Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

przychodnia

Szukam fachowca, porady. Handel, usługi.
zagadka
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Cześć,

Wiem, że był już temat o lekarzu rodzinnym, więc teoretycznie dość podobny, ale chciałabym zapytać Was o przychodnię.
Muszę się przepisać do którejś w Redzie i zastanawiam się do której?

W temacie dotyczącym lekarza rodzinnego zachwalaliście przychodnię nr 3 na Semeko, ale pojawiło się też trochę głosów negatywnych (że mała, że dwóch lekarzy tylko, że brak osobnego wejścia dla dzieci zdrowych, że coraz trudniej się dostać itp itd.)

A czy ktoś korzysta z przychodni przy PKP? chociaż tam chyba też tylko przyjmuje lekarz ogólny ?

Pod kątem samej przychodni, chyba najwięcej lekarzy (nie tylko ogólnych, ale i specjalistów) przyjmuje w przychodni na Łąkowej, i to, że są tam specjaliści pewnie stanowi jakiś plus, ale też pewnie ta przychodnia z wielu względów jest najbardziej oblegana.

Podpowiecie, którą wybrać? I jakie są minusy przychodni na Łąkowej?

Z góry dzięki
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Ale chodzi o ogólnego czy pediatrę?
zagadka
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Chodzi ogólnie o przychodnię, czyli zarówno ogólnego, jak i pediatrę. Zdarza mi się zachorować, mężowi też - więc do tego lekarz ogólny, ale jako, że obecnie jestem w ciąży, więc pediatra też ma znaczenie.
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Jesli chodzi o pediatrów to wszystko w porządku. Może poza niedogodnymi godzinami przyjęc, ale tak pewnie jest wszędzie. Czasem na pójście do lekarza trzea poświęcic cały dzień, bo lekarz przyjmuje np 11-13. No, ale lokalizacja dobra, przystanek autobusowy, zakupy itd.
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

ja tam polecam w dalszym ciągu przychodnię na Semeko NR 3:) Lekarze bardzo w porządku są też pediatrzy i jest też poradnia dziecięca. Przede wszystkim jest czysto no i jak dla mnie dogodna lokalizacja no i rzadko kiedy jest tak, że musisz czekać - praktycznie zawsze się dostaniesz;)
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

No właśnie, zalezy tez gdzie się mieszka, bo chyba głównie o to chodzi.
MarcinGTD
Częsty Bywalec
498 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

A ja podbije temat bo muszę dzidzie zapisac do lekarza i niewiem do jakiego najlepiej
Awatar użytkownika
kula65
Częsty Bywalec
311 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

Na szczęście nie ma już rejonizacji i można należeć do przychodni, która nam odpowiada. Nie zgodzę się z stwierdzeniem, że NZOZ nr3 (SEMEKO) jest super ach i och, fajnie było na początku, mniej ludzi niż teraz itp. Dodzwonić się do rejestracji graniczy z cudem (nie każdy może podejść się zarejestrować), przyjęcie w nagłym przypadku mojego dziecka zakończyło się wizytą w gabinecie prywatnym. Skierowania "zewnętrznego" na np. pobranie krwi nie otrzymamy - tzn. jesteśmy zmuszeni wykonać je w placówce, gdzie z małym dzieckiem (pobór krwi z piętki - krew dziecka krzepnie szybciej) skończyło się skrzepami i ponownym badaniem i stresem w szpitalu oczywiście prywatnie. Być może zapamiętali mnie i moje nazwisko z uwag jakie w ich kierunku kierowałem, dlatego takie podejście dla pacjenta. Pożegnałem się z tą przychodnią niemile ją wspominając, kierując się stwierdzeniem, że przychodnie są dla pacjentów a nie pacjenci dla przychodni, a tak się tam czułem.
Awatar użytkownika
suria
Częsty Bywalec
433 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Kula65, ja też chodziłam z dzieckiem na pobieranie krwi i choć młody był malutki, panie nigdy nie miały problemu z pobraniem krwi, a nawet robiły to lepiej niż pielęgniarki w szpitalach - mamy spore porównanie (może źle trafiliście). Faktycznie dodzwonić się jest trudno - przychodnia pada ofiarą własnej popularności. Nie zgodzę się z tym, że w nagłym przypadku nie przyjmują dziecka. Mieliśmy takich kilka i za każdym razem byliśmy "gdzieś wciśnięci" i przyjęci. Fakt, że czasem nie było pediatry, ale wtedy przyjmowała nas rodzinna (np. późnym popołudniem), ze skierowaniami do specjalistów też nie mieliśmy żadnych problemów. Teraz mają tam 2 pediatrów, więc pewnie się rozluźni.
Awatar użytkownika
kula65
Częsty Bywalec
311 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

