Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Wybory samorządowe 2018

Komentarze do wydarzeń politycznych
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

5 lat temu

A tak na poprawę humoru :)

Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
mieszkaniecReda
Forumowicz
66 postów
Forumowicz
Rejestracja: 6 lat temu

5 lat temu

Humorki mamy dobre.
Szkoda tylko, że kandydaci na radnych nie mają żadnych pomysłów. W zasadzie po co się tam pchają tego nie wiem. I to zarówno obecni radni, tu akurat się spodziewałem jak i nowi, chętni na radnych. Wyierzcie mnie i będę budować drogi, chodniki, dbać o prawidłowy rozwój Redy.
Kandydaci PISu to w ogóle są skryci, nawet nigdzie w necie nie ma żadnych informacji o "pomysłach". Oni po prostu nie ważne co by zaproponowali i obiecali to dostaną głosy zwolenników PISu.
Podejrzewam, że frekwencja będzie niska.
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

5 lat temu

Ja "uwielbiam" tych samorządowców.... przez całą kadencję zero - nul kontaktu, ale przed wyborami każdy wie gdzie mieszkamy.. dobrze doradzają... obiecują... . Po wyborach - AMBA na 4 lata..... . No ale wybrać kogoś trzeba....
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

5 lat temu

Też nie mam najlepszego zdania o radnych - ogólnie. Mam wrażenie, że brakuje ludzi zaangażowanych w swoje otoczenie. Kiedyś samorządowcy realizowali konkretne cele a swoje diety na ogół przeznaczali na różnego rodzaju zbiórki. Dziś diety są całkiem spore a radnego nie widziałem nawet kiedy robiliśmy coś dla naszej okolicy. Odnoszę wrażenie, że miasto realizuje jakąś inwestycję według wcześniej założonego harmonogramu, a radnego woła się na koniec do przecięcia wstęgi (swoją drogą uwielbiam ten staropolski zwyczaj :D ) Podsumowując społeczeństwa obywatelskiego będziemy się uczyć jeszcze wiele, wiele lat. Smutne jest jednak to że nawet dziś , w szkołach się tego dzieci nie uczy .....
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

5 lat temu

Do dziś nie dotarł do mnie żaden kandydat na radnego. Do skrzynki na listy dotarły 3 ulotki z ogólnikowym programem typu: "będę podejmował starania o poprawę..." Takie programy zgłaszane są w kazdych wyborach
Jestem zdegustowany i rozczarowany. Oni mają mnie w... Wynik wyborów jest raczej możliwy do przewidzenia i z grubsza mozna okreslić, kto zasiądzie w nowej Radzie. Będąc w większości mozna przez cała kadencję nie odezwac sie słowem, a i tak dietka leci.
W PRL mawiano "czy się stoi czy się leży 2 tysiaki się należy"
Opozycja jest potrzebna. Zdrowiej byłoby, gdyby kolejne uchwały RM (zwłaszcza budżetowa) nie były takie oczywiste. No, ale kto miałby stanowic te opozycję, skoro ci kandydaci też plotą ogólniki i banały.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

Ja ulotki kandydatów do Rady Miasta dostałem i tutaj mniej więcej już wiem na kogo oddać głos...

ale wybory do Rady Powiatu i Sejmiku to jest dla mnie dopiero zagadka...

żadnej ulotki, żadnego programu, żadnej strony www nie widziałem :(

Wiem, że 3/4 narodu pójdzie glosować na zasadzie zagłosuje na PO żeby nie wygrał PIS, albo dla odmiany zagłosuje na PIS żeby nie wygrało PO... ale ja wolę zagłosować (świadomie) za konkretnym programem... szkoda, że kandydaci do Rady/Sejmiku mają nas (wyborców) kompletnie w poważaniu...
kapelusznik
Bywalec
183 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

5 lat temu

Żaden kandydat nie zająknął się na temat uspokojenia ruchu na ul. Leśnej w Redzie. No więc żaden ode mnie kilku głosów nie dostanie :)
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

