Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Wybory samorządowe 2024

Komentarze do wydarzeń politycznych
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1796 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

1 tydzień temu

Ja się zastanawiam w ogóle po co ta cała szopka. Przecież oni obydwoje praktycznie z jednej kliki są, nie mogli się jakoś dogadać? Mielibyśmy burmistrzów rotacyjnych, jeden pół kadencji, drugi pół kadencji i oboje by się po równo nachapali xD A tymczasem tony papierów, organizowanie wyborów, komisje wyborcze ...
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2880 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

1 tydzień temu

Daj spokój, czego nachapali? Z pensji burmistrza? Reda to nie spółka skarbu państwa ;)

Ja tam dostrzegam wyraźne różnice w kompetencjach pomiędzy tymi dwoma panami, jak i inne wizje rozwoju Redy i to mi wystarczy by dokonać wyboru.
mieszkaniecReda
Forumowicz
69 postów
Forumowicz
Rejestracja: 6 lat temu

1 tydzień temu

Robin pisze:
1 tydzień temu
Debata słaba. Brak sensownych i czytelnych programów. Dla mnie pan Richert za bardzo teoretyzuje. Nie przekonuje mnie zupełnie.
Zgadzam się. Obydwoje tacy podobni do siebie, a na dodatek z tej samej "stajni", vice i radny. Od razu widać, że pozostanie tak jak jest. Brak trudnych pytań bo mogliby pogrążyć siebie. Via Maris ... bez komentarza. Można od tym mówić kolejne kilkanaście lat ale co tak naprawdę Reda zrobiła w tym kierunku, czy jest przygotowana w 100% do tego przedsięwzięcia? I tak za ich kadencji Via Maris nie powstanie więc rozwodzeniem się nad tym tematem świadczy o braku innych pomysłów. Most i droga do Redy. Fajnie, mieszkańcy Betlejem ucieszą się z przekierowania ruchu z Puckiej na ich osiedla bez świateł drogowych i pseudo "ścieżką rowerową: co jest zwykłym chodnikiem. Na dodatek można nabawić sie choroby morskiej jadąc po niej rowerem.
Pan Mateusz teoretyzuje i leje wodę. Pan Łukasz widać chce kontynuować beznadziejne zarządzanie przez jego byłych kolegów.
Już widzę jak inwestorzy walą drzwiami i oknami do Redy. Kompletnie żadnego pomysłu jak ich przyciągnąć więc dlaczego mieli by tu przyjść. No ale hasła wyborcze są :)
Obydwoje uczestniczyli przez ostanie kilka lat w planowaniu przestrzennym Redy więc mieli możliwości ponaprawiać co oni i ich poprzednicy sknocili. Budowanie na tym programu jest jak strzelenie sobie w kolano.
Bardzo słaba debata, bardzo słabo zaprezentowali się kandydaci. Mam nadzieję, że w działaniu będą odważniejsi i bardziej pomysłowi.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2880 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

1 tydzień temu

Według nieoficjalnych wyników wygrywa Mateusz Richert.
Robin
Częsty Bywalec
471 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

1 tydzień temu

Frekwencja 37% ! Dramat. Zdecydowanie najsłabsza w całej okolicy. Zupełnie nienaturalna sytuacja, ponieważ Reda zawsze miała jedną z najwyższych frekwencji we wszystkich wyborach. To chyba o czymś jednak świadczy :scratch: Proponuję od teraz swoich narzekających na stan miasta pytać czy byli na wyborach. W deklaracjach pewnie wyjdzie, że 100% było ....
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2880 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

1 tydzień temu

Ja myślę, że to wynika z tego, o czym pisał Huherko. Różnice pomiędzy kandydatami mogą wydawać się niewielkie, przez co słabo motywujące do udziału w wyborach.

Wyniki już z PKW 40,9% Kamiński, 59,1% Richert.