być może trafiłem raz źle - nie przeczę ale dla mnie o jeden raz za dużo, bo od momentu pobrania do dostarczenia do laboratorium BRUS czas jest dłuższy, o skierowaniu "zewnętrznym" pisałem odnosząc się do poboru krwi, o specjalistach nic nie pisałem. Od początku chciałem jechać do szpitala i chciałem takie skierowanie, czego mi odmówiono-twierdząc,że nie mogą mi takowego dać. Pani pediatra K. nie była na tyle łaskawa by nas "gdzieś wcisnąć" stąd moje obiekcje. Akurat nie było nikogo w przychodni, gdyż pacjentka się spóźniała i kazała nam czekać, więc czekałem ok 1h gdzie pacjenci przychodzili nadal (co zrozumiałe bo byli umówieni) i narobiło się trochę czekania więc się zabrałem i podziękowałem nie widząc perspektyw na szybkie przyjęcie.
Wątpię by się rozluźniło, ponieważ jedna z Pań zaraz urodzi potomka i zniknie na urlopie macierzyńskim więc pozostanie 1 pediatra
Awatar użytkownika
sad1
Bywalec
164 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Artur pisze:ja tam polecam w dalszym ciągu przychodnię na Semeko NR 3:) Lekarze bardzo w porządku są też pediatrzy i jest też poradnia dziecięca. Przede wszystkim jest czysto no i jak dla mnie dogodna lokalizacja no i rzadko kiedy jest tak, że musisz czekać - praktycznie zawsze się dostaniesz;)

O przychodni w Semeko napiszę tak ; byliśmy zapisani tam wszyscy , ja , mąż , córka . Córka kiedyś zima zachorowała na zapalenie gardła ale niestety pediatra jeden , kolejka długa więc poszłam na łąkową i tam przyjęto mi córkę z marszu i tak jest do dziś rano dzwonie i jest zarejestrowana . Ja do lekarza rodzinnego dzwoniąc i chcąc się zarejestrować nigdy nie mogłam się dodzwonić bo nikt nie odbierał telefonu , gdy się dodzwoniłam to już niestety był komplet pacjentów . a tak było bardzo często . Nie wiem może ktoś znajomy czy czyjaś koleżanka nie ma problemów z zarejestrowaniem się na Semeko . Od prawie roku należymy do przychodni na łąkowej i nie mam problemów z wizytą u lekarza rodzinnego czy pediatry .
Awatar użytkownika
suria
Częsty Bywalec
433 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Ta pani już zniknęła, teraz są 2 za nią :)
Awatar użytkownika
sad1
Bywalec
164 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

suria pisze:Ta pani już zniknęła, teraz są 2 za nią :)
jaka Pani zniknęła ?
Awatar użytkownika
suria
Częsty Bywalec
433 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

kula65 pisze: jedna z Pań zaraz urodzi potomka i zniknie na urlopie macierzyńskim więc pozostanie 1 pediatra
Awatar użytkownika
kula65
Częsty Bywalec
311 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

no to przepraszam - już nie jestem na bieżąco.

sad1: z tymi telefonami to tak jak pisałem wcześniej - więc też się pod tym podpisuje
ODPOWIEDZ