5 lat temu

Najgorsze jest to że część społeczeństwa biorąca udział w wyborach zagłosuje na tzw. chybił trafił
nie kierując się ani ulotkami, ani informacjami z mediów, co taki kandydat ma do zaoferowania, co chciałby zmienić, a co gorsza wyborcy czasami nie patrzą nawet na względy polityczne.
Także część kandydatów, którym udało się wygrać, lub przejść do drugiej tury, może mówić czasami o sporym szczęściu i przecierać oczy ze zdziwienia.
Ja zdecyduję się zagłosować na młodego nowego kandydata który widać mocno działa w mojej dzielnicy,
on nie obiecuje jakiś wielkich zmian, że wybuduje szybko żłobki, szkoły, przedszkola itp. ale postępowy przemyślany rozwój w naszej okolicy. Nie udało mu się 4 lata temu, więc myślę że w tę niedzielę zdobędzie wystarczającą ilość głosów. A mowa o osobie omawianej w wątku wyżej :)
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

Też myślę o poparciu naszego (mało aktywnego, ale jednak :p ) forumowicza :)
Imponuje chęciami... naprawdę stara się dotrzeć do wyborców - duży plus

Program do dopracowania - ale przynajmniej się stara :)

Ciekawostka taka :)
Do Sejmiku Wojewódzkiego z naszego miasta startują tylko 3 osoby :)
1 osoba z PSL (SZATKOWSKI Radosław Jan)
1 osoba z Wolność w Samorządzie (ORLIKOWSKA Katarzyna)
1 osoba z PIS (WITKA-JEŻEWSKA Edyta)

Co nie zmienia faktu, że do Sejmiku nie dostałem żadnej ulotki... do Rady Powiatu Wejherowskiego tylko jedną od "Wspólnego Powiatu" ale dość ogólną :(
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

5 lat temu

O matko, ale dramat z tym Sejmikiem :P Na szczęście nie trzeba głosować na osobę z naszego miasta...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

Na pewno Gdynianin, a nawet Gdańszczanin zadba lepiej o interes Redy niż Redzianin :)
mieszkaniecReda
Forumowicz
66 postów
Forumowicz
Rejestracja: 6 lat temu

5 lat temu

KWW Wspólna Reda
KANDYDAT NA BURMISTRZA KRZYSZTOF KRZEMIŃSKI
W nadchodzącej kadencji samorządu nasz Komitet stawia sobie następujące wyzwania:
Realizacja wieloletniego pakietu drogowego na lata 2018-2028 (modernizacja nawierzchni ulic i chodników w porozumieniu z inicjatywami mieszkańców).

KAZIMIERZ OKRÓJ
Moimi priorytetai w przyszłej kadencji będą:
Wprowadzenie - jako podstawowej miejskiej inwestycji - programu drogowego budowy ulic i chodników latach 2018-2023

Mogli by się zdecydować. Już sami nie wiedzą co obiecywać. Już nie wiem, czy chcą realizować czy dopierow wprowadzić program budowy dróg?
Chcą budować z wymuszając 25% pieniędzy na inwestycję od mieszkańców.

Przypominam, że bałagan i brak jasnych zasad w budowie dróg to zasługa powyższych kandydatów.
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

5 lat temu

no to całe szczęście, że nam Szczurek ani Adamowicz nagle elektoratu nie wmeldowali do miasta, niczym pewna ekipa w Wa-wie ;)
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

5 lat temu

mieszkaniecReda - rozumiem, że Ty też kandydujesz - przedstaw nam swój plan na przyszłość Redy skoro uważasz, że inni są niezdecydowani, bez pomysłów itp. Zaskocz nas czymś nowym, lepszym.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
mieszkaniecReda
Forumowicz
66 postów
Forumowicz
Rejestracja: 6 lat temu

5 lat temu

Nie kandyduje. Moja praca zawodowa nie pozwala mi na bycie radnym.
ODPOWIEDZ