:
Krzysztof Krzemiński: 79,79% głosów

i mamy radnych:
Monika Śledź,
Kazimierz Okrój,
Dariusz Czylkowski,
Katarzyna Fedde,
Łukasz Lesner,
Mariusz Kreft,
Hanna Janiak,
Krystian Melzer,
Leszek Hebel,
Emilia Sawicka-Lieder,
Sebastian Kozioł,
Violetta Mackiewicz-Sasiak,
Mateusz Richert,
Zbigniew Kisiel,
Karolina Bochan,
Małgorzata Lewińska,
Łukasz Kamiński,
Andrzej Byczkowski,
Teresa Tkaczyk,
Radosław Farion,
Katarzyna Osiecka-Brzeska.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

Czyli do Rady Miasta:
18 radnych ze Wspólnej Redy
3 radnych z PIS

Czekamy na oficjalne wyniki do Sejmiku i Powiatu
Stanisław Żółkiewski
Znam to forum
120 postów
Znam to forum
Rejestracja: 8 lat temu

5 lat temu

Reda - 24 tysięcy mieszkańców, 21 radnych.
Gdynia - 250 tysięcy mieszkańców, 28 radnych.
W sumie, to kto bogatemu zabroni?
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

5 lat temu

Takie są aktualnie przepisy określające liczbę radnych względem liczby mieszkańców. Nie miasto o tym decyduje. U nas był przyrost, bo liczba mieszkańców przekroczyła 20 tys.
Stanisław Żółkiewski
Znam to forum
120 postów
Znam to forum
Rejestracja: 8 lat temu

5 lat temu

Pewnie masz rację ale patrząc na proporcje ilość radnych w Redzie kłuje w oczy. W Gdyni jeden radny przypada na ponad 9200 mieszkańców, w Redzie jeden radny na niewiele ponad 1100 mieszkańców.
radfar
Ja tu zaglądam
26 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 9 lat temu

5 lat temu

Chciałbym podziękować za słowa wsparcia, które miałem możliwość przeczytać na forum w trakcie kampanii wyborczej. To dodawało energii do działania podobnie jak pozytywne reakcje ludzi, którym miałem przyjemność osobiście wręczyć ulotkę. Mam trochę zadań do zrealizowania na najbliższą kadencję RM, ale jestem też otwarty na wszelkie inne pomysły i inicjatywy, więc w razie czego zachęcam do kontaktu :)
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

5 lat temu

Gratuluję Panie Radosławie uzyskania mandatu Radnego

Liczę na mocne zaangażowanie się w sprawy naszego miasta, a szczególnie naszej dzielnicy,
proszę też, w miarę możliwości o częstszy udział na naszym forum i podzielenie się uwagami w komentarzach. :)
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

radfar - gratulację :D

Cieszę się, że styl prowadzenia kampanii sprawdził się :)
Podobnie jak przedmówca mam nadzieje, na częstsze wizyty na forum :)

Mam także nadzieje, że naród kiedyś zmądrzeje i nie będzie głosował na ludzi których widzi tylko na plakacie i nie zna nawet ich programu.
radfar
Ja tu zaglądam
26 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 9 lat temu

5 lat temu

Dziękuję :)
Na forum zaglądam regularnie, choć głównie, jako czytający. Ale może się to z czasem zmieni, kiedy będą miał coś ciekawego do napisania np. na temat tego, co jest planowane w RM ;)
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

5 lat temu

Przyłączam się do gratulacji. Cieszę się, że młodość wkracza do RM. Mam nadzieję też na szersze spojrzenie na miasto i reagowanie na sprawy także poza swoją dzielnicą. Zauważyłem, że zdarzyło się radnym mniej aktywnym w swojej dzielnicy nie dostać do nowej rady. To dobrze, to zdrowa strona demokracji. W wyborach samorządowych obawiam się właśnie głosowania "z przyzwyczajenia" na kandydata znanego, ale niekoniecznie aktywnego. Mam nadzieję, że będzie szło ku lepszemu.
radfar
Ja tu zaglądam
26 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 9 lat temu

5 lat temu

Dzisiaj nowo wybrana Rada Miasta rozpoczęła swoje funkcjonowanie. Na pierwszej sesji były ślubowania oraz wybór prezydium Rady :) Na kolejnej pojawi się temat komisji ;)
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

5 lat temu

Proponuję powołanie komisji "poprawy współżycia społecznego Redzian". Zajmowałaby się ona prostymi, przyziemnymi problemami mieszkańców, a jako źródło tematów proponuję niniejsze forum. Komisja ta nie zajmowałaby się bzdurami typu upamiętnianie, honorowanie itd. itp., tylko np. sprzątaniem po piesku, praktycznym doprowadzeniu do wymiany kopciuchów domowych, wyeliminowaniu podrzucania własnych śmieci do miejskich koszy i tak dalej temat po temacie. Po pięciu latach taka komisja miałaby mnóstwo satysfakcji.
ODPOWIEDZ