Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Strajk kobiet

Komentarze do wydarzeń politycznych
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

3 lat temu

Świetnie zachowało się wczoraj społeczeństwo Redy. Tak licznej manifestacji tu nie pamiętam. Widać, że ludzie wreszcie zrozumieli, że samo nic się nie zrobi. Miasto żyje !
FranzMaurer
Forumowicz
49 postów
Forumowicz
Rejestracja: 10 lat temu

3 lat temu

Zgadzam się z przedmówcą. Fajnie by było, aby na forum była wcześniejsza informacja o podobnych inicjatywach. Wczoraj mogłem tylko zaobserwować przemarsz pod oknami. Dajcie znać kiedy kolejny przemarsz.
Pozdrawiam.
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

3 lat temu

Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

3 lat temu

Organizatorzy informują głównie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/364547981530301/

Dla tych co nie mają Facebooka. Kolejny strajk już dzisiaj:
❗❗❗ UWAGA MAŁE TRÓJMIASTO ŁĄCZY SIŁY❗❗❗
Dzisiaj dostałam propozycję abyśmy połączyli siły z organizatorem protestów w Redzie i Wejherowie, co wy na to? powtórzymy to💪? pokażemy że się nie damy?
wczoraj doszły mnie słuchy że chcieliście iść dalej 💪 BRAWO 👏 my młodzi wkoncu też zaczęliśmy działać ❗w środę 28.10 zróbmy dłuższy, a zarazem większy protest z mieszkańcami również Redy i Wejherowa💪 Tam wczoraj też się działo, oj działo ❗
Wyruszymy spod Urzędu Miasta Rumia tak jak wczoraj, Grunwaldzą do Redy 💪 jeżeli dacie radę iść to zapraszam 💪 jeżeli nie dacie rady iść, to w samochody i powoli jedziemy 💪💪 Udostępniać aby jak najwięcej osób się dowiedziało ❗❗❗
Start z Wejherowa17.30 na stacji Orlen na Śmiechowie, dołączanie do nas do Rumi
TRASA🚘👟: zbieramy się pod urzędem miasta Rumia, idziemy pieszo do Redy ulicą Grunwaldzką ➡️ Gdańska ➡️ Młyńska ➡️ Fenikowskiego ➡️ Spokojna ➡️ Plac przy szkole SP4 (tam zapalamy znicze)
Auta jadą taką trasa jak piesi, jedziemy w ich tempie.
Uwaga❗Protest pieszy❗ obowiązuje reżim sanitarny: maseczki, dystans 😷 (protest samochodowy podczas wysiadania z auta również) nie dokładajmy Policji roboty w upominaniu nas 🙃 Pamiętajmy że oni są tam dla nas gdyby coś się działo👏
Postarajmy się jak przystało na mieszkańców naszych kulturalnych miast zachowywać się przyzwoicie 🙃 Gdyby wyszło tak, że będziemy wędrować ulicą musimy pamiętać by zajmować tylko jeden (prawy) pas jezdni, aby lewym swobodnie mogły jechać karetki itp. Zastanówmy się również nad zabraniem ze sobą "tych najmłodszych" pamiętajmy że jednak hasła padają różne.
Bierzemy transparenty, znicze, ubieramy się na czarno, garnki, grzechotki, megafony ❗ wszystko czym da się zrobić hałas❗
🚘PROTEST SAMOCHODOWY🚘: Pamiętajmy że bardzo ważne jest szybkie i sprawne puszczanie nie tylko karetek pogotowia i straży, ale i służb mundurowych, oni są tam dla nas 👏
NAPRAWCIE KLAKSONY NA JUTRO 📣
DZIAŁAMY 💪
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

3 lat temu

Dzisiaj kolejny protest.
Dzisiaj o 17:00
Urząd Miasta Rumia

My jako organizatorzy protestów w Rumi Redzie i Wejherowie nie spodziewaliśmy się takiej frekwencji i zainteresowania naszym wydarzeniem, ale było nas naprawdę dużo, była moooc 💪 widząc i czytając wasze wiadomości o kolejne takie wydarzenia nie mogliśmy zaprzestać dalszych działań 💪
17:00 Urząd Miasta Rumia - wyjazd samochodami do Wejherowa auta parkujemy w Wejherowie na parkingu CK❗ UWAGA: 🚲🚲🚲 rowerami też możecie 👌 wtedy głośno używajcie dzwonków, trabek itp. ❗ samochody będą jechać tak woooolno że napewno nadążycie 💪
około 18:00 dojeżdżamy do Wejherowa, wysadzamy tyłeczki z samochodów/rowerów, aby dołączyć do marszu który odbędzie się w Wejherowie (Miejsce zbiórki oraz trasa marszu będzie wkrótce podana)
mam nadzieję że równie licznie spotkamy się i tym razem 💪
Do Zobaczenia ❤
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

3 lat temu

Ludzie przyjdą na 100%. Czuje się atmosferę porządnego wkurzenia. Szkoda tylko, że pojawili się przeciwnicy pod kościołami. Środowy obrazek z Fenikowskiego był żenujący.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

3 lat temu

A ja co do tego strajku mam mieszane uczucia ...

Oczywiście, żeby nie było, nie zgadzam się na zmiany, które zafundował nam rząd.