Teraz wyzwaniem będzie zbudowanie stabilnej większości w Radzie.
dexrafi
Znam to forum
86 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

1 tydzień temu

Ja osobiście miałem nieco problem z kandydatami zarówno do rady miasta jak i na burmistrza aby się dowiedzieć kim są i co chcą zrobić, a i sporo osób jest nowych w mieście, wtedy ciężko głosować. Nawet jednaj listy z jakimś opisem kandydatów brakowało, lub były pochowane gdzieś w odmętach twarzoksiążki.
Robin
Częsty Bywalec
471 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

1 tydzień temu

I pewnie o to chodziło. Nie sądzę, by coś się poprawiało w kwestii informacji. Moim zdaniem takie nośniki jak miejska gazetka powinna zawierać rzeczowe informacje gospodarcze.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2880 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

1 tydzień temu

No, z komunikacją generalnie jest problem. Taki problem ma też np. Fabryka Kultury, jak i Urząd Miasta. Prawda jest taka, że gazetek nikt nie czyta (bardzo wąska grupa). By wiadomości dotarły przez Facebooka trzeba by je promować, bo inaczej do wielu osób nie dotrą. Można wykorzystywać takie aplikacje jak Blisko, ale tam z kolei mogą być przekazywane tylko bardzo ważne informacje. Miasto musiałoby prowadzić mocno zdywersyfikowaną politykę informacyjną. Czy tutaj się coś zmieni? Zobaczymy. Osobiście uważam, że potencjał aplikacji Blisko nie jest do końca wykorzystywany. Nie wiem ilu użytkowników z niej korzysta, ale ja nie wyobrażam sobie obecnie śledzenia terminów wywózki odpadów w inny sposób niż poprzez tą aplikację.
Robin
Częsty Bywalec
471 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

1 tydzień temu

Szanowny Zigi. Jest pewna grupa ludzi (z roku na rok coraz bardziej liczna), dla której aplikacje, facebook i inne takie nie istnieją. Świat idzie do przodu, jednak nie można zapominać o sporej grupie seniorów. Co by się stało, gdyby we wspomnianej gazetce obok naczelnej rubryki "co słychać w przedszkolu takim i siakim" była rubryka "co słychać w naszym budżecie" ;) ?
Gdyby cyklicznie podawano nam stan budżetu, dochody, wydatki itp., może świadomość ludzi byłaby wyższa? Za tym poszłyby bardziej świadome wybory przy urnie. Jedyny konkret, który usłyszałem w kampanii, to że Reda ma obecnie na inwestycje bodaj 17 mln, a sąsiednia Rumia i W-wo po około 60. Tyle. I jeszcze, że chyba z 70% naszej kasy idzie na szkoły. To raczej nie jest żadna wiedza tajemna i powinna być bardziej powszechna. Mnie np. interesuje ile kosztował nas rocznie UM 10 lat temu, a ile teraz. Ktoś wie? ;)
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1983 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

1 tydzień temu

Robin pisze:
1 tydzień temu
Debata słaba. Brak sensownych i czytelnych programów. Dla mnie pan Richert za bardzo teoretyzuje. Nie przekonuje mnie zupełnie.
mieszkaniecReda pisze:
1 tydzień temu
Zgadzam się. Obydwoje tacy podobni do siebie, a na dodatek z tej samej "stajni", vice i radny. Od razu widać, że pozostanie tak jak jest."
Nie pozostanie tak jak jest, bo p. Richert jest wyraźnym oponentem byłego Burmistrza p. Krzemińskiego i podkreślał wielokrotnie podczas spotkań z mieszkańcami, że nie zamierza kontynuować jego polityki, a w wielu kwestiach wręcz zmienić tory działania o 180 stopni. Skąd ten brak wiary już na samym początku kadencji? Ogólnie ważne jest, że w końcu coś się zmieniło i weszła nowa, świeża krew. 3 kadencje Krzemińskiego to naprawdę za dużo i restrukturyzacja władz po prostu jest niezbędna.
"I tak za ich kadencji Via Maris nie powstanie więc rozwodzeniem się nad tym tematem świadczy o braku innych pomysłów."
A skąd możesz o tym wiedzieć? Masz w ogóle pojęcie jak będą w najbliższym czasie rozbudowywać się Moście Błota i jakie tam będą inwestycje, a co za tym idzie, jak zwiększy się szansa na znalezienie dofinansowania do tego projektu?
Most i droga do Redy. Fajnie, mieszkańcy Betlejem ucieszą się z przekierowania ruchu z Puckiej na ich osiedla bez świateł drogowych i pseudo "ścieżką rowerową: co jest zwykłym chodnikiem. Na dodatek można nabawić sie choroby morskiej jadąc po niej rowerem.
O czym tutaj piszesz? Jaki most?
Pan Mateusz teoretyzuje i leje wodę.
A co wg Ciebie miałby zrobić na tym etapie? Zaprosić Cię tuż przed II turą na otwarcie świeżo wyasfaltowanej drogi łączącej Rumię i Redą, która powstałą z jego inicjatywy w ciągu ostatnich miesięcy kampanii wyborczej??
Już widzę jak inwestorzy walą drzwiami i oknami do Redy.
Zdziwiłbyś się. O Panattoni Park pewnie nie słyszałeś, prawda?
Obydwoje uczestniczyli przez ostanie kilka lat w planowaniu przestrzennym Redy
Że co? Od kiedy to radny ma jakikolwiek wpływ na planowanie przestrzenne miasta. Chyba Ci się funkcje pomyliły.
Robin
Częsty Bywalec
471 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

1 tydzień temu

No ładnie Pani odpisała. Dziękuję w swoim imieniu. Dobrze, że tylko za pomocą klawiatury, bo bezpośrednio mógłbym może czymś oberwać ;) Wielkie zaangażowanie bije z tej odpowiedzi i wyraźnie większa wiedza na różne tematy. Może zatem zapytam nieśmiało, czy wiesz jaki kształt planuje nowy burmistrz wspomnianej Via Maris w Redzie i czy wogóle będzie miał na to wpływ?
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1983 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

1 tydzień temu

Robin pisze:
1 tydzień temu
No ładnie Pani odpisała. Dziękuję w swoim imieniu. Dobrze, że tylko za pomocą klawiatury, bo bezpośrednio mógłbym może czymś oberwać ;) Wielkie zaangażowanie bije z tej odpowiedzi i wyraźnie większa wiedza na różne tematy. Może zatem zapytam nieśmiało, czy wiesz jaki kształt planuje nowy burmistrz wspomnianej Via Maris w Redzie i czy wogóle będzie miał na to wpływ?
To pytanie jest na serio? Wg Ciebie to Burmistrz Redy zajmuje się planowaniem Via Maris?
Robin
Częsty Bywalec
471 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

5 dni temu

Salamandra pisze:
1 tydzień temu
Robin pisze:
1 tydzień temu
No ładnie Pani odpisała. Dziękuję w swoim imieniu. Dobrze, że tylko za pomocą klawiatury, bo bezpośrednio mógłbym może czymś oberwać ;) Wielkie zaangażowanie bije z tej odpowiedzi i wyraźnie większa wiedza na różne tematy. Może zatem zapytam nieśmiało, czy wiesz jaki kształt planuje nowy burmistrz wspomnianej Via Maris w Redzie i czy wogóle będzie miał na to wpływ?
To pytanie jest na serio? Wg Ciebie to Burmistrz Redy zajmuje się planowaniem Via Maris?
A taki styl dyskusji to jest na serio? Powodzenia.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1796 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

4 dni temu

Salamandra pisze:
1 tydzień temu
Robin pisze:
1 tydzień temu
No ładnie Pani odpisała. Dziękuję w swoim imieniu. Dobrze, że tylko za pomocą klawiatury, bo bezpośrednio mógłbym może czymś oberwać ;) Wielkie zaangażowanie bije z tej odpowiedzi i wyraźnie większa wiedza na różne tematy. Może zatem zapytam nieśmiało, czy wiesz jaki kształt planuje nowy burmistrz wspomnianej Via Maris w Redzie i czy wogóle będzie miał na to wpływ?
To pytanie jest na serio? Wg Ciebie to Burmistrz Redy zajmuje się planowaniem Via Maris?
Jeżeli Państwo pozwolą, to ja się wtrącę do rozmowy i dorzucę swoje 3 grosze :D

Nie uważam, że to akurat burmistrz Redy ma całkowitą władzę i ostateczne zdanie przy budowie drogi Via Maris, ale skoro ta droga ma też lecieć przez Redę, to na pewno coś do powiedzenia ma (mniej lub więcej) i może warto by było, gdyby czasem coś na ten temat zrobił, a nie , że jak zwykle to inni decydują za nas, co jest dla nas dobre. To, że nie ma władzy absolutnej, to nie znaczy, że ma stać z boku i się wszystkiemu biernie przyglądać, a tak to jakoś z mojej perspektywy zwykłego mieszkańca wygląda.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
ODPOWIEDZ