Nie mniej jednak sama forma protestu mnie trochę przeraża: paraliżowanie głównych arterii miast, wulgaryzm, agresja ... nie wiem, czemu to ma służyć. Prowodyrzy tego całego zamieszania jeżdżą limuzynami w eskorcie na niebieskich kogutach a teraz pewnie siedzą sobie wygodnie w fotelach i patrzą z uśmiechem na ten cały cyrk. To do nich powinno się iść a nie paraliżować życie innym mieszkańcom, którzy może nie chcą się wypowiadać, albo mają inną formę protestu.

Ale abstrahując od tego - prawdopodobnie większość osób idących w tych protestach nawet nie wie o co protestuje, albo przeciwko czemu, zna tylko główne hasła i żadnych konkretów.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

3 lat temu

Ja uważam, że tylko taka forma protestu ma szansę odnieść jakikolwiek skutek. Najwięcej w Polsce osiągnęli górnicy, którzy palili opony w Warszawie oraz rolnicy, którzy blokują drogi, wywalają obornik, itp.

Kto z rządzących zwróciłby uwagę na spokojny przemarsz kobiet?

Oczywiście, że kobiety wiedzą przeciwko czemu protestują. To o ich ciała i o ich życie przecież chodzi. To my tak nie do końca jesteśmy w stanie tego zrozumieć, bo nigdy nie będziemy w takiej sytuacji, w jakiej jest kobieta zachodząca w ciążę. Jaki stres ona wówczas przeżywa? Możemy jedynie zaufać odczuciom kobiet i je wspierać w tej walce.
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

3 lat temu

.

„Ale abstrahując od tego - prawdopodobnie większość osób idących w tych protestach nawet nie wie o co protestuje, albo przeciwko czemu, zna tylko główne hasła i żadnych konkretów. „. Co masz na myśli? Sugerujesz, że ktoś wychodzi na manifestację (których nie mamy za dużo - Reda pierwszy raz przeżywa coś takiego) - nie wie po co to robi?
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

3 lat temu

Robin, właśnie to sugeruję. Byłem zapraszany na te marsze, ale gdy spytałem o tę całą sytuację, bo jej nie rozumiałem to każdy mi odpowiadał hasłami typu "Zabierają nam wolność", "Zabierają prawa", "Ja chcę żyć w wolnym kraju, gdzie mam wybór", "Moje ciało - moja sprawa"

I nikt nie był w stanie odpowiedzieć o co tu właściwie chodzi. Sam sobie poszukałem rządowych dokumentów oraz obecnego prawa dla porównania i wyrobiłem sobie o tym opinię. I stwierdzam, że żadna z zapraszających mnie osób oprócz przeczytania nagłówków tabloidów oraz udostępnień na Facebooku nie zrobiła NIC, by zgłębić temat. Dla tego zdecydowałem się w tym nie uczestniczyć.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

3 lat temu

Ja uczestniczę i podczas marszu otaczały mnie wyłącznie kobiety i towarzyszący im mężczyźni świadomi tego, o co walczą.
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

3 lat temu

Przedziwna postawa panie Huher. Nie idziesz protestować, bo uznałeś, że ktoś niedostatecznie zgłębił temat?!!!! Chyba przekombinowałeś. Sam nie masz zdania? A może popierasz akcje tych fanatyków?
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

3 lat temu

Czy użycie określenia - "Ja chcę żyć w wolnym kraju, gdzie mam wybór" - według Ciebie wymaga jakiś dalszych wyjaśnień??? Nie rozumiesz o co w tym zdaniu chodzi???
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

3 lat temu

Robin, nic takiego nie napisałem. Proszę nie przeinaczaj moich wypowiedzi. Nie poszedłem na protest, bo nie podoba mi się jego forma. Moje zdanie na ten temat mam i się go trzymam. A kto tu jest fanatykiem ... tutaj chyba każdy sam musi sobie odpowiedzieć na to pytanie.

Jarekm, to jest ogólnik, wybór pomiędzy czym, a czym? Czy wyjdę z psem na smyczy czy bez? Czy w parku wypiję herbatę czy piwo? Czy będę prowadził samochód mając prawo jazdy czy bez?
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

3 lat temu

Iskra, która wywoła protesty jest oczywista, choć pewnie nie każdy ją zgłębił pod kątem prawnym. Bo też nie każdy miał taką potrzebę, by to robić. Każdy z uczestników protestów ma swoją przyczynę, która wyciągnęła go z domu. Można to próbować uogólnić w hasło: stopniowe ograniczania praw obywateli. Jednak w szczególności w odniesieniu do stref intymnych jest to działanie wyjątkowo perfidne.
Władza chce decydować z kim możemy spać, jak mamy walczyć z niepłodnością i zmusza kobiety do rodzenia martwych dzieci. Wszystko to, w mojej ocenie, jest skutkiem niefortunnego mariażu władzy z kościołem. Efekt będzie taki, że władza straci poparcie, a ludzie odsuną się od kościoła. Nikt w tym kraju nie myśli strategicznie, długoterminowo. Liczą się doraźne korzyści polityczne kosztem życia obywateli.
Ludziom się wydawało, że OK - przejęli sądy, przejęli Trybunał Konstytucyjny - i co z tego? A to, że takie decyzje, jak się okazuje, mają konkretny wpływ na codzienne życie każdego człowieka.
I dla mnie to jest powód, dla którego wyszedłem na ulicę.
ODPOWIEDZ